piatok 30. marca 2018

Marcové inšpirácie 2018

Obdobie snežienok už máme pomaly za sebou a ja pozorujem vonku, že začína obdobie fialiek. Mám veľmi rada jar a teším sa na všetky jarné kvety a aj cesta do práce je ráno o niečo príjemnejšia, keď počujete štebot vtákov.
Na týchto fotkách môžte vidieť jarné kytice, ktoré dostala moja mama k meninám. Tulipány a kosatce dokonale stelesňujú jar.
Vyskúšala som hamburger v čučoriedkovej žemli s hermelínom a brusnicovou omáčkou od Burger Bistro Galanta. Bol celkom sýty, ale zároveň aj ľahký. Kvôli histamínovej intolerancii by som nemala často jedávať jedlá ako je pizza alebo hamburger, keďže to je histamínová bomba. Niekedy sa mi stalo, že zjedla som hamburger a nafúklo sa mi brucho. Pri tomto môžem povedať, že sa mi to nestalo a vôbec som nemala pocit nejakej zaťaženosti.  V tomto hamburgri nájdete aj hovädzie mäsko a žemľa je domáca.
Objednali sme aj ich cheesecake a brownies. Cheesecake bol mäkučký, ale inak dobrý. Brownies boli iné než, na aké som zvyknutá, ale chutili nám. Na fotke je len cheesecake. Takže za seba môžem Burger Bistro len odporučiť.
Nedávno ma začali trápiť menšie fľaky na stene a to hlavne v okolí vypínača až smerom dolu k stolu. Začala som rozmýšľať nad nálepkami na stenu a nakoniec moja mama našla také zabudnuté nálepky s orchideami, motýľmi a kamienkami. Celkom sa mi zapáčili a stena trochu ožila.
Na tejto fotke je jedno z mojich obľúbených marcových líčení. Hlavnú úlohu v tomto líčení hral bronzový púder od značky mels, ktorý som použila na líca, na kontúrovanie tváre a ako očný tieň. Ako podklad na tvár som použila BB krém The ONE od Oriflame v odtieni Fair a zafixovala som ho transparentným púdrom od Mary Kay.  Obočie som vykreslila s paletkou od Freedom v odtieni Medium-Dark. Na vrch líc som použila lícenku od značky COLOURWORKS.

Nad líniu rias som použila do vnútorného a vonkajšieho kútika tmavofialový očný tieň od značky mels, do stredu som použila smaragdovozelenú ceruzku na oči v odtieni 103 PURE TURQUISE od Rimmelu. Chvostík linky som spravila pomocou tekutej očnej linky Mary Kay.  Na mihálnice som použila špirálu od MAYBELLINE the TURBO VOLUM´EXPRESS MASCARA v čiernom odtieni. Na rozjasnenie tváre som použila rozjasňovač od Pupy Golden Infusion Like a Doll v odtieni 001 Gold. Na pery som si zvolila rúž od L´ORÉAL Paris Color Riche JLo´s Nude. Celé líčenie som zafixovala zmatňujúcim fixačným sprejom od NYX.
Líčenie na fotke vyššie mi skôr evokuje leto a myslím, že líčenie na spodnej fotke skôr pripomína jar. Ako podklad som aplikovala Mary Kay CC krém v odtieni Very Light. Pri oboch líčenia som nedostatky prekryla krémovým korektorom essence v odtieni 10 natural beige. Pleť som prepúdrovala púdrom od značky REVERS v odtieni 02. Na líca som použila lícenku od IDC Color a bronzer z paletky TECHNIC. Aplikovala som znovu rozjasňovač od Pupy a na obočie paletku Freedom.

Na oči som použila do vonkajšej strany oka krémový očný tieň The ONE Colour Impact v odtieni Orange Crush od Oriflame a do vnútorného kútika zas ružový tieň z paletky Ruby Rose. Na mihalnice som aplikovala špirálu mark Mega Effects od Avonu a spod rias trošku presvitá spodná zelená linka, ktorú som spravila pomocou ceruzky od Essence v odtieni 20 Scream Green. Na pery som naniesla lesk na pery Gloss Booster Pear od Oriflame. Celé líčenie som zafixovala fixačným sprejom od značky Freedom.
Tešíte sa tiež na jar? a ktoré z týchto dvoch líčení sa vám páči viac? Poteším sa vašim komentárom, či už pod príspevkom alebo aj na facebooku. A hlavne, aby som nezabudla, prajem vám krásne veľkonočné sviatky! :)



sobota 24. marca 2018

Moja TOP 3 zimomriavkových piesní

Určite aj vy máte piesne, ktoré vo vás vyvolávajú nejaké spomienky alebo sa vám viažu k určitým osobám a okamihom, či už v dobrom alebo zlom. Rozhodla som sa s vami podeliť o tri piesne, z ktorých mám zimomriavky, respektíve sa mi dostali pod kožu.

Bolo leto 2016, keď zomrel môj dedo a v deň jeho pohrebu zomrel náš 15 ročný nemecký špic Dona. Po lete som si uvedomila, že potrebujem zmenu a tá mi do života prišla v polke septembra, keď som dostala novú pracovnú ponuku v mojom rodnom meste. Jeseň sa pre mňa niesla v melancholickom duchu a nový začiatok tiež nebol jednoduchý. V tom období som narazila na pieseň od The Strumbellas - Spirits, ktorej refrén som si zvykla pospevovať. Keď som ju vtedy počúvala, tak som cítila smútok a uvedomovala som si, že určité veci už nebudú ako predtým. Zároveň som však cítila úľavu.
Najradšej na tejto piesni mám dve časti. 
1. časť je refrén -
I got guns in my head and they won't go - Mám v hlave zbrane a nechcú odísť.
Spirits in my head and they won't go - Duše v mojej hlave a nechcú odísť. 

2. časť, ktorú mám najradšej
Cause something inside has changed - Pretože niečo vo vnútri sa zmenilo..
And maybe we don't wanna stay the same - a my možno nechceme zostať rovnakí. 

Druhou mojou piesňou, pri ktorej mi naskakuje husia koža, je pieseň od Martiky - Toy Soldiers. Spomínam si, ako som ju raz začula v rádiu a nahrala som si ju do mobilu. Ja som mala rada aj Eminemovu verziu, ale originál piesne som si obľúbila viac. Keď mala moja kamarátka pohreb, tak jej na ňom zahrali pieseň od jej obľúbenej speváčky. Takto o 6 dní by mala 30 rokov. A ak by som si ja mohla vybrať svoju poslednú pieseň, tak by to bola určite táto pieseň, či už kvôli textu, ale aj preto aká je nabitá emóciami. 
Mojou najobľúbenejšou časťou je samozrejme aj v tomto prípade refrén:
Step by step                                 Krok za krokom
Heart to heart                             Srdce k srdcu
Left, right, left                            Ľavá, pravá, ľavá
We all fall down                         Všetci padneme
Like toy soldiers                        Rovnako ako cínoví vojačikovia
Bit by bit                                     Kúsok po kúsku
Torn apart                                  Roztrhaní
We never win                             Nikdy nevyhráme
 
 Mojou úplne prvou piesňou, pri ktorej som mala svoje prvé zimomriavky z piesne je od Coolia - Gangsta´s Paradise. Celkom sa mi páčil aj film Dangerous Minds, v ktorom sa táto pieseň objavila. 
Pre mňa osobne bola najsilnejšou častou piesne práve táto časť:
I'm twenty-three now,                                          Mám práve 23
will I ever live to see twenty-four,                       ale či sa dožijem 24ky?
the way things is going I don't know.                 tým aké veci sú, neviem..

Tell me why are                                                   
Povedz mi, prečo sme
we so blind to see.                                                 slepí voči tomu
That the ones we hurt                                          že jediní komu ubližujeme
are you and me?                                                   sme ty a ja? 

V prípade, že mám nejaké chyby v preklade, tak sa ospravedlňujem a ak ma opravíte, tak mi to nebude vadiť. Pokiaľ vás tento príspevok zaujal, tak nabudúce môžem dať dokopy iný zoznam piesní - niečo pozitívne, romantické alebo nejaké porozchodové piesne. :) Taktiež sa poteším vašim komentárom a nezabúdajte, že na FB stránke blogu stále pokračuje súťaž.














































sobota 17. marca 2018

Moja mydlová opera 3. časť

Naposledy som o mojej mydlovej zbierke písala minulý rok v júli. Dosť veľa mydiel z predošlej zbierky som už minula, ale niektoré mi ešte zostali a pribudli mi samozrejme aj nové prírastky, ktorým sa budem v tomto príspevku venovať.
Do zbierky mi pribudlo viac mydiel značky Green Pharmacy, ktoré sú cenovo dostupné a majú roztomilé obaly. Okrem internetu ich zoženiete aj v COOP Jednote. Ja som neodolala levanduľovému mydlu s ľanovým olejom, verbenovému mydlu s limetkou a olivovým olejom, kosatcovému mydlu s arganovým olejom a medovému mydlu s olivovým olejom. 

V Bioraji som si kúpila mydlo s bambuckým maslom a slivkovým olejom od značky botanicus, ktoré vonia skôr bylinkovo. Toto mydlo je vhodné na tvár, ruky a telo. Mydlo obsahuje aj esenciálny olej z bazalky, majoránky a japonského citrónu. Mydlo La Praline od Oriflame vonia skutočne ako čokoládové pralinky. Celkom sa na neho teším, aj keď pri jeho používaní budem mať asi chuť na sladké.
Konopné mydlo značky SUM som dostala na Vianoce od priateľa. Ide o neparfumované mydlo určené pre citlivú pokožku. Napriek tomu mi však vonia a jeho vôňa mi pripomína nejaký čaj. Aká by to bola mydlová  zbierka, pokiaľ by mi chýbalo peelíngové mydlo? V januári som neodolala energizujúcemu mydlu s mandarinkou, citrónom a cédrom od Yves Rocher. Mydlo je celkom veľké a má 200g. Od kamarátky som dostala minulý rok mydlo SOAPGASM od značky SOAPHORIA, ktoré má celkom zaujímavú a výraznú vôňu. Vo vôni zacítite jazmín, kosatec a vanilku.
Nedávno som dostala od známej ako darček ručne vyrobené mydlo z kozieho mlieka a nechtíka. Má veľmi zvláštnu vôňu. Som celkom naň zvedavá. Ručne vyrobené mydlo ruža som spomínala v decembrových objavoch. Je od značky Bohemia Cosmetics. Má 30 g a vonia príjemne. Levanduľové mydlo od DURANCE vonia krásne, pokiaľ teda máte radi levanduľu.

Tentokrát príspevok o mydlách nebol až taký dlhý, ale možno som vám teda dala inšpiráciu na zaujímavé a voňavé kúsky.

Máte radi mydlá? alebo sa im radšej vyhýbate?


streda 7. marca 2018

Moje obľúbené jedlá a maškrty

Tento príspevok píšem na podnet mojej kamarátky Lucky. Po náročnom dni som si pred chvíľou dopriala horúci kúpeľ. Píšem vám s čiernou uhlíkovou maskou na tvári. A je pravdepodobné, že pri pohľade na nasledujúce fotky vyhladnem. Obdivujem ľudí, ktorí bez váhania vyberú jedno obľúbené jedlo alebo jednu svoju obľúbenú maškrtu. Ja mám tých obľúbených jedál celkom dosť.
Keď som bola 3,5 roka dozadu za kamoškou v Brne, tak ma zobrala do Klubu cestovateľov. Ide o reštauráciu s libanonskou a indickou kuchyňou. Ja som si vybrala mix teplých predkrmov podľa vlastného výberu a chutilo mi to. Pokiaľ radi skúšate trochu netradičné jedlá, tak by toto mohlo byť niečo pre vás.
Ak zas máte radi domáce hamburgery a hranolky, tak vám na Obchodnej ulici v Bratislave môžem odporučiť reštauráciu Street54. Ešte sa nestalo, že by mi tam nechutilo a naučila som sem chodiť aj môjho dobrého kamaráta.
Keď som oslavovala 25ku, tak som kúpila v Kauflande tri rôzne torty. Najviac mi však chutila orechová marlenka. Ani tá čokoládová verzia mi nechutí tak ako táto na fotke. Najhoršie na tom je, že ak si dám jeden kúsok, tak mám hneď chuť na ďalší. Je proste super.
Odkedy som sa naučila piecť mafiny, tak si ich nekupujem. Avšak donutky zatiaľ robiť neviem a sú mojou srdcovou záležitosťou približne 7 rokov. Najradšej ich mám s čokoládou, nugátom, orechami a plnené môžu byť nutelou, džemom alebo šľahačkovým krémom. Pokiaľ chcete dobrú a poriadnu donutku, tak vyskúšajte vychýrenú La Donuteriu na Šafárikovom námestí v Bratislave.
Takto to dopadne, keď mi chce priateľova mama urobiť radosť na narodeniny. Kúpi mi Ferrero Rocher, lebo vie, že som ho dlho nemala. Ak ste si niekedy všimli, že nie všade tieto pralinky majú alebo počas roka sú občas obdobia, kedy ich neviete zohnať. Je to spôsobené tým, že sa vraj tieto pralinky vyrábajú, aby boli v predaji hlavne v zimnom období. Okrem týchto praliniek mám veľmi rada aj Raffaello.
A to najlepšie na záver! S priateľom a jeho rodičmi si občas radi objednávame pizzu. Dobrý výber a chutnú pizzu má pizzéria Carla. Špeciálne by som vám odporučila pizzu Tartufo, ktorá obsahuje hľuzovkovú salsu a hľuzovkový olej. Je ozaj veľmi dobrá.

Pokiaľ vás tento príspevok zaujal, tak mi kľudne napíšte komentár, aké jedlo a maškrty máte radi zas vy.

Teším sa na vás pri ďalšom príspevku a pokiaľ som niekomu spravila chute, tak sa ospravedlňujem.

utorok 27. februára 2018

Februárové inšpirácie

Takže vítam vás pri poslednom februárovom príspevku, v ktorom nebudem venovať až toľko pozornosti kozmetike ako to bolo napr. v januárových inšpiráciách. Keďže kozmetika nie je tým jediným, čo ma teší a inšpiruje.
 
Keď som mala 13 rokov, tak som mala svoj prvý rúž v bláznivej farbe. Bol z Oriflame a bol strieborný. Kamarátka ho prezývala "mŕtvolný rúž." Neviem, čo by povedala na tento môj modrý rúž z Avonu (týmto pozdravujem Miriam). Ide o intenzívny rúž Epic Lip v odtieni Blue Suede. Rúž nie je dlhotrvácny, čiže už pri pití vám začne miznúť od stredu pier, ale je dobre pigmentovaný a krémový. Kedysi by som čakala, že vekom má túžba po týchto extravagantných kúskoch prejde, ale zatiaľ to tak nevyzerá. Potom, čo som si minulý rok kúpila sadu Far Away Galaxy od Freedom, tomu zatiaľ nič nenasvedčuje.
Jeden piatok sa u mňa niesol v znamení modrej. Vyvetrala som modrý rúž a dala som si v Gazdovskom dvore modrý miešaný alkoholický nápoj - farebná zhoda bola skôr náhoda. Na názov nápoja si už nespomeniem, ale viem, že v ňom bol rum a tuším ešte kakaový sirup. A bol vážne dobrý! Úprimne dať si v piatok večer takýto netradičný rúž nie je až taká odvaha. Na koľko večer už nie je ani svetlo a so šošovkami ma pozná málokto. Nepoužila som radšej žiadne výrazné tiene, lebo už by toho podľa mňa bolo priveľa.
Pokiaľ hľadáte originálny darček, tak by som vám mohla odporučiť Chutné kytice. Kde okrem chutných kytíc na zjedenie nájdete aj ovocie v čokoláde alebo trvanlivé bonboniéry. Táto kytica bola narodeninovým darčekom a ja síce kvetinové kytice nekupujem, ale z toho čo som počula. Viem, že takáto kytica vás vyjde asi lacnejšie ako kytica kvetov z nejakého kvetinárstva v obchodnom centre. V prípade, že dotyčný nemá rád ovocie, tak majú aj zeleninovú kyticu v kombinácií so syrom.
Pár metrov od môjho pracoviska sa nachádza lekáreň Dr.Max a občas sondujem, čo užitočné by som našla na ich e-shope. Nedávno sa mi minul antibakteriálny gél a tak som si objednala antibakteriálny gél HiGeen s glycerínom a vitamínovými perličkami. Keďže často cestujem vlakom a mám rada pocit čistých rúk. Phyteneo Kolodium forte je roztok, ktorý pomáha odstraňovať bradavice, kurie oká a stvrdnutú kožu. V minulosti som ho mala a bradavičky, ktoré ma trápili zmenšil a niektoré aj zmizli. LACTACYD FEMINA intímne obrúsky som už na mojom blogu spomínala. Väčšinou som mávala tie v modro-zelenom obale, ale inak im nemôžem nič vytknúť. Urologický čaj je pre mňa niečo, čo mi v práci a doma nesmie chýbať.

Hlavne v tomto chladnom období, kedy máme v práci väčší prievan. Tentokrát som si vybrala urologický čaj AGROKARPATY. Neviem, či ste doteraz vedeli o tom, že v tejto lekárni si viete objednať aj Bio a Raw potraviny. Ja som chcela niečo chutné a trochu zdravšie na raňajky, tak som si vybrala Bio BHO Krunchy Amarant špaldovo-orechové vločky od značky BARNHOUSE. Chutili mi a hlavne nie sú príliš presladené. Asi to bude tým, že sú sladené s agave a ryžovým sirupom.  Ja som si do nich zvykla ešte dosypať trochu kokosových plátkov od Allnature, aby som si to o trochu viac spestrila. Dr.Max vazelínu Choco Kiss som posunula do súťaže na blogu.
Ak sa ocitnete v Bratislave v Starom Meste a máte radi dobrú horúcu čokoládu, tak v tom prípade vám odporúčam návštevu kaviarne Enjoy Coffee. Ja som vyskúšala horúcu čokoládu s banánmi a orieškami. Bola ozaj dobrá. Zaujal ma aj karamelový cheesecake, ktorý mali v ponuke, ale už som v ten jeden deň koláč mala inde, tak tu som si ho odpustila. Druhá kamarátka si tu dala hŕstkovú polievku s koreňovou zeleninou, čiže pokiaľ zrovna nemáte chuť na sladké, tak si v ponuke určite niečo vyberiete. Tým, že sa kaviareň nachádza v Starom Meste treba počítať s vyššími cenami.

Máte nejakú kaviareň, bistro alebo reštauráciu, kde sa radi vraciate? Prípadne, kam by ste mi odporučili ešte zájsť? :)

Už keď som na začiatku spomínala tú modrú farbu, tak som si spomenula na túto pieseň a hlavne sa neberte príliš vážne! :D

pondelok 26. februára 2018

Februárová giveaway 2018

Takže vítam vás pri mojej druhej tohtoročnej giveaway. Aj tentokrát som pre vás vybrala produkty, ktoré by sa vám mohli hodiť a sú podľa mňa praktické. Nebudem vás už teda dlho zdržovať.
Súťažíme o podkladovú bázu pod očné tiene od MARY KAY, ktorú mám doma tiež a som s ňou ozaj spokojná. Druhým produktom je kontúrovacia ceruzka na pery Invisible od Freedom, ktorú na perách nie je vidno, ale môžete ju zladiť s akýmkoľvek rúžom a pokiaľ s ňou vykreslíte celé pery, tak udrží rúž dlhšie na perách. Tretím a posledným produktom, o ktorý sa súťaží je vazelínka na pery Choco Kiss od Dr.Max.

Podmienky sú nasledovné: 
Stačí, ak mi pod tento príspevok napíšete komentár pod akým menom sledujete môj blog na FB. Žrebovať budem cez Random Name Picker. Súťaž potrvá do 12. 03. 2018 a nasledujúci deň vyžrebujem výhercu. V prípade, že vylosujem niekoho, kto nesplní základné podmienky, tak losujem na ďalší pokus. Výhercu oznámim na FB stránke blogu a budem ho kontaktovať správou. Pokiaľ sa mi neozve do týždňa, tak losujem znovu.

A nezabudnite si skontrolovať, či ste ozaj splnili hlavnú podmienku, keďže minule som musela žrebovať na 3 pokusy. Je rozdiel medzi sledovaním súkromného profilu a odoberaním stránky blogu.

Prajem vám veľa šťastia! A teším sa na vás pri ďalších príspevkoch a súťažiach. :)

utorok 20. februára 2018

Ako sa starám o pleť

Dnes som rozmýšľala, o čom ďalšom by mohol byť nový príspevok. Keďže tých nápadov bolo viac, tak som sa spýtala kamarátok a jedna mi poradila - napísať o čistení pleti. V minulosti som si čistila pleť rôznymi spôsobmi. Vyskúšala som micelárne vody, čistiace gély, mydlá a mlieka, čistiacu kefku a miešala som viac druhov značiek. Neznamená to, že to mojej pleti v určitom období nevyhovovalo, ale tak ako sa striedajú ročné obdobia, tak ani pleť nie je stále rovnaká.


S pribúdajúcim vekom a so životnými zmenami sa menil aj stav mojej pleti. Aj keď som sa vždy snažila o pleť starať na základe dostupných informácií a finančných prostriedkov.  Do určitého veku možno máme pleť, akú sme zdedili a neskôr ju máme, takú akú si ju zaslúžime. S týmto výrokom sa stretla raz na jednom školení a utkvel mi v pamäti. Pretože môžte mať tú najdrahšiu a najkvalitnejšiu kozmetiku na svete, ale na pleti sa odzrkadľuje veľa vecí - či už životný štýl, nedostatok spánku, ne/pravidelná starostlivosť a stres.

čistiaci gél TimeWise
 Donedávna som pleť čistila 2x denne čistiacim krémom TimeWise MARY KAY, ktorý obsahoval jemné zrniečka - mikročastice. V zime mávam skôr pocit suchej pleti, napriek tomu že ma zvykne potrápiť akné. Moja pleť je zmiešaná, čiže má suché a mastnejšie časti. Priznám sa, že predsa len o niečo mám radšej ako prvý krok čistiace mlieko. Po čistiacom géli siahnem skôr v letných mesiacoch. Raz som zo vzorky vyskúšala aj čistiaci gél TimeWise, ktorý ma zaujal, tým že je neparfumovaný a nedráždil ma.

Nedávno som si tento čistiaci gél objednala a používam ho pár dní. Tiež obsahuje jemné mikročastice, ktoré pomocou exfoliácie zbavujú pleť odumretých kožných buniek. Stačí vám množstvo gélu vo veľkosti hrášku. Podľa mňa gél až tak moc nepení. Akurát som spozorovala, že som mala posledné dva dni dosť suché pery, ale či to nejako spolu súvisí, zatiaľ netuším. Keďže v minulosti som čistiace gély vylúčila aj preto, že mi často vysušovali okolie pier a nosa.


Hydratačné regeneračné tonikum TimeWise od MARY KAY mám už aspoň tretíkrát. Je bez alkoholu a moju pleť nedráždi. Tonikum nanášam na navlhčený tampón, keďže produkty tejto značky sú koncentrované a týmto spôsobom aplikácie mi vydržia o niečo dlhšie v porovnaní s bežnou kozmetikou. Obsahuje výťažok z bobúľ acai, vitamín B3,  hyaluronát sodný a iné prírodné výťažky.

Tieto dva produkty pomáhajú udržiavať moju pleť čistú v dvoch krokoch. Čo sa týka čistenia pleti existujú dve skupiny ľudí. Jedna skupina ľudí uznáva len čistenie pleti v dvoch krokoch (čistiaci gél alebo mlieko a následne tonikum) a potom je tu druhá skupina, ktorá nedá dopustiť na micelárne vody. 
micelárna voda O´HERBAL a píling SWEDISH SPA Oriflame
Keď vypukol ten prvotný ošiaľ okolo micelárok, tak som sa im spočiatku vyhýbala. Úplne prvú micelárku som mala od Dermacolu, tak 5 rokov dozadu a tá ma neočarila. Avšak keď som skúsila micelárnu vodu od Biodermy Sensibio, tak som bola milo prekvapená a na nejakú dobu som prepadla čaru micelárok. Čo raz častejšie sa vyskytujú články, v ktorých sa neodporúča používanie micelárnych vôd dlhodobo a pravidelne. Vytvorte si vlastný názor. Micelárna voda O´HERBAL na fotke vyššie mi stav pleti určite nezhoršovala a príjemne vonia.

Mám rada pleťový píling, či už na odstránenie starej kože alebo šupiniek na tvári. Avšak aj ja si musím dávať pozor, pokiaľ mám na tvári aktívne zapálené akné, tak vtedy ho radšej vynechám. Pretože práve pílingom by som si ho mohla rozniesť po celej tvári. Pleťový píling by som nepoužívala častejšie ako 1 až 2x do týždňa a následne až po ňom aplikujem pleťovú masku. Na fotke vyššie môžte vidieť pleťový píling Swedish Spa Oriflame, ktorý mám už aspoň 3x. Má veľmi jemné zrnká a zaujímavú vôňu.

Čo sa týka rôznych čistiacich kefiek na tvár, tak tiež mám doma jednu, ktorú som prestala používať začiatkom minulého roka. Mám ju z Oriflame. Áno, je to príjemné si ňou masírovať a čistiť pleť. Spočiatku som videla nejaký efekt. Po čase sa mi však vrátilo akné a odrazu sa mi okrem brady začalo objavovať po celej tvári. Podotýkam, že som striedala nadstavce, tak často ako sa odporúča. Vtedy mi povedala moja alergologička, že som si ho možno rozniesla kefkou po tvári a keď som ju prestala používať, tak sa dostavilo zlepšenie.

Pleťové masky som vám na tomto blogu už spomínala. Doma mi nesmie chýbať hĺbkovo čistiaca maska a nejaká hydratačná. Koncom roka mi pribudol ešte tretí druh pleťovej masky a táto je konkrétne rozjasňujúca. Zvyknem si občas spraviť s týmito maskami multimasking (kombinovanie 2 až viacerých druhov masiek súčasne), čo je vlastne šikovný spôsob ako pokryť rôzne potreby pleti súčasne.

Pleťové sérum som do svojej pleťovej rutiny zaradila až túto zimu a myslím, že už bolo načase. Keďže moja pleť už potrebovala niečo navyše. Začala som pleťovým sérum od CLARINS, ktoré postavilo latku celkom vysoko. V súčasnosti používam denné a nočné sérum od MARY KAY. Potrebujem však ešte nejaký čas, aby som ich vedela zhodnotiť. Už si však bez sér nedokážem predstaviť svoju pleťovú starostlivosť. Séra môžu mať rôzne benefity - rozjasnenie, zvýšenie hydratácie, zjednotenie farebného tónu pleti, bojujú proti vráskam alebo rozšíreným pórom. Záleží už len na vás, aké sérum si zvolíte.


Očné krémy a gély sú kapitolou sami o sebe. Myslím, že očný krém som začala používať tak v 19 až 20 rokoch. Už vtedy som spozorovala jemné vrásky v okolí očí. Pokožka v okolí očí nemá mazové žľazy a preto v porovnaní so zvyškom tváre nie je až tak chránená. Myslím, že očné okolie je prvé miesto na tvári, kde pozorujeme starnutie pleti. Čím som staršia, tým viac cítim, že mám okolie očí stále viac suchšie a neprospieva tomu ani fakt, že celý deň čumím do počítača.


Očný krém proti starnutiu TimeWise už mám skoro minutý. Hydratuje a vyživuje pokožku v okolí očí. Úplne ho stačí vklepkávať alebo jemne vmasírovať pod oko. Očný krém NUXE Nuxellence som vyhrala v SMS súťaži s mesačníkom EMMA a veľmi ma to potešilo. Pretože som už dlho chcela niečo od tejto značky vyskúšať a tento produkt je príjemnou záležitosťou. Kovový aplikátor môžte pri nanášaní očného krému prikladať na očné okolie a príjemne chladí.


Odličovanie očí by síce patrilo ešte na začiatok tohto príspevku. Som si však vedomá, že nie každý si líči oči a nie každý používa na odličovanie očí zvlášť očný odličovač. Ja si bez týchto očných odličovačov už ani neviem predstaviť odličovanie očí a hlavne špirály. Na tejto fotke vidíte pre mňa dva najlepšie odličovače, ku ktorým som sa už niekoľkokrát vrátila - naľavo nevädzový odličovač Yves Rocher a odličovač MARY KAY.


Samozrejme, že iba dobrá kozmetika v starostlivosti o pleť nestačí. Pokiaľ vás trápia nejaké kožné problémy, tak určite vyhľadajte kožného lekára. Ja som už minulý rok začala chodiť pravidelnejšie ku kozmetičke a nedám dopustiť na hĺbkové čistenie pleti. Raz som v jednom videu počula, že sa pleť obnovuje v mesačnom cykle a myslím, že niečo na tom bude. Okrem iného pokiaľ vás trápi pocit suchej pleti, tak nezabúdajte dodržiavať pitný režim. Musím sa priznať, že keď som mala, tak 19 až 20 rokov, tak som na noc nepoužívala žiaden krém. Vtedy mi jeden prístroj nameral, že mám veľmi suchú pleť. Potom som si vstúpila do svedomia.

Keď som publikovala tento príspevok prvýkrát, tak som zabudla zmieniť ešte posledný dôležitý krok a tým je hydratácia pleti krémom alebo hydratačným gélom/mliekom. Počas letných mesiacov si volíme krémy ľahšej konzistencie a počas zimného obdobia siahame skôr po hutnejších výživnejších krémoch. Regeneračný výživný krém s intenzívnym hydratačným účinkom Mary Kay používam teraz počas zimného obdobia. Pred chvíľou som zistila, že by sa mal používať podľa potreby po aplikácií bežného krému, ale ja ho používam samostatne a som celkom spokojná. Kľúčovými zložkami tohto krému sú fosfolipidy a derivát vitamínu E.


Chcem sa poďakovať každému, kto sa dočítal až nakoniec môjho príspevku.
Ako sa staráte o pleť vy? máte nejaké prehrešky, ktorých ste sa v minulosti na vašej pleti dopustili?