sobota 30. septembra 2017

Septembrové inšpirácie

Rada by som september uzavrela príspevkom, ktorý bude venovaný kozmetickým aj nekozmetickým radostiam. Pretože tých inšpirácií a objavov bolo ako vždy dosť, tak dúfam, že si tento príspevok užijete. Možno vám tiež niečo padne do oka. Takže poďme na to! :)


Viem, že limitované edície sa v Manufaktúre predávajú aj rok, kým sa úplne vypredajú, čo mi dalo dosť času si premyslieť, čo si vlastne budem kupovať. Dostala som od kolegyne kupón s 15 % zľavou na nákup a spravila som si objednávku. Vybrala som si zelený čaj so sedmokráskou, lipou a harmančekom, ktorý som zatiaľ ako jediný z produktov na fotke vyskúšala a chutí mi.

Ďalej som si zvolila sprchovací gél s medom a rakytníkom, ktorý vonia hlavne po mede (pripomenul mi staršiu kolekciu hruška a med). Tretí produkt, ktorý ma upútal, je sirup s medom a rakytníkom. Na stránke eshopu už nebol dostupný sedmokráskový sirup, ale v predajni ho mali, tak som si vzala aj ten. Na sirupy sa tiež chystám, ale teraz máme doma načatý zázvorový sirup od inej značky.


Asi je očividné podľa príspevkov na blogu, že rada chodím do dm drogérie. A občas môj nákup obsahuje viac jedla ako kozmetiky. Základ na raňajkovú kašu od dmBio som objavila vďaka priateľovi, ktorý ma na ňu upozornil. Mala som už aj verziu s bobuľovým ovocím, ale aj táto v modrom balení je celkom fajn. Ja si do nej zvyknem pridávať ešte javorový sirup, tak mi chutí viac. Stále zostávam verná gélom na holenie od Balea a tento konkrétne ozaj dobre pení. Nohy sa s nim holia jedna radosť a stál ma do 2 €.

Paštéta Šitake - šampión dmBio chutila výborne s hriankami. Cítila som v nej niečo zvláštne a keď som si pozrela zloženie, tak mi došlo, že čo to bolo - kvasnice! Neobvyklá a zaujímavá je kombinácia bielej čokolády a maku. Áno, čokoládam od dmBio som ozaj prišla na chuť. Kedysi som zbožňovala sójové latté od Alnatury, ale odkedy už nie je dostupné v dm drogérií, tak som ho minimálne rok nemala. Vyskúšala som však Kurkuma Chai nápoj od dmBio, ktorý chutí sladko a zároveň korenisto. Má žltú farbu vďaka kurkume.


V práci si celkom často kupujem ovocné šťavy od srbskej značky zdravo. Najčastejšie si kupujem v menšom balení mrkvovo-jablkovú. Skúšala som aj cviklovú, ale nedávno ma zaujala višňovo-jablková šťava, ktorá je dvojfarebná, čo bohužiaľ na fotke nevidieť. Síce tieto šťavy nie sú úplne lacnou záležitosťou, ale dobre chutia a hlavne autenticky. Malé balenie 0,2l stojí 0,79 € a väčšie balenia sú cenovo od 2 do 4 € podľa ovocnej kombinácie. Treba však vyzdvihnúť, že šťavy sa vyrábajú lisovaním za studena ovocia a zeleniny. Do štiav sa nepridáva cukor a ani voda.


Ďalej tu mám pár produktov, ktoré som si objednala z Oriflemu. Ochranný intímny gél Feminelle s aloe vera nedráždi a mám ho už min. 2-krát. Mala som aj iné verzie tohto gélu a nemala som s nimi žiadne problémy. Dezinfekčný čistiaci gél na ruky SoftCaress s olejom z makadamových orechov patrí do mojej každodennej kabelkovej výbavy. Nevonia typicky ako dezinfekčný gél, čo mne osobne nevadí. Čo mi však vadí je vrchnák, ktorý sa mi odtrhol od obalu a musím gél nosiť v osobitnej kozmetickej taštičke, aby mi nepretiekol do tašky. Čučoriedkový hojivý zázrak som nakoniec podarovala, ale voňal pekne a určite si ho niekedy objednám aj pre seba.

Z dekoratívnej kozmetiky ma tentokrát zaujal očný tieň v ceruzke The ONE v odtieni Aqua Crush, ktorý by mal byť trvácny, avšak podľa jeho výdrže mi to tak úplne nepríde. Asi to bude chcieť dobrú bázu pod tieň. Tieň nie je vyslovene zlý, pigmentácia je dobrá a odtieň je taký morsky modrý (nie je to tyrkysová a ani tmavomodrá - niečo medzi). Krémové očné tiene Giordani Gold v odtieni Bronzed Burgundy sú na tom s výdržou lepšie, ale taktiež sú aj drahšie. Ide o krásny bronzový burgundy odtieň a k tieňom je pribalený aj menší štetec.


Jedno z mojich najobľúbenejších jedál tento mesiac - pečené zemiaky, rezeň a domáci uhorkový šalát. Bol to super víkendový obed.

Mám tú ďalší svoj nákup z dm drogérie. Tentokrát voľba padla na kontúrovaciu tyčinku v odtieni 01 Light od Maybelline, nad ktorou som už nejakú dobu rozmýšľala. Skúšala som naniesť kontúry na make-up a púder. Tmavšia časť tyčinky je studená hnedá, čiže na kontúrovanie je ideálna. Svetlá časť tyčinky neobsahuje trblietky, čiže asi nemá slúžiť ako rozjasňovač, ale skôr len na akési zosvetlenie. Produkt je podľa mňa dobre pigmentovaný a krémový. Myslím, že ideálnejší bude pre normálnu a suchú pleť. Pri zmiešanej a mastnej pleti, pokiaľ ho ešte zapúdrujete, tak buď ho nie je vidieť alebo keď ho použijete na púder, tak budete vyzerať lesklo, ako ja na druhej fotke, kde som už komplet nalíčená. No môžte túto tyčinku použiť najprv, tak že si ňou vykreslíte kontúry a zapracujete ju do tváre, potom to ešte zafixujete púdrovými produktmi v podobných odtieňoch. Stále sa s ňou učím narábať a toto sú zatiaľ len moje prvé dojmy.

Už na druhej fotke sa nachádza biela čokoláda s makom od dmBio, ktorú som mala tento mesiac dvakrát a musela som ju dať ochutnať aj rodičom. Sprejový čistič od ebelin som už mala tiež viackrát a pri poslednom čistení štetcov som prišla na to, že sa celkom rýchlo míňa. Posledný produkt na fotke vám opíšem o jednu fotku nižšie, keďže si zaslúži obzvlášť pozornosť.

nerozotreté kontúry
Púdrový matný rúž od značky trend IT UP v odtieni 020 má zaujímavú formulu. Pretože nie je suchý a ani krémový, ale na perách je príjemný. Ide o nude odtieň. Čo sa týka výdrže rúžu, tak po pití kávy a zjedení tyčinky - mi vydržal necelé 3 hodiny. Potom sa mi z hornej pery začal strácať. S penovým aplikátorom sa nanáša celkom dobre.

s rúžom trend IT UP v odtieni 020
Moje najobľúbenejšie septembrové líčenie je kombináciou žltých tieňov, červené rúžu a červenej lícenky. Viem, že táto kombinácia znie trochu divoko, ale na večer to nebolo až taká divočina a navyše sú to podľa mňa jesenné farby. Žltý očný tieň som použila z quatro paletky od L´ORÉAL Disco Smoking. Naniesla som ho na oči aj pod oči. Rúž na pery The ONE Colour Stylist Intense Collection 5v1 v odtieni Electric Crimson od Oriflame má krásny studený červený odtieň, ktorý nerobí žlté zuby. 

Na líca som použila ten najčervenejší odtieň z paletky líceniek od značky Technic. Na mihalnice som použila špirálu RIMMEL London Lash Accelerator, ktorá ma príjemne prekvapila, lebo výnimočne je vidno na fotke, že mám špirálu. Neviem vám s istotou uviesť, či som použila ako podklad na tvár CC krém alebo rozjasňujúci make-up od Mary Kay, ale s istotou viem, že som to zafixovala transparetným púdrom Mary Kay. Obočie som upravila fixkou na obočie The ONE od Oriflame


Čo dobrého inšpirovalo v septembri vás? Budem rada, ak mi napíšete do komentárov. Prajem vám príjemný október. :)

pondelok 25. septembra 2017

Testovanie pleťového pílingu a pleťovej masky Hydra Végétal od Yves Rocher

     V júni sa na mňa usmialo šťastie a ja som mala vďaka Cosmopolitanu možnosť vyskúšať rozjasňujúci hydratačný pleťový píling a hydratačnú pleťovú masku Hydra Végetal od Yves Rocher. Produkty som poctivo testovala celé leto a stále ich ešte mám. O tom, aké mám z nich dojmy vám opíšem nižšie.
Začnem rozjasňujúcim hydratačným pleťovým pílingom, ktorý je v modrom obale. Tento píling sa odporúča používať ráno a večer. Čo som si nevšimla a používala som ho tak 2x do týždňa, tak ako som bola navyknutá aj pri iných pílingoch. Píling má gélovú konzistenciu s drobným zrniečkami. Má príjemnú vôňu. Balenie má 75 ml. Nedráždi a zrnká sú k tvári jemné. Pokojne by som ho odporučila, či už na normálnu, zmiešanú alebo suchú pleť. Pri používaní pílingu opatrne, pokiaľ máte na pleti práve zapálené akné, aby ste si zápal nerozniesli po tvári (vtedy radšej píling vynechať).
zloženie pílingu
Hydratačná pleťová maska si ma získala ešte viac ako píling. Síce som tu na blogu minule písala o hĺbkovo čistiacej maske. No myslím si, že okrem takej čistiacej masky je dobré, ak máte doma aj nejakú hydratačnú alebo výživnú masku. V lete potrebujete pleť hydratovať a v zime zas vyživiť. Aplikuje sa tak 2x týždenne. Necháva sa pôsobiť 5 minút a čo sa vám nevstrebe zotriete tampónom.  Podľa môjho názoru je táto maska ideálna na dehydratovanú pleť, ale takisto ju môžte použiť, či už máte suchú, normálnu alebo zmiešanú pleť. Balenie má tiež 75 ml. Ja som mala po použití masky bábätkovsky jemnú pleť. Maska má rovnako príjemnú vôňu ako píling.
zloženie masky
Keď si vezmem pomer cena a kvalita, tak si myslím, že sa oba produkty oplatia. Viete ich zakúpiť v kamennej predajni alebo v oficiálnom eshope.

Máte skúsenosti s produktmi od Yves Rocher? Zaujal vás pleťový píling a maska?


štvrtok 21. septembra 2017

Moje prvé produkty od FREEDOM

    Už dlhšie som túžila si niečo objednať od londýnskej značky FREEDOM. V Česku je táto značka dostupná v sieti teta drogérii. Na Slovensku si ju vieme objednať cez oficiálny eshop alebo notino.sk. Vedela som, že chcem kolekciu rúžov s názvom Far Away Galaxy, ktorá je určená pre milovníkov Star Wars. Nedávno boli zľavy na oficiálnej stránke a zdá sa mi, že až do výšky 50 %. Tak som využila príležitosť a kúpila som si aj fixačný sprej na make-up a podkladovú bázu pod očné tiene.
     Začnem s tým, čo najmenej naplnilo moje očakávania a postupne prejdem k lepším produktom. Podkladová báza pod očné tiene má ľahkú konzistenciu. Je v telovej farbe, ale funguje skôr ako korektor na viečko. Nedá sa povedať, že by až tak predlžovala trvácnosť očných tieňov, čiže pre mastné viečka bohužiaľ nefunguje. Možno na suché viečka by bola vhodnejšia, hoci so suchšími viečkami nemá človek asi taký problém s výdržou tieňov. 

     Naproti tomu zas fixačný sprej sa mi pozdáva o niečo viac ako predošlý produkt. Eliminuje púdrový vzhľad tváre a nedráždi. Doposiaľ je to môj tretí fixačný sprej. Mala som jeden z Avonu a druhý zmatňujúci z NYX, ale nebola som s nimi až tak spokojná. Pokiaľ si nefúkam nos, tak na zvyšku tváre mi make-up drží dobre, ale ani takýto fixačný sprej vám nezaručí, že make-up bude odolný voči dotyku. Zatiaľ mám tento fixačný sprej radšej oproti tým predošlým, čo som mala.
A konečne sa dostávam k tomu najzaujímavejšiemu z celej recenzie a to je kolekcia rúžov Far Away Galaxy. Okrem samotných netradičných odtieňov ma zaujali aj názvy rúžov, ktoré sú inšpirované Star Wars - The Sith (čierny metalický odtieň), Far Away (modro-fialový metalický odtieň), Storm-Trooper (biely matný odtieň), Sky Walker (šedo-strieborný metalický odtieň) a Space Luxe (zlatý metalický odtieň). Čo sa týka rúžov, tak je to jedna bláznivá divočina a to nielen kvôli samotným farbám, ale čo odtieň to rozdielna kvalita rúžu. Rúže treba pre intenzívnejší efekt vrstviť.
Rúž v odtieni The Sith patrí k tým vydarenejším z tejto kolekcie. Odtieňovo je to niečo medzi tmavo-šedou až čiernou so striebornými trblietkami. Rovnomerne kryje a zopár hodín vydrží.
Jediný z rúžov, ktorý je dostupný ešte samostatne je odtieň Space Luxe. Podľa môjho názoru je najnositeľnejší. Takýto číry zlatý odtieň som už dlho nevidela. Dá sa nosiť samostatne a podľa mňa by mohol vyzerať dobre v kombinácií s červeným rúžom alebo leskom. Stačilo by ho naniesť len do stredu pier na zvýraznenie iného rúžu. Pre samostatné nosenie a výraznejší výsledok ho treba navrstviť. Nie je totiž až tak pigmentovaný ako predošlý odtieň.
Ďalší z tých nositeľnejších odtieňov, ktorý sa prekvapivo páčil aj mojej mame, je odtieň Sky Walker. Ide o tmavší strieborný odtieň s jemne modrým odleskom. Kryje rovnomerne a je dobre pigmentovaný. Viem si ho predstaviť aj v kombinácií s ružovým alebo fialovým rúžom/leskom. Keď som mala 14 rokov, tak som mala takýto odtieň rúžu a kamarátka ho prezývala zo srandy "mŕtvolný".
Najmenej nositeľný samostatne je biely odtieň Storm-Trooper, ktorý je krémový a matný. Predošlé odtiene sú v porovnaní s nim suchšie. Vďaka čomu sú však trvácnejšie. Tým, že je rúž krémový na perách až tak dlho nevydrží.
Skúšala som ho však použiť ako podklad a dať naň farebný trblietavý lesk. Výsledok ma celkom zaujal. Dávnejšie som mala tiež biely rúž z Oriflemu, ale ten bol perleťový a predsa len bol o niečo nositelnejší samostatne ako tento matný.
biely rúž ako podklad s leskom na pery od Essence
Najviac ma sklamal bohužiaľ rúž v odtieni Far Away, od ktorého som čakala asi najviac. Viackrát som sa pri jeho aplikácií dobre nasrala, lebo pigmentácia bola slabšia. Keď som ho chcela rovnomerne naniesť, tak veľakrát mi narobil fľaky a šmuhy, čo ani jeden z predošlých odtieňov nespravil. Pri tom tá modro-fialová farba rúžu vyzerala zaujímavo.
Zhrniem to teda nasledovne z piatich rúžov sú použiteľné štyri. Najlepšie sú na tom čierny, strieborný a zlatý rúž. Tým, že sú rúže aj bez zľavy pomerne lacné, tak by som od nich asi nemala veľa očakávať. Vyšli ma na kus lacnejšie ako rúže od Essence (v  zľave asi okolo 0,70 € za 1 ks, samostatne stoja rúže od Freedom 1,88 €). Za mňa môžem ešte odporučiť fixačný sprej, ale tá podkladová báza pod očné tiene ma bohužiaľ nepresvedčila. 

Máte radi bláznivé farby rúžov alebo radšej dávate prednosť decentným odtieňom? Poznáte značku FREEDOM? 

utorok 12. septembra 2017

Hit alebo shit? Testovanie pleťovej masky s aktívnym uhlím Mary Kay

Ešte začiatkom roka som uvažovala, čo mi tak v sortimente značky Mary Kay chýba. V duchu mi napadla maska na hĺbkové čistenie pleti. Veď keď už má táto značka rozjasňujúcu masku a hydratačnú gélovú masku, tak by sa ešte zišla aj nejaká na hĺbkové čistenie. Asi zafungovala sila myšlienok a pretože nejakú dobu potom táto značka prišla na jar s novinkou Clear Proof hĺbkovou čistiacou maskou s aktívnym uhlím. Dlhšie som tu nemala príspevok venovaný len jednému produktu, ale myslím si, že už bolo načase.


Spočiatku zavládlo okolo masky veľké "haló". Ja som chcela chvíľku počkať, kým prídu prvé recenzie a opadne ošiaľ okolo tohto produktu. Predsa len som mala už dosť hĺbkovo čistiacich masiek, či už lacnejších z Avonu, Oriflame, Yves Rocher alebo z drogérie. Tri roky dozadu ma očarila zas bahenná maska od Kawar. Mala som aj drahšiu bahennú masku od Rivage. Bahenné čistiace masky patria podľa mňa medzi najlepšie čistiace masky, lebo napr. tá od Kawar mi vyťahovala vyrážky až mi samé pukali. Má to však jednu nevýhodu, že môžu pleť poriadne presušiť, čiže treba pleť po maske dobre hydratovať, keďže maska stiahne nielen maz, ale aj vlhkosť z pleti.

zloženie masky
Táto maska bola každú chvíľu vypredaná a nebyť mojej sesternice, tak sa k svojmu prvému baleniu tejto masky asi nedostanem. Ja som masku spotrebovala za tri mesiace a dala som ju vyskúšať aj môjmu priateľovi a kamoške. Masku nechávate pôsobiť na tvári 10 až 20 minút, kým nestuhne a nezmení farbu. Pri zmývaní masky po sebe vždy poumývam umývadlo a takmer pravidelne zafarbím na šedo osušku, ale to je celkom bežné pri týchto tmavších pleťových maskách. Maske však nemožno uprieť, že účinkuje.

Pri nedávnej aplikácií som videla, ako mi pri ústach pukla vyrážka. Kamarátka si zas po použití masky všimla, že jej zmizli čierne bodky na nose. V porovnaní s bahennou maskou táto maska nesmrdí a príjemne chladí, zatiaľ čo bahenné masky pokožku skôr zohrievajú. Vonia sviežo po mäte a rozmaríne. Zároveň musím spomenúť aktívne uhlie, ktoré sa v maske nachádza a je posledné dva roky v kozmetickom svete veľmi vychytené hlavne kvôli jeho pozitívnemu účinku na problematickú pleť.  Maska stojí 26,50 €, čo nie je práve najmenej, no napriek tomu si myslím, že pri pravidelnom používaní 2x až 3x týždenne môžte vidieť určité zlepšenie pleti. Ja ju kombinujem s pleťovou starostlivosťou tejto značky. Neznamená to, že žiadne vyrážky už nemám, ale už sa ich nebojím, lebo ich viem vďaka dobrej kozmetike a kozmetičke dostať pod kontrolu.

Pokiaľ vás táto maska zaujala a chcete ju skúsiť, skôr než za ňu vyhodíte peniaze. Tak sa spýtajte  oficiálnej kozmetickej poradkyne Mary Kay vo svojom okolí alebo ma môžte kontaktovať aj pod tento príspevok. A je táto maska shit alebo hit? Ja by som to uzavrela tak, že je to taký zlatý stred. Je dobrá, ale zároveň si myslím, že aj iné produkty tejto značky stoja za pozornosť.

Používate hĺbkovo čistiacu masku? Počuli ste o tejto maske?

streda 30. augusta 2017

TBT - pohľad späť na jar 2014

Na blogu sa často objavovali články typu - inšpirácie, spotrebované produkty, ale už dlhšie som mala v hlave jeden nápad. Čo takto si zaspomínať na začiatky toho, aká som bola, keď som začínala písať tento blog? Čo sa mi páčilo? čo som nosila alebo používala? Ja som taký nostalgický tvor, ktorý sa občas zabáva na starých fotkách. A možno niekoho z vás pobavím tiež. To je totiž mojim hlavným zámerom.
 Mám veľmi rada vtipné trička s nápismi, či už slovenskými, anglickými alebo nemeckými (nemčina je u mňa TOP). Pri týchto tričkách ide predovšetkým o to nebrať sa vážne a pobaviť toho, kto sa na vás práve díva. Na nasledujúcich troch fotkách mám tričká zo stránky GEEKZ.sk, resp. kamoška ich doniesla z českej verzie tejto stránky, keďže býva v Prahe a slovenská verzia tejto stránky pred tromi rokmi ešte neexistovala. Na tejto stránke nájdete aj výhodné akcie, pokiaľ by ste chceli nakúpiť viac kusov tričiek, tielok alebo mikín.
 Jar 2014 pre mňa začala s krátkymi červenými vlasmi a novým digitálnym foťákom. Na sebe mám tričko zo spomínanej stránky s nápisom I simply walk into Mordor, ktoré ocenia najmä tí, ktorí majú radi Pána prsteňov. Mojou srdcovkou sú aj po troch rokoch kárované gate, ktoré som si kúpila  v Tescu na Kamennom námestí v Bratislave.
 Doteraz najväčší nákup na Flóre v Inchebe sme si spravili s mamou a priateľovou maminou tri roky dozadu. Na chodníku vedľa seba mám africký banánovník, rakytník, kivi, bylinky a nejaké kvetinky. Až na to, že mi v ten deň bolo strašne zle, tak nakúpili sme pekne a zvládla som aj úsmev. Na tričku mám Dartha Vadera zo Star Wars.
Myslím, že v igelitke sú petúnie a horec. Majú ozaj krásne sfarbenie.

Na jar 2014 som absolvovala exkurziu do pražskej Manufaktúry a išla som si oči vyočiť. Pretože som bola v centre mesta v dvojposchodovej predajni, kde okrem kozmetiky mali veľké množstvo doplnkov, hračiek, bižutérie a hrnčeky. Moje úlovky môžte vidieť na tejto fotke. Doteraz ich skoro všetky mám až na tú soľ do kúpeľa. :)

Budem rada, ak mi dáte vedieť, či sa vám tento typ príspevku páči? a či mám teda napísať nostalgický príspevok aj nabudúce? :)


Moje prvé produkty od značky Makeup Revolution

Bolo to ešte v júni, keď mi prišla akciová ponuka na e-mail od Makeup Revolution, kde bola akcia 2 + 1 zdarma. Už dlhšie som mala vo wishliste dva produkty od tejto značky, tak to bola skvelá príležitosť na výhodnú kúpu. Vytipovanú som mala paletku očných tieňov a zaujímavý rozjasňovač a ako tretí produkt som doplnila antibakteriálne mydlo na štetce. Momentálne rovnaká akcia prebieha na e-shope do nedele. 
Minimálne polroka som mala vytipovanú paletku Fortune favour the brave, ktorú som spomínala už v príspevku o Letných inšpiráciách. Paletka je v krásnom zlatom pevnom obale . Vo vnútri sa nachádza veľké zrkadlo, obojstranný aplikátor a 30 matných, trblietavých a zapečených očných tieňov. Farebne je paletka ladená do nude odtieňov - no môžte v nej nájsť aj tmavšie odtiene do modro, zelena alebo fialova, ktoré však nekričia svojou farebnosťou, ale práve že šikovne dopĺňajú túto paletku. Najviac sa mi páčia také tie strakaté zapečené tiene - tie sú ozaj efektne trblietavé.
Tiene sa dajú pekne roztieňovať jeden do druhého. Sú dobre pigmentované. V tejto paletke nájdete studené aj teplé nude odtiene. Paletka bola vytvorená v spolupráci s bloggerkou Britishbeautyblogger. 
Výdrž tieňov je skôr priemerná v závislosti aj od toho, či máte mastné viečka alebo skôr suché. U mňa vo všeobecnosti výdrž tieňov ovplyvňuje aj podkladová báza na tiene a ak nemám dobrý podklad, tak aj výdrž tieňov klesá.
Na nasledujúcich fotkách môžte vidieť pigmentáciu tieňov na ruke v poradí zhora z ľavého rohu smerom doprava, ako idú tiene v paletke. 


Ďalej tu mám rozjasňovač Srdce jednorožca od značky I♥MAKEUP , ktorá patrí tiež pod značku Makeup Revolution. Rozjasňovač je v netypických dúhových farbách - fialová, modrá, zelená, žltá a oranžová. Na tvári vyzerá zaujímavo, ale treba s nim narábať opatrne, keďže je veľmi dobre pigmentovaný. Pokiaľ však chcete výraznejší efekt, tak sa dá vrstviť. Balenie v tvare srdiečka je roztomilé a takisto aj vonkajšia časť obalu. Dúhové rozjasňovače sú hitom minimálne od začiatku tohto roka. A pokiaľ máte radi rozjasňovače, tak je to určite zaujímavý kúsok do zbierky. Myslím, že okrem tváre sa dá používať aj na oči alebo do vnútorného kútika očí. Bude sa hodiť hlavne studeným typom, ale mňa osobne by zaujímalo ako by vyzeral na tmavšej pokožke. Balenie má 10 g, čo je podľa mňa dosť. 

takto je pigmentovaný rozjasňovač
 Vrátim sa aj k antibakteriálnemu mydlu na štetce z prvej fotky. Štetce stačí namočiť a ponoriť do nádobky s mydlom. Potom stačí štetcom len krúžiť a opláchnete. Moja skúsenosť je, že štetce sa mi ozaj dajú dobre vyčistiť.  
Na týchto dvoch fotkách môžte vidieť jedno z mojich prvých líčení s touto paletkou a rozjasňovačom. Paletka sa dá dobre využiť či už na denné alebo na večerné líčenie. Čo sa týka cien týchto produktov, tak si myslím, že sú primerané vzhľadom na kvalitu. U nás sa táto značka  dá zakúpiť buď na oficiálnom e-shope alebo na iných stránkach. V Česku si túto značku môžete zakúpiť v sieti drogérií ROSSMANN. Kúpu produktov neľutujem a pokiaľ radi s líčidlami experimentujete, tak by ste si prišli na svoje. Vidíte ten odraz svetla na líci na spodnej fotke? Rozjasňovač poctivo robí svoju robotu. 
Poznáte značku Makeup Revolution? Ak áno, skúšali ste od nej už niečo? Prípadne, ktorý zo spomínaných produktov vás zaujal?

streda 16. augusta 2017

Letné inšpirácie

Aké by to bolo leto, keby sme si neužívali možnosti, ktoré nám ponúka. Či už je to kúpanie v bazéne, prechádzky, výlety, letné oblečenie a letné kozmetické vychytávky. Mohla by som pokračovať donekonečna vymenovaním vecí, ktoré sú v lete super a bez ktorých by to nešlo.
 Bolo to ako blesk z čista jasna. Prechádzala som sa v Auparku s predstavou, že potrebujem sandále. Keď som vo výklade topánkového obchodu Reno zbadala tieto čierne sandále na hrubom podpätku. Spredu pôsobili jednoducho a klasicky. Už pri pohľade som si hovorila, že s týmto podpätkom by som mala mať aj nohu stabilnú. Pripomínajú mi sandále, ktoré som mala na druhom stupni základnej školy. Kúpila som ich v akcii za 13,95 €.
 Aj keď sme v okolí Petržalky vyskúšali rôzne pizzérie. Väčšinou sa vždy vrátime k overenej klasike - Pizzeria Sicília. Tentokrát som skúsila Pizzu Kebab, ktorú by som si vedela prestaviť aj bez tých čerstvých paradajok. Inak bola celkom fajn.  
 V lete by to bez čistiacich pleťových masiek nešlo a drogérie majú v ponuke rôzne jednorázové masky. Vyskúšala som bahennú pleťovú masku od EZO. Farbu mala skôr takú bledošedú a pleť nevysušovala. Od Baley som skúsila masku určenú na multimasking, čiže sa skladala z dvoch druhov pleťových masiek, ktoré by mali uspokojiť potreby zmiešanej pleti. Oba druhy masiek ma nedráždili. V Rene som našla aj svoju vysnívanú peňaženku - čiernu s bielymi hviezdičkami, ktorá sa mi dokonale hodila k môjmu hviezdičkovému batohu z Avonu.
 Z Avonu som okrem batohu minulý mesiac objednala aj telové mlieko proti celulitíde s komplexom Multi Tone, ktoré krásne vonia. Do určitej miery pomarančovú pokožku eliminuje, avšak nečakajte, že ju odstráni úplne. Musela som si dokúpiť aj guľôčkový deo antiperspirant Invisible Protection, ktorý zatiaľ používam krátku dobu, na to aby som vám ešte objektívne vedela napísať svoj názor na neho. Myslím, že najneskôr ho spomeniem medzi spotrebovanými produktmi, keď sa mi ho podarí raz domíňať. Lesk na pery Shine Burst v odtieni sheer strawberry splash je na perách skôr priehľadný s jemne ružovým nádychom. Moja mama si vybrala ceruzku na oči Color Trend v odtieni Turquiose a doposiaľ sa so mnou nepodelila o svoje dojmy z používania, tak verím, že ju používa. Rúž Color Trend som si pre vás odložila do súťaže. 
 Prednedávnom som spravila menší nájazd na 101 drogérie a odniesla som si odtiaľ viac vecí. Na tejto fotke vám ukážem však len dva produkty a zhodou náhôd sú oba fialové . Jedným je profesionálna hubka na make-up od výrobcu Donell. CC krém sa mi s ňou moc nedarí aplikovať na pleť, ale make-up už ide lepšie. Hoci sa mi zdá, že pri umývaní sa spravila menšia trhlinka, tak som zvedavá, či to vydrží alebo sa v blízkej dobe rozpadne. Taktiež som objavila Maybelline Baby Lips Color Balm Crayon v odtieni 25 Playful Purple, čo je vlastný niečo medzi balzamom a rúžom. Mňa veľmi zaujal fialový odtieň, ktorý je v našich drogériách zriedkavý. Dá sa vrstviť a na perách je príjemný, ale výdrž je skôr slabšia.
 Maybelline Baby Lips Color Balm Crayon - 25 Playful Purple
Na tejto fotke som skombinovala fialový balzam-rúž s paletkou Makeup Revolution Fortune favours the brave, ktorá obsahuje 30 očných tieňov. Konkrétnejšie ide o nude paletku s trblietavými, matnými a zapečenými tieňmi. Paletka na mňa spravila dobrý dojem, či už pigmentáciou alebo farebným zložením tieňov. Obal paletky je pevný. Obsahuje aj veľké zrkadlo a obojstranný aplikátor, ktorý by v prípade, že pri sebe nemáte štetce mohol byť použiteľný.
Makeup Revolution Paletka Fortune favours the brave
Nedávnom sme s priateľom opäť zavítali do Elephant Diner, kým on si dal Vega Burger, tak ja som si pre zmenu dala waflu so zmrzlinou a šľahačkou. Wafla chutila dobre a kľudne by mohla byť aj o niečo väčšia.
Na týchto posledných dvoch fotkách vám chcem ukázať, ako som sa nalíčila na narodeninovú oslavu mojej kamarátky. Prvá horná fotka je fotená digitálnym foťákom a spodná je fotená zas tabletom. Na prvej fotke má moja pokožka skôr teplý podtón a na spodnej zas studený. Obe fotky sú fotené v rovnakej miestnosti.Reálnejšie farby má však podľa mňa prvá fotka. Nižšie vám popíšem postup môjho líčenia.
Ako prvý som použila make-up pre bezchybnú pleť Yves Rocher v odtieni Rose 050, ktorý zoženiete v 14 odtieňoch a bol mi odporučený na zmiešanú pleť. Určite odporúčam ho použiť v kombinácií s podkladovou bázou, podporíte tak výsledný efekt a predĺžite jeho trvácnosť. Ja som ho tentokrát použila bez bázy. Kruhy pod očami som prekryla upokojujúcim tekutým korektorom z Avonu v odtieni Fair a vyrážky som zas prekryla tyčinkovým korektorom miss sporty v odtieni 001 Light. Následne som tvár prepúdrovala minerálnym púdrom v odtieni IVORY 2 od Mary Kay. Na líca som použila kompaktný guľôčkový púder v odtieni Natural Bronze od Oriflame. Otestovala som aj fixku na obočie The ONE Oriflame, ktorá je v univerzálnom hnedom odtieni.

Orámovala som ohyb viečka s tmavším hnedým tieňom z paletky Blushed Nudes od Maybelline a pod obočie som použila svetlejší tieň z tejto paletky, ktorý som dala aj pod oko do vnútorného kútika. Na vnútornú stranu viečka som použila očný tieň Catrice Liquid Metal v odtieni 060 Petrol Pan. Spodnú vnútornú linku som vykreslila čiernou ceruzkou na oči od s-he, ktorá je dobre pigmentovaná. Na horné linky som použila na kraj čiernu atramentovú očnú linku od Essence a do vnútra trblietavú očnú linku Very Me Oriflame v odtieni Blue. Na záver líčenia očí som použila špirálu Rimmel Scandaleyes Lycra Flex v čiernom odtieni. Pery som nalíčila dlhotrvajúcim rúžom od Dermacolu v odtieni 11. Nakoniec som celé líčenie zafixovala fixačným sprejom z Avonu, ktorý mám ešte v predošlom obale.
Aké máte leto? a čo vás momentálne inšpiruje? a bez čoho sa nezaobídete v lete? Budem rada, ak mi napíšete do komentárov.