nedeľa 30. septembra 2018

Moja prvá dovolenka - Kazachstan

Veľmi dlho som odkladala svoju prvú dovolenku. S istotou môžem povedať, že predtým som nebola ďalej ako v Nemecku a v okolitých štátoch (okrem Ukrajiny, ale aj na tú raz príde). Mnohí sa tešia k moru a do tepla. Mne sa vždy viac páčilo v lesoch alebo na horách. Kedysi ma strašne lákal Island alebo Škandinávia. Bolo to v decembri minulého roka, keď môj priateľ s mojou kamarátkou mali debatu o lacných letenkách. Ani on už presne nevie, ako dospeli ku Kazachstanu. 

Bola som síce spočiatku skeptická, ale išli sme do toho. Prišlo mi to po jednej stránke vtipné, lebo sme o tejto krajine až tak veľa nevedeli. Čím viac som si však pozerala fotky na internete, tak tým viac som bola zvedavá a tešila som sa. Zostávalo už len vybaviť pas a zohnať ubytovanie. Som veľmi rada, že s nami boli kamarátka a jej priateľ, keďže oni mali viac skúsenosti s cestovaním na vlastnú päsť. Na nasledujúcich fotkách by som vám rada ukázala aspoň niečo z toho, čo sme videli.  
Keď som bola ešte na strednej škole, tak ma nudili výlety, na ktorých sme chodili po pamiatkách. Po rokoch sa moje preferencie zmenili a ja som obdivovala všetko - architektúru, krajinu, ľudí a bola som zvedavá aj na miestnu kuchyňu. Na tejto fotke môžete vidieť Palác mieru a zjednotenia, ktorý sa nazýva aj Pyramídou mieru a súladu. Palác reprezentuje všetky svetové náboženstvá. 
Väčšinu času sme trávili v Astane, ktorá je hlavným mestom Kazachstanu. Ulice boli čisté a krásne upravené. Bývali sme v centre mesta. Do Astany sme dorazili až večer a zaujalo ma, že v meste boli snáď na každej ulici traja policajti. Cez deň sme ich zas toľkých nestretli. V meste som videla najčastejšie zasadené brezy a jarabiny. Z kríkov a kvetov dokázali vytvoriť zaujímavé kreácie.

Táto budova v tvare stanu mi z diaľky pripomínala veľký cirkus. Volá sa Chan Šatyr a bola postavená v roku 2010. Ide o obchodné centrum. Ja som v ňom objavila jeden obchod s neznámou kozmetickou značkou a odniesla som si odtiaľ toaletnú vodu so vzorkami.
Navštívili sme aj dve mešity. Boli krásne nielen zvonka, ale aj zvnútra. Toto je mešita Nur-Astana. Ide o najimpozantnejšiu mešitu v Strednej Ázií, ktorú stavali 7 rokov. Pre mňa bol osobne silný zážitok, to že sme do nej vošli a mohli si ju pozrieť zvnútra. Museli sme sa vyzuť a s kamarátkou sme sa zahalili. Koberce vo vnútri boli také mäkké, že by sa na nich dalo snáď aj zaspať.
Navštívili sme aj národný park Borovoe. Cesta vlakom trvala z Astany asi 4 hodiny a zo stanice sme šli ešte autobusom približne polhodinu. Vo vlaku a na staniciach nás zaskočili záchody, teda resp. diery v zemi. Borovoe je inak krásne. Ihličnaté stromy sa striedali s vysokými brezami. Aj keď nemilo nás prekvapilo, že ľudia tu po sebe nechávali viac odpadkov ako v hlavnom meste. Boli sme tu mimo turistickej sezóny, čiže väčšina reštaurácií v okolí boli zavreté. Na tejto fotke som fotila kamarátov a priateľa, ktorí vyliezli na skaly.
Borovoe
Navštívili sme v Astane aj pravoslávny kostol, v ktorom bolo neskutočne veľa zlata. Toľko zlata pokope som ešte nevidela (snáď ani v zlatníctve). Aj tu sme sa pri vstupe museli ako ženy zahaliť, ale tentokrát stačila šatka na hlavu. 

Nemohli sme si nechať ujsť možnosť navštíviť vežu Bayterek. Vstup do Baytereku nás vyšiel 700 tengov na osobu (na naše asi 2,5 €). Vyviezli ste sa hore výťahom a mohli ste si kúpiť suveníry, odfotiť si výhľad zvnútra na mesto alebo si sadnúť v kaviarni, ktorá tam bola. My sme si to tam pofotili aj zvnútra. 

výhľad z Baytereku
odtlačok ruky prezidenta 







prezidentský palác



Navštívili sme aj reštauráciu Alasha, kde priateľ vyskúšal "bešbarmak" s konským mäsom. Jemu to veľmi chutilo a ja som zo zvedavosti tiež ochutnala. Mäso mi prišlo trošku suchšie a pripomínalo mi bravčové mäso. Inak je to pokrm,ktorý sa skladá z uvarených cestovín s cibuľovou omáčkou, zemiakmi a mäsom.
Ja som si vybrala lososa na špenáte s ryžou. Nebolo to tradičné jedlo, ale veľmi mi chutil.

budova opery v Astane

Cestou vlakom do Borovoe sa s nami dala do reči jedna staršia pani. Všimla si, že moja kamarátka má náušnice a chcela nám ponúknuť tiež nejaké šperky na predaj. Zbehlo sa to tak, že nakoniec sme s ňou zjednávali cenu. Zo 4000 tengov nám spustila dole na 2500 tengov a ja som si vybrala túto sadu. Pripomínala mi brošňu, akú mala pred vyše 20 rokmi moja teta. Neskôr sme prišli na to, že pani mala pravdu a ozaj išlo o striebro, čiže sme kúpili striebornú sadu v prepočte za 6,5 €.

Dala som sem veľa fotiek bez obšírneho popisu, aby ste sa mohli hlavne pokochať. V Astane sme boli na začiatku septembra a bolo tu cez deň 15 stupňov. Večer bolo aj o 10 stupňov menej. Posledný deň nášho pobytu bolo najteplejšie 20 stupňov. Dosť často tu bolo zamračene, ale dážď nás nezachytil ani raz. Podľa toho, koľko peňazí sme minuli, tak si dovolím tvrdiť, že Kazachstan nebol drahou dovolenkou. Keďže ceny za dopravu, stravu a suveníry sú tu lacnejšie než v Bratislave. Mám taký silný pocit, že sa tento štát stane o pár rokov populárnou dovolenkovou destináciou. Ako som čítala v jednom cestovateľskom blogu, tak ho prirovnávajú k stredoázijskému "Dubaju." Nachodili sme tu veľa kilometrov, ale nepociťovala som výraznú únavu. Pri mojom sedavom zamestnaní som potrebovala aktívnu dovolenku. Ak by som sa sem mala niekedy ešte vrátiť, tak by som chcela vidieť bývalé hlavné mesto Almaty. Letela som prvýkrát lietadlom a páčilo sa mi to. Len spiatočná cesta mi už prišla zdĺhavá a nevedela som si nájsť polohu na sedenie.

Láka vás nejaká netypická destinácia? Navštívili by ste Kazachstan?

utorok 18. septembra 2018

Spotrebované a vyradené produkty za leto 2018 2. časť

Nedávno som zverejnila príspevok o spotrebovaných a vyradených kozmetických a nekozmetických produktoch za toto leto. Tentokrát tu mám pre vás jeho pokračovanie a aj keď sa vám to bude zdať možno veľa. Môžete mi veriť, že dve ženy v jednej domácnosti toho spotrebujú dosť. A ako som už písala v predošlých príspevkoch, tak často ide o veci, ktoré sú načaté aj dlhšie a podarí sa nám ich minúť práve v tom danom časovom období. 
Sprejový anti-perspirant Activelle Invisible od Oriflame nenaplnil moje očakávania. Hnací plyn došiel, keď som mala ešte polovicu obsahu v balení a nedalo sa striekať. Ani pred potom až tak neochránil. Na to, že guľôčkový dezodorant v tejto verzii si moja kamarátka chválila, tak toto nebolo pre mňa nič svetoborné. Kapsuly Omega 3 Wellness Oriflame som mala už zopárkrát a vraciam sa k nim, lebo majú pozitívny vplyv na pleť, srdcovo-cievny systém a mozog. Keď sú v akcii, tak ich objednávam aj pre moju mamu. Revitalizačné sérum NovAge True Perfection obsahuje výťažok z hodvábneho stromu. Používa sa ráno aj večer. Ma ľahkú konzistenciu a rýchlo sa vstrebáva. Navyše je to fakt rozdiel, keď používate pravidelne sérum pod krém.

Nočné sérum TimeWise Mary Kay má gélovú konzistenciu a obsahuje drobné farebné mikrokapsule Nutribeads. Dobre sa vstrebáva a osviežuje pleť. Špirála Rimmel Wonder´full s arganovým olejom mi neprišla nejaká výnimočná. Jej jediný benefit je, že obsahuje arganový olej, ale zázrak od nej nečakajte. Vyskúšala som aj vzorku NIVEA Urban Skin detoxikačnej masky a denného krému sú určené pre všetky vekové skupiny a pre všetky typy pleti. Zo vzorky sa mi zdali celkom zaujímavé, ale ucelenejší názor by som si utvorila, keby som otestovala plné balenia.
Zlupovaciu masku 7th Heaven s čiernymi riasami som použila na 2x. Vyskúšala by som ju kľudne aj znova, lebo po pravde vo mne nezanechala výrazný dojem, čiže nebola zlá, ale nestihla ma ani ohúriť. Možno ak by som mala väčšie balenie, tak by som si po viacerých aplikáciách vytvorila ucelený názor na ňu.

Intímne obrúsky Valentina patrili k tým najlacnejším, ale určite im nič nemožno vyčítať. Kúpila som ich v Top drogérií a v iných drogériách som na ne zatiaľ nenarazila. Pleťová voda sedmikráska od českej Manufaktúry si našla cestu aj do ženského mesačníku eva. Bola príjemná a nedráždila. Parfemácia mi pripomína radu Sensitive alebo detskú kozmetiku tejto značky. Pleťová kozmetika tejto značky rozhodne stojí za povšimnutie a to si dovolím tvrdiť na základe svojich minulých skúseností s touto značkou.
Bentonítový íl od slovenskej SOAPHORIE som dostala od priateľa, ale nejako sa nám ani jednému nedarilo ho vymiešať bez hrudiek. Skúšala som ho na tvár a aj sa v ňom okúpať. A keby sa mi podarilo vymiešať z neho hladkú hmotu ako to bolo napr. pri francúzskom íle, tak by som bola určite spokojnejšia. Skúšala som to aj podľa jedného návodu, ale žiaľ som neuspela. Mlieko po opaľovaní Oriflame Sun Zone nám vydržal dve letá a kupovala som ho pre každý prípad, keby niekoho z nás slnko spálilo a určite je to aj fajn produkt, pokiaľ chcete pokožku trochu hydratovať po slnení. Bohužiaľ, sme ho nestihli celé vypotrebovať. 

Denný hydratačný krém NovAge Oriflame som používala spolu s celou sadou NovAge a aj s odstupom času môžem povedať, že som bola spokojná, lebo som videla zlepšenie pleti behom mesiaca. Ten, kto nikdy neskúšal Indulonu, ako keby v tomto štáte ani nežil. Je to cenovo dostupný krém, ktorý som ja osobne využívala na suché lakte, dlane a chodidlá. Táto oranžová verzia navyše obsahuje nechtík lekársky. Je to výborný krém aj na veľmi suché a popraskané ruky. Telové mlieko nutraeffects maximum relief od Avonu som momentálne nenašla na ich internetovej stránke. Príjemne ma prekvapilo účinkom a vôňou, ktoré pripomína marhule. Na to, že som ho kupovala asi za 2,5 €, tak bolo super. A to mi bolo ponúknuté, nebola to moja prvotná voľba. Pokožku krásne zvláčňovalo a nebolo vôbec riedke.
Hydratačné mlieko na nohy Feet Up Advanced od Oriflame som používala mesiac. Snažila som sa ho aplikovať 2x denne, ale podľa mňa ten efekt nevydrží 24 hodín, ako uvádza výrobca. To, že po prvom použití má hydratovať a vyhladzovať, tak tomu neupieram, ale to isté by mi spravil hocijaký lacnejší krém. Komplex Swedish Beauty Plus od tej istej značky sme používali spolu s mamou. Obsahuje astaxantín, čo je vlastne účinný antioxidant, ktorý si získava zo švédskych morských rias. Navyše je posilnený o čučoriedkový výťažok. Tento výživový doplnok sa zameriava na krásu pleti, zvýšenie výkonnosti svalov a podporuje zdravie srdcovo-cievneho systému. Mám vždy lepší pocit, pokiaľ stravu doplním o nejaký výživový doplnok. Very Berry mydlo s esenciami noni a monoi olejom nesklamalo, tak ako doposiaľ žiadne mydlo od tejto značky. Každé jedno voňalo na  zjedenie a na to, aké sú tieto mydielka lacné, tak proste paráda. Čiernu hubku na make-up Mary Kay som mala už dlhšiu dobu a z hygienických dôvodov ju vyraďujem. Napriek tomu nebola poškodená. Síce to bola moja najdrahšia hubka na make-up, tak investovať do nej sa oplatilo. 

Krémový oranžový očný tieň The ONE Oriflame s názvom Orange Crush  bol uvedený počas letného obdobia ešte predminulý rok. Bol dobre pigmentovaný, ale už mi vyschol. Telový a vlasový olej s avokádom Love Nature  Oriflame je síce príjemnou záležitosťou, ale uvítala by som ho aj vo väčšom balení. Keďže 100 ml balenie je skôr podľa mňa cestovná veľkosť. Špirála Rimmel Lash Accelerator Endless v odtieni 001 Black sa ukázala ako tá lepšia medzi mojimi špirálami. Väčšinou, keď si kúpim nejakú špirálu od Rimmelu, tak sa mi zdajú na začiatku také mokré a zanechávajú na riasach až príliš veľa produktu. Ako náhle špirály od tejto značky trochu vyschnú, tak sa s nimi riasy líčia ľahšie. Tým, že mám najbližšie pri práci lekáreň Dr. Max, tak tam často kupujem také veci ako sú zubné kefky, čaje, lieky alebo zubné nite. Takisto to bolo v prípade aj zubnej niti Dr.MAX PRO32. Vydržala mi dlho a cena bola taká primeraná. Spomínam si na časy, keď bol nosový sprej Livostin  na predpis a mne ho predpisovala imunologička. Je to už možno aj viac ako 10 rokov. Nedávno som po ňom siahla, keď sa mi moje kvapky do nosa minuli. Žiaľ už teraz mi nestačí.
Spotrebovala som taktiež dva krémy na ruky od Avon z radu Planet Spa. Jeden bol s arganovým olejom a druhý s levanduľou a jazmínom. Oba krémy majú 30 ml a ide skôr o také krémy na ruky do kabelky. Ja musím mať jeden krém na ruky v práci, jeden v kabelke a takéto malé balenia sa minú celkom rýchlo. Výhoda je, že nezaberú veľa miesta. Inak tá konzistencia mi príde dosť podobná. Odlišujú sa len v parfemácií. BB krém The ONE od Oriflame v odtieni Fair ma veľmi milo prekvapil. Mohla som ho nosiť v období po chemickom pílingu, keďže nezvýrazňoval, to že sa moja pleť šúpala. Na to, že som ho kupovala v akcii asi 2,50 €, tak som s nim bola ozaj spokojná. Brala som ho ako ľahký tónovací krém, ktorý nezvýrazňoval suché časti mojej tváre, ale ak som mala vyrážky, tak tie som musela korigovať ešte s korektorom.

Pleťový píling Swedish SPA tiež od Oriflame obsahuje morské riasy a morskú soľ. Mala som aj masku z tejto rady a majú takú zaujímavú vôňu, ktorú ťažko k niečomu prirovnať. Ďalej píling obsahuje bambucké maslo a glycerín, čiže pokiaľ máte suchú pleť, tak by vám mohol sedieť. Zrniečká v pílingu sú veľmi jemné. V Top drogérií som natrafila aj na čistiace obrúsky na okuliare od značky WUNDmed. Balenie obsahovalo 10 obrúskov a stálo 2 €. Na fotke sú aj dva laky na nechty, ktoré sú podľa mňa čínskeho pôvodu. Zlatý zdobiaci lak mi vydržal ozaj dlho a nedala som za neho asi viac ako 1 €. Biely crackujúci lak mi vydržal dosť krátko a bol tuším pribalený k nejakému časopisu. Fialový lesk na pery s modrými trblietkami je od Oriflame a myslím, že bol z nejakej limitovanej edície, keďže na stránke som ho už nenašla. Voňal po melóne. Bol taký polopriehľadný a pery jemne tónoval do fialova. Matný rúž v ceruzke lipCHUBBYMAT od deBBY v odtieni 01 NUDE Rose som si kúpila vo Viedni. Mala som ho rada, či už kvôli jeho vanilkovej vôni, ale aj kvôli spôsobu aplikácie. No najviac ma dostal kvôli jeho odtieňu - krásna nude ružová a to v matnom prevedení.
Prečisťujúci píling a pleťová maska pure skin od Oriflame je pre mňa niečim, čo si zvyknem objednávať, keďže mi z toho jedného sáčku vystačí aj na 3 aplikácie. Mám ich rada, na to keď potrebujem vyčistiť pleť, lebo ju mám zanesenú alebo mám nejaké vyrážky. Maska spočiatku chladí a potom sa mi zdá, že prehrieva. Určite odporúčam vyskúšať, ak hľadáte niečo na čistenie pórov. Korektor pod oči Mary Kay je iba v jednom univerzálnom broskyňovom odtieni, ktorý by mal neutralizovať tmavé modro-fialové kruhy pod očami. Tento korektor mi vydržal veľmi dlho min. 9 mesiacov. Nielenže prekryl kruhy pod očami, ale zbytočne nezvýrazňuje suchšie okolie očí a ani nesťahuje pokožku.

Špirály Very Me Eye Lash Stylist od Oriflame som mala v dvoch odtieňoch - Blue a Silver. Používala som ich sporadicky a po pravde už ma používanie farebných riaseniek nebavilo tak ako kedysi. A nezdali sa mi až tak dobre pigmentované. Možno by boli fajn ako nejaký topcoat na čiernu špirálu iba na také zvýraznenie končekov rias. Pleťovú masku od Balea s bahnom Mŕtveho mora pre aknóznu pleť som objavila u priateľa v kúpeľni a keďže nikto dlho o ňu nejavil záujem, tak som ju musela odskúšať. Zdala sa mi krémová, ale teraz si nespomeniem, či zaschla úplne do sucha. Musela by som ju otestovať ešte raz, lebo keď si niečo takéto nepamätám, tak to bolo buď neutrálne alebo priemer. Cukrový píling s hroznovým olejom od L´ORÉAL som mala znovu vo forme vzorky, ale už druhýkrát sa mi potvrdilo, že ide o príjemnú záležitosť. Jeho vôňa pôsobí úplne povznášajúco. Dá sa použiť aj na píling pier.

Vôbec som nepočítala, že sa v tomto príspevku tak rozpíšem. Baví ma zdieľať skúsenosti s kozmetikou. Pokiaľ ste nejaký z tých produktov skúšali, tak mi napíšte do komentárov. Ako ste na tom vy v lete s kozmetikou? Spotrebujete toho menej alebo viac ako inokedy cez rok?


utorok 11. septembra 2018

Spotrebované a vyradené produkty za leto 2018 1. časť

Posledné dni bolo síce daždivo, ale mne po pravde takéto počasie vôbec nevadí. Chystám sa na svoju úplne prvú dovolenku a občas cítim také zvláštne šteklenie v bruchu (motýliky).  Asi je to nervozita a vzrušenie. Tentokrát mám pre vás príspevok o spotrebovaných a vyradených kozmetických a nekozmetických produktoch. Rozhodla som sa ho rozdeliť na dve časti, keďže sa mi toho za uplynulé dva mesiace nazbieralo dosť. Pokiaľ čítate tento príspevok, tak som už po dovolenke, ale to je príbeh na úplne iný príspevok. 
Hydratačné regeneračné tonikum TimeWise od Mary Kay ste na mojom blogu nevideli prvýkrát. Určite patrí medzi tie lepšie a drahšie toniká, ktoré som mala možnosť vyskúšať. Nikdy ma nedráždilo a neobsahuje alkohol. Pena na holenie Fruity Kiss od Baley je síce lacná, ale inak sa mi zdalo, že nepenila tak dobre, ako iné peny od Baley.

K ústnym vodám sa Listerine sa skôr či neskôr stále vraciam a to z viacerých dôvodov. Pomáhajú mi proti zubnému povlaku a pomohli mi aj s boľavým zubom múdrosti, keď dával o sebe vedieť. Naposledy som mala zelenú verziu Fresh Burst. Spotrebovala som taktiež aj šampón Gliss Kur Supreme Fullness pre slabé a jemné vlasy, ktorý by mal vlasom dodať okamžitý objem. Netvrdím, že to nerobil, ale nezanechal vo mne hlbší dojem. Netvrdím, že si ho už nikdy nekúpim, ale je možné, že o polroka si ani nespomeniem, že som ho niekedy používala. 
Sprchovací gél KALLOS SPA s červeným brazílskym pomarančom si obľúbila najmä moja mama, ale aj mne veľmi príjemne voňal. Navyše je dosť lacný. Rozjasňujúca maska TimeWise od Mary Kay zanecháva pleť žiarivejšiu. Maska bola aj po nanesení na pleť po celý čas biela a nezasychala, čiže bola stále krémová. Prekvapilo ma, že mi prehrievala tvár a to pri každom použití. Inak som ju nemala podráždenú a ani červenú, takže som to brala ako vedľajší efekt. Telové mlieko Mango & Koriander Yves Rocher má dokonale letnú ovocnú vôňu. Krásne pokožku prevoňalo a zvláčnilo.

Freedom Pro Studio je mydlo v puzdre na čistenie štetcov. Vydržalo mi kratšie, ako som predpokladala, keďže som mala podobné mydlo od inej značky a to mi vydržalo o dosť dlhšie. Napriek tomu, že som ho striedala so sprejovým čističom a nepoužívala som ho na štetce každý týždeň, ale asi tak každé dva týždne. Hrejivý telový píling Aroma Ritual od Dermacol s jablkom a škoricou som síce používala v lete, i keď sa istotne viac hodí na zimu. Mne sa jeho hrejivá vôňa páčila aj v lete.
Pena do kúpeľa Blooming Love od Oriflame má 750 ml. Vonia kvetinovo - mydlovo. Pena mi občas vydržala kratšie a inokedy dlhšie. Má vyvážené pH a neobsahuje mydlo. Telový sprej s vanilkou a santalovým drevom AVON Naturals má jemnú sladkú orientálnu vôňu. Výdrž nie je taká ako pri toaletnej vode alebo parfumovej vode, ale slúži na osvieženie. O exfoliačných ponožkách na nohy ste už asi počuli. Slúžia na to, aby vás zbavili starej kože. Konkrétne tieto sa môžu nechať pôsobiť 90 až 120 minút. Starej kože ma zbavili, ale ten efekt hladkých nôh až tak dlho nevydržal. Kupovala som ich na jednom zľavovom portáli a vyšli mi okolo 2 €.
Vyraďujem zo svojej zbierky paletku líceniek značky Technic, keďže obal sa už dosť rozpadával. Inak boli lícenky matné a dobre pigmentované. Páčila sa mi aj škála odtieňov. Akurát len tie obaly paletiek má táto značka dosť slabé a nekvalitné, čo sa mi potvrdilo pri viacerých paletkách.Vyše roka mi vydržal dezinfekčný sprej na kozmetiku BeautySoClean, ktorý som dostala od priateľa na Vianoce. Zvykla som s ňou dezinfikovať hlavne púdrové produkty - očné tiene, lícenky, púdre, bronzery a rozjasňovače. Občas som ho použila aj na krémové očné tiene. Myslím, že tento produkt je fajn, pokiaľ sa o svoju kozmetiku s niekým delíte alebo líčite niekoho iného.

Čistiaci gél z rady NOVAGE od Oriflame som už spomínala v inom príspevku a celkom som si na neho zvykla, aj keď som mala radšej odličovanie s pleťovým liekom alebo micelárkou. Sprchovací gél s medom a rakytníkom od Manufaktúry mala rada hlavne moja mama. Mne tiež voňal, ale videla som, kto po ňom častejšie siahal. Je to ozaj škoda, že išlo iba o limitovanú edíciu.                   
Plátkovú uhorkovú masku KOCOSTAR som spomínala ešte v augustových inšpiráciách. Bola fajn a celkom zábavná. Tea Tree kozmetiku mám rada najmä v lete, keď sa človek viac potí. Inak to nebolo ani pri Xpel Tea Tree šampón, ktorý je vhodný každodenné použitie. Pre mňa je vôňa čajovníku v lete osviežujúca a tak trochu dezinfekčná. Šampón bude sedieť hlavne normálnym až mastným vlasom. Suchý šampón schauma Cotton Fresh od Schwarzkopf bol pre mňa krokom vedľa. Nemala som pocit, že by niečo robil s vlasmi a to je celkom problém. Myslím, že som už mala aj lepšie suché šampóny.
Pred štyrmi rokmi som v povianočných výpredajoch nakupovala ako bláznivá rôzne efektové sety na nechty z PUPY a laky boli vôbec prvé produkty, ktoré som od tejto značky kupovala. Na obrázku vidíte set s plyšovým efektom. Lak mi vyschol, ale plyš ešte mám, takže ho môžem používať aj s iným lakom. Z intímnych obrúskov sa stala pre mňa taká samozrejmosť ako mať dezinfekčný gél na ruky. Proste nikdy neviete, kedy ich budete potrebovať, ale je lepšie ich mať v kabelke. Intímne obrúsky od LACTACYD ste už mňa videli viackrát.

Farebné kriedy na vlasy Hot Huez mi kúpila kamarátka ako darček v čase, keď kriedové farby boli populárne. Akurát jedna smola, že obal tohto produktu bol nekvalitne spracovaný a kriedy z obalov vypadávali. Jedno balenie kamarátka vyreklamovala, lebo jej došlo rozpadnuté a čoskoro začali z nového balenia vypadávať kriedy z obalu aj mne. Pokiaľ chcete niekedy vyskúšať kriedové farby, tak určite siahnite po inej značke. Výdrž pri tomto produkte nebola nič extra, ale je pravda, že som farbu nefixovala so žehličkou na vlasy, ako to niektorí odporúčajú.

Skúšali ste niekedy kriedové farby na vlasy? Používate niektorý z produktov, ktoré som spomínala? Vidíme sa pri pokračovaní spotrebovaných a vyradených produktov za leto 2018. Prajem vám pekný zvyšok tohto týždňa. :)


piatok 31. augusta 2018

Augustové inšpirácie 2018

Aj vám sa zdá, že toto leto tak nejak rýchlo uplynulo? Ja mám pocit, že od mája mi plynie čas nejako rýchlejšie. Aj keď tie extrémne horúce dni sa zdali byť nekonečne dlhé. V lete rada chodím na koncerty, trhy, do kaviarní alebo na rôzne podujatia. Najradšej mám teploty do 30 stupňov. Pri väčších teplotách už nie som schopná normálne fungovať. 
Tento rok som si z Galantských trhov priniesla z levanduľového stánku masážny olej, sprchovací gél, mydlo a éterický olej s levanduľou od výrobcu BELLUCIA. Masážny olej je dobre mastný, lebo obsahuje minerálny olej, čiže zostane na pokožke dlhšie. Mám rada nielen vôňu levandule, ale baví ma aj fialová farba mydla a sprchového gélu. Éterický olej som si nakvapkala do odparovača a mama si ho zvykne pridať do vody, keď žehlí, aby nám voňalo prádlo. 
Nedávno sme boli na priateľove narodeniny si sadnúť s jeho rodičimi v čínskej reštaurácií Jasmin. Tá sa nachádza v Bratislave pod hradom. Vybrala som si kurča teriyaki so zeleninou a ako prílohu som si zvolila rezance. Chutilo mi a nevládala som to všetko ani sama dojesť, takže porcie sú ozaj veľké. Ceny nie sú síce nízke, ale keď vezmem do úvahy aj lokalitu a príjemné prostredie, tak návšteva určite stojí za to. Na pitie som si vybrala slivkové víno, ktoré sa podáva teplé a priateľ skúsil zas saké, ktoré sa takisto podáva teplé. Priznám sa, že to slivkové víno mi chutilo viac ako saké. Priateľovi rodičia zas vyskúšali čínske pivo.
Nedávno som bola u nás v meste v obchodnom centre Jaspark a tam som si v jednom obchode našla túto súpravu šiestich párov náušníc za 3,60 €. Zapáčili sa mi a ja som si ich hneď musela kúpiť. A keď si to prerátate, tak ma jeden pár vyšiel na 0,60 €. Páči sa mi tá kombinácia zlatej, oranžovej a tyrkysovej. Je to pre mňa taká letná kombinácia. Náušnice sú napichovacie.

Nedávno som sa stretla s kamarátkou a vybehli sme spolu do Tesca na Kamennom námestí v Bratislave. Neplánovane som si odtiaľ odniesla lícenku od značky W7 v odtieni Angel Dust. Bola v akcii za 0,63 € a keďže som túto značku videla predtým len v niektorých e-shopoch, tak som omrkla testery. Vybrala som si taký ružovo-koralový odtieň. Lícenka je dobre pigmentovaná. Obal je z pevného plastu a balenie obsahuje aj zrkadlo. Lícenka obsahuje jemnučké trblietky, aj na prvý pohľad sa môže zdať matná, tak je to len zdanie. Po 8 hodinách sa mi zdalo, že už sa z tváre vytratí, ale i tak si myslím, že to bola dobrá kúpa.

Od kamarátky som dostala trblietavý lesk na pery v studenom nude odtieni od značky Bourjois 3D Effet Gloss v odtieni 33 Brun Poetic. O jednu fotku nižšie si môžete pozrieť, ako vyzerá na perách. Obsahuje veľa drobných trblietok, čiže pery sa po ňom pekne trbliecú. Na leskoch mám rada, že perám dodávajú objem a tak to je aj v tomto prípade. Na obale produktu je uvedené, že by mal vydržať 8 hodín. Taký lesk som po pravde ešte nevidela. To by som tých 8 hodín nemohla nielen jesť, ale ani piť.

lesk na pery Bourjois - 33 Brun Poetic

Nedávno som si zakúpila časopis MADAM EVA a bola k nemu pribalená plátková uhorková maska od KOCOSTAR. Na fotke nižšie môžete vidieť, že maska pripomína reálne plátky uhoriek. Na tvári bola ozaj príjemná a dobre hydratovala pleť. Táto značka má v ponuke viac druhov týchto masiek a určite by som od nich ešte nejakú vyskúšala.
Ako ste strávili leto vy? čo vás zaujalo a čo ste si obľúbili? Budem rada, ak mi napíšte. Zatiaľ si teda užite pekné počasie, kým sa dá.


štvrtok 30. augusta 2018

Moja zbierka dekoratívnej kozmetiky trend IT UP

O dekoratívnej kozmetike značky trend IT UP ste už asi počuli. Patrí medzi privátne značky dm drogérie. Mala som možnosť vyskúšať zopár produktov tejto značky - tekutý make-up, púder, korektor, očné tiene, vysúvaciu ceruzku na oči, laky na nechty, púdrový rúž a metalický lesk na pery. Niektoré som si zakúpila, jeden očný tieň som dostala od tety a zvyšok som si kúpila za darčekovú poukážku, ktorú som vyhrala. Čím viac produktov od nejakej značky vyskúšate, tak tým skôr si na tú značku vytvoríte ucelený názor. Začnem produktmi, ktoré ma zaujali najviac a som s nimi najviac spokojná. Postupne prejdem k tým, ktoré ma zaujali menej.

Na prvom mieste by sa u mňa jednoznačne umiestnil tekutý Sheer Nude make-up v odtieni 010, keď si vezmem pomer cena a výkon, tak som vážne spokojná. Chcela som hydratačný a rozjasňujúci make-up a dobre som si trafila. Je veľmi príjemný na pleti a vytvára prirodzený efekt. Nerobí mi šupinky a pokiaľ teda máte normálnu až suchšiu alebo zmiešanú pleť, tak by vám mohol sedieť. Na pleti neoxiduje a pokiaľ ho zafixujete púdrom, tak vydrží v práci alebo aj na večer v dobrom stave.

Na druhom mieste by sa u mňa umiestnil kompaktný púder Skin Supreme v odtieni 010. Ten sa úplne perfektne dopĺňa s týmto make-upom. Krásne pleť zmatňuje a pri tom vôbec nezvýrazní suchšie miesta na pleti. A tým, že ide o farebný púder, tak mi vyhovuje o niečo viac ako transparentný púder od Dermacol. Keď si porovnám tieto dva púdre, tak u mňa vyhráva určite púder od trend IT UP. Púder mi sedel aj teraz v lete, kedy sa mi pleť potila o niečo viac. Produkt je v pevnom plastovom obale.
Na treťom mieste je korektor Matte Beauty Perfection v odtieni 010, ktorý používam na prekrytie drobných nedokonalostí, ako je akné a začervenanie. V tomto smere funguje. Pokiaľ sa náhodou daného miesta  nedotknem papierovou vreckovkou pri fúkaní nosa, tak korektor zmatňuje a vydrží. Určite by som ho nedávala pod oči.

Zvyšné produkty by som už nezoraďovala podľa miest, keďže sú pre mňa viac menej na jednej úrovni. Čo sa týka metalického lesku na pery Liquid Chrome Lipcream v odtieni 040. Je to krásny odtieň červenej, ktorý odporúčam používať s kontúrkou. Lesk je dobre pigmentovaný a musíte počítať s tým, že sa bude odtláčať. Po pravde ma teší, že momentálne fičia metalické a holografické lesky a rúže na pery. Vysúvacia ceruzka na oči v sivo-hnedom metalickom odtieni 100 ma najprv zaujala svojim nevšedným odtieňom. Je dobre pigmentovaná, ale pri tom je na očiach celkom nenápadná, čo je podľa mňa spôsobené asi aj odtieňom ceruzky. Neodporúčam na ňu moc tlačiť, lebo sa vám bude potom lámať.
Potom sú tu ďalšie produkty, ktoré by som rada aspoň stručne popísala. Začnem očným tieňom v modro-fialovom odtieni 030, ktorý uvidíte aj na fotkách nižšie. Ide o perleťový tieň, ktorý je dobre pigmentovaný, ale ak chcete z neho dostať viac, tak navlhčíte štetec na tiene. O dve fotky nižšie vám ukážem ďalšie očné tiene, ktoré od tejto značky mám. Jediný háčik je v tom, že sa mi zdá, že trend IT UP menilo sortiment a akurát dopredali tie očné tiene, čo som si kupovala ja tento rok. Takže ich už asi nezoženiete. Možno sú nové očné tiene ešte lepšie, ale to by bolo dobré tiež vyskúšať. 

Ak je niečo, na čo vám zatiaľ neviem podať objektívny názor, tak sú to laky na nechty. Tie má trend IT UP vážne v krásnych odtieňoch a za dobrú cenu, čiže určite si ich obzrite. Nemôžem hodnotiť výdrž lakov, lebo mne lak od hocijakej značky vydrží 1 až max 4 dni a to aj s priesvitným nadlakom. Zatiaľ som nenašla taký, čo by vydržal viac. Ok, na nohách mi lak na nechtoch vydrží dlhšie, ale na rukách takmer nikdy. Ružovo metalický lak na nechty na úplne prvej fotke je v odtieni 250. Je to trošku retro odtieň a keď som si s nim nalakovala nechty na nohách, tak som sa nevedela rozhodnúť, či sa mi páči alebo nie.

A občas ma baví, keď som v takomto rozpore, lebo po čase si na ten produkt zvyknem a naučím sa ho nosiť. Veľmi ma baví aj sýto tyrkysový lak na nechty v odtieni 354 DOUBLE VOLUME & SHINE. Viem, že som s nim lakovala nechty na rukách, ale dobre by vynikol aj teraz v lete na nohách. Môj úplne prvý lak na nechty od tejto značky bol šedo-modrý pieskový lak z kolekcie INJEANIOUS. Keď som ho kupovala, tak som si po pravde ani nevšimla, že je pieskový, ale inak mi to nevadí.
 Púdrový rúž je kapitola sama o sebe a pokiaľ ste fanúšikom matných pier, tak by vás mohol zaujímať. Mám ho v nude odtieni 020 a spomínala som ho už v septembrovom príspevku. Napriek tomu, že konzistencia je suchšia a púdrová, tak pery nevysúša. Nečakajte od neho však extra výdrž. Mám tu ďalší očný tieň a konkrétne o tomto v hnedo-šedom odtieni 080 som si myslela pri prvom pohľade, že je matný. Avšak svetlo v drogérií spravilo svoje a doma som prišla na to, že tento tieň je s jemným saténovým leskom. Posledným očný tieň, ktorý tu mám je bledozelený metalický v odtieni 060, ktorý som dostala od tety. Je ozaj krásny, pokiaľ chcete vyskúšať napr. cut crease alebo prejasniť vnútornú časť oka. Všetky tiene sú dobre pigmentované, akurát len ten fialový mi príde trochu tvrdší, ale nie je to nič strašné.
Pokiaľ by som mala zhrnúť moje dojmy z tejto značky, tak za málo peňazí dostanete veľa muziky. Ak ste od nich zatiaľ nič neskúšali, tak vám odporúčam to napraviť! Lebo žiaden z tých produktov, čo som skúsila nebol vyslovene zlý. Ide už len o to, čo vám sedí a čo preferujete. A po pravde sa mi už stalo, že som dala za produkt z dekoratívnej kozmetiky aj viac peňazí a nesadol mi.

Skúšali ste už niečo od značky trend IT UP?

piatok 24. augusta 2018

Hydratačný sprej na tvár s aloe vera a výťažkom z bavlny AVON naturals

Sú produkty, bez ktorých sa v lete nezaobídete a až keď ich začnete používať, tak si kladiete otázku, ako ste doteraz mohli fungovať bez nich? Pre mňa je taký malým pokladom termálna voda v spreji alebo hydratačný sprej na tvár. Zatiaľ čo termálne vody v spreji sú väčšinou bez parfemácie a vhodné aj na citlivú pleť. Pri hydratačných sprejoch s vôňou odporúčam starostlivo vyberať. Ja som raz mala uhorkový sprej s dvojzubom z Oriflame, ktorými najprv sedel, ale keď bol trochu starší, tak ma z neho štípala tvár a to ešte stále nebol po exspirácií. V tomto príspevku sa bližšie pozrieme na hydratačný sprej na tvár s aloe vera a výťažkami z bavlny od Avon z kolekcie Naturals.
 Minulé leto som fičala hlavne na termálnych vodách z lekárne, ale tie sú trochu drahšie. Aj preto som bola zvedavá, aký bude tento hydratačný sprej, ktorý je o dosť lacnejší. Produkt má 100 ml. Výrobca uvádza, že by mal osviežovať, hydratovať a chladiť. Môžem potvrdiť, že to všetko robí a to najdôležitejšie, že moju pleť nedráždi. Už ako bolo vyššie spomínané, tak obsahuje aloe vera a bavlník. Neobsahuje alkohol. Používam ho už 4 dni a zatiaľ s nim nemám žiadne problémy. Mám rada aj jeho jemnú vôňu.

zloženie
Som zvedavá, ako dlho mi vydrží a či mi bude vyhovovať neskôr. Ak nie, tak by som to uviedla ešte v príspevku o spotrebovaných a vyradených produktoch. Používam ho v práci, keď mi je teplo alebo sa chcem trochu prebrať. Už sa úprimne teším, ako skončia tieto horúčavy. No i tak budem tento produkt využívať, aj keď sa ochladí.

Používate termálne vody alebo hydratačné vody v spreji? Beriete si ich aj na dovolenku?

utorok 14. augusta 2018

Augustová giveaway

Už dlhší čas na tomto blogu nebola žiadna giveaway, tak som si pre vás jednu pripravila. Ide o kozmetické produkty zamerané na pleťovú a telovú starostlivosť. Takže dúfam, že niekoho ozaj potešia. Poďme teda na to! 
Súťažime o nočný krém na mastnú pleť Optimals Hydra od Oriflame, ktorý by mal mať ľahkú gélovú konzistenciu. Ďalším produktom od Oriflame v tejto súťaži je osviežujúci sprej na nohy Feet Up Comfort, ktorý môžete použiť nielen na osvieženie nôh, ale aj topánok. Posledným produktom, o ktorý súťažime, sú exfoliačné návleky na nohy, ktoré vás zbavia starej pokožky na chodidlách. Ja som mala rovnaké a fungovali.

Podmienky sú nasledovné: Stačí, ak mi pod tento príspevok napíšete komentár pod akým menom sledujete môj blog na FB. Žrebovať budem cez Random Name Picker. Súťaž potrvá do 28. 08. 2018 a nasledujúci deň vyžrebujem výhercu. V prípade, že vylosujem niekoho, kto nesplní základné podmienky, tak losujem na ďalší pokus. Výhercu oznámim na FB stránke blogu a budem ho kontaktovať správou. Pokiaľ sa mi neozve do týždňa, tak losujem znovu. Nezabudnite si skontrolovať, či ste vážne splnili hlavnú podmienku. 

Prajem vám veľa šťastia! A teším sa na vás pri ďalších príspevkoch a súťažiach. :)