Zobrazujú sa príspevky s označením Schwarzkopf & Henkel. Zobraziť všetky príspevky
Zobrazujú sa príspevky s označením Schwarzkopf & Henkel. Zobraziť všetky príspevky

štvrtok 7. júna 2018

Spotrebované a vyradené produkty za apríl a máj 2018

Skončilo sa pre mňa jedno turbulentné obdobie a teraz mám trochu pokoja. Dúfam, že to nejakú dobu vydrží. Doma sa mi za dva mesiace nazbierali prázdne obaly. Možno to poznáte, keď sú v domácnosti dve ženy, tak sa kozmetika míňa celkom rýchlym tempom, ale zas sú produkty, ktoré do exspirácie nestihnete vypotrebovať. Takže aj tento príspevok bude venovaný spotrebovaným a vyradeným kozmetickým aj nekozmetickým produktom. Urobte si kávičku alebo čaj, keďže tento typ príspevku nikdy krátky nie je. :) 
Môžete si overiť aj v starších príspevkoch, že soľ od KAWAR som nemala prvýkrát a myslím si, že ani naposledy. Je vhodná aj na citlivú pokožku a taktiež aj pokiaľ vás trápi akné alebo ekzém. Sprchový gél bio aloe a mandľový olej SANTE vás prekvapí svojou povzbudivou a osviežujúcou vôňou. Mne tá vôňa pripomínala mix citronely a medovky. Má zásadité pH a je vhodný aj na každodenné použitie. CC krém Mary Kay v odtieni Light to Medium som dostala a spočiatku mi odtieň sedel. Počas zimy som však vybledla a už bol na mňa tmavý, čiže neskôr skončil u mamy, ale ani tá ho nestihla celý spotrebovať. Má SPF 15 a na pleti je úplne ľahký. Nezaťaží ju. Krycia schopnosť je skôr nižšia až stredná.

Sprchový gél senses čokoláda a kokos od Avon som už na oficiálnej stránke nenašla, pokiaľ ho však budú mať v ponuke, tak vám ho môžem odporučiť, ak máte radi sladké vône. Vonia priam na zjedenie. V práci som spotrebovala hydratačný krém na ruky a nechty s jazmínom, glycerínom a vitamínom E tiež od Avon. Na to, že je tento krém pomerne lacný, tak ozaj ruky dobre hydratoval a krásne voňal (skôr taká mydlovo - kvetinová vôňa).
Jarischov roztok si kupujem v lekárni Dr. Max. Tento pomerne lacný pomocník ma už viackrát podržal. Nedráždi a pokiaľ vás trápi ekzém alebo akné na tvári, tak  vám môže pomôcť. Po pár mesiacoch sme vypotrebovali aj šampón HAIR PRO-TOX od KALLOS, ktorý je obohatený o keratín, kolagén a kyselinu hyaluronovú. Okrem toho obsahuje panthenol, kokosový olej a olivový olej. Myslím, že aj vďaka KALLOS produktom moje vlasy nebývajú v poslednej až tak zničené, keď sa dávam strihať u kaderníčky. Bio mydlo s bambuckým maslom a slivkovým olejom Botanicus má zaujímavú vôňu. Ja v nej cítim najmä bazalku a majoránku. Je vhodné aj na umývanie rúk a otec si ho neskôr privlastnil na umývanie tela.

Vyživujúci komplex na vlasy a nechty od Oriflame som používala počas 3 týždňov. Je to síce krátka doba, aby som tento produkt mohla úplne zhodnotiť. Koncom apríla som si po dlhej dobe dala zafarbiť vlasy a nedávno mi po vyše mesiaci povedala známa, že nemám zničené vlasy. Takže podľa mňa aj pri vlasoch je dôležitá starostlivosť zvonka aj zvnútra, čiže nielen vlasová kozmetika, ale aj to či máte dosť vitamínov a minerálov. Na nechtoch som zatiaľ posun k lepšiemu nezaregistrovala. Vyživujúce sérum na rast rias a obočia Mary Kay som vám spomínala už v minulom príspevku a do určitej miery isto funguje. Gél na holenie od Avon som už nemala prvýkrát. Má neutrálnu vôňu. Textúra je pri dotyku gélovo-olejová. A až tak nepení, ale holí sa s nim dobre.  
Nedávno som dobrala aj kapsule Omega 3 od Oriflame, ktoré pozitívne vplývajú na mozog, srdce a pleť. Berú sa po 2 kapsuliach denne pri jedle. V prípade, že máte nejaký zápal alebo lezie na vás choroba, tak si môžete dať aj viac. Antibakteriálne mydlo na štetce Makeup Revolution mi vydržalo dosť dlho. Kupovala som ho ešte minulý rok. Je to inak šikovný a praktický produkt aj na cestovanie. Štetce čistí ozaj dobre. Transparentný sypký púder Mary Kay je síce praktickým produktom, na koľko sa prispôsobí každému odtieňu pleti. Ja som však spokojnejšia s minerálnym sypkým púdrom od tejto značky, avšak pri ňom si musíte trafiť odtieň. Zdalo sa mi, že transparentný púder viac zvýrazňoval suché miesta na mojej tvári a to aj po použití fixačného spreju.

So zmatňujúcim fixačným sprejom od NYX som mala od začiatku komplikovaný vzťah. Zdalo sa mi, že mi pleť ešte viac vysúšal a spomínam si, že asi len raz som bola s jeho výsledkom spokojná. V tomto prípade som nemala dať na odporúčanie predavačky v kamennej predajni a mala som ho radšej odmietnuť. Regeneračný balzam v spreji L´Oreál Paris Elseve Total Repair 5 bol pre mňa praktický produkt. Už som to pravdepodobne spomínala, že mám radšej balzamy a kondicionéry, ktoré sú bezoplachové a v spreji. Nemám voči tomuto produktu žiadne výhrady. So suchým šampónom Kallos GOGO som už nebola tak spokojná. Mala som už aj lepšie suché šampóny. Hydratačné telové mlieko Kallos GOGO  bolo nielen minimálne parfumované, ale aj cenovo dostupné. Malo redšiu konzistenciu a dobre sa rozotieralo. Obsahuje olivový olej, mandľový olej, vitamín E a provitamín B5.     
Spevňujúce telové mlieko proti celulitíde CELLU BREAK 5D od Avon sa už na mojom blogu objavilo viackrát. Aj keď celulitídu úplne neodstráni, tak nejaký efekt určite má. Hydratačný suchý telový olej SKIN so SOFT tiež od Avon vonia krásne a pripomína suchý olej, ktorý mal Avon už dosť dávno v ponuke, ale vtedy bol akože s lesnou vôňou. Len ho nepoužívajte po holení, lebo obsahuje alkohol a štípalo by vás to. Pleťovú masku s aktívnym uhlím Clear Proof Mary Kay som na blogu už spomínala a môj názor na ňu sa nezmenil. Dvojfázový elixír pre farbené vlasy GLISS KUR Ultimate Colour od Schwarzkopf chráni a uzatvára farebné pigmenty pre ochranu farby a lesku farbených vlasov. Používala ho hlavne moja mama, keďže ja som donedávna nemala ešte farbené vlasy. Nesťažovala sa, čiže predpokladám, že s nim bola spokojná.Cukrový peeling na pery s bambuckým maslom White Tea & Citrus od Mary Kay je rýchlym a praktickým pomocníkom, pokiaľ vás trápia suché pery so šupinkami. Nie je lacný, ale pokiaľ sa vám nechce práve vyrábať domáci peeling na pery, tak vám určite nejakú dobu vydrží. Ja som ho používala približne 9 mesiacov. A bacha na neho, lebo dobre chutí!

Spotrebovala som aj miniatúru krému na ruky bez parfumácie tiež od Mary Kay, ktorý je síce bez vôňe, ale pokiaľ máte citlivú pokožku rúk, tak nedráždi a vyživuje. Krémový korektor Essence v odtieni 10 natural beige som vyradila, lebo sa mi rozpadol obal. Korektor bol krémový a kombinuje v sebe dva odtiene, čo je celkom praktické. Používala som ho pod oči a aj na vyrážky. Myslím, že sa mi vo vráskach pod očami až tak nezhlukoval. Nemastný hydratačný gél Mary Kay som používala určité obdobie namiesto denného a nočného krému. Je vhodný, pokiaľ máte zmiešanú pleť a trápi vás akné. Hydratuje pleť počas 10 hodín a môžem povedať, že určite som po ňom nemala pocit suchej pleti. Bol ľahučký a pleť osviežil. Krém na ruky Lorana u mňa nevidíte na blogu prvýkrát. Ja som ho okrem rúk zvykla používať aj na nohy. Poznám aj lepšie krémy na ruky, ale na to že tento krém nosí domov vždy otec, tak ho nechcem veľmi zhadzovať. Keďže je cenovo dostupný, tak ho by som ho kvalitou určite neprirovnávala ku krému na ruky Mary Kay, keďže tento je asi 10x lacnejší a tomu aj zodpovedá kvalita. 
Osviežujúci sprej na tvár s uhorkou a dvojzubom Oriflame mi spočiatku nevadil, ale časom moju pleť začal dráždiť. Dokonca mi po ňom sčervenala tvár a to som dokonca mala pleťové mlieko z tejto rady dávnejšie, ale to mi nerobilo žiadne problémy. Hrejivý krém na ruky Aroma Ritual jablko a škorica od Dermacolu má ozaj výraznú a skôr zimnú vôňu. Je výživný. Obsahuje olivový olej, glycerín a panthenol. Na to, aký je lacný, tak dostanete celkom dobrý krém na ruky. Na vani máme momentálne vyložené peelingové mydlo Yves Rocher  s mandarínkou, citrónom a cédrom. Čakala som, že bude o niečo výraznejšie voňať na pokožke, ale škrabká celkom slušne. Má 200 g, čiže je ho celkom dosť. Toaletné mydlo Green Pharmacy s mrkvou a tekvicovým olejom sme už spotrebovali. Používali sme ho iba na umývanie rúk. Po pravde mi toto mydlo voňalo skôr po melóne. Mydlo má bielu farbu a pri kontakte s vodou je krémové.

Antibakteriálny gél na ruky HiGeen som nosila v kabelke, aj kvôli tomu, že cestujem a pokiaľ si aj odbehnem na záchod alebo niekde, kde nemám prístup k umývadlu, tak si chcem určite potom vydezinfikovať ruky. Gél obsahuje glycerín a vitamínové perličky. Paletku rozjasňovačov Techníc Strobe Kit som vyradila, keďže sa mi úplne rozpadol obal. Inak samotný produkt je dobrý. Obsahuje dva krémové a dva púdrové rozjasňovače. Avšak plastové obaly Technic produktov nie sú moc kvalitné a plast veľa nevydrží. Suchý šampón Tropical od Batiste som mala pribalený k časopisu v cestovnom balení. Voňal ozaj krásne po ananáse a kokose. Podľa môjho názoru Batiste suché šampóny patria určite medzi tie najlepšie v našich končinách. Púder od REVERS v odtieni 2 som spomínala už v januári. Môj názor na neho sa až tak radikálne odvtedy nezmenil. Zhrniem to tak, že za tých 0,49 € odviedol slušný výkon, aj keď nie je úplne dokonalý. Ošetrujúci olej Love Nature s výťažkom z čajovníka od Oriflame som používala lokálne na vyrážky a zapálené miesta. Myslím, že funguje, lebo zapálené vyrážky vysúšal. Ja mám inak celkom rada vôňu čajovníka, je taká dezinfekčná.         
Balzam na pery alverde som dostala od kamarátky, avšak nestihla som ho minúť celý do exspirácie. Obsahoval perleť a bol tónovaný do svetlo-ružovej. Na perách bolo skôr vidieť jemnú perleť. Nebol až taký hydratačný. S ťažkým srdcom sa lúčim s dlhotrvajúcim očným tieňom od L´ORÉAL v odtieni 006 all night blue.  Bol ako čistý zlisovaný tmavomodrý pigment s trblietkami. Nielen pigmentácia bola super, ale aj výdrž. Len som ho už mala dlho a isto bol po exspirácií. Vyraďujem od tejto značky už takmer spotrebovaný lak na nechty v odtieni 110 Crystal, čiže išlo o priesvitný lak na nechty. Už zostarol a zhustol. Avšak väčšinu z neho som využila. Neurazil, ale ani neohúril. Paletku očných tieňov opäť od L´ORÉAL v odtieni Disco Smoking som nestihla vypotrebovať a rozpadol sa mi obal. Už asi aj preto sa opotreboval, lebo som ju mala dlhšie. Bola dobre pigmentovaná a išlo skôr o tiene určené na výrazné večerné dymové líčenie očí.

Matnú tekutú bielu očnú linku master ink od Maybelline som spomínala v staršom príspevku. Aj tá už zostárla. Mala som ju celkom rada. Aj keď som ju pri aplikácií musela vrstviť, aby som dosiahla rovnomerne pigmentovanú linku. Ďalší produkt, ktorý som musela vyradiť kvôli exspirácii a bude mi dozaista chýbať je masielko na pery v ceruzke Astor Soft Lipcolor Butter v odtieni 007 Delicate Lilac. Má svetlofialovo-ružovú farbu. Na perách je veľmi príjemné, aj pokiaľ máte skôr suchšie pery. Treba však rátať s tým, že sa odtláča, pokiaľ pijete a jete. Tekutý korektor Mary Kay Perfecting Concealer v odtieni Light Ivory má vyššie krytie. Skúšala som ho pod oči, ale tam mi zaliezal do vrások. Myslím, že je skôr lepší na zamaskovanie nedokonalostí.
Nedávno som vyradila z hygienických dôvodov už druhú hubku z U- Boxu. Umývanie tváre takouto hubkou je veľmi príjemné, takže pokiaľ tvár nečistíte rotačnou kefkou a chcete niečo jemnejšie, tak je to fajn možnosť. Vyhadzujem aj matnú oranžovú ceruzku na oči Jumbo v odtieni Coquelicot od Yves Rocher. Začala sa mi lámať a nevedela som ju už zastrúhať. Líčenie s touto ceruzkou si môžete pozrieť v decembrovom príspevku. Podľa mňa bola veľmi mäkká a to bol možno dôvod, prečo sa tak lámala. Inak bola krémová a dobre pigmentovaná.

V červenom obale sa nachádzal rúž The ONE Colour Stylist Intense od Oriflame v odtieni Electric Crimson. Je to presne ten odtieň červenej, ktorá nerobí žlté zuby. Podľa mňa je tento odtieň ladený skôr do studena, aj keď na fotke vyzerá do tepla, ale naživo je iný a je ozaj dobre pigmentovaný už v prvej vrstve. V období, keď som minula pleťový krém, tak som poskúšala vzorky pleťových krémov od VICHY, ESTÉE LAUDER, NUXE, Yves Saint Laurent a Havlíková Apotéka. Najmenej sa mi pozdával asi ESTÉE LAUDER a najvýživnejší bol prírodný zázrak od Havlíkovej Apotéky. Ostatným vzorkám nemám, čo vytknúť. Zdali sa mi celkom fajn.
V skúšaní vzoriek som pokračovala. Vyskúšala som napr. vzorku AntiAgeUltra pleťového krému od Rose of Bulgaria s ružovým olejom. Po pravde mám rada kozmetiku z ruží a od tejto značky sme už raz mali doma čistiace mlieko a ružovú pleťovú vodu. Aj čo sa týka vzorky, tak tento krém vyzeral, že by mojej pleti celkom sedel. Vzorka denného anti-age levanduľového krému som až taká nadšená nebola. Na deň moju pleť celkom sťahoval a na to, že mám zmiešanú pleť, tak mi to vadilo. Oba krémy vyrába výrobca Bio Fresh. Rozhodla som sa na bratrancovej svadbe otestovať vzorku mejkapu od Dr. Hauschka v odtieni 01. Snažila som sa ho navrstviť, pri čom sa začal trošku droliť, čiže som to robiť asi nemala. Aby som to však zhrnula, tak nakoniec to dopadlo dobre a nebolo to vidieť a výsledok si môžete pozrieť o dve fotky nižšie.

Otestovala som aj vzorky denného a nočného krému proti vráskam od NIVEA, ktoré obsahuje koenzým Q10 a čistý vitamín C. Oba krémy sú výživné a voňali tak typicky niveacky. Hydratačný krém BOBBI BROWN sa mi na základe vzorky zdal bez parfumácie a dobre sa vstrebával. Takže možno by si s mojou pleťou rozumel. Ďalej som spotrebovala dve vzorky PILATEN čiernej zlupovacej masky. Maska sa necháva pôsobiť aspoň 30 minút.A treba sa pripraviť, že vám nestiahne len čierne bodky, ale aj vydepiluje chĺpky na tvári, čo môže byť pre väčšinu bolestivé. Ja som však divná a mne to nevadilo - skôr naopak. Všimla som si však, že pokiaľ som mala na vyrážke bielu hlavičku, tak tú už maska nestrhla.
s dlhotrvajúcim očným tieňom L´oréal v odtieni 006 all night blue
s rúžom v ceruzke Astor Lipcolor Butter v odtieni 007 Delicate Lilac

s mejkapom Dr. Hauschka v odtieni 01
Pokiaľ bol niekto schopný prečítať tento príspevok celý, tak klobúk dole! Pretože som sa fakt dosť rozpísala. Najbližšie si pre vás chystám recenziu pleťovej kozmetiky jednej značky. Dúfam, že do týždňa sa mi to podarí spísať.

Prajem vám pekný záver týždňa! :)

štvrtok 14. decembra 2017

Spotrebované a vyradené produkty za október a november 2017

Po dlhšej dobe opäť začínam nový mesiac spotrebovanými a vyradenými produktmi. Ako vždy aj teraz sa spotrebovalo hojné množstvo produktov. Niektoré boli načaté niekoľko mesiacov a iné sa podarilo spotrebovať behom obdobia zbierania prázdnych obalov. A ako to už býva našli sa aj produkty, ktoré sa nepodarilo spotrebovať, kým im vypršala exspirácia.
Termálna voda v spreji Avéne bola pre mňa v horúčavách príjemným osviežením, čiže kupovala som ju cez leto a spotrebovala som ju až na jeseň. Upokojuje citlivú pleť a inak sa hodí pre všetky typy pleti. Nechtový set Party Queen od PUPY už asi nezoženiete. Mala som ho tri roky a už mi zostalo len balenie trblietok, lebo lak v tmavomodrom odtieni mi vyschol. Určité obdobie som fičala na rôznych efektových lakoch a nechtových ozdobách. Hubka na make-up od Donell mi vydržala zopár mesiacov a potom som si na nej začala všímať menšie trhlinky. Inak v porovnaní s podobnou hubkou od Oriflame bola isto lepšia.

Spotrebovala som taktiež upokojujúcu očnú masku Mary Kay, ktorá eliminovala opuchy očí a zlepšovala tón pokožky v okolí očí. Môže sa používať namiesto očného krému. Pri jej aplikácií si dajte pozor, aby sa vám nedostala do oka, inak by vás podráždila, ale pokiaľ som pri aplikácií bola presná, tak ma nedráždila. Suchý šampón taft od Schwarzkopf som už spomínala aj v iných príspevkoch. Nie je síce najlepším suchým šampónom, čo som mala, ale občas som rada, že v obchode pri práci máme aspoň ten. Micelárna voda Yves Rocher z radu Sensitive Végétal bola túto jeseň pribalená v EMME a konkrétne táto je určená na citlivú pleť. Mne osobne sadla. Pleť nedráždila a pleť som počas jej používania mala v dobrom stave.
Telové mlieko Sweet Wonderland od Balea je kombináciou ruže a vanilky. Išlo o limitovanú edíciu. Vôňa tohto telové mlieka bola jemná a nevtieravá. Taktiež sa aj dobre rozotieralo. Spotrebovala som taktiež aj dezinfekčný čistiaci gél na ruky SoftCaress od Oriflame. Tento gél obsahuje makadamiový olej, ale aj alkohol. Mne dezinfekčný gél nesmie chýbať v kabelke, keďže aj veľa cestujem vlakom a ak potrebujem odbehnúť na WC, tak si musím potom vydezinfikovať ruky. Minula som aj hojivý zázrak so škoricovým olejom tiež od Oriflame a vydržal mi skutočne dlho. Voňal krásne, tak ako doposiaľ každý parfumovaný hojivý zázrak. Hoci aj tak mám pocit, že najúčinnejší je klasický bez vône. Ďalším produktom, ktorý tu mám od Oriflame je zvláčňujúci balzam na intímne partie Feminelle Special Care+. Chráni pokožku proti zarastaniu chĺpkov po holení a upokojuje ju. Obsahuje kyselinu mliečnu a môžem potvrdiť, že nedráždil.

Posledným produktom od Oriflame na tejto fotke je jahodový balzam na pery Love Nature, ktorý som nestihla vypotrebovať pred skončením exspirácie. Voňal krásne a odtieň bol tiež fajn, avšak hydratácia pier nebola až tak dobrá a skôr sa mi zdalo, že pery ešte viac vysúšal. V porovnaní s hojivým zázrakom by prehral. Nechtíková INDULONA Profi je už takou našou domácou klasikou a ja ju rada používam na natieranie chodidiel, keďže je mastnejšia. Keď máte veľmi suché ruky, tak tiež pomôže. S mamou sme otestovali aj krém na tvár, ruky a telo od NIVEA CARE, ktorý bol tiež pribalený k nejakému časopisu.  Myslím, že mame sedel o niečo viac. Dobre sa vstrebáva, ale moja pleť niekedy nereaguje dobre na parfumované produkty. Skrášľujúci hydratačný fluid Normaderm od Vichy sa mi viac osvedčil na noc. Na deň mi akosi nestačil a občas sa mi zdal tento krém agresívny. Je vhodný skôr na problematickú a mastnú pleť.
Vyradila som špongiu, ktorú som dostala od kamošky a je od The Bodyshop. Udržala si tvar relatívne dlho. Minula som ďalšie balenie spevňujúceho telového mlieka s komplexom Collagen Boost od Avonu a môžem potvrdiť, že celulitídu eliminuje. Aplikujem ho 2x denne na stehná a zadok. Krém na ruky a telo Dalan d´Olive voňal krásne a intenzívne. Pôvodne som so nevšimla, že sa môže používať aj na telo, tak som ho používala len na ruky a bol ozaj výživný.

Krém na ruky La Praline od Oriflame bol o niečo redší, čiže ten pocit hydratovaných rúk vydrží o niečo kratšie. Inak voňal sladko čokoládovo. Antiperspirant od FA s vôňou lotosového kvetu nebol zlý, ale momentálne mám od FA aj lepší sprejový antiperspirant. Tento nechránil až tak pred potom. Dezodorant v spreji Nivea Protect & Care som mala už druhýkrát a myslím, že mu nemám čo vytknúť. Viem, že keď som ho mala prvýkrát, tak na mňa urobil dojem.
Pri večernom fotení som mala pomocníka, ktorého fascinovali vône a keby som mu dovolila, tak by sa určite hral s obalmi alebo ich olizoval. Tak ma teda sledoval, čo robím a občas mi vstúpil do záberu.
O hydratačnej pleťovej maske od Yves Rocher som vám už písala v inom príspevku. Balzam na pery s jablkom od Manufaktúry bol súčasťou limitovanej edície Jablko. Obsahoval aj arganový olej a bol v tyčinkovej forme. Konzistenciu mal takú akurát, lebo nebol ani tuhý a ani príliš mastný. Sprchovací gél od Body Basics s jahodovou vôňou som si kúpila ešte v Tescu na Kamennom námestí v Bratislave. Voňal ozaj autenticky jahodovo a aj fajn penil. Vyraďujem zo svojej zbierky aj dekoratívnu kazetu od Pupy, ktorá obsahovala tri tiene, štyri lesky, aplikátor a zrkadlo. Ako darček je originálna, avšak balenie vzhľadom na obsah neprakticky veľké. Krémový očný tieň Mega Effects od Avonu v odtieni Liquid Gold mi začal vysychať pomerne skoro, na to že som ho použila pár krát. Mám podobné tiene aj od iných značiek, ale tak rýchlo mi nevyschli ešte žiadne.

Zostal mi tú kúsok obalu z prírodného mydla Nežný nechtík od SOAPHORIE, ktoré som dostala ako darček. Mydlo príjemne voňalo a obsahovalo kúsky kvetov, čo je síce na pohľad pekné, ale ak vám tie kúsky zostávajú v umývadle, tak je to nepraktické. Mama nevedela domíňať balzam na pery EOS Pomegranate Berry a bol už po exspirácií. Ja som mala kokosovú variantu a s tou som bola spokojná. Ďalej tu mám duo očné tiene Essence v ružovom a sivom odtieni s názvom 02 sweetheart, ktoré boli perleťové, ale inak dobre pigmentované a v súčasnosti už nie sú dostupné. Vyskúšala som aj textilnú masku od SEPHORA s orchideou, ktorá bola príjemná a pleť hydratovala. Veľká škoda, že u nás na Slovensku nemáme SEPHORA parfumérie.
Super hydratačnú vyplňujúcu textilnú masku od Garnier som spomínala už v Októbrových inšpiráciách a určite stojí za vyskúšanie. Moja mama zas vyskúšala textilnú liftingovú masku od Dermacolu a nesťažovala sa. Vyradila som aj čokoládový balzam od Dermacolu v tvare srdiečka, ktorý voňal krásne a jemne pery tónov do hneda. Spotrebovala som aj upokojujúci tekutý korektor od Avonu v odtieni Fair, ktorý nezvýrazňuje vrásky v okolí očí, ale nemá až takú dlhú výdrž. Má penový aplikátor a odtieň je skôr v takej marhuľovej farbe - pravdepodobne kvôli neutralizácií fialového a modrého sfarbenia v okolí očí. Lak na pery Miss Sporty alebo inak povedané tekutý rúž v odtieni 102 Full Peach. Je celkom fajn produkt, keď si vezmem pomer cena a výkon. Stojí 2,49 €. Je dobre pigmentovaný, na perách je príjemný, ale odtláča sa. Môj odtieň je skôr studený niečo medzi ružovo-červenou.

Spotrebovala som aj môj takmer nekonečný tyčinkový korektor miss sporty v odtieni 001 Light. Mala som ho ozaj dlho, ale na prekrytie vyrážok bol šikovný. Môj korektor bol ešte v starom obale. Fixka na obočie The ONE od Oriflame mi vydržala pomerne krátko, kým nevyschla. Inak efekt po aplikácií je prirodzený. Fixku zoženiete len v jednom neutrálnom hnedom odtieni. Balzam na pery Vitalos cherry je takou nesmrteľnou klasikou, ktorú si pamätám z detstva a mala som ho aj na strednej. A kúpila som si ho aj predminulý rok, avšak sa mi rozpadol obal. Inak pery krásne tónuje do ružova. Minula som aj miniatúru krému na ruky bez parfumácie od Mary Kay, ktorý je ozaj bez vône. Krém obsahuje bambucké maslo, marhuľu, saflorový a slnečnicový olej. Je celkom výživný,
Zo svojej zbierky vyraďujem kontúrovaciu krémovú paletku Technic, keďže sa mi rozpadol obal. Okrem toho mi samotný obsah prišiel skôr mastný ako krémový a niektoré odtiene boli pre mňa príliš tmavé. Mydlo Spiced Citrus od Oriflame je ako stvorené na predvianočné a zimné obdobie. Ide o pílingové mydlo, ktoré krásne vonia po citrusoch a škorici. Prečisťujúci píling a pleťovú masku Pure Skin tiež od Oriflame som nemala prvýkrát, ale je to šikovné duo, pokiaľ chcete pleť hĺbkovo vyčistiť a zbaviť mastnoty. Tieto sáčkové balenia vám vydržia aj dve aplikácie.

Vyskúšala som taktiež aj vzorku make-upu odstraňujúceho únavu WAKE&MAKEUP od Dermacolu v odtieni 2. Sadol mi odtieňom, mal ľahkú konzistenciu a dobre kryl. Na ucelenejší názor by som však potrebovala určite plné balenie, keďže ja si vždy na nové make-upy najprv zvykám. Otestovala som aj parfumovanú vodu Jean Paul Gaultier Scandal vo vzorke. Vôňa sa zaraďuje do kategórie - chyprové. Hlava vône obsahuje gardéniu a krvavý pomaranč, v srdci vône sa nachádza med a v základe cítiť pačuli. Mne osobne sa páči, lebo je originálna, výrazná, ale pri tom nie je ťažká.
O zlupovacej pleťovej maske od značky K-Classic som vám písala už v októbrových inšpiráciach a moje dojmy z nej sa nezmenili. Lesk na pery od Essence Xxl Shine v odtieni 28 Pretty Hibiscus bol farbou niečo medzi oranžovo-ružovou. Je plný trblietok a pekne voňal. Pery pekne tónuje a dá sa použiť aj v kombinácií s nejakým rúžom. Spotrebovala som aj marhuľové mydlo s jogurtom od BOTANICO, ktoré prekrásne voňalo a priateľ mi ho doniesol z Brna. Z umývania rúk robilo toto mydlo príjemný rituál. Vyradila som aj takmer minutú vysúvaciu ceruzku na oči z Avonu v odtieni Starry Night Blue, ktorá je dobre pigmentovaná a obsahuje aj drobné trblietky. Dobre sa aplikuje aj ako vnútorná očná linka, keďže je mäkká a krémová. Dlhotrvajúci rúž od Dermacolu v odtieni 11, ktorý som použila aj na konci článku o Letných inšpiráciách. Rúž krásne voňal a mal dobrú výdrž. Farbou by som opísala ako bobuľovo - fialovú.
Odlakovač na nechty Enliven s glycerínom nechty odlakuje a nevysušuje. Doma mám už druhé balenie. A vďaka veľkosti balenia (250 ml) aj nejakú dobu vydrží. Intímne vlhčené obrúsky Rewell nemám tiež prvýkrát, ale väčšinou prázdne balenie vyhodím v práci. Oceňujem tieto obrúsky pri intímnej hygiene alebo proti zápalom. Spotrebovala som ešte dva produkty od Mary Kay. Jedným z nich je čistiaci krém TimeWise 3 v 1, ktorý je určený na suchú a citlivú pleť. Obsahuje jemné zrniečká, ktoré odstraňujú odumreté kožné bunky. Čistiaci krém nedráždi a ja už používam druhé balenie. Hydratačný krém TimeWise proti starnutiu pleti je určený na suchú až normálnu pleť. Mala som ho od apríla. Má ľahšiu konzistenciu a dobre sa vstrebáva. Poskytuje pleti 10 hodinovú hydratáciu.
Soľný olejový píling od Balea so soľou z mŕtveho mora a citrónovou trávou pokožku zvláčňoval a zanechával na nej jemnú nevýraznú vôňu. Telové mlieko od Yves Rocher Oliva & Petit grain (pomarančovník horký) ma zaujalo svojou zaujímavou nevšednou vôňou. Mala som už olivovú kozmetiku od Yves Rocher ešte v starom balení a voňala podobne. Už vtedy sa mi páčila. Telové mlieko má ľahkú konzistenciu a dobre sa vstrebáva.

Hĺbkovo čistiacu masku Mary Kay som už spomínala v samostatnom príspevku. A odvtedy mám už načaté aj ďalšie balenie, čiže zatiaľ maske ostávam verná. Šampón Nivea 2in1 Care Express Protect & Moisture ma celkom pozitívne prekvapil. Vlasy zanechával jemné a hebké. Krásne voňal. Je praktický v tom, že ide o šampón s kondicionérom v jednom balení. Micelárna voda Dermacol s kyselinou hyalurónovou je vhodná pre všetky typy pleti vrátane citlivej a zrelej. Používala ju najmä mama, ktorej ozaj dlho vydržala. Z toho, čo som ju párkrát skúsila tak na pleti bola fajn, ale pri odličovaní oči ma občas dráždila.
Aj teraz som vám podala až vyčerpávajúce množstvo informácií, ale je to skôr zapríčenené množstvom spotrebovaných a vyradených produktov. Keďže pri ich popise som sa snažila byť stručná.

štvrtok 12. októbra 2017

Spotrebované a vyradené produkty za august a september 2017

Po dvoch mesiacoch som tu znovu s príspevkom o spotrebovaných a vyradených kozmetických produktoch. Posledné dva týždne som sa snažila už toľko nemíňať a nevyraďovať. Otec mi vyhodil prázdny obal zo šampónu Macadamia Oil Extract, ktorý som teda nestihla pre tento príspevok ani odfotiť. Vydržal mi dlho a myslím, že by bol ideálnejší na zimu. Šampón je sfarbením biely krémový a myslím, že bude skôr vhodný pre suché a poškodené vlasy. Nebol zlý, ale zatiaľ nemám potrebu si ho kupovať znova a odvtedy som ho v obchode už ani nevidela.
Myslím, že už je to nejakú dobu, čo Indulona zmenila obaly svojich produktov. Ja tu mám ešte v staršom obale krém na ruky Hand protection. Ja tieto Indulona krémy používam rada na nohy, ruky alebo lakte. Sú hustejšie a mastnejšie. Majú svoju typickú výraznú vôňu. Opaľovací krém Sun Zone SPF 30 od Oriflame sme po roku vyradili, lebo opaľováky by ste nemali používať dlhšie ako rok, potom už vraj nechránia pred slnkom. Krém je určený na tvár aj telo. Obsahuje olej zo slnečnicových semien. Odličovač očí od Mary Kay som mala už druhýkrát a očný make-up odličuje jedna radosť. Pred použitím je nutné obsah fľaštičky pretrepať,aby sa dvojfázové zloženie spojilo.

Sprchovací gél Rooibos a Bio-Kurkuma od alverde mal krásnu čajovo-korenistú vôňu. Škoda, že ide len o limitovanú edíciu. S kozmetikou alverde mám zatiaľ len dobré skúsenosti a teraz som bola tiež spokojná. Holiaca pena Balea kokos a melón voňala krásne letno. A stála ma asi do 2 €. Vyživujúci krém na ruky a telo Milk & Honey Gold od Oriflame patrí medzi obľúbené telové krémy mojej mamy. Dobre sa rozotiera, nie je príliš hustý. Má výraznú vôňu. Balenie má 250 ml. Kolekcia MILK & HONEY GOLD patrí medzi dlhoročné kolekcie, ktorá sa v Oriflame stále tešia obľube.
Minula som tiež umývaciu emulziu na intímnu hygienu od Jessa, ktorá nedráždila a zakúpila som ju v dm drogérii. Je to asi najlacnejšia intímna emulzia, akú som doposiaľ mala, ale som s ňou spokojná. Ochranný krém na ruky SoftCaress od Oriflame bol v 150 ml balení. Obsahuje makadamiový olej. Má príjemný vôňu a rýchlo sa vstrebáva. Mal by mať výrazný hydratačný účinok na ochranu suchej pokožky rúk, čo som však ja nespozorovala. Kondicionér na vlasy hruška a vanilka z Avonu v súčasnosti už nezakúpite. Bola to zimná limitka ešte z predminulého roku.  Osvedčil sa mi viac bez šampónu z tejto kolekcie, ako keď som ich používala navzájom, čo je trochu zvláštne. Možno by to bolo iné, keby som ich používala v zime a nie v lete.

Minerálny púdrový mejkap Mary Kay v odtieni Ivory 2, ktorý by som ja zjednodušene nazvala "minerálny púder." Dobre kryje, ale mne by lepšie sedel vo svetlejšom odtieni. Na zafixovanie mejkapu je fajn a nezvýrazňuje až tak suché miesta. Vysoko regeneračná starostlivosť Riche Créme od Yves Rocher je takým kultovým produktom tejto značky. Môže sa použiť ráno aj večer. Je určená pre vekovú kategóriu nad 50 rokov. Téglik má 75 ml. Toto je krém, ktorý používa moja mama a nedá na neho dopustiť ani jej kolegyňa. Skúšala som ho tiež, keď som mala veľmi suchú pleť a ráno som bola v dobrom prekvapená. Pleť sa mi zregenerovala. Asi tým, že obsahuje 31 rastlinných olejov. Limitovanou edíciou bol taktiež telový krém alverde bio marhuľa a bio chia, ktorý je určený pre suchú pokožku. Voňal ako marhuľový jogurt. Dobre sa vstrebával a rozotieral. Pokožku ozaj zanechával hydratovanú.
Čistič štetcov ebelin je aj po troch rokoch zatiaľ jediným sprejovým čističom v našich drogériách, čo je celkom aj škoda. Sprejové čističe a mydlá na štetce sú stále skôr dostupné na eshopoch alebo v kamenných predajniach konkrétnych značiek. Výhoda tohto čističa je, že čistí štetce expresne rýchlo, avšak i tak je dobré štetce aspoň 1x do mesiaca vyčištiť šampónom alebo mydlom na štetce. Inak sa mi zdá, že sa mi celkom rýchlo míňa. Suchý šampón taft od Schwarzkopf má síce priaznivú cenu a praktické cestovné balenie. Avšak prišla som na to, že poznám aj lepšie suché šampóny. U priateľa doma máme suchý šampón od Aussie a ten je lepší. Parfumová voda Precious od Oriflame sa už nevyrába. Patrí však podľa mňa k tým najvýraznejším voňavkám, ktoré v Oriflame boli. V recenziách si to celkom odskákala, keďže niektorým smrdela, ale mne zas voňala. Je pravda, že ide o ťažkú a výraznú vôňu. Je to však vôňa, na ktorú treba dozrieť a netreba jej dávať zbytočne veľa. Určite na vás vydrží a aj flakón pôsobil luxusne. Snáď ju niekedy znovu zaradia do ponuky.

Toaletná voda Lovely Garden od Oriflame je určite menej výrazná než vôňa Precious. Je sladká a stále by mala byť dostupná na objednanie. Spája v sebe kombináciu rebarbory, horúceho mlieka a krémovej vanilkovej orchidey. Ja by som túto vôňu zaradila do kategórie vanilkových vôní. Telové mlieko proti celulitíde s komplexom Multi Tone od Avonu podľa mňa do určitej miery funguje. Treba hlavne dodržať pravidelnosť a 2x denne ho aplikovať. Doma už mám teraz druhé balenie. Príjemne vonia a dobre sa rozotiera. Pleťovú masku od Mary Kay s aktívnym uhlím som vám predstavila minulý mesiac a používam už druhé balenie. Maska je fajn. Som s ňou spokojná, ale ani to neznamená, že niekde nenájdem masku s podobným účinkom a cenovo dostupnejšiu.
Fixačný sprej na make-up z Avonu je predošlou verziou súčasného podkladového a fixačného spreju, avšak ten nebol pôvodne mienený ako podklad iba na zakončenie líčenia. Bol to môj prvý produkt tohto typu a odvtedy mám už tretí od inej značky. Nebol najhorší, ale myslím, že taká termálna voda od Avene mi spraví rovnakú službu a nemá v zložení toľko zložiek. Ak je niečo, čo mi nesmie chýbať v kabelke, tak je to antibakteriálny gél na ruky. Tentokrát som vyskúšala gél na ruky od Dettol s rumančekom, ktorý som nosila so sebou v kabelke. Kúpiť ho môže napr. v lekárni Dr. Max alebo v drogérií. Vyšiel ma asi na 3,5 €. Voňal celkom príjemne. Dermacol očnú linku Bambi Black som kúpila minulý rok v kamennej predajni Dermacolu v Auparku. Hrot aplikátora je mäkký a samotná linka pôsobí hrubšie, ale to len kvôli obalu. Skúsila som ju a linky sa s ňou dali robiť podľa mňa celkom v pohode. Podarovala som ju mame. Momentálne táto linka už nie je dostupná v oficiálnom e-shope.

Od značky Maybelline mám najradšej rúže a špirály. Platí to aj o rúži Color Sensational v odtieni 900 Pink Pop, ktorý je krémový a dobre pigmentovaný. Na perách ho môžte vidieť aj v minuloročnom príspevku na tretej fotke odspodu. Odtieň je niečo medzi pastelovo ružovo-fialovou. Je to krásna nežná a zároveň výrazná farba, ale treba si dať pozor, lebo zvýrazňuje žltosť zubov. Rúž sa odtláča, čiže celý pracovný čas s vami asi nevydrží, pokiaľ budete piť a jesť, ale pery zbytočne nevysušuje. Vyraďujem ho, lebo už ho mám tri roky a jeho čas sa naplnil, ale inak som ho rada nosila. Make-up pre bezchybnú pleť Yves Rocher v odtieni Rose 050 som si postupom času obľúbila, aj keď spočiatku som s nim bojovala. Má stredné krytie a ja mám odtieň s ružovým podtónom. Je vhodný na zmiešanú  alebo problematickú pleť. Aplikácia s pumpičkou je praktická, keďže tubičkové make-upy mi zvyknú vytekať, čo v tomto prípade nehrozí. Make-up sľubuje podľa výrobcu ľahkú rozjasnenú farbu a efekt druhej pokožky. Ideálny bol, keď som ho skombinovala s rozjasňujúcou podkladovou bázou od Oriflame. Vtedy nezvýraznil ani suchšie miesta v okolí nosa a efekt rozjasnenej pokožky bol zaručený. Púdrová kontúrovacia paleta s 8 odtieňmi od značky Technic ma spočiatku veľmi nadchla. Po nejakom čase nadšenie z paletky opadlo. Púdre majú dobré krytie, ale rýchlo z nich ubúda. Celkom dosť prášia, ako keby boli slabšie zlisované. Zvýrazňujú suché miesta na tvári. Na to, že ma paletka vyšla do 5 €, tak môže byť. Za tú cenu kúpite možno púder v 1 odtieni.
Na tejto fotke začnem ako obvykle zhora zľava urýchľovačom schnutia laku od Avonu. Mňa tento produkt nepresvedčil. Mala som podobný produkt aj z Dermacolu a ani ten nefungoval. Vyživujúci krém na nohy Yves Rocher obsahuje esenciálny olej z levandule a olej z makadámie. Mal by vyživiť aj najsuchšiu pokožku nôh. Bežné balenie má 50 ml a ja som mala jeho menšiu verziu. Pokožku nôh prevonia a určite aj zjemní, ale u mňa tento efekt na chodidlách po hociktorom kréme vydrží tak max. 1 deň. Dermacol penové očné tiene Moon Touch už nie sú dostupné na oficiálnej stránke e-shopu, ale za to ich viete ešte zohnať na iných stránkach. Podľa mňa ide o vydarený produkt, čiže je ozaj škoda, že ho vyradili zo stálej ponuky. Konzistenciou sú ľahké a penové. Výdrž majú dobrú. Ja som ich mala vo fialovom odtieni s perleťou. Od značky Flormar som mala doposiaľ len dva laky na nechty jeden bol magnetický a druhý oranžový crackujúci vidíte na tejto spodnej fotke. Čo sa týka lakov na nechty aj v tomto smere sa trendy v nechtovom dizajne rýchlo menia. Takže pukacie a magnetické laky už na tejto stránke momentálne nezoženiete. Čo je po pravde škoda, lebo farebný výber mali kedysi dobrý.

Lesk na pery od The Bodyshop Glazed Apple  som už na ich oficiálnej stránke nenašla. Poslala mi ho kamarátka ako darček z Anglicka spolu s inými produktmi tejto značky. Mal takú bláznivú bledozelenú farbu s trblietkami. Na perách bol pekný. Avšak vadilo mi to, že zvykol vytekať do vrchnáka. Vysúvateľný rúž vo forme ceruzky od Oriflame v odtieni Soft Peach som spomínala ešte v marcovom príspevku. Dodala by som len to, že pery môže trochu vysušovať a na suché pery nie je úplne ideálny. Špirála Miss Sporty Studio Lash Miaoww by mala spraviť efekt mačacích očí. Priznám sa, že pri jej kúpe ma zaujal hlavne obal. Inak však nemôžem povedať, že by som bola spokojná - podľa mňa nič moc s riasami nerobí. Vyskúšala som aj vzorku Daylong gél-krému pre citlivú pleť so SPF 30, ktorým som počas leta zvykla používať namiesto bežného denného krému. Napriek tomu som raz prišla domov červená, čiže slnko toto leto bolo ozaj silné. A to som sa slnku snažila vyhnúť.
Vyradila som aj rúž z limitovanej kolekcie Oriflame The ONE v odtieni UKA´S Cherry, ktorý sa už nevyrába. Pery iba skôr tónuje, na to akú ma výraznú bordovo fialovú farbu. Nestihla som ho minúť, skôr než mu skončila exspirácia, ale nejako mi ani neprirástol k srdcu. Takmer rok som míňala vzorku Mary Kay Extra zvláčňujúceho nočného krému, ktorý mi sesternica odporučila ako balzam na pery. Má konzistenciu ako vazelínka a ružové sfarbenie. Je celkom výrazne parfemovaný. Ďalej som z dekoratívky vyradila ceruzku na oči v bledosivom odtieni od Rivage. Aj keď sa mi páčil odtieň ceruzky. Je veľmi tvrdá a slabo farbí. Mám ešte jednu ceruzku od Rivage v kaki zelenom odtieni a s ňou problém nemám, tá je pigmentovaná lepšie. Podkladový a vrchný lak The ONE  Oriflame sa stará o to, aby vám farebný lak na nechtoch vydržal dlhšie. Mne sa na priesvitných lakoch páčia, že trochu vyrovnajú povrch a dodajú nechtom lesk. Takto bolo aj v tomto prípade.

Očný krém Love Nature tiež od Oriflame s výťažkom z ruže som mala už viackrát a sedel mi. Tento krém je dostupný už len do vypredania zásob. Taktiež vyraďujem aj ceruzku na oči Color Trend od Avonu v bledofialovom odtieni, ktorá bola určite z nejakej vianočnej limitky. Mala krásnu pastelovú farbu, ale štvalo ma, že je tvrdá. Nerada pri kreslení liniek tlačím pod oko, len aby som z farby niečo dostala. V porovnaní s tým je ceruzka na oči Yves Rocher v oranžovom odtieni Capucine dobre pigmentovaná a celkom mäkká. Bohužiaľ až na toľko, že mi celá tuha vypadla z ceruzky a stále sa lámala. Mám ceruzku v odtieni Rose Fuchsia, ale tá mi takéto problémy nerobila. Balzam na pery Yves Rocher s vanilkou bol konzistenciou fajn, ale tá vanilková vôňa bola na mňa až príliš výrazná. Vyhadzujem taktiež tieň od Catrice Liquid Metal v odtieni 060 Petrol Pan, keďže sa mi rozpadol obal. Tiene som mala dva roky. Páčil sa mi ich petrolejový odtieň s metalickým efektom.
Gélová maska Love Nature s uhorkou od Oriflame krásne vonia. Toto balenie vám vydrží, tak 2 až 3 aplikácie. Táto maska je vhodná na zmiešanú pleť. Pleť je po nej hydratovaná. Vyskúšala som aj vzorku DermaSpa Cashmere Comfort telové mlieko od Dove mi ledva vystačilo na jednu aplikáciu. Myslím, že v tom balení vzorky bolo malé množstvo produktu. Inak vôňa bola taká typická pre Dove. Bahenná maska od EZO bola zaujímavá tým, že sa mi zdala oproti iným bahenným maskám bledšia a krémovejšia. Obsahuje aj avokádový olej. Podľa mňa je vhodná pre všetky typy pleti.

Vyskúšala som aj tri vzorky zo spevňujúceho očného krému TimeWise od Mary Kay, ktorý sa hodí skôr pre vyššiu vekovú kategóriu ako som ja. Krém je hutnejší a stačí ho ozaj troška. Vypĺňa vrásky a suchému okoliu očí dodá výživu. Oči nedráždi. Poslednou vzorkou, ktorú som vyskúšala je vyživujúci šampón od L´Oreál Professionnel Série Expert. Z jednej vzorky sa ťažko určuje, ako účinkuje šampón na vlasy. Za to jedno použitie nezanechal vo mne hlbší dojem. Má dobré recenzie. A pokiaľ by som mala plné balenie, ktoré by som používala aspoň mesiac, tak by som si vedela utvoriť ucelený názor. Prvý dojem môže byť totiž niekedy klamlivý a to, čo vás na začiatku neočarí, si vás stále postupom času môže získať.
s bahennou maskou od EZO
 Tak to by bolo dnes odo mňa všetko. Spravíme si tento mesiac nejakú súťaž o kozmetiku? :) Mali by ste záujem? Dajte mi kľudne do komentárov vedieť. :)


pondelok 31. júla 2017

Letná giveaway

Čo tak uzavrieť koniec júla menšou súťažou? :) Chcela som sa s vami podeliť o pár produktov, ktoré by sa vám práve v lete mohli hodiť. Sú to maličkosti, ale pevne verím, že niekomu z vás urobia radosť.
 Takže pomaly sa dostávam k tomu, o čo budeme súťažiť. Mám tu pre vás krém na ruky Inecto s arganovým olejom a suchý šampón na normálne a rýchlo mastiace vlasy od Schwarzkopf. Z dekoratívnej kozmetiky tu mám lak na nechty od Maybelline Colorama Fairy Spell v odtieni 492, ktorý je v krásnom pastelovom odtieni. Posledným produktom, o ktorý súťažíme je rúž na pery Color Trend od Avonu v odtieni Lucky Kiss.
Podmienky sú nasledovné:

Stačí, ak mi pod tento príspevok napíšete komentár pod akým menom sledujete môj blog na FB. Výherca musí byť zo Slovenska alebo Česka. Žrebovať budem cez Random Name Picker. Súťaž potrvá do 21. 08. 2017 a nasledujúci deň vyžrebujem výhercu. V prípade, že vylosujem niekoho, kto nesplní základné podmienky, tak losujem na ďalší pokus. Výhercu oznámim na FB stránke blogu a budem ho kontaktovať správou. Pokiaľ sa mi neozve do týždňa, tak losujem znovu.

Prajem vám Veľa šťastia a vidíme sa pri ďalších príspevkoch. :)

utorok 20. júna 2017

Spotrebované a vyradené produkty za apríl a máj

Takže vás vítam pri ďalšom júnovom príspevku a tentokrát bude o spotrebovaných a vyradených produktoch. Nahromadilo sa mi neskutočne veľa prázdnych obalov, ale taktiež som už vyradila nejaké staršie produkty z dekoratívnej kozmetiky. Tento príspevok bude patriť k tým obšírnejším na blogu.
Masku na vlasy od Kallosu som používala viac ako polroka. Moje vlasy vždy nakopla k životu. Ide o masku s mliečnym proteínom a keratínom. Je ideálna pri silne poškodených vlasoch a suchých vlasoch. Masku je dobré nechať pôsobiť 5 až 30 minút. Vyskúšala som aj ústnu vodu LISTERINE green tea, ktorá je chuťovo jemnejšia v porovnaní s inými príchuťami od tejto značky. Vedľa ústnej vody sa nachádza kamilkový šampón od poľského výrobcu INTERSILESIA McBride, ktorý stál asi 40 centov.

Kúpila som si ho zo zvedavosti, že aký bude a neskôr som ho chcela používať na umývanie štetcov. Viac sa mi osvedčilo štetce po šampóne dočistiť ešte mydlom. Na vlasy som ho použila len párkrát, ale viac ho míňali moji rodičia. Odporúča sa skôr pre svetlé vlasy a asi by som si ho kúpila znovu, aby som si na neho vytvorila ucelenejší názor. Posledný produkt na tejto fotke je čistiace mlieko od Jessa na intímnu hygienu pre citlivú pokožku s aloe vera a kyselinou mliečnou. Nedráždi. Je cenovo dostupné a zakúpite ho v dm drogérií.
Ak chcete zažiť pravý domáci wellnes, tak v tom prípade odporúčam soľný peeling od Pupy. Ja som mala variantu s ružovou himalájskou soľou a morskou riasou Bruna. Obsahuje aj aromaterapeutické oleje z pomarančovníka, eukalyptu, rozmarínu a mäty. Používa sa 2x do týždňa. V jednej súťaži sa mi podarilo získať handmade prírodné mydlo od slovenskej značky MusK s názvom Rozkvitnutá lúka, ktoré bolo ešte aj krásne posypané lupienkami kvetov. Mydielko obsahuje kakaové maslo, kokosový, olivový a slnečnicový olej. My sme ho používali doma na umývanie rúk a nemusela som si potom ruky natierať krémom.

Dávnejšie otec priniesol domov krémy na ruky od Lorany s aloe vera. V tomto prípade platí - cena rovná sa kvalita. Krém je skôr ľahký a hydratačný, ale pokiaľ máte suchú pokožku rúk, tak vám možno stačiť nebude. Vonia celkom príjemne. Odlakovaču od ebelin nemám, čo vytknúť, lebo v porovnaní s iným odlakovačom, čo mám teraz, tak s týmto ide odlakovanie jedna radosť. A okrem toho je bez acetónu a vonia po mandliach. Produkt, ktorý ma z vynovenej rady Botanical Effects od Mary Kay najviac oslovil je povzbudzujúci peeling. Obsahuje výťažok z antioxidantmi z dračieho ovocia a aloe vera. Peeling je šetrný k pleti. Peny na holenie od Balea sa mi osvedčili a stále skúšam iné varianty. Táto bola s vôňou orientálneho kvetu. Suchý šampón TAFT od Schwarzkopf som kúpila už druhýkrát, som s nim spokojná, takže odporúčam.
Veľmi dlho mi vydržal sprej na zosvetlenie vlasov od L´Oréal Paris Casting Sunkiss Tropical. Predminulý rok som mala aj gélovú verziu tohto produktu. Zosvetlenie funguje iba na prírodných vlasoch. Výsledný efekt je prirodzený. Občas sa ma pýtajú, či mám ombré alebo prefarbené vlasy. No ja vlasy nefarbím, stačí iba nastriekať a nechať vlasy vysušiť na slniečku alebo vyfúkať fénom. Keďže teplo stimuluje celý proces zosvetlenia. Šampón Gliss Kur Serum Deep-Repair na extrémne namáhané a poškodené vlasy som mala už druhýkrát. Spočiatku mi vyhovoval, ale už pri posledných aplikáciach sa mi začali robiť lupiny. Opäť sa mi potvrdilo, že šampóny je dobré po čase striedať. Keď som mala tak 14 rokov, dostala som raz od tety na Vianoce toaletnú vodu Celébre z Avonu. Bola vo vianočnom flakóne v tvare zvončekov a po rokoch som si ju znovu kúpila, ale v klasickom flakóne. A stále to je taká moja láska. V tejto vôni môžte cítiť ako hlavné tóny - melón, jazmín a lesné plody.

Spotrebovala som taktiež Aqua hydratačný krém od Balea. Pokiaľ hľadáte krém s gélovou konzistenciou pre normálnu, zmiešanú až problematickú pleť, tak tento krém by bol vhodný kandidát. Príjemne pleť chladí a hydratuje. Navyše je aj cenovo dostupný. Obsahuje termálnu vodu a výťažok z morských rias. Taktiež som minula aj hĺbkovo čistiacu masku z Oriflame Swedish SPA, ktorý som spomínala už v aprílových inšpiráciách. Dezinfekčný gél na ruky od Cuticura som si kúpila v dm drogérií.Má kvetinovo ovocnú vôňu a vydržal mi dlhšiu dobu. Voňal ozaj príjemne aj podľa môjho priateľa.
Minula som taktiež aj dve vône, ktoré sa nevyrábajú Mirage od Oriflame a Aspire od Avonu. Obe vône boli ťažké a výrazné. Hodia sa skôr na zimu alebo na večer. Spotreboval sa aj levanduľový krém na nohy od Avonu  Footworks. Po aplikácií krému som si vždy nasadila ponožky pre intenzívnejší účinok. Telová pena Balea s jojobovým a hroznovým olejom vonia sviežo citrusovo až ovocne po hrozne. Má ľahkú konzistenciu ako smotana a dobre sa rozotiera. Krásne vašu pokožku prevonia a zjemní. Keď som sa s nim natrela poobede, tak ešte večer bolo cítiť jeho vôňu a niekedy aj na druhý deň.

Expresný odličovač s nevädzou na oči od Yves Rocher je už taká moja overená klasika. Poradí si aj s vodeodolnou špirálou. Organické telové suflé Levanduľové pole od slovenskej SOAPHORIE je konzistenciou ozaj veľmi hutné. Odporúča sa ho skladovať mimo slnečného svetla a do teploty 25 stupňov. Predsa len ide o organický produkt, ktorého konzistencia sa môže znehodnotiť. Vyraďujem zo svojej zbierky očné tiene, ktoré boli pribalené k časopisu COSMOPOLITAN. Boli v matnej hnedo-šedej kombinácií. Pigmentované boli celkom slušne, ale na iné farebné kombinácie týchto tieňov som čítala skôr negatívne recenzie.
Depilačný krém na tvár od Avonu Skin So Soft som zvykla aplikovať mame na chĺpky nad perou. Krém sa má nechať pôsobiť od 2,5 minúty do 8 minút maximálne. Mame som ho nechávala dlhšie, ale zvyklo ju to páliť. Nedá sa povedať, že by nejako voňal, ale chĺpky odstraňoval, pokiaľ ste si ho nechali min. 5 minút. Guľôčkový dezodorant BIONSEN má príjemnú mydlovú vôňu. Obsahuje minerálne soli z japonských minerálnych zdrojov. Neobsahuje hliník. Mám taký pocit, že mi spôsoboval žlté škvrny na bielom oblečení v oblasti podpazušia. Momentálne mám iné dezodoranty a antiperspiranty, po ktorých žiadne žlté škvrny na oblečení nevznikajú. Spotrebovala som ďalší produkt od Mary Kay z rady Botanical Effects - osviežujúce tonikum. Nebolo vyslovene zlé, ale mám radšej radu TimeWise, keďže mojej pleti viac sedí.Make-up Blender od ebelin mi vydržal niekoľko mesiacov, ale z hygienických dôvodov ho vyraďujem. Musím podotknúť, že je určite kvalitnejší oproti blendru z Oriflemu, ktorý sa mi začal rozpadať po druhej aplikácií. Prírodné čistiace mydlo s aktívnym uhlím od SOAPHORIA som párkrát vyskúšala. Nepení veľmi a nemám ani pocit, že by vysušovalo pleť.

Vyraďujem aj matný krémový očný tieň od z jarnej limitovanej kolekcie 2015 Velvet Matt od Pupy v krásnom mint odtieni. Mal dobrú výdrž a dal sa použiť aj ako podklad pod práškové tiene. Bohužiaľ už mi vyschol a nedá sa zohnať. Duo očné tiene The ONE Colour Match v odtieni Black Pearl z Oriflame vyraďujem, lebo už sú po exspirácií. Oba tiene boli dobre zladené a aj slušne pigmentované. Okrem aplikátora a pevného obalu obsahujú aj zrkadlo. Svetlejší tieň je perleťový a čierny tieň je zas matný. Z rovnakého dôvodu vyraďujem aj mono očný tieň od L´ORÉAL Paris Color Appeal odtieň č. 150 zoženiete ho už len málokde. No napriek tomu musím uznať, že pigmentovaný je dobre a výdrž je celkom v pohode. Na také rozjasnenie vnútorného kútika oka alebo na celé oko je šikovný. Očný tieň je perleťový. Pleťové mlieko Optimals Even Out od Oriflame používala mama miesto denného krému proti pigmentovým škvrnám. Má SPF 30. Mama taktiež používala aj nočný krém z tejto rady. A musím uznať, že jej to pomáhalo, lebo donedávna používala iný krém, tak sa jej pigmentové škvrny zas objavili a ja som jej radšej kúpila nový denný krém proti pigmentovým škvrnám. Minula som aj toaletnú vodu od Lady Gaga Fame, ktorú som spomínala v januárových inšpiráciách.
Spotrebovala som aj krém na ruky z januárového U-BOXU a moje dojmy z tohto krému sa odvtedy nezmenili. Dobre sa vstrebáva a má jemnú vôňu. INDULONA Profi už je taká kultová klasika medzi krémami na ruky. Je to taká prvá pomoc na extrémne suchú a citlivú pokožku rúk a nôh. S ťažkým srdcom som sa lúčila aj s tekutým rúžom Max Factor Lipfinity v odtieni 012 Almost Almond. Používa sa tak, že najprv nanesiete prvý krok, čiže tekutú farbu. Počkáte minútu a zafixujete ju bázou.

Výdrž je dobrá, ale i tak počas dňa môžete mať pocit suchších pier. Vtedy je dobré pery pretrieť bázou, ktorá funguje ako balzam na pery. Medzi najhoršie nechtové nálepky, aké som mala, patria tieto pavučinky z Oriflame. Vôbec nechceli držať a odlepovali sa. Skúšala som vzorku Moschino Pink Fresh Couture a asi mám novú vôňu do wishlistu. Pobavil ma jej vtipný obal, ktorý pripomína čistiaci prostriedok. Vo vôni cítiť hlavne ružový grep, potom čierne ríbezle, konvalinku, ružový hyacint a zrnká granátového jablka. 
Celkom rada mám aj rôzne trojfarebné rúže a lesky na pery. Ako bol napr. lesk na pery MANHATTAN v odtieni Soft Nude, ktorý má neutrálny nude odtieň. Príjemne voňal a nerozpíjal sa. Keď si porovnám korektor LUMI MAGIQUE od L´ORÉAL Paris v odtieni 1 s korektorom The ONE Illuskin Oriflame v odtieni Fair Light, tak som ho veľmi rýchlo minula, ale inak účinkom sú oba rovnaké. Rozjasnia, len ten z Oriflame mi vydržal polroka a ten z L´ORÉALU 1 až 2 mesiace. Len občas sa mi podarí doraziť balzam na pery, ale tento balzam od Labello Milk & Honey je asi najlepším balzamom od Labella, ktorý som doposiaľ od tejto značky mala.

Balzam by mal obsahovať prírodné ingrediencie bez obsahu konzervačných látok a krásne medovo vonia. Špirálovitý balzam na pery od Balea jahoda a banán som nestihla spotrebovať pred exspiráciou. Krásne voňal a tónoval, ale nebol taký výživný ako predošlý balzam od Labello. Očné tiene Duo Avon v odtieni Retro Glamour som mala ešte v predošlej verzii, keď boli tiene okrúhle a teraz sú štvorcové. Líčenie s nimi môžte vidieť v článku o februárových kozmetických inšpiráciách. Pigmentácia je taký priemer. Obal tieňov je pevný a obsahuje aj aplikátor a zrkadielko.
Na poslednej fotke sú prevažne vzorky, ktoré som skúsila v priebehu dvoch mesiacov:
 Noblesse Fusion v odtieni 3 Sand je vzorka nového mejkapu od Dermacolu, ktorý by mal zmatňovať a retušovať pleť. Obsahuje avokádový olej a vitamín E. Má OF 10 a strednú kryciu schopnosť. Na pleti je ozaj ľahký. Momentálne frčia tieto mejkapy s pipetou, tak ako ešte minulý rok fičali cushion mejkapy. Ďalej som vyskúšala vzorku balzamu na päty Flexitol, ktorý bol ozaj hutný a verím tomu, že pri pravidelnom používaní so suchými pätami niečo spraví. Skúšala som aj vzorku fluidného mejkapu La Roche Posay Fluid Corrective Foundation v odtieni 13, ktorý dobre kryl, ale na mňa bol už moc oranžový, čiže ak používate najbledšie odtiene ako ja, tak tento odtieň pre vás nie je vhodný. Mejkap je vhodný pre citlivú pleť a má SPF25. Konzistenciu mal rovnako ľahkú ako mejkap od Dermacolu. Minuli sme aj levanduľové mydlo od slovenského výrobcu BELLUCIA, ktoré som spomínala ešte minulé leto v príspevku moja mydlová opera. Malo v sebe kúsky levandule a vyzeralo dobre aj na umyvadle.

Oriflame Love Nature ílová maska s bodliakom je skvelá na mastnú pleť. Čistí pleť a vracia jej rovnováhu. Bohužiaľ je dostupná len v 10 ml balení, ktoré vám vydrží tak na 2 až 3 použitia. Necháva sa pôsobiť 10 minút a potom si ju len opláchnete vlažnou vodou. Vzorky Vichy Aqualia Thermal Dynamic Hydration denný ľahkého krému a Vichy Aqualia Thermal Spa nočného krému ma celkom oslovili, lebo mali ľahkú sviežu textúru a sú ideálne pokiaľ je vaša pleť dehydratovaná.
Skúsila som aj vzorky, ktoré mi prišli poštou. Bola medzi nimi vzorka Alva Sanddorn krému, ktorý revitalizuje a zvlhčuje pleť. Krém mal oranžové sfarbenie. Veľmi príjemné pocitovo boli aj vzorky od Lavery, či už to bol krém na ruky a nechty s olivami a harmančekom, omladzujúci denný krém alebo energizujúci nočný krém. Všetky príjemne voňali a dobre sa vstrebávali. Predposledným produktom, ktorý sa nachádza na poslednej fotke je očný krém od Yves Rocher, ktorý používala moja mama. Je určený od 50 rokov a má 4 patenty. Obsahuje kosmatec kryštálový a výťažok zo zrniek rakytníka. Mama ho používala aj v minulosti a nesťažovala sa na neho. Rozlúčila som sa s lakom na nechty Rivage v odtieni 8. Hoci ma to aj celkom mrzelo, lebo odkedy ku mne tento lak dostal, tak pruhoval a nevyzeralo to na nechtoch dobre. A pri tom mal takú netypickú zeleno-žltú farbu s perleťou. Predpokladám, že bol už starý, keď som ho dostala.

Priznávam, že tento príspevok bol až vyčerpávajúco obšírny, ale chcela som sa s vami podeliť o moje názory a postrehy.
Poznáte niektorý zo spomínaných produktov? Prípadne objavili ste niečo, čo Vás v poslednej dobe v kozmetike zaujalo?