pondelok 30. apríla 2018

Moje prvé dojmy z chemického pílingu

Viem, že som to už spomínala aj v iných príspevkoch, kde som písala o mojej pleti - do 22ky som mala pleť ako detskú prdelku - jemnú a raz za čas sa mi síce vyhodila nejaká vyrážka, ale nebolo to nič strašné. Nepotrebovala som kozmetičku a ani špeciálnu kozmetiku Inak som si vystačila s lacnou kozmetikou, či už z drogérie alebo z katalógu. Avšak pred tými 6 rokmi sa niečo zmenilo. Mohol to byť stres z písania záverečnej práce alebo z toho, že otec prišiel o prácu. Začala som sa vyhadzovať častejšie a vyrážky boli podkožné. Bola som zvyknutá vyrážky si vytláčať, čo len celú situáciu zhoršovalo. Pripravte sa, že nasledujúce fotky nebudú vôbec pekné a zobrazujú, ako sa moja pleť menila po chemickom pílingu. 
v deň aplikácie chemického pílingu
Za tých 6 rokov som spozorovala lepšie a horšie stavy mojej pleti. Nedávno mi bol ponúknutý chemický píling, tak som túto možnosť prijala a išla do toho. Chemický píling by mal pleť omladiť, poradí si s pigmentovými škvrnami alebo s jazvami po akné. A ja som som chcela riešiť hlavne jazvy po akné. Keď si začnete čítať rôzne fóra a diskusie venované chemickému pílingu, tak sa stretnete s rôznymi názormi. Väčšinou si ho ľudia chvália, ale treba sa pripraviť na to, že týždeň sa budete zvliekať z kože ako had (samozrejme iba v prenesenom význame). Ja som si nevedela predstaviť, ako to zvládnem v práci, keď denne prichádzam do kontaktu s veľkým množstvom ľudí. Pomáhala som si BB krémom od Oriflame., ktorá má aj SPF 30, aby to šúpanie nebolo až tak vidieť.

Bola som upozornená, že už pri pôsobení môžem cítiť trochu pálenie, ale práve že mne to prehrievanie tváre bolo príjemné. Asi sme v tomto každý individuálny. Vytláčanie vyrážok mi určite vadí viac ako toto a nemala by som problém to podstúpiť znova. Po pílingu som mala tvár ošetrenú špeciálnym krémom, preto vyzerám tak trochu ako mechanický pomaranč.
po prvom dni od aplikácie
Prvý deň po aplikácií nebola na tvári ani známka po olupovaní pokožky, tak som rátala s tým, že to možno príde až na ďalší deň.
druhý deň
Ako môžte vidieť začalo to až na druhý deň. Prvé sa vraj olupujú miesta, kde je koža najviac "chorá." Čo pre mňa bola brada a okolie pier. Až tie ďalšie dni sa začalo olupovať aj čelo a líca. Podkožné vyrážky postupne ustúpili. Bola som upozornená, že sa môžem ešte vyhádzať, lebo píling môže vytiahnuť ešte zápaly, ktoré boli v koži. Takže áno nejaké menšie vyrážky ešte prišli, ale už to nebolo nič strašné.
po 15 dňoch od aplikácie
Určite budem chodiť ešte na hĺbkové čistenie pleti, aby som tú pleť postupne dala do poriadku. Ja tam vidím určitý rozdiel. Pleť na čele, lícach, nose a nad perou je farebne jednotnejšia. Jazvy na brade sú o niečo jemnejšie a verím, že časom sa ich nejako zbavím. Veľmi dôležité je, že ako náhle sa po tomto pílingu začnete olupovať, tak si nesmiete sami strhávať kožu, aby ste si nezaniesli nejakú infekciu. Toto ošetrenie sa neodporúča vykonávať v období, kedy pokožka môže byť vystavená intenzívnemu slnečnému žiareniu. Pleť som v tomto období čistila iba s Jarischovou vodou a miesto krému som používala nemastný hydratačný gél Mary Kay

Za seba by som vám toto ošetrenie odporúčala, ale dajte si ho spraviť u niekoho, kto má dobré referencie alebo komu veríte.

Počuli ste už chemickom pílingu? podstúpili by ste ho?

Z denníka aprílového blázna

    Každý rok pár dní pred narodeninami ma chytí zvláštny smútok. Spomeniem si na kamarátku, ktorá už narodeniny neoslávi. Tento rok by mala 30 rokov a občas mi v duchu napadne, či by naše priateľstvo vydržalo alebo nie. Ak áno, tak by sme narodeniny mohli oslavovať spolu. Meškám mesiac so zapálením kahančeku na jej hrobe. Držím si v hlave veľa spomienok na ňu a trápi ma už samotný fakt, že mi čas vymazal z pamäte jej hlas.

    Niekde som minule čítala, že v živote spoznáme iba dve skupiny ľudí - jednu skupinu tvoria naši priatelia a druhú skupinu tvoria učitelia. Druhý skupinu tzv. učiteľov by sme za normálnych okolností považovali za nepriateľov alebo za ľudí, ktorí nám nejakým spôsobom ublížili. Avšak aj títo ľudia majú svoj význam v našich životoch. Majú nám dať lekciu a niečo nás naučiť.

    Tento rok som narodeniny oslávila písaním druhej záverečnej práce. Keď píšete úplne prvú prácu, tak ani neviete, čo robíte správne a čo nie. Hlavne teda ak nejako neviete nájsť spoločnú reč so školiteľom. Raz som mala dobrú tému a snažila som sa spraviť, čo bolo v mojich silách, ale neboli sme so školiteľkou na jednej vlne a práca bola priemerná až podpriemerná. Obhájila som ju, ale mohlo to byť aj lepšie. Keď som si vyberala druhú tému, tak som si ujasnila, že nechcem mať tému s výskumom, lebo raz som si tým prešla. Zamerala som sa teda na témy prác, ktoré mali iba teoretický charakter.

Tentokrát som vedela, že sa chcem vyvarovať chybám z minulosti, že chcem napísať kvalitnejšiu a lepšiu prácu. Konzultovala som poctivejšie a školiteľka sa ozývala aj sama, čo ma motivovalo ešte viac. Nejakú odbornú literatúru som vedela stiahnuť, niečo som našla doma, ale dosť kníh som si musela kúpiť. Vedela som, že u nás v akademickej knižnici ich nenájdem a požičať si knihu na 1 alebo 2 mesiace mi prišlo krátko. Keďže ja som sa k tým knihám sústavne vracala počas polroka. Zohnala som si veľa literatúry v nemeckom jazyku, keďže som potrebovala zahraničné zdroje a radšej prekladám z nemčiny ako z angličtiny. Keby som som spočítala, čo ma všetky tie knihy vyšli, tak by som si vedela zaplatiť týždeň dovolenky, napr. v Chorvátsku alebo aj inde.

   A viete, čoho som sa bála najviac? Samozrejme, či to stihnem odovzdať, čo som aj stihla. Ešte viac som sa bála toho, či budem mať dobre citácie a parafrázy, aby ma náhodou niekto neobvinil z plagiátorstva. Ak to všetko dobre dopadne, tak už viem, akej téme by som sa chcela venovať v diplomovke. Veľmi by ma aj potešilo, keby som mohla mať tú istú školiteľku. Nikdy som moc nemusela prezentovať projekt alebo nejakú prácu pred kolektívom, ale teraz sa pohrávam s myšlienkou zúčastniť sa študentskej vedeckej konferencie. Možno je načase vykročiť zo svojej komfortnej zóny a nebáť sa riskovať.

Držte mi palce! :) A ja vám prajem, aby ste sa nebáli postaviť svojmu vlastnému strachu!

A na záver sa s vami rozlúčim piesňou.

utorok 24. apríla 2018

Spotrebované a vyradené produkty za február a marec 2018

Tak vás vítam po dlhšom čase pri príspevku o spotrebovaných a vyradených produktoch. Posledných pár týždňov bolo pre mňa pomerne hektických, keďže som dopisovala záverečnú prácu. 
Približne po mesiaci používania vyraďujem hubku na umývanie tvári, ktorú som dostala ešte v decembrovom U - BOXE. Je od neznámej značky a zdá sa mi, že bola vyrobená v Číne. Pri umývaní tváre zmäkla a bola príjemná. Micelárnu vodu O´HERBAL som už spomínala vo februárovom príspevku. Aj keď ju používala hlavne moja mama, tak som ju párkrát vyskúšala aj ja a nemám jej čo vytknúť. Príjemne vonia a nedráždi, a čo je hlavné nezhoršuje stav pleti.

Spotrebovala som aj parfumovanú vodu Katy Perry Killer Queen, ktorá patrí presne do môjho typu vôní. Má krásne balenie. Hlavu vône tvorí bergamot, slivka a lesné plody. V srdci vône zacítite karafiát, plumériu a jazmín. V základe vône sa nachádza drevo, pačuli a pralinka. Vypotrebovala som aj lesk na vlasy v spreji od Avon Advance Techniques. Uhládzal vlasy a príjemne ich prevoňal. V súčasnosti ho už v tomto balení nezoženiete. Môžete ho aplikovať namiesto stylingového prípravku.
Pokiaľ si niekedy kúpite na bradavice Kolodium forte od Phyteneo, tak vám odporúčam používať ho fakt pravidelne. V momente, ako ho otvoríte a zabudnete na ne neho, tak vám môže vyschnúť, ako sa to stalo naposledy mne. Používa sa 2x denne. Bradavice sa vplyvom jeho pôsobenia ozaj menia a preto treba byť trpezliví, pokiaľ sa ich chcete zbaviť a odporúčam si ponechať návod na použitie.
Konečne prišiel niekto s intímnymi obrúskami za normálnu cenu a je to práve značka Jessa, ktorá patrí do drogérie dm. Plnia si svoju funkciu rovnako dobre ako drahšie obrúsky iných značiek.

Od kamarátky som dostala dve cestovné balenia produktov, ktoré sú na tejto fotke. Jedno z nich je telové mlieko od Kiehl´s Creme de Corps, ktoré je neparfumované. Obsahuje beta-karotén, kakaové maslo, sezamový olej a skvalén. Odličovacie mlieko Estée Lauder bol druhým produktom, ktorý som dostala a vonia celkom výrazne, ale inak je pri odličovaní príjemné. Zo spevňujúceho telového mlieka CELLU BREAK 5D od Avon sa stáva už taká moja stálica a spomínala som ho aj v inom príspevku.
Po nejakej dobe som znovu siahla po jarischovej vode od značky VULM, ale zistila som, že už ani tá nie je v mojom prípade všemocná, takže sme s kozmetičkou skúsili niečo iné. Expresný odličovač s nevädzou na oči od Yves Rocher som spomínala už v staršom príspevku. Krém na ruky Douglas Cotton Candy bol pribalený k jednému časopisu a voňal ozaj cukríkovo. Konzistencia bola skôr redšia a rýchlo sa vstrebával. Gulôčkový deo antiperspirant Light Bloom od Avon pokožku podpazušia nedráždi, ale poteniu určite nezabráni.

Denný krém Oriflame proti pigmentovým škvrnám Optimals Even Out so SPF 20 používa moja mama a nemala ho prvýkrát. Krásne rozjasní pleť a redukuje výskyt pigmentových škvŕn. Lak na extra silnú fixáciu SUPREME HOLD od Oriflame som mala v cestovnom balení, ale aj tak mi vydržal dlho, keďže ja lak na vlasy používam skôr sporadicky. Krém na ruky Golden Edition Oriflame má 30 ml balenie. Svojou veľkosťou je ideálny do kabelky. Obsahuje glycerín, jojobový olej a vitamín E. Vôňa je príjemná, ale nie je ničím výnimočná.
Na tejto fotke začnem klasicky zľava praskajúcim zlatým lakom na nechty od značky Lm, ktorý som kúpila v čínskom obchode už dávnejšie. Stál ma možno 1 €, ale svoj účel splnil. Len mal celkom výrazný chemický zápach.  Peny do kúpeľa od Avon majú u nás doma celkom úspech. Dobre penia a krásne voňajú. Inak to nebolo ani v kombinácií čokoláda a pomaranč. Balea krémový antitranspirant bol šetrný na podpazušie a mal veľmi jemnú vôňu. Zaujal ma jeho zvláštny názov. Dozvedela som sa o ňom, že neobsahuje alkohol a chráni pred zápachom. Z mojej skúsenosti viem, že pred potom vás neochráni.

Pleťový olej Love Nature Oriflame s výťažkom ruže som spočiatku používala ja a potom moja mama, ktorej sa páčilo, pokiaľ som jej s týmto olejom robila masáž tváre. Ozaj krásne voňal. Používa sa na večer, keďže ráno by sa vám nevstrebal. Pílingový sprchovací gél Oriflame s vôňou a so zrniečkami z kiwi už v súčasnosti nezoženiete. Bol skutočne zaujímavý a tieto ovocné pílingy mám celkom rada. Sprchovací gél Verbena L´OCCITANE som dostala od priateľa ako darček a voňal krásne sviežo - citrusovo. Dá sa použiť aj ako pena do kúpeľa.
Intímne obrúsky LACTACYD si kupujem v lekárni Dr.Max a vyhovujú mi. Sú trošku drahšie, ale svoj účel spĺňajú. Mydlo značky Very Berry  s esenciami moruše a cédrového dreva máme momentálne na umývadle v mydelničke. Vonia krásne po ovocí. Pred Silvestrom som si kúpila hydratačné čistiace obrúsky Balea, avšak omylom som vybrala obrúsky určené na zrelú pleť. Nemala som s nimi problémy, aj keď radšej mám dvojkrokovú odličovaciu starostlivosť. Na cestovanie sú obrúsky praktické, ale nemyslím si, že odličujú až tak dôkladne.

 Antibakteriálny gél na ruky Lilien Aloe Vera je cenovo dostupný. Nosila som ho stále v kabelke a na rýchlu dezinfekciu rúk mi úplne stačil. Očný tieň od Catrice v odtieni 080 Please Gold The Line vyraďujem zo zbierky, lebo sa rozpadol obal a neviem potom tieň prenášať so sebou, keď cestujem preč. Má zlatú farbu s farebnými trblietkami. Bol fakt krásny.  
Brezový šampón DiXi používali hlavne moji rodičia. Ja som po ňom siahla len párkrát a vlasy určite nezaťaží. Telové mlieko alverde s levanduľou a olivou bolo len limitovanou edíciou. Ak máte radi levanduľu, tak toto mlieko by bolo niečo pre vás. Naladí vás na spánok. Krém na ruky indulona v modrom obale už je takou klasikou, pokiaľ máte veľmi suché ruky alebo chodidlá, tak je to ten správny produkt.

Odličovacia voda bebe MORE s jazmínom nebola samostatne až tak dobrá, ale keď som ju používala s čistiacim mliekom od Mary Kay, tak už mi potom sedela lepšie.  Zubná pasta Optifresh Oriflame poskytuje zubom 12 hodinovú ochranu proti povlaku, zubnému kazu a kameňu. Obsahuje fluorid a má mätovú príchuť. Zubná pasta je celkom fajn.
Čistiaci krém TimeWise od Mary Kay a výživný krém s intenzívnym hydratačným účinkom TimeWise som spomínala už v príspevku "Ako sa starám o pleť." Belakne krém som dostala na predpis od kožnej lekárky, aby som sa zbavila akné a fľakov po ňom.Určité obdobie mi to pomáhala a neskôr už ani nie. Sérum Skin UP som spomínala ešte v januári, lebo bolo súčasťou decembrového U - BOXU. Sérum bolo veľmi príjemné na tvári a nedráždilo. Malo neutrálnu parfemáciu. Pleť po jeho nanesení bola hydratovaná a rozjasnená.

 Regeneračný krém na ruky s extraktom z Aloe Vera tianDe hydratuje pokožku rúk a predchádza lúpaniu kože.  Vôňa tohto krému na ruky mi bola povedomá. Inak bol tento krém, čo sa týka hydratácie skôr taký priemer. Prečistujúci píling a maska Pure Skin Oriflame sú osviežujúce a čistia do hĺbky. Používajú sa 1 až 2x týždenne. Kúpila som si ich už viackrát a tieto sáčky vám vydržia aj 2 až 3 aplikácie. V prípade, že máte zmiešanú až mastnú pleť, tak vám ich môžem odporučiť.
Vyskúšala som aj vzorku zo šampónu z Mŕtveho mora od Manufaktúry, ktorý má jemnú neutrálnu vôňu. Z toho jedného použitia neviem až tak posúdiť, aký by tento šampón bol, ale je určený na citlivú pokožku hlavy. Očný krém proti starnutiu TimeWise Mary Kay som spomínala už v staršom príspevku. Zdôrazním iba, že krém sa správne aplikuje iba pod spodnú časť oka. Kiehl´s Ultra Facial Cream dodáva pleti 24 hodinovú hydratáciu. Po chemickom pílingu som mala veľmi suchú pleť a vtedy mi tento výživný krém dobre padol.

Nedávno som si kúpila hydratačnú masku z Kauflandu od ich značky K-Classic, ktorá obsahuje pantenol, aloe vera a mandľový olej. Skladala sa z dvoch sáčkov a každý z nich vám vystačí aj na dve použitia. Toto dvojbalenie masky ma vyšlo na 0,30 € a na pleti bola maska celkom príjemná. Balzam na pery s bambuckým maslom bielym čajom a citrusom od Mary Kay patrí medzi najlepšie balzamy na pery, čo som mala. Uvedomujem si,že nie je lacný, ale v kombinácií s cukrovým pílingom zo sady Saténové pery je šikovný pomocník. A aby som nezabudla vonia ozaj krásne.
Luxusný lesk na pery č. 11 od Dermacol som mala celkom rada. Bol v krásnej bronzovo-ružovo metalickej farbe. V súčasnosti sa už nevyrába. Tekutá atramentová očná linka liquid ink od Essence bola pre mňa krok vedľa. Nekreslilo sa mi s ňou dobre a navyše ma z nej štípali oči, takže si ju už určite nekúpim. Navyše si mi zdeformoval aplikátor, takže už som to s ňou vzdala.

Gélová očná linka Maybelline v odtieni Intense Black  Má dobrú výdrž, ale ako náhle ju načnete, tak ju treba používať. Inak vám vyschne, ako sa to stalo mne už 2x. Vyraďujem zo zbierky aj lesk na pery od miss sporty v odtieni 168 The Miss, ktorý je ideálny na denné nosenie alebo na kombinovanie s rúžmi v nude odtieňoch. Špirála Supercurler od Rimmel ma spočiatku neočarila, kým bola nová. Keď trocha vyschla, tak už mi sedela viac.
Duo očné tiene alverde v strieborno - tmavošedej kombinácií vyraďujem, lebo sú už určite po exspirácií. Sú perleťové a tmavší tieň je o niečo viac pigmentovaný v porovnaní so svetlejším. Rúž na pery L´Oréal v odtieni J.Lo z kolekcie Pure Red je v krásnom červenom matnom odtieni. Na perách je taký zamatový. Je to ozaj škoda, že išlo len o limitku. Z limitovanej edície bol aj ďalší rúž od L´Oréal v odtieni J.Lo Nude, ktorý bol veľmi príjemný na perách. Síce nemal až tak dlhý výdrž ako predošlý rúž v červenom odtieni, i tak je priam ideálny na denné nosenie.

Rúž na pery Colour Elixir Max Factor v odtieni English Rose 510 pery hydratuje. Je v krásnom koralovo - ružovom odtieni so strieborným leskom. Na perách je veľmi príjemný. Môžem ho len odporučiť. Ďalším vyradeným rúžom je Rimmel Lasting Finish v odtieni 262 Burning Desire, ktorý je v červeno - oranžovo metalickom odtieni. Rúž má hutnejšiu konzistenciu, ale aj keď má byť dlhotrvajúci, tak sa odtláča. Očné tiene Manhattan v odtieni Lila už sa u nás nedajú zohnať a táto značka už nie je u nás moc dostupná ani v e-shopoch. Tiene sú pigmentované dobre a sú perleťové. Posledným produktom, ktorý som vyradila je rúž The ONE Power Shine Oriflame v odtieni Lustrous Nude, ktorý pery oživí v šampanskom zlatom odtieni. Krásne vonia a pery hydratuje.

Dúfam, že som vás týmto príspevkom príliš nenudila. Zaujímalo by ma, zvyknete si robiť na jar poriadky v kozmetike? či si kozmetiku triedite pravidelne ako ja?

Prajem vám pekný zvyšok týždňa! :)


piatok 30. marca 2018

Marcové inšpirácie 2018

Obdobie snežienok už máme pomaly za sebou a ja pozorujem vonku, že začína obdobie fialiek. Mám veľmi rada jar a teším sa na všetky jarné kvety a aj cesta do práce je ráno o niečo príjemnejšia, keď počujete štebot vtákov.
Na týchto fotkách môžte vidieť jarné kytice, ktoré dostala moja mama k meninám. Tulipány a kosatce dokonale stelesňujú jar.
Vyskúšala som hamburger v čučoriedkovej žemli s hermelínom a brusnicovou omáčkou od Burger Bistro Galanta. Bol celkom sýty, ale zároveň aj ľahký. Kvôli histamínovej intolerancii by som nemala často jedávať jedlá ako je pizza alebo hamburger, keďže to je histamínová bomba. Niekedy sa mi stalo, že zjedla som hamburger a nafúklo sa mi brucho. Pri tomto môžem povedať, že sa mi to nestalo a vôbec som nemala pocit nejakej zaťaženosti.  V tomto hamburgri nájdete aj hovädzie mäsko a žemľa je domáca.
Objednali sme aj ich cheesecake a brownies. Cheesecake bol mäkučký, ale inak dobrý. Brownies boli iné než, na aké som zvyknutá, ale chutili nám. Na fotke je len cheesecake. Takže za seba môžem Burger Bistro len odporučiť.
Nedávno ma začali trápiť menšie fľaky na stene a to hlavne v okolí vypínača až smerom dolu k stolu. Začala som rozmýšľať nad nálepkami na stenu a nakoniec moja mama našla také zabudnuté nálepky s orchideami, motýľmi a kamienkami. Celkom sa mi zapáčili a stena trochu ožila.
Na tejto fotke je jedno z mojich obľúbených marcových líčení. Hlavnú úlohu v tomto líčení hral bronzový púder od značky mels, ktorý som použila na líca, na kontúrovanie tváre a ako očný tieň. Ako podklad na tvár som použila BB krém The ONE od Oriflame v odtieni Fair a zafixovala som ho transparentným púdrom od Mary Kay.  Obočie som vykreslila s paletkou od Freedom v odtieni Medium-Dark. Na vrch líc som použila lícenku od značky COLOURWORKS.

Nad líniu rias som použila do vnútorného a vonkajšieho kútika tmavofialový očný tieň od značky mels, do stredu som použila smaragdovozelenú ceruzku na oči v odtieni 103 PURE TURQUISE od Rimmelu. Chvostík linky som spravila pomocou tekutej očnej linky Mary Kay.  Na mihálnice som použila špirálu od MAYBELLINE the TURBO VOLUM´EXPRESS MASCARA v čiernom odtieni. Na rozjasnenie tváre som použila rozjasňovač od Pupy Golden Infusion Like a Doll v odtieni 001 Gold. Na pery som si zvolila rúž od L´ORÉAL Paris Color Riche JLo´s Nude. Celé líčenie som zafixovala zmatňujúcim fixačným sprejom od NYX.
Líčenie na fotke vyššie mi skôr evokuje leto a myslím, že líčenie na spodnej fotke skôr pripomína jar. Ako podklad som aplikovala Mary Kay CC krém v odtieni Very Light. Pri oboch líčenia som nedostatky prekryla krémovým korektorom essence v odtieni 10 natural beige. Pleť som prepúdrovala púdrom od značky REVERS v odtieni 02. Na líca som použila lícenku od IDC Color a bronzer z paletky TECHNIC. Aplikovala som znovu rozjasňovač od Pupy a na obočie paletku Freedom.

Na oči som použila do vonkajšej strany oka krémový očný tieň The ONE Colour Impact v odtieni Orange Crush od Oriflame a do vnútorného kútika zas ružový tieň z paletky Ruby Rose. Na mihalnice som aplikovala špirálu mark Mega Effects od Avonu a spod rias trošku presvitá spodná zelená linka, ktorú som spravila pomocou ceruzky od Essence v odtieni 20 Scream Green. Na pery som naniesla lesk na pery Gloss Booster Pear od Oriflame. Celé líčenie som zafixovala fixačným sprejom od značky Freedom.
Tešíte sa tiež na jar? a ktoré z týchto dvoch líčení sa vám páči viac? Poteším sa vašim komentárom, či už pod príspevkom alebo aj na facebooku. A hlavne, aby som nezabudla, prajem vám krásne veľkonočné sviatky! :)



sobota 24. marca 2018

Moja TOP 3 zimomriavkových piesní

Určite aj vy máte piesne, ktoré vo vás vyvolávajú nejaké spomienky alebo sa vám viažu k určitým osobám a okamihom, či už v dobrom alebo zlom. Rozhodla som sa s vami podeliť o tri piesne, z ktorých mám zimomriavky, respektíve sa mi dostali pod kožu.

Bolo leto 2016, keď zomrel môj dedo a v deň jeho pohrebu zomrel náš 15 ročný nemecký špic Dona. Po lete som si uvedomila, že potrebujem zmenu a tá mi do života prišla v polke septembra, keď som dostala novú pracovnú ponuku v mojom rodnom meste. Jeseň sa pre mňa niesla v melancholickom duchu a nový začiatok tiež nebol jednoduchý. V tom období som narazila na pieseň od The Strumbellas - Spirits, ktorej refrén som si zvykla pospevovať. Keď som ju vtedy počúvala, tak som cítila smútok a uvedomovala som si, že určité veci už nebudú ako predtým. Zároveň som však cítila úľavu.
Najradšej na tejto piesni mám dve časti. 
1. časť je refrén -
I got guns in my head and they won't go - Mám v hlave zbrane a nechcú odísť.
Spirits in my head and they won't go - Duše v mojej hlave a nechcú odísť. 

2. časť, ktorú mám najradšej
Cause something inside has changed - Pretože niečo vo vnútri sa zmenilo..
And maybe we don't wanna stay the same - a my možno nechceme zostať rovnakí. 

Druhou mojou piesňou, pri ktorej mi naskakuje husia koža, je pieseň od Martiky - Toy Soldiers. Spomínam si, ako som ju raz začula v rádiu a nahrala som si ju do mobilu. Ja som mala rada aj Eminemovu verziu, ale originál piesne som si obľúbila viac. Keď mala moja kamarátka pohreb, tak jej na ňom zahrali pieseň od jej obľúbenej speváčky. Takto o 6 dní by mala 30 rokov. A ak by som si ja mohla vybrať svoju poslednú pieseň, tak by to bola určite táto pieseň, či už kvôli textu, ale aj preto aká je nabitá emóciami. 
Mojou najobľúbenejšou časťou je samozrejme aj v tomto prípade refrén:
Step by step                                 Krok za krokom
Heart to heart                             Srdce k srdcu
Left, right, left                            Ľavá, pravá, ľavá
We all fall down                         Všetci padneme
Like toy soldiers                        Rovnako ako cínoví vojačikovia
Bit by bit                                     Kúsok po kúsku
Torn apart                                  Roztrhaní
We never win                             Nikdy nevyhráme
 
 Mojou úplne prvou piesňou, pri ktorej som mala svoje prvé zimomriavky z piesne je od Coolia - Gangsta´s Paradise. Celkom sa mi páčil aj film Dangerous Minds, v ktorom sa táto pieseň objavila. 
Pre mňa osobne bola najsilnejšou častou piesne práve táto časť:
I'm twenty-three now,                                          Mám práve 23
will I ever live to see twenty-four,                       ale či sa dožijem 24ky?
the way things is going I don't know.                 tým aké veci sú, neviem..

Tell me why are                                                   
Povedz mi, prečo sme
we so blind to see.                                                 slepí voči tomu
That the ones we hurt                                          že jediní komu ubližujeme
are you and me?                                                   sme ty a ja? 

V prípade, že mám nejaké chyby v preklade, tak sa ospravedlňujem a ak ma opravíte, tak mi to nebude vadiť. Pokiaľ vás tento príspevok zaujal, tak nabudúce môžem dať dokopy iný zoznam piesní - niečo pozitívne, romantické alebo nejaké porozchodové piesne. :) Taktiež sa poteším vašim komentárom a nezabúdajte, že na FB stránke blogu stále pokračuje súťaž.














































sobota 17. marca 2018

Moja mydlová opera 3. časť

Naposledy som o mojej mydlovej zbierke písala minulý rok v júli. Dosť veľa mydiel z predošlej zbierky som už minula, ale niektoré mi ešte zostali a pribudli mi samozrejme aj nové prírastky, ktorým sa budem v tomto príspevku venovať.
Do zbierky mi pribudlo viac mydiel značky Green Pharmacy, ktoré sú cenovo dostupné a majú roztomilé obaly. Okrem internetu ich zoženiete aj v COOP Jednote. Ja som neodolala levanduľovému mydlu s ľanovým olejom, verbenovému mydlu s limetkou a olivovým olejom, kosatcovému mydlu s arganovým olejom a medovému mydlu s olivovým olejom. 

V Bioraji som si kúpila mydlo s bambuckým maslom a slivkovým olejom od značky botanicus, ktoré vonia skôr bylinkovo. Toto mydlo je vhodné na tvár, ruky a telo. Mydlo obsahuje aj esenciálny olej z bazalky, majoránky a japonského citrónu. Mydlo La Praline od Oriflame vonia skutočne ako čokoládové pralinky. Celkom sa na neho teším, aj keď pri jeho používaní budem mať asi chuť na sladké.
Konopné mydlo značky SUM som dostala na Vianoce od priateľa. Ide o neparfumované mydlo určené pre citlivú pokožku. Napriek tomu mi však vonia a jeho vôňa mi pripomína nejaký čaj. Aká by to bola mydlová  zbierka, pokiaľ by mi chýbalo peelíngové mydlo? V januári som neodolala energizujúcemu mydlu s mandarinkou, citrónom a cédrom od Yves Rocher. Mydlo je celkom veľké a má 200g. Od kamarátky som dostala minulý rok mydlo SOAPGASM od značky SOAPHORIA, ktoré má celkom zaujímavú a výraznú vôňu. Vo vôni zacítite jazmín, kosatec a vanilku.
Nedávno som dostala od známej ako darček ručne vyrobené mydlo z kozieho mlieka a nechtíka. Má veľmi zvláštnu vôňu. Som celkom naň zvedavá. Ručne vyrobené mydlo ruža som spomínala v decembrových objavoch. Je od značky Bohemia Cosmetics. Má 30 g a vonia príjemne. Levanduľové mydlo od DURANCE vonia krásne, pokiaľ teda máte radi levanduľu.

Tentokrát príspevok o mydlách nebol až taký dlhý, ale možno som vám teda dala inšpiráciu na zaujímavé a voňavé kúsky.

Máte radi mydlá? alebo sa im radšej vyhýbate?


streda 7. marca 2018

Moje obľúbené jedlá a maškrty

Tento príspevok píšem na podnet mojej kamarátky Lucky. Po náročnom dni som si pred chvíľou dopriala horúci kúpeľ. Píšem vám s čiernou uhlíkovou maskou na tvári. A je pravdepodobné, že pri pohľade na nasledujúce fotky vyhladnem. Obdivujem ľudí, ktorí bez váhania vyberú jedno obľúbené jedlo alebo jednu svoju obľúbenú maškrtu. Ja mám tých obľúbených jedál celkom dosť.
Keď som bola 3,5 roka dozadu za kamoškou v Brne, tak ma zobrala do Klubu cestovateľov. Ide o reštauráciu s libanonskou a indickou kuchyňou. Ja som si vybrala mix teplých predkrmov podľa vlastného výberu a chutilo mi to. Pokiaľ radi skúšate trochu netradičné jedlá, tak by toto mohlo byť niečo pre vás.
Ak zas máte radi domáce hamburgery a hranolky, tak vám na Obchodnej ulici v Bratislave môžem odporučiť reštauráciu Street54. Ešte sa nestalo, že by mi tam nechutilo a naučila som sem chodiť aj môjho dobrého kamaráta.
Keď som oslavovala 25ku, tak som kúpila v Kauflande tri rôzne torty. Najviac mi však chutila orechová marlenka. Ani tá čokoládová verzia mi nechutí tak ako táto na fotke. Najhoršie na tom je, že ak si dám jeden kúsok, tak mám hneď chuť na ďalší. Je proste super.
Odkedy som sa naučila piecť mafiny, tak si ich nekupujem. Avšak donutky zatiaľ robiť neviem a sú mojou srdcovou záležitosťou približne 7 rokov. Najradšej ich mám s čokoládou, nugátom, orechami a plnené môžu byť nutelou, džemom alebo šľahačkovým krémom. Pokiaľ chcete dobrú a poriadnu donutku, tak vyskúšajte vychýrenú La Donuteriu na Šafárikovom námestí v Bratislave.
Takto to dopadne, keď mi chce priateľova mama urobiť radosť na narodeniny. Kúpi mi Ferrero Rocher, lebo vie, že som ho dlho nemala. Ak ste si niekedy všimli, že nie všade tieto pralinky majú alebo počas roka sú občas obdobia, kedy ich neviete zohnať. Je to spôsobené tým, že sa vraj tieto pralinky vyrábajú, aby boli v predaji hlavne v zimnom období. Okrem týchto praliniek mám veľmi rada aj Raffaello.
A to najlepšie na záver! S priateľom a jeho rodičmi si občas radi objednávame pizzu. Dobrý výber a chutnú pizzu má pizzéria Carla. Špeciálne by som vám odporučila pizzu Tartufo, ktorá obsahuje hľuzovkovú salsu a hľuzovkový olej. Je ozaj veľmi dobrá.

Pokiaľ vás tento príspevok zaujal, tak mi kľudne napíšte komentár, aké jedlo a maškrty máte radi zas vy.

Teším sa na vás pri ďalšom príspevku a pokiaľ som niekomu spravila chute, tak sa ospravedlňujem.