štvrtok 30. augusta 2018

Moja zbierka dekoratívnej kozmetiky trend IT UP

O dekoratívnej kozmetike značky trend IT UP ste už asi počuli. Patrí medzi privátne značky dm drogérie. Mala som možnosť vyskúšať zopár produktov tejto značky - tekutý make-up, púder, korektor, očné tiene, vysúvaciu ceruzku na oči, laky na nechty, púdrový rúž a metalický lesk na pery. Niektoré som si zakúpila, jeden očný tieň som dostala od tety a zvyšok som si kúpila za darčekovú poukážku, ktorú som vyhrala. Čím viac produktov od nejakej značky vyskúšate, tak tým skôr si na tú značku vytvoríte ucelený názor. Začnem produktmi, ktoré ma zaujali najviac a som s nimi najviac spokojná. Postupne prejdem k tým, ktoré ma zaujali menej.

Na prvom mieste by sa u mňa jednoznačne umiestnil tekutý Sheer Nude make-up v odtieni 010, keď si vezmem pomer cena a výkon, tak som vážne spokojná. Chcela som hydratačný a rozjasňujúci make-up a dobre som si trafila. Je veľmi príjemný na pleti a vytvára prirodzený efekt. Nerobí mi šupinky a pokiaľ teda máte normálnu až suchšiu alebo zmiešanú pleť, tak by vám mohol sedieť. Na pleti neoxiduje a pokiaľ ho zafixujete púdrom, tak vydrží v práci alebo aj na večer v dobrom stave.

Na druhom mieste by sa u mňa umiestnil kompaktný púder Skin Supreme v odtieni 010. Ten sa úplne perfektne dopĺňa s týmto make-upom. Krásne pleť zmatňuje a pri tom vôbec nezvýrazní suchšie miesta na pleti. A tým, že ide o farebný púder, tak mi vyhovuje o niečo viac ako transparentný púder od Dermacol. Keď si porovnám tieto dva púdre, tak u mňa vyhráva určite púder od trend IT UP. Púder mi sedel aj teraz v lete, kedy sa mi pleť potila o niečo viac. Produkt je v pevnom plastovom obale.
Na treťom mieste je korektor Matte Beauty Perfection v odtieni 010, ktorý používam na prekrytie drobných nedokonalostí, ako je akné a začervenanie. V tomto smere funguje. Pokiaľ sa náhodou daného miesta  nedotknem papierovou vreckovkou pri fúkaní nosa, tak korektor zmatňuje a vydrží. Určite by som ho nedávala pod oči.

Zvyšné produkty by som už nezoraďovala podľa miest, keďže sú pre mňa viac menej na jednej úrovni. Čo sa týka metalického lesku na pery Liquid Chrome Lipcream v odtieni 040. Je to krásny odtieň červenej, ktorý odporúčam používať s kontúrkou. Lesk je dobre pigmentovaný a musíte počítať s tým, že sa bude odtláčať. Po pravde ma teší, že momentálne fičia metalické a holografické lesky a rúže na pery. Vysúvacia ceruzka na oči v sivo-hnedom metalickom odtieni 100 ma najprv zaujala svojim nevšedným odtieňom. Je dobre pigmentovaná, ale pri tom je na očiach celkom nenápadná, čo je podľa mňa spôsobené asi aj odtieňom ceruzky. Neodporúčam na ňu moc tlačiť, lebo sa vám bude potom lámať.
Potom sú tu ďalšie produkty, ktoré by som rada aspoň stručne popísala. Začnem očným tieňom v modro-fialovom odtieni 030, ktorý uvidíte aj na fotkách nižšie. Ide o perleťový tieň, ktorý je dobre pigmentovaný, ale ak chcete z neho dostať viac, tak navlhčíte štetec na tiene. O dve fotky nižšie vám ukážem ďalšie očné tiene, ktoré od tejto značky mám. Jediný háčik je v tom, že sa mi zdá, že trend IT UP menilo sortiment a akurát dopredali tie očné tiene, čo som si kupovala ja tento rok. Takže ich už asi nezoženiete. Možno sú nové očné tiene ešte lepšie, ale to by bolo dobré tiež vyskúšať. 

Ak je niečo, na čo vám zatiaľ neviem podať objektívny názor, tak sú to laky na nechty. Tie má trend IT UP vážne v krásnych odtieňoch a za dobrú cenu, čiže určite si ich obzrite. Nemôžem hodnotiť výdrž lakov, lebo mne lak od hocijakej značky vydrží 1 až max 4 dni a to aj s priesvitným nadlakom. Zatiaľ som nenašla taký, čo by vydržal viac. Ok, na nohách mi lak na nechtoch vydrží dlhšie, ale na rukách takmer nikdy. Ružovo metalický lak na nechty na úplne prvej fotke je v odtieni 250. Je to trošku retro odtieň a keď som si s nim nalakovala nechty na nohách, tak som sa nevedela rozhodnúť, či sa mi páči alebo nie.

A občas ma baví, keď som v takomto rozpore, lebo po čase si na ten produkt zvyknem a naučím sa ho nosiť. Veľmi ma baví aj sýto tyrkysový lak na nechty v odtieni 354 DOUBLE VOLUME & SHINE. Viem, že som s nim lakovala nechty na rukách, ale dobre by vynikol aj teraz v lete na nohách. Môj úplne prvý lak na nechty od tejto značky bol šedo-modrý pieskový lak z kolekcie INJEANIOUS. Keď som ho kupovala, tak som si po pravde ani nevšimla, že je pieskový, ale inak mi to nevadí.
 Púdrový rúž je kapitola sama o sebe a pokiaľ ste fanúšikom matných pier, tak by vás mohol zaujímať. Mám ho v nude odtieni 020 a spomínala som ho už v septembrovom príspevku. Napriek tomu, že konzistencia je suchšia a púdrová, tak pery nevysúša. Nečakajte od neho však extra výdrž. Mám tu ďalší očný tieň a konkrétne o tomto v hnedo-šedom odtieni 080 som si myslela pri prvom pohľade, že je matný. Avšak svetlo v drogérií spravilo svoje a doma som prišla na to, že tento tieň je s jemným saténovým leskom. Posledným očný tieň, ktorý tu mám je bledozelený metalický v odtieni 060, ktorý som dostala od tety. Je ozaj krásny, pokiaľ chcete vyskúšať napr. cut crease alebo prejasniť vnútornú časť oka. Všetky tiene sú dobre pigmentované, akurát len ten fialový mi príde trochu tvrdší, ale nie je to nič strašné.
Pokiaľ by som mala zhrnúť moje dojmy z tejto značky, tak za málo peňazí dostanete veľa muziky. Ak ste od nich zatiaľ nič neskúšali, tak vám odporúčam to napraviť! Lebo žiaden z tých produktov, čo som skúsila nebol vyslovene zlý. Ide už len o to, čo vám sedí a čo preferujete. A po pravde sa mi už stalo, že som dala za produkt z dekoratívnej kozmetiky aj viac peňazí a nesadol mi.

Skúšali ste už niečo od značky trend IT UP?

0 komentárov:

Zverejnenie komentára