štvrtok 30. novembra 2017

Novembrové inšpirácie 2017

Na zime mám rada, ako sa mi menia chute a keď môžem zostať v teple. Dať si horúci kúpeľ a pohár vína alebo medoviny. Aj nosenie teplého oblečenia má svoje čaro. Taktiež v líčení si môžem dovoliť výraznejšie farby, ktoré by na mne v lete dlho nevydržali v reprezentatívnom stave. Vianoce sú skoro za rohom a ja postupne dávam dokopy vianočné balíčky.
Minulý víkend som si splnila taký malý sen a konečne som navštívila kaviareň MONDIEU v Bratislave. Dala som si dvojfarebnú čokoládu a dostala som k nej aj veľký pohár vody. A ten sa ozaj zišiel, lebo čokoláda mala dosť intenzívnu chuť a musela som ju zapíjať. Inak bola úplne fajnová a v tej zime mi padla dobre. Myslím, že takto by mala chutiť pravá horúca čokoláda. Táto čokoláda vás vyjde na 3,40 €, ale stojí za ten zážitok.
Pravidelne sa mi stáva, že niečo objavím v nemocničnom obchode a mojou veľkou slabosťou je časť, kde začína drogéria. Môžete mi veriť, že sa tu dajú nájsť malé kozmetické poklady. Takto vyzerá taký môj malý nájazd - odličovacie tampóny Linteo, šampón od Milva a micelárna voda O´Herbal. Pri posledných kusoch odličovacích tampónov som si všimla, že sa rozpadávali.
Micelárna voda pre suchú pleť O´Herbal s extraktom ľanu vyhovovala mne aj mame. Ja som ju používala počas prechodného obdobia, kým som si postupne doplnila svoju čistiacu kozmetiku.

Môžem povedať, že v čase jej používania sa mi pleť zdala lepšia. Avšak o micelárnych vodách sa v poslednom píše skôr negatívne z hľadiska ich dlhodobého používania.
 Milva Chinín FORTE momentálne používa iba moja mama a takýto istý šampón som kúpila aj priateľovi. V porovnaní s obyčajným chinínovým šampónom obsahuje o 40% viac chinínu. Šampóny od značky Milva sa tešia dobrým ohlasom . A určite sa ho chystám používať tiež, pretože tento šampón je dobrý na rýchle naštartovanie rastu vlasov.
Keď som už vo vyššie spomínanom obchode narazila aj na sprchový gél od Kallos s brazílskym pomarančovým olejom, tak mi skoro oči vypadli. Netušila som, že Kallos okrem vlasovej kozmetiky vyrába aj telovú kozmetiku. Navyše ten sprchový gél stál iba 0,89 €. Ovoňala som ho a hneď som ho aj zobrala. Vonia prekrásne.
Priateľovi rodičia boli v novembri na Kube a doniesli mi odtiaľ magnetky a drevenú truhličku.
Od kamarátky som dostala svoj prvý tohtoročný vianočný darček alebo resp. balíček. Bolo v ňom limitované telové mlieko s levanduľou od alverde, ktoré vonia krásne, pokiaľ máte radi levanduľu. Ďalej bolo v balíku aj telové maslo alverde s figou v praktickom cestovnom balení. Od značky DURANCE mám doma toaletné vody a tentokrát som dostala aj levanduľové mydlo, ktoré taktiež krásne vonia. Ide o marseilské mydlo. Ako sladké prekvapenie som dostala tieto kávové cukríky od VIVIL. Boli dobré a chutili aj mojim rodičom, keďže sa na druhý deň po nich zľahla zem.
Zimné čižmy zo stránky čas na topánky mi dorazili akurát tento pondelok. Čakala som na ne skoro dva týždne. No prišli včas, lebo akurát dnes napadol prvý sneh a počasie sa tak trochu zvrhlo. Majú na boku zips, takže sa rýchlo obúvajú. Podrážka je zospodu s výčnelkami, keďže dosť chodím aj pešo a potrebujem čižmy, v ktorých sa udržím na nohách, aj keby bola poľadovica . Sú aj zateplené a pohodlné. Zatiaľ sa javia ako ideálna obuv na zimu.
Aj v novembri som sa líčila a experimentovala s farbami. Nafotila som zopár mojich líčení a spomedzi nich som vybrala práve toto jedno. Líčila som sa večer tesne pred odchodom na vlak. Dominantným na celom líčení sú modré trblietavé očné linky Oriflame Very Me v odtieni Blue, ktoré som použila už v jednom líčení v príspevku o Letných inšpiráciách. Na vnútornú linku som použila čiernu vysúvaciu ceruzku od Dermacolu. Ďalší produkt od Oriflame, ktorý som použila na líca, je kompaktný guľôčkový púder Giordani Gold v odtieni Natural Bronze.

Na celé viečko som naniesla béžový tieň z paletky L´Oréal Paris Color Riche La Palette Ombrée a na spodnú vonkajšiu linku som použila tmavohnedý tieň z tejto paletky. Na prežiarenie oka som použila do vnútorného kútika bledomodrý tieň od značky Revers v odtieni 18. Na riasy som aplikovala špirálu Supercurler 24H od Rimmelu a na obočie som vykreslila ceruzkou Mary Kay v odtieni Brunette. Ako make-up som použila rozjasňujúcu podkladovú bázu TimeWise v odtieni Beige 1 od Mary Kay a zafixovala som ho transparetným púdrom tej istej značky.
Na záver som aplikovala na pery matný rúž v ceruzke od deBBY v odtieni 01 Nude Rose a celé líčenie som zafixovala zmatňujúcim fixačným sprejom od NYX. Páči sa mi, že práve na celom líčení vynikli najviac linky. Nové trblietavé linky si pre nás chystá Oriflame aj v prvej budúcoročnej kampani. Odtiene vám neprezradím, nechajte sa prekvapiť!
Priateľ si zvykne svoju zásobu sypaných čajov pravidelne dopĺňať v OXALISE a ja som si tentokrát vybrala čierny aromatizovaný čaj Irish Cream s príchuťou írskeho likéru. Chutí mi aj samotný, ale niekedy si ho dám aj s mliekom.
A posledné produkty, ktoré som si kúpila v nemocničnom obchode sú sójový nápoj od EDEKA a pleťový púder od flormar pretty compact v odtieni Saturated Peach. Tento odtieň pasuje skôr mojej mame a mne pasoval skôr ako lícenka, keďže má krásny broskyňový nádych. Pleti dodáva jemne opálený vzhľad. Mrzí ma, že značka flormar ako keby zmizla z nášho trhu a aj ich česká stránka prešla radikálnou zmenou. Priznám sa, že predtým sa mi páčila viac. Púder má 17 g a vyšiel ma na 1,99 €, čo bola ozaj výhodná kúpa.
Čo inšpirovalo v novembri vás? :)  Máte už nakúpené vianočné darčeky alebo si to nechávate na poslednú chvíľu? Budem rada, ak mi do komentárov napíšete.

utorok 28. novembra 2017

Testovanie hydratačnej gélovej masky TimeWise s regeneračným účinkom od Mary Kay

Nie je to tak dávno, čo som na tomto blogu písala o hĺbkovo čistiacej maske s aktívnym uhlím od Mary Kay. Tentokrát sa v tomto príspevku zameriam, ale na iný typ pleťovej masky od tejto značky a to konkrétne na hydratačnú gélovú masku s regeneračným účinkom. Uff, to je ale dlhý názov! Táto maska si minulý týždeň získala moju pozornosť. Myslím, že je ideálne, pokiaľ okrem čistiacej masky máte v kozmetickej výbave aj nejakú hydratačnú masku. Pretože hydratačný maska sa hodí každému typu pleti a každej vekovej skupine. Tak ako aj suchá pleť potrebuje hydratáciu, takisto ju potrebuje aj pleť zmiešaná a problematická.


Túto masku zvyknem používať ja aj moja mama. Masku prezývajú aj maska pre lenivých. Po aplikácií ju necháte približne 10 minút pôsobiť a potom ju zmyjete. V prípade, že ju chcete nechať pôsobiť cez noc, tak si ju aplikujete krátko pred spaním a nemusíte ju ani oplachovať. Do rána sa vám určite vsiakne celá. Maska má totiž číre gélové zloženie a dobre sa vstrebáva. Zvyknem ju používať aj na multimasking. Vtedy aplikujem čistiacu masku na problematické časti tváre a na suchšie časti tváre zas nanesiem hydratačnú masku.



Pri mojej nedávnej skúsenosti ma táto maska celkom prekvapila. Naniesla som ju a chcela som počkať 10 minút, aby som ju potom mohla zmyť alebo zotrieť. O pár minút neskôr som sa dotkla pleti a tá bola úplne suchá. Moja pleť vstrebala do 5 minút celú masku. Na tvári nezostal ani len jemný film. Moje skúsenosti pri podobných maskách iných značiek sú také, že väčšinou zostane jemná vrstva, ktorú zmyjete alebo zotriete. V tomto prípade však moja pleť stiahla všetko a ja som nemala ani čo umývať. Usúdila som, že evidentne bola moja pleť v ten večer dehydratovaná a vzala si len to, čo jej chýbalo.

maska má číre gélové zloženie

Pleťová maska nedráždila ani mňa a ani moju mamu. Aj samotný výrobca uvádza, že je vhodná aj na citlivú pleť. Maska je nemastná, neparfumovaná a neupcháva póry. Pri jej aplikácií sa vyhnite okoliu očí a úst. Odporúča sa používať 2 - 3x týždenne.  Maska obsahuje tieto kľúčové zložky - vitamín E, výťažok z bobulí palmy acai, vitamín B3, glycerín, výťažok zo semien gaštanu, skvalen a zmes prírodných látok.

zloženie masky
Ja som si túto pleťovú masku celkom obľúbila a môžem ju len odporúčať. Je pravdepodobné, že v budúcnosti si ju objednám znovu. Jediná nevýhoda masky je trochu vyššia cena. Stojí 31 € a balenie má 85 g. Zároveň si však myslím, že balenie je dostatočne veľké, aby vám vydržalo minimálne polroka.

Používate hydratačné pleťové masky? Počuli ste už o tejto hydratačnej maske od Mary Kay?

pondelok 27. novembra 2017

Testovanie pleťového séra Clarins Double - Serum

Nedávno som na mňa usmialo šťastie vo facebookovej súťaži, ktorú organizoval na svojej stránke Marionnaud a ja som vyhrala Clarins Double - Serum (pleťové sérum). Potešilo ma to, keďže som nedávno prišla na to, že mojej pleti už len krém nestačí. Pleť sa mi zdala v niektorých častiach dehydratovaná so sklonom k začervenaniu a šúpaniu. Na brade moja pleť zostávala aj naďalej problematická.  Tušila som, že na zimu bude potrebné zmeniť niečo v pleťovej starostlivosti. Keďže už patrím do vekovej kategórie 25+, tak používam aj krémy na prvé vrásky. Zároveň však bojujem aj s akné, čiže som potrebovala  niečo pre komplexné riešenie problémov mojej zmiešanej pleti.
Najprv som si nebola istá, či je sérum aj pre moju vekovú skupinu a či ho neprenechám len mame. Avšak zistila som si, že toto sérum je vhodné od 25 rokov a pre všetky typy pleti. Používam ho už tretí týždeň a taktiež som ho otestovala aj na mojej mame.
V prvom rade je toto sérum výnimočné tým, že sa skladá z dvoch častí - z hydrickej a lipidickej, ktoré sú vďaka dvojkomorovému baleniu oddelené. Tieto dve zložky sa navzájom spoja až po stlačení aplikátoru, ktorý si môžete nastaviť na dva stupne, podľa toho aké veľké množstvo séra chcete vytlačiť. Prvé Clarins Double Serum bolo uvedené na trh v roku 1985. Tento rok prišiel Clarins už s ôsmou generáciou jedného z najobľúbenejších produktov tejto značky.
Tohtoročná vylepšená verzia obsahuje 21 aktívnych zložiek z rastlinných extraktov a navyše novú ingredienciu kurkumu. Sérum sľubuje okamžité prežiarenie pleti, redukciu pórov a vrások a mladistvejší vzhľad pleti. Pri nasledujúcich fotkách by som sa s vami rada podelila o moje dojmy. Na oboch fotkách mám vyčistenú a natretú pleť krémom.
pred používaním séra
Pred používaním séra bola moja pleť farebne nejednotná s vyrážkami. Pôsobila mdlo a unavene.
po dvoch týždňoch používania séra
Po dvoch týždňoch používania je pleť farebne jednotnejšia, viac hydratovaná a rýchlejšie sa regeneruje. Teraz aj keď sa mi občas vyhodí nejaká vyrážka, tak sa aj rýchlejšie vyhojí. Táto fotka je po večernom čistení a bola som v ten deň v práci. V mojom prípade sérum určite splnilo prežiarenie pleti a redukciu pórov. Tým, že pleť nepôsobí tak unavene, vyzerá mladistvejšie a zdravšie ako predtým.

Sérum má praktickú aplikáciu a príjemnú parfumáciu. Nedráždi a dobre sa vstrebáva. Ja ho zvyknem rozotrieť až ku krku. Jediná nevýhoda tohto séra je vyššia cena. Stojí od 76 do 101,50 € a zoženiete ho v 30 ml alebo 50 ml balení.

So sérom som bola spokojná. Za plnú sumu by som si ho asi nekúpila, ale v prípade akcie alebo keby som začala zarábať viac, tak by som neváhala. Produkty značky Clarins zakúpite v parfumériach a e-shopoch.

Používate pleťové séra? a poznáte značku Clarins?


nedeľa 19. novembra 2017

5 tipov na kozmetické a nekozmetické adventné kalendáre



Myslím, že nastal čas, kedy je fajn sa popozerať po nejakých vianočných darčekoch, či už pre blízkych alebo aj pre seba. Nápad na tento článok mi dala kamarátka a ja som túto výzvu prijala.  Veľa značiek si na vianočné obdobie pripravilo nielen rôzne balíčky, ale aj adventné kalendáre, ktoré sú naplnené kozmetikou alebo inými drobnosťami. V tomto príspevku by som rada venovala iba adventným kalendárom a spravila som pre vás taký menší výber.
 Adventak 2017 produktovka resized
 Môj prvý tip je adventný kalendár od značky Mixit, ktorý obsahuje rôzne zdravé maškrty. Môžte tu nájsť napr. bobule v ryži do vrecka, chrumkavý lesný mix, čokoládový mix do vrecka a iné dobroty.
 
Makeup Revolution si pripravil pre tohtoročné Vianoce sadu dekoratívnej kozmetiky Vianočný stromček. Sada obsahuje 25 produktov v plnej veľkosti. Cena za túto sadu je 117,40 €. Ja mám doma pár produktov od tejto značky a som s nimi spokojná, čiže si myslím, že kúpou tohto adventného kalendáru nešliapnete vedľa.

http://www.hairbeauty.sk/typo3temp/pics/1aa685b765.jpg
Adventný kalendár si na tento rok pripravila aj NIVEA. Zakúpiť si ho môžete v sieti dm drogerie markt alebo ho môžte vyhrať na oficiálnej stránke tejto značky. Myslím, že tento kalendár stojí do 30 €.
 http://yankeevone.sk/image/cache/produkty%20/NOVINKY%20Q42017/christmas-advent-wreath-2017-p159158-9660_medium-800x800.jpg
 Podarilo sa mi nájsť ďalší nekozmetický adventný kalendár. Tento je od značky Yankee Candle. V jednom balení je 12 ks sviečok. Toto by bol vhodný darček pre milovníkov sviečok.
Dva adventné kalendáre si tento rok pripravil aj L´OCCITANE. Ten menší a lacnejší je momentálne vypredaný. Na fotke sa nachádza prémiový adventný kalendár, ktorý obsahuje výber miniatúr prémiových výrobkov. Stojí 99 €. Ak máte radi provensálsku kozmetiku, tak toto je možnosť ako vyskúšať, čo najviac produktov od tejto značky.

Priznám sa, že tých adventných kalendárov som videla na iných blogoch aj viac, ale nechcem kopírovať cudzie príspevky. Tak som vám sem dala iba zopár kalendárov, o ktorých som vedela a ktoré som si našla sama. Tieto ma osobne zaujali najviac. Pokiaľ by ste chceli nejaký príspevok aj o kozmetických balíčkoch pre inšpiráciu na vianočné darčeky, tak mi dajte vedieť do komentárov.

Jediný adventný kalendár, aký som doposiaľ mala bol plný čokolády, ale veru by ma potešil hociktorý z týchto piatich.

Ktorý adventný kalendár zaujal najviac vás? :)













utorok 31. októbra 2017

Októbrové inšpirácie

Vyzerá to tak, že táto jeseň sa rýchlo premenila na zimu. Každý z nás sa musel prispôsobiť chladnému a premenlivému počasiu. Babie leto tento rok trvalo dosť krátko. Rada by som sa s vami podelila o drobnosti, ktoré mi spríjemnili október.
Už druhý rok po sebe sme si spríjemnili jeseň nápojom Rochester Ginger, ktorý obsahuje 14% zázvoru . Pije sa 2x denne po troške, keďže je celkom sladký a pikantný. Je vhodný proti nachladnutiu a prehrieva organizmus. Môžte ho pridávať aj do alkoholických alebo nealkoholických nápojov. Môžte ho zakúpiť v menšom balení (245 ml) a vo väčšom balení (725 ml).
V máji som vám písala o dobrých donutkách od TASTY DONUTS & COFFEE, na ktoré som chodila do bratislavského Auparku. Medzičasom bola táto prevádzka zrušená, ale našťastie sú ešte dve prevádzky v Centráli a v Bory Mall. Neodolala som a kúpila som na ochutnávku donutky pre mojich rodičov, priateľových rodičov a samozrejme aj pre nás. Ak kúpite 5 ks, tak 6.ks máte zdarma. :)
V mojom rodnom meste sa bohužiaľ nenachádza Teta drogéria, avšak navštívila som predajňu, ktorá sa nachádza v bratislavskom Centráli. Som rada, že viem zohnať značky a výrobky, ktoré napr. nie sú dostupné v iných drogériách a tak som si založila rovno aj vernostnú kartu. Tentokrát som neodolala super hydratačnej vyplňujúcej textilnej maske od Garnier, ktorá moju pleť napumpovala hydratáciou. Pokiaľ je vaša pleť dehydratovaná a suchá, tak táto maska bude niečo pre vás.

Už dlhšie som chcela vyskúšať balzam v kocke Softlips a vybrala som si balzam s príchuťou čučoriedky a granátového jablka. Balzam sa dobre nanáša a chutí sladko. Má 6,5 g. Hlavnou zložkou týchto balzamov je bambucké maslo, avšak keď som sa pozrela trochu lepšie na zloženie, tak u mňa vyhráva balzam od EOS. Ten má predsa len prírodnejšie zloženie. Balzam Softlips na perách chladí a je dobrý aj pri suchších perách, lebo nemá tuhú konzistenciu. Pre moju mamu som zas kúpila textilnú 3D liftingovú masku od Dermacolu. Táto maska je určená pre zrelú pleť. Má protivráskový a revitalizačný účinok. Moja mama nemá rada masky, čo treba zmývať a takýto typ masky je presne niečo pre ňu. Maska obsahuje extrakt z čerešne.  
Nedávno som v potravinách siete Sama, ktoré sa nachádzajú pri mojej práci, objavila gélové laky na nechty značky Moyra a Tea Tree šampón na vlasy od značky Xpel. Laky na nechty Moyra som si vybrala v bledofialovom odtieni LYDIE a a v sivom odtieni NOÉMIE. Laky som aplikovala v dvoch vrstvách, aj keď to možno nepotrebujú. Na záver som použila aj priesvitný lak, aby som vyrovnala povrch jedného nechtu. Inak samotný lak nepruhuje, to len ja som občas šikovná pri lakovaní. Sivý odtieň obsahuje jemnučkú perleť, ktorú je viditeľná, pokiaľ sa na nechty dívate veľmi z blízka a pod určitým uhlom. Prvý deň obstáli nechty bez olupovania a až dnes na druhý deň po kúpeli sa niektoré nechty začali olupovať. Šampón Xpel Tea Tree pre každodenné použitie vonia sviežo po čajovníku a mäte. Zatiaľ som ho nepoužila, ale keď sa k nemu dostanem a miniem ho, tak sa určite podelím o svoje dojmy. Myslím, že by mohol byť super, pokiaľ sa vám rýchlo mastia vlasy.
laky na nechty Moyra
Nedávno som objavila stránku čas na topánky, kde som si našla nízke členkové trapery, ktorý boli ideálne na toto prechodné obdobie. Sú pohodlné a udržia mi nohy v teple, aj keď nie sú zateplené. Majú neutrálnu bledosivú farbu a dobre sa mi kombinujú s oblečením.
V petržalskom Kauflande mi padla do oka zlupovacia pleťová maska od značky K-Classic, ktorá bola tuším v akcii za 0,49 €. Balenie sa skladá z dvoch častí, takže máte masku na dve aplikácie. Táto maska je určená pre normálnu až zmiešanú pleť. Maska je obohatená o výťažky z mandarínky a hamamelu. A keď si vezmem do úvahy pomer cena a výkon, tak to určite nebolo zlé. Ja som zlupovaciu masku nemala už pár rokov. Určite odporúčam masku nechať na tvári, kým vám úplne na tvári neuschne, čiže odporúčaný čas uvedený vzadu na obale je len informačný. Na miestach, kde som mala masku suchú, tak sa mi odstraňovala dobre, ale niekde som ju mala vlhkú a to už išlo dole trochu horšie. Maska ma nedráždila a celkom dobre si poradila s čiernymi bodkami na nose.

so zlupovaciou maskou K-Classic

Bolo to asi minulý utorok, keď som sa vybrala do obchodov kúpiť niečo pre mamu a chcela som v Top drogérii pozrieť SAVO proti plesniam. To SAVO som síce kúpila, ale okrem toho som si doniesla domov aj paletku očných tieňov od Ruby Rose. Pretože keď som ju zbadala, tak ma zachvátila nostalgia a spomenula som si na paletku, ktorú som dostala od tety v maturitnom ročníku. Bola síce o polovicu menšia, ale tie tiene boli krásne pigmentované a na oku boli jedna báseň. Síce všetky boli perleťové a prášili. No ja som tú paletku zbožňovala asi 7 rokov a potom som ju z hygienických dôvodov vyradila.
Táto moja súčasná paletka Ruby Rose sa skladá zo 48 očných tieňov. Aj táto paletka sa skladá z perleťových tieňov, avšak niektoré v sebe ešte obsahujú väčšie trblietky, čiže tie budú na oku asi viac žiarivejšie. Ja som sa s paletkou ešte nelíčila. Zatiaľ som s ňou líčila len mamu, avšak pri trblietavých tieňoch a starších viečkach je trošku náročnejšie na aplikáciu. Keďže trblietky skôr môžu zvýrazňovať vrásky a povolenú kožu na viečku.
Paletka má väčšie zrkadlo a dva penové obojstranné aplikátory, čiže pokiaľ si zabudnete štetce, tak sa dajú isto využiť. Predvčerom som bohužiaľ mala nešťastnú ruku a paletka mi spadla na zem, čo je nočná mora každej kozmetickej maniačky. Trošku som obila zatváranie a dva tiene sa trochu rozryli. Stále sú však všetky tiene použiteľné a som rada, že to neskončilo horšie. Hoci aj táto menšia nehoda ma vytočila. Poznáte to, keď si niečo kúpite a zrazu sa vám poškodí, tak to vie pokaziť radosť.
V ten istý deň som si po týchto menších nákupoch šla sadnúť do cukrárne Wagner, kde som si dala krtkovu tortu a caffe latte. Bolo to nebíčko v papulke a na to, že nechodievam len tak sama do kaviarne, tak som si túto návštevu užila a určite sa plánujem ešte vrátiť.
Keďže sa nám blížia Dušičky. Tak by ma zaujímalo, ako prežívate toto obdobie? či okrem návštevy cintorínov sa stretnete aj s rodinou, ktorú možno tak často nevidíte.


pondelok 30. októbra 2017

Ži a nechaj žiť!

Keď mi kamarátka navrhla, aby som napísala príspevok o vzťahoch. Tak mi najprv napadlo, že si isto zo mňa robí žarty a že to nemyslí vážne. Niekoľko dní som však tuho rozmýšľala, k čomu som za tie roky dospela. Pokúsim sa vám zhrnúť zopár myšlienok a názorov, ktoré mňa osobne zaujali. Tento príspevok je teda skôr subjektívny a berte ho, ako takú moju úvahu.

Začnem takým jedným vtipným citátom: "Keď srdce zavelí, rozum je v prdeli!" Myslím, že aj vy ste si občas povedali, akí ste boli hlúpi a slepí, keď ste boli zaľúbení. Srdce si občas vie logicky zdôvodniť to, proti čomu sa zdravý rozum bráni. Dokážeme prehliadať a odpúšťať. S tým rozdielom, že každý má svoju hranicu, pokiaľ vydrží. To čo je pre vás akceptovateľné, môže byť pre iného nepredstaviteľné a naopak.

Prečo som si zvolila pre tento príspevok názov  Ži a nechaj žiť? Podľa mňa má každý z vás vo svojom okolí vzťahy, ktorým nerozumie a nevie ich pochopiť. Pokiaľ ide o vašu kamarátku alebo kamaráta, tak to bude skôr tak, že pravdepodobne držíte stranu jej alebo jemu. Problémom je, že vidíme len jednu stranu príbehu a nevieme byť objektívni. Dospela som k názoru, že aj keď nesúhlasíte takýmto vzťahom, tak konečné rozhodnutie by mal vždy spraviť váš blízky. Nie je príliš dobré zasahovať do iných vzťahov, pokiaľ sa nejde o extrémne prípady (násilie, alkohol alebo nevera). Keďže akýkoľvek vonkajší zásah sa neskôr môže otočiť proti vám. Blízky kamarát sa vám začne vyhýbať a nakoniec skončíte vy ako ten zlý.

Vy ste možno našli svoj posledný vzťah, ale váš blízky má možno zatiaľ tzv. prechodný vzťah, ktorý buď raz skončí alebo sa vyvinie ďalej. V prvom rade berte do úvahy, že zatiaľ čo vy ste sa možno usadili, tak to neznamená, že po tom túži každý. Niekto sa usadí skôr, niekto neskôr a iný nikdy.

Ďalej zastávam názor, že pokiaľ niekto nechce deti, tak nech ich radšej nemá. Pretože mi je smutno vždy, keď otvorím nejaký článok, v ktorom sa píše o tom, ako rodič týral alebo zneužíval svoje vlastné dieťa. To, že sa ešte niekto vie rozmnožovať, ešte neznamená, že by to mal robiť.

Každý z nás má vo vzťahu iné priority a očakávania. A skôr než pôjdeme niekomu rozdávať zaručene múdre rady, tak by sme si mali každý upratať pred vlastným prahom. Je mi totiž smutno, pokiaľ mi kázanie dáva niekto, kto mi svojho partnera nikdy ani nepredstavil alebo si sám nedal vlastný citový život do poriadku. Preto nabudúce než sa pôjdete niekomu montovať do vzťahu, tak si zvážte, že slová majú svoju váhu a vedia ublížiť.

pondelok 16. októbra 2017

Jesenná giveaway

Rada by som s vami privítala jeseň alebo zároveň babie leto takou menšou súťažou. Pevne verím, že vás zaujme a niekomu spravím radosť. Viackrát som sa presvedčila, že aj produkty neznámych značiek a cenovo dostupné produkty ma prekvapili v dobrom. To, že niečo nepoznáme alebo že to nemá dobrú reklamu, nemusí nutne znamenať, že to bude zlé. Jeseň je najmä o teplých farbách, ktoré nám pripomínajú odtiene padajúceho lístia. Avšak aj jeseň má viacero tvári - slnečné dni sa striedajú so zamračenými.
 Tentokrát budeme súťažiť o rúž od značky SABRINA RUDNIK vo fialovo-ružovom odtieni s lesklým efektom. Ďalej súťažíme o dekoratívnu paletku, ktorá obsahuje - 21 očných tieňov (matné aj perleťové), 4 lícenky, 1 púder, zrkadlo a aplikátor. Paletka v zatvorenom stave vyzerá ako mobil. Je praktická a skladná. Mne sa podarilo v obchode uchmatnúť pre vás posledný kus. V prípade, že sa na vás šťastie neusmeje a chceli by ste zohnať podobnú paletku, tak som ju našla aj na iných stránkach - tu aj tu. Nezľaknite sa tej šmuhy na vnútornej časti púzdra, tá je pravdepodobne od lepiacej pásky. K týmto produktom samozrejme pridám aj nejaké vzorky, aby toho nebolo málo.
A aké sú teda podmienky? 
Stačí, ak mi pod tento príspevok napíšete komentár pod akým menom sledujete môj blog na FB. Výherca musí byť zo Slovenska alebo Česka. Žrebovať budem cez Random Name Picker. Súťaž potrvá do 30. 10. 2017 a nasledujúci deň vyžrebujem výhercu. V prípade, že vylosujem niekoho, kto nesplní základné podmienky, tak losujem na ďalší pokus. Výhercu oznámim na FB stránke blogu a budem ho kontaktovať správou. Pokiaľ sa mi neozve do týždňa, tak losujem znovu.


Prajem Vám veľa šťastia a vidíme sa pri ďalšom príspevku! :)