Zobrazujú sa príspevky s označením Pizzeria a reštaurácia Sicília. Zobraziť všetky príspevky
Zobrazujú sa príspevky s označením Pizzeria a reštaurácia Sicília. Zobraziť všetky príspevky

streda 16. augusta 2017

Letné inšpirácie

Aké by to bolo leto, keby sme si neužívali možnosti, ktoré nám ponúka. Či už je to kúpanie v bazéne, prechádzky, výlety, letné oblečenie a letné kozmetické vychytávky. Mohla by som pokračovať donekonečna vymenovaním vecí, ktoré sú v lete super a bez ktorých by to nešlo.
 Bolo to ako blesk z čista jasna. Prechádzala som sa v Auparku s predstavou, že potrebujem sandále. Keď som vo výklade topánkového obchodu Reno zbadala tieto čierne sandále na hrubom podpätku. Spredu pôsobili jednoducho a klasicky. Už pri pohľade som si hovorila, že s týmto podpätkom by som mala mať aj nohu stabilnú. Pripomínajú mi sandále, ktoré som mala na druhom stupni základnej školy. Kúpila som ich v akcii za 13,95 €.
 Aj keď sme v okolí Petržalky vyskúšali rôzne pizzérie. Väčšinou sa vždy vrátime k overenej klasike - Pizzeria Sicília. Tentokrát som skúsila Pizzu Kebab, ktorú by som si vedela prestaviť aj bez tých čerstvých paradajok. Inak bola celkom fajn.  
 V lete by to bez čistiacich pleťových masiek nešlo a drogérie majú v ponuke rôzne jednorázové masky. Vyskúšala som bahennú pleťovú masku od EZO. Farbu mala skôr takú bledošedú a pleť nevysušovala. Od Baley som skúsila masku určenú na multimasking, čiže sa skladala z dvoch druhov pleťových masiek, ktoré by mali uspokojiť potreby zmiešanej pleti. Oba druhy masiek ma nedráždili. V Rene som našla aj svoju vysnívanú peňaženku - čiernu s bielymi hviezdičkami, ktorá sa mi dokonale hodila k môjmu hviezdičkovému batohu z Avonu.
 Z Avonu som okrem batohu minulý mesiac objednala aj telové mlieko proti celulitíde s komplexom Multi Tone, ktoré krásne vonia. Do určitej miery pomarančovú pokožku eliminuje, avšak nečakajte, že ju odstráni úplne. Musela som si dokúpiť aj guľôčkový deo antiperspirant Invisible Protection, ktorý zatiaľ používam krátku dobu, na to aby som vám ešte objektívne vedela napísať svoj názor na neho. Myslím, že najneskôr ho spomeniem medzi spotrebovanými produktmi, keď sa mi ho podarí raz domíňať. Lesk na pery Shine Burst v odtieni sheer strawberry splash je na perách skôr priehľadný s jemne ružovým nádychom. Moja mama si vybrala ceruzku na oči Color Trend v odtieni Turquiose a doposiaľ sa so mnou nepodelila o svoje dojmy z používania, tak verím, že ju používa. Rúž Color Trend som si pre vás odložila do súťaže. 
 Prednedávnom som spravila menší nájazd na 101 drogérie a odniesla som si odtiaľ viac vecí. Na tejto fotke vám ukážem však len dva produkty a zhodou náhôd sú oba fialové . Jedným je profesionálna hubka na make-up od výrobcu Donell. CC krém sa mi s ňou moc nedarí aplikovať na pleť, ale make-up už ide lepšie. Hoci sa mi zdá, že pri umývaní sa spravila menšia trhlinka, tak som zvedavá, či to vydrží alebo sa v blízkej dobe rozpadne. Taktiež som objavila Maybelline Baby Lips Color Balm Crayon v odtieni 25 Playful Purple, čo je vlastný niečo medzi balzamom a rúžom. Mňa veľmi zaujal fialový odtieň, ktorý je v našich drogériách zriedkavý. Dá sa vrstviť a na perách je príjemný, ale výdrž je skôr slabšia.
 Maybelline Baby Lips Color Balm Crayon - 25 Playful Purple
Na tejto fotke som skombinovala fialový balzam-rúž s paletkou Makeup Revolution Fortune favours the brave, ktorá obsahuje 30 očných tieňov. Konkrétnejšie ide o nude paletku s trblietavými, matnými a zapečenými tieňmi. Paletka na mňa spravila dobrý dojem, či už pigmentáciou alebo farebným zložením tieňov. Obal paletky je pevný. Obsahuje aj veľké zrkadlo a obojstranný aplikátor, ktorý by v prípade, že pri sebe nemáte štetce mohol byť použiteľný.
Makeup Revolution Paletka Fortune favours the brave
Nedávnom sme s priateľom opäť zavítali do Elephant Diner, kým on si dal Vega Burger, tak ja som si pre zmenu dala waflu so zmrzlinou a šľahačkou. Wafla chutila dobre a kľudne by mohla byť aj o niečo väčšia.
Na týchto posledných dvoch fotkách vám chcem ukázať, ako som sa nalíčila na narodeninovú oslavu mojej kamarátky. Prvá horná fotka je fotená digitálnym foťákom a spodná je fotená zas tabletom. Na prvej fotke má moja pokožka skôr teplý podtón a na spodnej zas studený. Obe fotky sú fotené v rovnakej miestnosti.Reálnejšie farby má však podľa mňa prvá fotka. Nižšie vám popíšem postup môjho líčenia.
Ako prvý som použila make-up pre bezchybnú pleť Yves Rocher v odtieni Rose 050, ktorý zoženiete v 14 odtieňoch a bol mi odporučený na zmiešanú pleť. Určite odporúčam ho použiť v kombinácií s podkladovou bázou, podporíte tak výsledný efekt a predĺžite jeho trvácnosť. Ja som ho tentokrát použila bez bázy. Kruhy pod očami som prekryla upokojujúcim tekutým korektorom z Avonu v odtieni Fair a vyrážky som zas prekryla tyčinkovým korektorom miss sporty v odtieni 001 Light. Následne som tvár prepúdrovala minerálnym púdrom v odtieni IVORY 2 od Mary Kay. Na líca som použila kompaktný guľôčkový púder v odtieni Natural Bronze od Oriflame. Otestovala som aj fixku na obočie The ONE Oriflame, ktorá je v univerzálnom hnedom odtieni.

Orámovala som ohyb viečka s tmavším hnedým tieňom z paletky Blushed Nudes od Maybelline a pod obočie som použila svetlejší tieň z tejto paletky, ktorý som dala aj pod oko do vnútorného kútika. Na vnútornú stranu viečka som použila očný tieň Catrice Liquid Metal v odtieni 060 Petrol Pan. Spodnú vnútornú linku som vykreslila čiernou ceruzkou na oči od s-he, ktorá je dobre pigmentovaná. Na horné linky som použila na kraj čiernu atramentovú očnú linku od Essence a do vnútra trblietavú očnú linku Very Me Oriflame v odtieni Blue. Na záver líčenia očí som použila špirálu Rimmel Scandaleyes Lycra Flex v čiernom odtieni. Pery som nalíčila dlhotrvajúcim rúžom od Dermacolu v odtieni 11. Nakoniec som celé líčenie zafixovala fixačným sprejom z Avonu, ktorý mám ešte v predošlom obale.
Aké máte leto? a čo vás momentálne inšpiruje? a bez čoho sa nezaobídete v lete? Budem rada, ak mi napíšete do komentárov.


piatok 31. marca 2017

Marcové inšpirácie

Takže som späť s ďalším príspevkom o tom, čo ma v poslednej dobe baví a inšpiruje. Užívam si jar z viacerých dôvodov. Konečne už nemusím nosiť zimné kabáty a zimné topánky. Vychutnávam si prechádzky a vdychujem vôňu rozkvitnutých stromov. Pevne verím, že jarná únava je už za mnou.
 V petržalskom Kauflande mi už veľakrát padol do oka nejaký kvet. Zopár som si ich už domov priniesla. Tentokrát som sa zaľúbila do tejto čiernej kaly. Môj priateľ tvrdí, že je tmavofialová. Pravda je asi niekde medzi. Má svoju vôňu, ktorá určite nie je sladká, mne vonia sviežo - prírodou.
 Po dlhšej dobe som si kúpila biele členkové tenisky. Túto jar sa mi zažiadala biela farba a v Humanicu som našla konkrétne tieto. Dúfam, že so mnou vydržia minimálne polroka a kľudne by mohli aj dlhšie.
 Nedávno som v predstihu dostala od kamarátky Anny svoj prvý darček k narodeninám. Začnem zľava šampón od NIVEA, ktorá je vlastne 2v1, čiže obsahuje aj kondicionér. Obsahuje výťažok z agátu. Je určený pre všetky typy vlasov. Ďalej pokračujem telovým krém bio-marhuľa a bio-chia od alverde. Vonia ako marhuľový jogurt a niečo mi hovorí, že si jeho používanie budem užívať. Telové mlieko Sweet Wonderland  Balea je kombináciou ruže a vanilky. Vanilku v ňom rozhodne cítim. Sprchovací krém Mystic Fantasy Balea vonia po mandarínkach a lotosovom kvete. Ja v ňom cítim najmä mandarínku.
Moja predstava pohodového piatka je zbehnúť na nákup do drogérie a dať si potom niečo dobré pod zub. Pizzu zvykneme často objednávať z pizzerie a reštaurácie Sicília a vždy nám pizza odtiaľ chutí . V dm drogerie markt som využila zľavové kupóny. Vybrala som si živú soľ magnéziovú od Sloven. Ide o čistý prírodný produkt. V prípade, že máte kožné problémy alebo pociťujete svalovú únavu, tak je tento produkt pre vás vhodný. Môj tekutý korektor sa už míňa, tak som si bola kúpiť náhradný od L´ORÉAL PARIS Lumi Magique v odtieni 1 Light. Už som ho raz mala a bol fajn. Vyskúšala som aj dve čokolády od dmBio. Obidve chutili dobre. Mliečna čokoláda karamel a himalájska soľ bola viac menej istotou, lebo karamel a soľ v čokoláde mám rada. Biela čokoláda Maracuja, Mango a Kokos bola skôr pre mňa experimentom. Chutila veľmi dobre.

Nedávno ma zlákalo vyskúšať Bepanthen Sensiderm krém, ktorý som si kúpila v lekárni kvôli ekzému na lakťoch. Na lakte je dobrý, avšak keď som mala problémy so zapálenou kožou na palci ruky, tak tam mi už nepomohol. Nuž všemocný nie je. V poslednej dobe mi v kabelke nesmú chýbať obrúsky na intímnu hygienu a vyskúšala som aj od LACTACYD s antibakteriálnou prísadou. Obsahujú prírodnú L-kyselinu mliečnu a výťažok z tymianu. Poslúžili, len ich cena sa mi zdá trochu prehnaná, na to že je v balení iba 15 ks. Spomeniem ešte posledný produkt z hornej fotky a to je make-up pre bezchybnú pleť od Yves Rocher v odtieni Rose 050. Použila som ho aj pri líčení na fotke nižšie. Ide o najbledší odtieň do ružova a zatiaľ sa spolu učíme fungovať. Od kedy totiž beriem veci od kožnej, tak mám pleť suchšiu, ako som mávala, ale aspoň sa menej vyhadzujem a pleť sa mi postupne farebne zjednocuje.
Mama dostala k narodeninám od kamarátky lak na nechty z Avonu a ja som ho hneď musela vyskúšať. V skutočnosti nejde o obyčajný lak na nechty, ale o vyživujúci komplex pre perlový lesk nechtov Nail Experts, ktorý nechty jemne tónuje do ružova. Nie je to produkt, s ktorým by ste sa museli veľmi piplať a nechty pôsobia upravene. Okrem iného sa neolupuje tak rýchlo a nápadne ako bežný lak na nechty. Tento produkt bol pôvodne dostupný v 4 odtieňoch, ale momentálne ho na slovenskej stránke Avonu nemajú. Keďže som krabičku už vyhodila, tak môj odtieň podľa obrázkov na internete odhadujem na odtieň Original.
A na záver môjho príspevku sa dostávam k môjmu najobľúbenejšiemu jarnému líčeniu za marec, kde prevažovali skôr produkty od Oriflame. Použila som nasledujúce produkty:  
Prajem vám pekný víkend! A čo inšpiruje a baví v poslednej dobe vás? :)