pondelok 25. septembra 2017

Testovanie pleťového pílingu a pleťovej masky Hydra Végétal od Yves Rocher

     V júni sa na mňa usmialo šťastie a ja som mala vďaka Cosmopolitanu možnosť vyskúšať rozjasňujúci hydratačný pleťový píling a hydratačnú pleťovú masku Hydra Végetal od Yves Rocher. Produkty som poctivo testovala celé leto a stále ich ešte mám. O tom, aké mám z nich dojmy vám opíšem nižšie.
Začnem rozjasňujúcim hydratačným pleťovým pílingom, ktorý je v modrom obale. Tento píling sa odporúča používať ráno a večer. Čo som si nevšimla a používala som ho tak 2x do týždňa, tak ako som bola navyknutá aj pri iných pílingoch. Píling má gélovú konzistenciu s drobným zrniečkami. Má príjemnú vôňu. Balenie má 75 ml. Nedráždi a zrnká sú k tvári jemné. Pokojne by som ho odporučila, či už na normálnu, zmiešanú alebo suchú pleť. Pri používaní pílingu opatrne, pokiaľ máte na pleti práve zapálené akné, aby ste si zápal nerozniesli po tvári (vtedy radšej píling vynechať).
zloženie pílingu
Hydratačná pleťová maska si ma získala ešte viac ako píling. Síce som tu na blogu minule písala o hĺbkovo čistiacej maske. No myslím si, že okrem takej čistiacej masky je dobré, ak máte doma aj nejakú hydratačnú alebo výživnú masku. V lete potrebujete pleť hydratovať a v zime zas vyživiť. Aplikuje sa tak 2x týždenne. Necháva sa pôsobiť 5 minút a čo sa vám nevstrebe zotriete tampónom.  Podľa môjho názoru je táto maska ideálna na dehydratovanú pleť, ale takisto ju môžte použiť, či už máte suchú, normálnu alebo zmiešanú pleť. Balenie má tiež 75 ml. Ja som mala po použití masky bábätkovsky jemnú pleť. Maska má rovnako príjemnú vôňu ako píling.
zloženie masky
Keď si vezmem pomer cena a kvalita, tak si myslím, že sa oba produkty oplatia. Viete ich zakúpiť v kamennej predajni alebo v oficiálnom eshope.

Máte skúsenosti s produktmi od Yves Rocher? Zaujal vás pleťový píling a maska?


štvrtok 21. septembra 2017

Moje prvé produkty od FREEDOM

    Už dlhšie som túžila si niečo objednať od londýnskej značky FREEDOM. V Česku je táto značka dostupná v sieti teta drogérii. Na Slovensku si ju vieme objednať cez oficiálny eshop alebo notino.sk. Vedela som, že chcem kolekciu rúžov s názvom Far Away Galaxy, ktorá je určená pre milovníkov Star Wars. Nedávno boli zľavy na oficiálnej stránke a zdá sa mi, že až do výšky 50 %. Tak som využila príležitosť a kúpila som si aj fixačný sprej na make-up a podkladovú bázu pod očné tiene.
     Začnem s tým, čo najmenej naplnilo moje očakávania a postupne prejdem k lepším produktom. Podkladová báza pod očné tiene má ľahkú konzistenciu. Je v telovej farbe, ale funguje skôr ako korektor na viečko. Nedá sa povedať, že by až tak predlžovala trvácnosť očných tieňov, čiže pre mastné viečka bohužiaľ nefunguje. Možno na suché viečka by bola vhodnejšia, hoci so suchšími viečkami nemá človek asi taký problém s výdržou tieňov. 

     Naproti tomu zas fixačný sprej sa mi pozdáva o niečo viac ako predošlý produkt. Eliminuje púdrový vzhľad tváre a nedráždi. Doposiaľ je to môj tretí fixačný sprej. Mala som jeden z Avonu a druhý zmatňujúci z NYX, ale nebola som s nimi až tak spokojná. Pokiaľ si nefúkam nos, tak na zvyšku tváre mi make-up drží dobre, ale ani takýto fixačný sprej vám nezaručí, že make-up bude odolný voči dotyku. Zatiaľ mám tento fixačný sprej radšej oproti tým predošlým, čo som mala.
A konečne sa dostávam k tomu najzaujímavejšiemu z celej recenzie a to je kolekcia rúžov Far Away Galaxy. Okrem samotných netradičných odtieňov ma zaujali aj názvy rúžov, ktoré sú inšpirované Star Wars - The Sith (čierny metalický odtieň), Far Away (modro-fialový metalický odtieň), Storm-Trooper (biely matný odtieň), Sky Walker (šedo-strieborný metalický odtieň) a Space Luxe (zlatý metalický odtieň). Čo sa týka rúžov, tak je to jedna bláznivá divočina a to nielen kvôli samotným farbám, ale čo odtieň to rozdielna kvalita rúžu. Rúže treba pre intenzívnejší efekt vrstviť.
Rúž v odtieni The Sith patrí k tým vydarenejším z tejto kolekcie. Odtieňovo je to niečo medzi tmavo-šedou až čiernou so striebornými trblietkami. Rovnomerne kryje a zopár hodín vydrží.
Jediný z rúžov, ktorý je dostupný ešte samostatne je odtieň Space Luxe. Podľa môjho názoru je najnositeľnejší. Takýto číry zlatý odtieň som už dlho nevidela. Dá sa nosiť samostatne a podľa mňa by mohol vyzerať dobre v kombinácií s červeným rúžom alebo leskom. Stačilo by ho naniesť len do stredu pier na zvýraznenie iného rúžu. Pre samostatné nosenie a výraznejší výsledok ho treba navrstviť. Nie je totiž až tak pigmentovaný ako predošlý odtieň.
Ďalší z tých nositeľnejších odtieňov, ktorý sa prekvapivo páčil aj mojej mame, je odtieň Sky Walker. Ide o tmavší strieborný odtieň s jemne modrým odleskom. Kryje rovnomerne a je dobre pigmentovaný. Viem si ho predstaviť aj v kombinácií s ružovým alebo fialovým rúžom/leskom. Keď som mala 14 rokov, tak som mala takýto odtieň rúžu a kamarátka ho prezývala zo srandy "mŕtvolný".
Najmenej nositeľný samostatne je biely odtieň Storm-Trooper, ktorý je krémový a matný. Predošlé odtiene sú v porovnaní s nim suchšie. Vďaka čomu sú však trvácnejšie. Tým, že je rúž krémový na perách až tak dlho nevydrží.
Skúšala som ho však použiť ako podklad a dať naň farebný trblietavý lesk. Výsledok ma celkom zaujal. Dávnejšie som mala tiež biely rúž z Oriflemu, ale ten bol perleťový a predsa len bol o niečo nositelnejší samostatne ako tento matný.
biely rúž ako podklad s leskom na pery od Essence
Najviac ma sklamal bohužiaľ rúž v odtieni Far Away, od ktorého som čakala asi najviac. Viackrát som sa pri jeho aplikácií dobre nasrala, lebo pigmentácia bola slabšia. Keď som ho chcela rovnomerne naniesť, tak veľakrát mi narobil fľaky a šmuhy, čo ani jeden z predošlých odtieňov nespravil. Pri tom tá modro-fialová farba rúžu vyzerala zaujímavo.
Zhrniem to teda nasledovne z piatich rúžov sú použiteľné štyri. Najlepšie sú na tom čierny, strieborný a zlatý rúž. Tým, že sú rúže aj bez zľavy pomerne lacné, tak by som od nich asi nemala veľa očakávať. Vyšli ma na kus lacnejšie ako rúže od Essence (v  zľave asi okolo 0,70 € za 1 ks, samostatne stoja rúže od Freedom 1,88 €). Za mňa môžem ešte odporučiť fixačný sprej, ale tá podkladová báza pod očné tiene ma bohužiaľ nepresvedčila. 

Máte radi bláznivé farby rúžov alebo radšej dávate prednosť decentným odtieňom? Poznáte značku FREEDOM? 

utorok 12. septembra 2017

Hit alebo shit? Testovanie pleťovej masky s aktívnym uhlím Mary Kay

Ešte začiatkom roka som uvažovala, čo mi tak v sortimente značky Mary Kay chýba. V duchu mi napadla maska na hĺbkové čistenie pleti. Veď keď už má táto značka rozjasňujúcu masku a hydratačnú gélovú masku, tak by sa ešte zišla aj nejaká na hĺbkové čistenie. Asi zafungovala sila myšlienok a pretože nejakú dobu potom táto značka prišla na jar s novinkou Clear Proof hĺbkovou čistiacou maskou s aktívnym uhlím. Dlhšie som tu nemala príspevok venovaný len jednému produktu, ale myslím si, že už bolo načase.


Spočiatku zavládlo okolo masky veľké "haló". Ja som chcela chvíľku počkať, kým prídu prvé recenzie a opadne ošiaľ okolo tohto produktu. Predsa len som mala už dosť hĺbkovo čistiacich masiek, či už lacnejších z Avonu, Oriflame, Yves Rocher alebo z drogérie. Tri roky dozadu ma očarila zas bahenná maska od Kawar. Mala som aj drahšiu bahennú masku od Rivage. Bahenné čistiace masky patria podľa mňa medzi najlepšie čistiace masky, lebo napr. tá od Kawar mi vyťahovala vyrážky až mi samé pukali. Má to však jednu nevýhodu, že môžu pleť poriadne presušiť, čiže treba pleť po maske dobre hydratovať, keďže maska stiahne nielen maz, ale aj vlhkosť z pleti.

zloženie masky
Táto maska bola každú chvíľu vypredaná a nebyť mojej sesternice, tak sa k svojmu prvému baleniu tejto masky asi nedostanem. Ja som masku spotrebovala za tri mesiace a dala som ju vyskúšať aj môjmu priateľovi a kamoške. Masku nechávate pôsobiť na tvári 10 až 20 minút, kým nestuhne a nezmení farbu. Pri zmývaní masky po sebe vždy poumývam umývadlo a takmer pravidelne zafarbím na šedo osušku, ale to je celkom bežné pri týchto tmavších pleťových maskách. Maske však nemožno uprieť, že účinkuje.

Pri nedávnej aplikácií som videla, ako mi pri ústach pukla vyrážka. Kamarátka si zas po použití masky všimla, že jej zmizli čierne bodky na nose. V porovnaní s bahennou maskou táto maska nesmrdí a príjemne chladí, zatiaľ čo bahenné masky pokožku skôr zohrievajú. Vonia sviežo po mäte a rozmaríne. Zároveň musím spomenúť aktívne uhlie, ktoré sa v maske nachádza a je posledné dva roky v kozmetickom svete veľmi vychytené hlavne kvôli jeho pozitívnemu účinku na problematickú pleť.  Maska stojí 26,50 €, čo nie je práve najmenej, no napriek tomu si myslím, že pri pravidelnom používaní 2x až 3x týždenne môžte vidieť určité zlepšenie pleti. Ja ju kombinujem s pleťovou starostlivosťou tejto značky. Neznamená to, že žiadne vyrážky už nemám, ale už sa ich nebojím, lebo ich viem vďaka dobrej kozmetike a kozmetičke dostať pod kontrolu.

Pokiaľ vás táto maska zaujala a chcete ju skúsiť, skôr než za ňu vyhodíte peniaze. Tak sa spýtajte  oficiálnej kozmetickej poradkyne Mary Kay vo svojom okolí alebo ma môžte kontaktovať aj pod tento príspevok. A je táto maska shit alebo hit? Ja by som to uzavrela tak, že je to taký zlatý stred. Je dobrá, ale zároveň si myslím, že aj iné produkty tejto značky stoja za pozornosť.

Používate hĺbkovo čistiacu masku? Počuli ste o tejto maske?

streda 30. augusta 2017

TBT - pohľad späť na jar 2014

Na blogu sa často objavovali články typu - inšpirácie, spotrebované produkty, ale už dlhšie som mala v hlave jeden nápad. Čo takto si zaspomínať na začiatky toho, aká som bola, keď som začínala písať tento blog? Čo sa mi páčilo? čo som nosila alebo používala? Ja som taký nostalgický tvor, ktorý sa občas zabáva na starých fotkách. A možno niekoho z vás pobavím tiež. To je totiž mojim hlavným zámerom.
 Mám veľmi rada vtipné trička s nápismi, či už slovenskými, anglickými alebo nemeckými (nemčina je u mňa TOP). Pri týchto tričkách ide predovšetkým o to nebrať sa vážne a pobaviť toho, kto sa na vás práve díva. Na nasledujúcich troch fotkách mám tričká zo stránky GEEKZ.sk, resp. kamoška ich doniesla z českej verzie tejto stránky, keďže býva v Prahe a slovenská verzia tejto stránky pred tromi rokmi ešte neexistovala. Na tejto stránke nájdete aj výhodné akcie, pokiaľ by ste chceli nakúpiť viac kusov tričiek, tielok alebo mikín.
 Jar 2014 pre mňa začala s krátkymi červenými vlasmi a novým digitálnym foťákom. Na sebe mám tričko zo spomínanej stránky s nápisom I simply walk into Mordor, ktoré ocenia najmä tí, ktorí majú radi Pána prsteňov. Mojou srdcovkou sú aj po troch rokoch kárované gate, ktoré som si kúpila  v Tescu na Kamennom námestí v Bratislave.
 Doteraz najväčší nákup na Flóre v Inchebe sme si spravili s mamou a priateľovou maminou tri roky dozadu. Na chodníku vedľa seba mám africký banánovník, rakytník, kivi, bylinky a nejaké kvetinky. Až na to, že mi v ten deň bolo strašne zle, tak nakúpili sme pekne a zvládla som aj úsmev. Na tričku mám Dartha Vadera zo Star Wars.
Myslím, že v igelitke sú petúnie a horec. Majú ozaj krásne sfarbenie.

Na jar 2014 som absolvovala exkurziu do pražskej Manufaktúry a išla som si oči vyočiť. Pretože som bola v centre mesta v dvojposchodovej predajni, kde okrem kozmetiky mali veľké množstvo doplnkov, hračiek, bižutérie a hrnčeky. Moje úlovky môžte vidieť na tejto fotke. Doteraz ich skoro všetky mám až na tú soľ do kúpeľa. :)

Budem rada, ak mi dáte vedieť, či sa vám tento typ príspevku páči? a či mám teda napísať nostalgický príspevok aj nabudúce? :)


Moje prvé produkty od značky Makeup Revolution

Bolo to ešte v júni, keď mi prišla akciová ponuka na e-mail od Makeup Revolution, kde bola akcia 2 + 1 zdarma. Už dlhšie som mala vo wishliste dva produkty od tejto značky, tak to bola skvelá príležitosť na výhodnú kúpu. Vytipovanú som mala paletku očných tieňov a zaujímavý rozjasňovač a ako tretí produkt som doplnila antibakteriálne mydlo na štetce. Momentálne rovnaká akcia prebieha na e-shope do nedele. 
Minimálne polroka som mala vytipovanú paletku Fortune favour the brave, ktorú som spomínala už v príspevku o Letných inšpiráciách. Paletka je v krásnom zlatom pevnom obale . Vo vnútri sa nachádza veľké zrkadlo, obojstranný aplikátor a 30 matných, trblietavých a zapečených očných tieňov. Farebne je paletka ladená do nude odtieňov - no môžte v nej nájsť aj tmavšie odtiene do modro, zelena alebo fialova, ktoré však nekričia svojou farebnosťou, ale práve že šikovne dopĺňajú túto paletku. Najviac sa mi páčia také tie strakaté zapečené tiene - tie sú ozaj efektne trblietavé.
Tiene sa dajú pekne roztieňovať jeden do druhého. Sú dobre pigmentované. V tejto paletke nájdete studené aj teplé nude odtiene. Paletka bola vytvorená v spolupráci s bloggerkou Britishbeautyblogger. 
Výdrž tieňov je skôr priemerná v závislosti aj od toho, či máte mastné viečka alebo skôr suché. U mňa vo všeobecnosti výdrž tieňov ovplyvňuje aj podkladová báza na tiene a ak nemám dobrý podklad, tak aj výdrž tieňov klesá.
Na nasledujúcich fotkách môžte vidieť pigmentáciu tieňov na ruke v poradí zhora z ľavého rohu smerom doprava, ako idú tiene v paletke. 


Ďalej tu mám rozjasňovač Srdce jednorožca od značky I♥MAKEUP , ktorá patrí tiež pod značku Makeup Revolution. Rozjasňovač je v netypických dúhových farbách - fialová, modrá, zelená, žltá a oranžová. Na tvári vyzerá zaujímavo, ale treba s nim narábať opatrne, keďže je veľmi dobre pigmentovaný. Pokiaľ však chcete výraznejší efekt, tak sa dá vrstviť. Balenie v tvare srdiečka je roztomilé a takisto aj vonkajšia časť obalu. Dúhové rozjasňovače sú hitom minimálne od začiatku tohto roka. A pokiaľ máte radi rozjasňovače, tak je to určite zaujímavý kúsok do zbierky. Myslím, že okrem tváre sa dá používať aj na oči alebo do vnútorného kútika očí. Bude sa hodiť hlavne studeným typom, ale mňa osobne by zaujímalo ako by vyzeral na tmavšej pokožke. Balenie má 10 g, čo je podľa mňa dosť. 

takto je pigmentovaný rozjasňovač
 Vrátim sa aj k antibakteriálnemu mydlu na štetce z prvej fotky. Štetce stačí namočiť a ponoriť do nádobky s mydlom. Potom stačí štetcom len krúžiť a opláchnete. Moja skúsenosť je, že štetce sa mi ozaj dajú dobre vyčistiť.  
Na týchto dvoch fotkách môžte vidieť jedno z mojich prvých líčení s touto paletkou a rozjasňovačom. Paletka sa dá dobre využiť či už na denné alebo na večerné líčenie. Čo sa týka cien týchto produktov, tak si myslím, že sú primerané vzhľadom na kvalitu. U nás sa táto značka  dá zakúpiť buď na oficiálnom e-shope alebo na iných stránkach. V Česku si túto značku môžete zakúpiť v sieti drogérií ROSSMANN. Kúpu produktov neľutujem a pokiaľ radi s líčidlami experimentujete, tak by ste si prišli na svoje. Vidíte ten odraz svetla na líci na spodnej fotke? Rozjasňovač poctivo robí svoju robotu. 
Poznáte značku Makeup Revolution? Ak áno, skúšali ste od nej už niečo? Prípadne, ktorý zo spomínaných produktov vás zaujal?

streda 16. augusta 2017

Letné inšpirácie

Aké by to bolo leto, keby sme si neužívali možnosti, ktoré nám ponúka. Či už je to kúpanie v bazéne, prechádzky, výlety, letné oblečenie a letné kozmetické vychytávky. Mohla by som pokračovať donekonečna vymenovaním vecí, ktoré sú v lete super a bez ktorých by to nešlo.
 Bolo to ako blesk z čista jasna. Prechádzala som sa v Auparku s predstavou, že potrebujem sandále. Keď som vo výklade topánkového obchodu Reno zbadala tieto čierne sandále na hrubom podpätku. Spredu pôsobili jednoducho a klasicky. Už pri pohľade som si hovorila, že s týmto podpätkom by som mala mať aj nohu stabilnú. Pripomínajú mi sandále, ktoré som mala na druhom stupni základnej školy. Kúpila som ich v akcii za 13,95 €.
 Aj keď sme v okolí Petržalky vyskúšali rôzne pizzérie. Väčšinou sa vždy vrátime k overenej klasike - Pizzeria Sicília. Tentokrát som skúsila Pizzu Kebab, ktorú by som si vedela prestaviť aj bez tých čerstvých paradajok. Inak bola celkom fajn.  
 V lete by to bez čistiacich pleťových masiek nešlo a drogérie majú v ponuke rôzne jednorázové masky. Vyskúšala som bahennú pleťovú masku od EZO. Farbu mala skôr takú bledošedú a pleť nevysušovala. Od Baley som skúsila masku určenú na multimasking, čiže sa skladala z dvoch druhov pleťových masiek, ktoré by mali uspokojiť potreby zmiešanej pleti. Oba druhy masiek ma nedráždili. V Rene som našla aj svoju vysnívanú peňaženku - čiernu s bielymi hviezdičkami, ktorá sa mi dokonale hodila k môjmu hviezdičkovému batohu z Avonu.
 Z Avonu som okrem batohu minulý mesiac objednala aj telové mlieko proti celulitíde s komplexom Multi Tone, ktoré krásne vonia. Do určitej miery pomarančovú pokožku eliminuje, avšak nečakajte, že ju odstráni úplne. Musela som si dokúpiť aj guľôčkový deo antiperspirant Invisible Protection, ktorý zatiaľ používam krátku dobu, na to aby som vám ešte objektívne vedela napísať svoj názor na neho. Myslím, že najneskôr ho spomeniem medzi spotrebovanými produktmi, keď sa mi ho podarí raz domíňať. Lesk na pery Shine Burst v odtieni sheer strawberry splash je na perách skôr priehľadný s jemne ružovým nádychom. Moja mama si vybrala ceruzku na oči Color Trend v odtieni Turquiose a doposiaľ sa so mnou nepodelila o svoje dojmy z používania, tak verím, že ju používa. Rúž Color Trend som si pre vás odložila do súťaže. 
 Prednedávnom som spravila menší nájazd na 101 drogérie a odniesla som si odtiaľ viac vecí. Na tejto fotke vám ukážem však len dva produkty a zhodou náhôd sú oba fialové . Jedným je profesionálna hubka na make-up od výrobcu Donell. CC krém sa mi s ňou moc nedarí aplikovať na pleť, ale make-up už ide lepšie. Hoci sa mi zdá, že pri umývaní sa spravila menšia trhlinka, tak som zvedavá, či to vydrží alebo sa v blízkej dobe rozpadne. Taktiež som objavila Maybelline Baby Lips Color Balm Crayon v odtieni 25 Playful Purple, čo je vlastný niečo medzi balzamom a rúžom. Mňa veľmi zaujal fialový odtieň, ktorý je v našich drogériách zriedkavý. Dá sa vrstviť a na perách je príjemný, ale výdrž je skôr slabšia.
 Maybelline Baby Lips Color Balm Crayon - 25 Playful Purple
Na tejto fotke som skombinovala fialový balzam-rúž s paletkou Makeup Revolution Fortune favours the brave, ktorá obsahuje 30 očných tieňov. Konkrétnejšie ide o nude paletku s trblietavými, matnými a zapečenými tieňmi. Paletka na mňa spravila dobrý dojem, či už pigmentáciou alebo farebným zložením tieňov. Obal paletky je pevný. Obsahuje aj veľké zrkadlo a obojstranný aplikátor, ktorý by v prípade, že pri sebe nemáte štetce mohol byť použiteľný.
Makeup Revolution Paletka Fortune favours the brave
Nedávnom sme s priateľom opäť zavítali do Elephant Diner, kým on si dal Vega Burger, tak ja som si pre zmenu dala waflu so zmrzlinou a šľahačkou. Wafla chutila dobre a kľudne by mohla byť aj o niečo väčšia.
Na týchto posledných dvoch fotkách vám chcem ukázať, ako som sa nalíčila na narodeninovú oslavu mojej kamarátky. Prvá horná fotka je fotená digitálnym foťákom a spodná je fotená zas tabletom. Na prvej fotke má moja pokožka skôr teplý podtón a na spodnej zas studený. Obe fotky sú fotené v rovnakej miestnosti.Reálnejšie farby má však podľa mňa prvá fotka. Nižšie vám popíšem postup môjho líčenia.
Ako prvý som použila make-up pre bezchybnú pleť Yves Rocher v odtieni Rose 050, ktorý zoženiete v 14 odtieňoch a bol mi odporučený na zmiešanú pleť. Určite odporúčam ho použiť v kombinácií s podkladovou bázou, podporíte tak výsledný efekt a predĺžite jeho trvácnosť. Ja som ho tentokrát použila bez bázy. Kruhy pod očami som prekryla upokojujúcim tekutým korektorom z Avonu v odtieni Fair a vyrážky som zas prekryla tyčinkovým korektorom miss sporty v odtieni 001 Light. Následne som tvár prepúdrovala minerálnym púdrom v odtieni IVORY 2 od Mary Kay. Na líca som použila kompaktný guľôčkový púder v odtieni Natural Bronze od Oriflame. Otestovala som aj fixku na obočie The ONE Oriflame, ktorá je v univerzálnom hnedom odtieni.

Orámovala som ohyb viečka s tmavším hnedým tieňom z paletky Blushed Nudes od Maybelline a pod obočie som použila svetlejší tieň z tejto paletky, ktorý som dala aj pod oko do vnútorného kútika. Na vnútornú stranu viečka som použila očný tieň Catrice Liquid Metal v odtieni 060 Petrol Pan. Spodnú vnútornú linku som vykreslila čiernou ceruzkou na oči od s-he, ktorá je dobre pigmentovaná. Na horné linky som použila na kraj čiernu atramentovú očnú linku od Essence a do vnútra trblietavú očnú linku Very Me Oriflame v odtieni Blue. Na záver líčenia očí som použila špirálu Rimmel Scandaleyes Lycra Flex v čiernom odtieni. Pery som nalíčila dlhotrvajúcim rúžom od Dermacolu v odtieni 11. Nakoniec som celé líčenie zafixovala fixačným sprejom z Avonu, ktorý mám ešte v predošlom obale.
Aké máte leto? a čo vás momentálne inšpiruje? a bez čoho sa nezaobídete v lete? Budem rada, ak mi napíšete do komentárov.


streda 9. augusta 2017

Spotrebované a vyradené produkty za jún a júl 2017

Ani sa mi to po pravde nezdá. Mám pocit, ako keby som nepísala len mesiac o spotrebovaných a vyradených kozmetických produktoch. Avšak ma upokojilo, že toľko obalov sa mi nazbieralo za dva mesiace. V lete je spotreba telových produktov u nás o niečo väčšia - hlavne sprcháče, telové mlieká a šampóny idú na odbyt. Predsa len tie horúčavy nás prinútia byť častejšie v sprche.
Exfoliačný zábal na nohy od PRIODY má odstraňovať zrohovatenú kožu z chodidiel a to čo sľubuje aj postupne splní. Treba sa však pripraviť na to, že sa pár dní sa vaše chodidlá budú zvliekať z kože ako had. S výsledkom som spokojná tak na 90%. Čakala som, že si zábal poradí aj s malými mozoľmi, čo mám na bokoch nôh, ale tie mu odolali.

V dm drogérii mi priateľ kúpil zmäkčujúcu masku na nohy opäť vo forme návlekov od značky Montagne Jeunesse. Maska voňala krásne a použila som ju večer. Nechala som pôsobiť a nohy som pomasírovala. V ten večer boli nohy zvláčnené, ale ráno boli chodidlá opäť suché a zhrubnuté, čiže efekt je ozaj krátky v porovnaní s exfoliačným zábalom od PRIODY.
 Tento týždeň som načala pílingové mydlo Swedish Spa od ORIFLAME a zatiaľ je vyložené v mydelničke na vani. Má oblý tvar, z ktorého vyrastajú výčnelky a preto je ideálne na masáž. Obsahuje ostružinu moruškovú, šalviu a vitamín C. Minula som aj farebné tužidlo Venita Trendy Mousse v odtieni 33 čarovný purpur, ktoré ste videli medzi júnovými inšpiráciami.
 Toaletná voda Super Playboy od Playboy má roztomilé balenie s Playboy uškami. Je to príjemná ovocná vôňa, ktorá sa hodí aj teraz na leto alebo pre tie, čo majú radi ovocné vône. Hlavu vône tvorí mandarínka a pomaranč. Základ sa skladá z pižma, santalového dreva a ambry. To, že má Balea dobré a cenovo dostupné produkty som už spomínala aj v iných príspevkoch. Tentokrát som od nich spotrebovala sprchovací gél COOL BLOSSOM, ktorý vonia po červených pomarančoch a neroli kvetoch.Mne jeho vôňa pripomenula penu do kúpeľa, ktorú som mala dávnejšie asi z Avonu.

Myslím, že aj moje kamarátky už dobre vedia, že sprchovým gélom od Dermacol u mňa zabodujú. Ja som spotrebovala sprcháč s vôňou sladkého manga a je to úplne božská tropická vôňa. Trochu ma až zarazilo, že na eshope som ho už nevidela. Snáď ho nevyradili z ponuky. No všimla som si, že do ponuky im po novom pribudol sprchovací gél s jablkom a škoricou. To bude niečo akurát na zimu!
Pokiaľ je nejaký šampón určený na zimu, tak ho nepoužívajte v lete ako ja. Šampón Avon Naturals s vanilkou a hruškou som dostala pod stromček ešte predminulé Vianoce a kým som sa k nemu dostala, tak to dlhšie trvalo. V zime by bol asi ideálny, ale v lete mi až tak nesedel a to som ho používala spolu s kondicionérom z tej istej rady.
 Z produktov na tejto fotke ma najviac vytáčal odličovač očného mejkapu THE ONE Oriflame, ktorý sa nachádza naľavo. Odličoval dobre, ale musela som poriadne stlačiť obal, aby z neho šlo požadované množstvo. A šlo to ozaj ťažko. Vedľa odličovača sa nachádza arganový krém na ruky Inecto, ktorý ma opantal svojou exotickou vôňou. Konzistencia krému je ľahšia a rýchlo sa vstrebáva. Je ideálny na leto. Pri písaní tohto príspevku som si chcela k nemu privoňať a zabudnutá kvapka krému mi vystrelila na nos. Sprchovací gél s ružovým grepom Dermacol je ako stvorený na leto. Osvieži a povzbudí. Mne aj mame veľmi voňal.

Už druhýkrát som spotrebovala aj Jarischovu vodu, ktorú odporúčam, aj keď s vodeodolným mejkapom si neporadí. Pleť upokojuje a nedráždi. Zaujímavou letnou vychytávkou je telové želé Balea s mätou a vodným melónom. Veľká škoda, že ide len o limitovanú edíciu. Ošetrujúci olej Bi-Oil na telo a tvár má príjemnú vôňu. Avšak nezanechal vo mne hlbší dojem. Možno keby som používala väčšie balenie a dlhšiu dobu, tak by som videla nejaký rozdiel. Potom čo som ho však skúsila na tvár aj na telo, tak ma až tak nezaujal.
Ďalej pokračujem šampónom Balea pre ľahko sa mastiace vlasy, ktorý obsahuje zelenú mätu a citrónovú trávu. Myslím, že nám všetkým sedel a navyše neobsahuje silikóny. Telový krém Balea s kokosom a vanilkou je svojou vôňou vhodný aj na leto aj na zimu. Krém nie je príliš hutný a ani vôňa nie je príliš silná. Krém na ruky Inecto s kokosom je tiež nemastný, tak ako aj ten arganový, tiež sa rýchlo vstrebe a príjemne vonia.

Sprej na farbené vlasy Yves Rocher mi dala kolegyňa, ktorá ho už nechcela a ja som ho dala mame. Keďže mama si jediná pravidelne farbí vlasy. No i tak, nestihla sprej minúť skôr než mu skončila exspiračka. Nesťažovala sa na neho, takže predpokladám, že jej nevadil. Obnovovací masážny olej  na tvár, telo a vlasy s marockým arganovým olejom Planet Spa od Avonu je skvelý po kúpeli alebo do vlasov. Ako náhle som sa s nim natrela, tak som voňala nielen ja, ale vôňa zostala aj v kúpeľni. Potom sa len mama vypytovala, že čo tak pekne vonia. Mydlo Savon d´Alep sme používali na ruky. Spotrebovali sme ho za 5 týždňov. Bolo také skôr mazľavé, za čo môže asi vavrínový a olivový olej v zložení. Mydlo malo 300 g a bolo teda celkom veľké.
Skúsili sme aj soľ do kúpeľa s kvetom marakuje a ylang ylang od Tesco Pro Formula, ktorá bola celkom aromatická, ale svoj účel splnila. Táto soľ do kúpeľa má 600 g a je cenovo dostupná. Trblietavé telové mlieko s cezmínou a bambuckým maslom Avon Naturals malo skôr zimnú vôňu, ale jeho trblietavý efekt oceníte skôr v lete, keď chodíme viac odhalení. Mne sa páčilo, že bolo dvojfarebné - miešala sa v ňom béžová a ružová farba s trblietkami.

Toaletné mydlo Green Pharmacy s goji a mandľovým olejom som doniesla do práce, aby sme mali na záchode nejaké mydlo. Má bielu farbu a veľmi jemnú parfemáciu. Inak sa mi zdá krémové. Vichy NORMADERM micelárna voda je určená pre problematickú pleť. Na odličovanie očného mejkapu sa podľa mňa nehodí. Micelárnu vodu som používala spolu s krémom a zdalo sa mi to už trochu agresívne na moju pleť. Krém sa mi skôr osvedčil na noc.
DiXi čajovníkový šampón je určený na mastné vlasy. Tento šampón som párkrát vyskúšala, ale skôr mu bola verná moja mama a otec. Myslím, že na leto, keď sa viac potíme a vlasy sa rýchlejšie mastia, tak sa takýto šampón zíde, aj keď mastné vlasy nemáte. Navyše nezruinuje vašu peňaženku. Minulý mesiac som skúsila aj anticelulitídny hrejivý gél s L-karnitínom od Avonu. Používa sa 2x denne a pokožku prehrieva. Po jeho aplikácií si treba poriadne vyumývať ruky, inak vás budú páliť. Pokožku vypne a spevní, ale ten hrejivý efekt až dráždi, takže druhýkrát si ho asi nekúpim. 

Krém na ruky Basis Sensitiv od Lavera ma očaril svojou vôňou, ktorá mi pripomínala tvarohový koláč. Obsahuje výťažok z bio rumančeka, bio mandle a karité maslo. Konzistenciou je trošku hutnejší. Sprejový dezodorant od Oriflame Activelle Extreme Protection 48 h už momentálne nie je v ponuke. Účinkom a výdržou sa mi zdal priemerný. Donedávna by som obrúsky pohlcujúce mastnotu považovala za zbytočnosť. Keď som však vyskúšala obrúsky od Mary Kay, tak som prišla na to, aký je to praktický pomocník počas dňa, pokiaľ sa lesknete. A vďaka týmto obrúskom viete aj otestovať, aký typ pleti máte. No predovšetkým testujte, pokiaľ nie ste spotené, aby bol výsledok reálny. 
Aj tentokrát som vyraďovala z dekoratívnej kozmetiky. Začnem zľava tieňmi na obočie The ONE od Oriflame, ktoré som mala ja a kúpila som ich aj mame. Sada obsahuje dva tiene - svetlejší a tmavší, vosk, zrkadlo a dva aplikátory. Pracuje sa s ňou celkom dobre. Len výdrž by mohla byť trošku dlhšia. Lesk na pery Manhattan v odtieni 43H mal príjemnú ovocnú vôňu a na perách iba jemne tónoval, ale viac menej bol priehľadný. Veľmi ma mrzí, že táto značka už nie je v našich drogériách. O to viac ma, ale teší, keď nájdem nejaké produkty na eshopoch. Quatro paletka od Alverde je v krásnych výrazných matných odtieňoch a pigmentované sú ozaj dobré. Túto farebnú kombináciu už asi nezoženiete, ale myslím, že aj táto prírodná značka kozmetiky si zaslúži pozornosť a určite chcem od nich toho vyskúšať viac.

Vyradila som aj môj jediný produkt od značky KORRES. Bol to dlhotrvajúci lesk na pery v krásnom hnedo-červenom odtieni. Celkom fajn držal a príjemne voňal. Vypotrebovala som taktiež aj priehľadný gél lak od Sall Hansen Miracle Gel. Vytváral efekt gélových nechtov, ale výdrž laku u mňa nepredĺžil. Trblietavý lak s výdržou 14 dní - asi len v divokých snoch výrobcu. Gélový očný tieň od Maybelline Color Tattoo v odtieni 20 Turquoise Forever mi už tak trochu vyschol. Tiene Color Tattoo sa tešia priaznivým recenziam vďaka svojej dlhej výdrži. Dá sa použiť ako podkladový tieň, linka alebo na nalíčenie celého viečka. Takže určite len odporúčam. Rúž na pery Hollywood Collection Starlet Glamour od Avonu je v krásnom zlato-bronzovom odtieni. Išlo o limitovanú edíciu. Obsahuje dosť trblietok, ale inak si myslím, že sa hodí či už k dennému aj večernému líčeniu.
Krém na ruky s marhuľovým olejom a bambuckým maslom Manufaktúra stále patrí medzi moje najobľúbenejšie krémy na ruky, či už kvôli vôni alebo aj jeho dobrej konzistencii. Hodvábny olej pre všetky typy L´ORÉAL PARIS ELSEVE nám doma vydržal neskutočne dlho. Stačí 1 až 2 stlačenia a votrieť do vlasov. Krásne vonia. Toaletná voda s vôňou lesných plodov od Yves Rocher je z letnej limitovanej edície 2013. Mama mala 100 ml balenie a aj po štyroch rokoch to bolo takmer nemožné minúť. Tak sme ho neskôr dali na WC ako osviežovač. Inak to bolo krásna ovocná vôňa.

Bepanthen krém som si kúpila v období, keď bolo chladnejšie a trápil ma ekzém na lakťoch. Poskytol rýchlu úľavu a rýchlo sa vstrebával. Zakúpite ho v lekárni alebo na eshopoch. Podráždenú pokožku upokojí. Termálna voda v spreji Avéne sa mi už viackrát osvedčila a v týchto horúčavách je to malý zázrak. Zoženiete ju vo viacerých veľkostiach - 50 ml je akurát tak do kabelky a v práci mám na stole 300 ml balenie, ktoré dlho vydrží. Termálna voda osvieži a taktiež fixuje mejkap.

Opäť som vám podala až vyčerpávajúce množstvo dojmov a informácií. Dúfam, že vám niečo z toho pomôže pri rozhodovaní alebo sa vyvarujete zbytočnej kúpy.

Napíšte mi do komentárov, či nejaký zo spomínaných produktov poznáte alebo či ste o nejakom z nich počuli prvýkrát? :)