utorok 20. júna 2017

Spotrebované a vyradené produkty za apríl a máj

Takže vás vítam pri ďalšom júnovom príspevku a tentokrát bude o spotrebovaných a vyradených produktoch. Nahromadilo sa mi neskutočne veľa prázdnych obalov, ale taktiež som už vyradila nejaké staršie produkty z dekoratívnej kozmetiky. Tento príspevok bude patriť k tým obšírnejším na blogu.
Masku na vlasy od Kallosu som používala viac ako polroka. Moje vlasy vždy nakopla k životu. Ide o masku s mliečnym proteínom a keratínom. Je ideálna pri silne poškodených vlasoch a suchých vlasoch. Masku je dobré nechať pôsobiť 5 až 30 minút. Vyskúšala som aj ústnu vodu LISTERINE green tea, ktorá je chuťovo jemnejšia v porovnaní s inými príchuťami od tejto značky. Vedľa ústnej vody sa nachádza kamilkový šampón od poľského výrobcu INTERSILESIA McBride, ktorý stál asi 40 centov.

Kúpila som si ho zo zvedavosti, že aký bude a neskôr som ho chcela používať na umývanie štetcov. Viac sa mi osvedčilo štetce po šampóne dočistiť ešte mydlom. Na vlasy som ho použila len párkrát, ale viac ho míňali moji rodičia. Odporúča sa skôr pre svetlé vlasy a asi by som si ho kúpila znovu, aby som si na neho vytvorila ucelenejší názor. Posledný produkt na tejto fotke je čistiace mlieko od Jessa na intímnu hygienu pre citlivú pokožku s aloe vera a kyselinou mliečnou. Nedráždi. Je cenovo dostupné a zakúpite ho v dm drogérií.
Ak chcete zažiť pravý domáci wellnes, tak v tom prípade odporúčam soľný peeling od Pupy. Ja som mala variantu s ružovou himalájskou soľou a morskou riasou Bruna. Obsahuje aj aromaterapeutické oleje z pomarančovníka, eukalyptu, rozmarínu a mäty. Používa sa 2x do týždňa. V jednej súťaži sa mi podarilo získať handmade prírodné mydlo od slovenskej značky MusK s názvom Rozkvitnutá lúka, ktoré bolo ešte aj krásne posypané lupienkami kvetov. Mydielko obsahuje kakaové maslo, kokosový, olivový a slnečnicový olej. My sme ho používali doma na umývanie rúk a nemusela som si potom ruky natierať krémom.

Dávnejšie otec priniesol domov krémy na ruky od Lorany s aloe vera. V tomto prípade platí - cena rovná sa kvalita. Krém je skôr ľahký a hydratačný, ale pokiaľ máte suchú pokožku rúk, tak vám možno stačiť nebude. Vonia celkom príjemne. Odlakovaču od ebelin nemám, čo vytknúť, lebo v porovnaní s iným odlakovačom, čo mám teraz, tak s týmto ide odlakovanie jedna radosť. A okrem toho je bez acetónu a vonia po mandliach. Produkt, ktorý ma z vynovenej rady Botanical Effects od Mary Kay najviac oslovil je povzbudzujúci peeling. Obsahuje výťažok z antioxidantmi z dračieho ovocia a aloe vera. Peeling je šetrný k pleti. Peny na holenie od Balea sa mi osvedčili a stále skúšam iné varianty. Táto bola s vôňou orientálneho kvetu. Suchý šampón TAFT od Schwarzkopf som kúpila už druhýkrát, som s nim spokojná, takže odporúčam.
Veľmi dlho mi vydržal sprej na zosvetlenie vlasov od L´Oréal Paris Casting Sunkiss Tropical. Predminulý rok som mala aj gélovú verziu tohto produktu. Zosvetlenie funguje iba na prírodných vlasoch. Výsledný efekt je prirodzený. Občas sa ma pýtajú, či mám ombré alebo prefarbené vlasy. No ja vlasy nefarbím, stačí iba nastriekať a nechať vlasy vysušiť na slniečku alebo vyfúkať fénom. Keďže teplo stimuluje celý proces zosvetlenia. Šampón Gliss Kur Serum Deep-Repair na extrémne namáhané a poškodené vlasy som mala už druhýkrát. Spočiatku mi vyhovoval, ale už pri posledných aplikáciach sa mi začali robiť lupiny. Opäť sa mi potvrdilo, že šampóny je dobré po čase striedať. Keď som mala tak 14 rokov, dostala som raz od tety na Vianoce toaletnú vodu Celébre z Avonu. Bola vo vianočnom flakóne v tvare zvončekov a po rokoch som si ju znovu kúpila, ale v klasickom flakóne. A stále to je taká moja láska. V tejto vôni môžte cítiť ako hlavné tóny - melón, jazmín a lesné plody.

Spotrebovala som taktiež Aqua hydratačný krém od Balea. Pokiaľ hľadáte krém s gélovou konzistenciou pre normálnu, zmiešanú až problematickú pleť, tak tento krém by bol vhodný kandidát. Príjemne pleť chladí a hydratuje. Navyše je aj cenovo dostupný. Obsahuje termálnu vodu a výťažok z morských rias. Taktiež som minula aj hĺbkovo čistiacu masku z Oriflame Swedish SPA, ktorý som spomínala už v aprílových inšpiráciách. Dezinfekčný gél na ruky od Cuticura som si kúpila v dm drogérií.Má kvetinovo ovocnú vôňu a vydržal mi dlhšiu dobu. Voňal ozaj príjemne aj podľa môjho priateľa.
Minula som taktiež aj dve vône, ktoré sa nevyrábajú Mirage od Oriflame a Aspire od Avonu. Obe vône boli ťažké a výrazné. Hodia sa skôr na zimu alebo na večer. Spotreboval sa aj levanduľový krém na nohy od Avonu  Footworks. Po aplikácií krému som si vždy nasadila ponožky pre intenzívnejší účinok. Telová pena Balea s jojobovým a hroznovým olejom vonia sviežo citrusovo až ovocne po hrozne. Má ľahkú konzistenciu ako smotana a dobre sa rozotiera. Krásne vašu pokožku prevonia a zjemní. Keď som sa s nim natrela poobede, tak ešte večer bolo cítiť jeho vôňu a niekedy aj na druhý deň.

Expresný odličovač s nevädzou na oči od Yves Rocher je už taká moja overená klasika. Poradí si aj s vodeodolnou špirálou. Organické telové suflé Levanduľové pole od slovenskej SOAPHORIE je konzistenciou ozaj veľmi hutné. Odporúča sa ho skladovať mimo slnečného svetla a do teploty 25 stupňov. Predsa len ide o organický produkt, ktorého konzistencia sa môže znehodnotiť. Vyraďujem zo svojej zbierky očné tiene, ktoré boli pribalené k časopisu COSMOPOLITAN. Boli v matnej hnedo-šedej kombinácií. Pigmentované boli celkom slušne, ale na iné farebné kombinácie týchto tieňov som čítala skôr negatívne recenzie.
Depilačný krém na tvár od Avonu Skin So Soft som zvykla aplikovať mame na chĺpky nad perou. Krém sa má nechať pôsobiť od 2,5 minúty do 8 minút maximálne. Mame som ho nechávala dlhšie, ale zvyklo ju to páliť. Nedá sa povedať, že by nejako voňal, ale chĺpky odstraňoval, pokiaľ ste si ho nechali min. 5 minút. Guľôčkový dezodorant BIONSEN má príjemnú mydlovú vôňu. Obsahuje minerálne soli z japonských minerálnych zdrojov. Neobsahuje hliník. Mám taký pocit, že mi spôsoboval žlté škvrny na bielom oblečení v oblasti podpazušia. Momentálne mám iné dezodoranty a antiperspiranty, po ktorých žiadne žlté škvrny na oblečení nevznikajú. Spotrebovala som ďalší produkt od Mary Kay z rady Botanical Effects - osviežujúce tonikum. Nebolo vyslovene zlé, ale mám radšej radu TimeWise, keďže mojej pleti viac sedí.Make-up Blender od ebelin mi vydržal niekoľko mesiacov, ale z hygienických dôvodov ho vyraďujem. Musím podotknúť, že je určite kvalitnejší oproti blendru z Oriflemu, ktorý sa mi začal rozpadať po druhej aplikácií. Prírodné čistiace mydlo s aktívnym uhlím od SOAPHORIA som párkrát vyskúšala. Nepení veľmi a nemám ani pocit, že by vysušovalo pleť.

Vyraďujem aj matný krémový očný tieň od z jarnej limitovanej kolekcie 2015 Velvet Matt od Pupy v krásnom mint odtieni. Mal dobrú výdrž a dal sa použiť aj ako podklad pod práškové tiene. Bohužiaľ už mi vyschol a nedá sa zohnať. Duo očné tiene The ONE Colour Match v odtieni Black Pearl z Oriflame vyraďujem, lebo už sú po exspirácií. Oba tiene boli dobre zladené a aj slušne pigmentované. Okrem aplikátora a pevného obalu obsahujú aj zrkadlo. Svetlejší tieň je perleťový a čierny tieň je zas matný. Z rovnakého dôvodu vyraďujem aj mono očný tieň od L´ORÉAL Paris Color Appeal odtieň č. 150 zoženiete ho už len málokde. No napriek tomu musím uznať, že pigmentovaný je dobre a výdrž je celkom v pohode. Na také rozjasnenie vnútorného kútika oka alebo na celé oko je šikovný. Očný tieň je perleťový. Pleťové mlieko Optimals Even Out od Oriflame používala mama miesto denného krému proti pigmentovým škvrnám. Má SPF 30. Mama taktiež používala aj nočný krém z tejto rady. A musím uznať, že jej to pomáhalo, lebo donedávna používala iný krém, tak sa jej pigmentové škvrny zas objavili a ja som jej radšej kúpila nový denný krém proti pigmentovým škvrnám. Minula som aj toaletnú vodu od Lady Gaga Fame, ktorú som spomínala v januárových inšpiráciách.
Spotrebovala som aj krém na ruky z januárového U-BOXU a moje dojmy z tohto krému sa odvtedy nezmenili. Dobre sa vstrebáva a má jemnú vôňu. INDULONA Profi už je taká kultová klasika medzi krémami na ruky. Je to taká prvá pomoc na extrémne suchú a citlivú pokožku rúk a nôh. S ťažkým srdcom som sa lúčila aj s tekutým rúžom Max Factor Lipfinity v odtieni 012 Almost Almond. Používa sa tak, že najprv nanesiete prvý krok, čiže tekutú farbu. Počkáte minútu a zafixujete ju bázou.

Výdrž je dobrá, ale i tak počas dňa môžete mať pocit suchších pier. Vtedy je dobré pery pretrieť bázou, ktorá funguje ako balzam na pery. Medzi najhoršie nechtové nálepky, aké som mala, patria tieto pavučinky z Oriflame. Vôbec nechceli držať a odlepovali sa. Skúšala som vzorku Moschino Pink Fresh Couture a asi mám novú vôňu do wishlistu. Pobavil ma jej vtipný obal, ktorý pripomína čistiaci prostriedok. Vo vôni cítiť hlavne ružový grep, potom čierne ríbezle, konvalinku, ružový hyacint a zrnká granátového jablka. 
Celkom rada mám aj rôzne trojfarebné rúže a lesky na pery. Ako bol napr. lesk na pery MANHATTAN v odtieni Soft Nude, ktorý má neutrálny nude odtieň. Príjemne voňal a nerozpíjal sa. Keď si porovnám korektor LUMI MAGIQUE od L´ORÉAL Paris v odtieni 1 s korektorom The ONE Illuskin Oriflame v odtieni Fair Light, tak som ho veľmi rýchlo minula, ale inak účinkom sú oba rovnaké. Rozjasnia, len ten z Oriflame mi vydržal polroka a ten z L´ORÉALU 1 až 2 mesiace. Len občas sa mi podarí doraziť balzam na pery, ale tento balzam od Labello Milk & Honey je asi najlepším balzamom od Labella, ktorý som doposiaľ od tejto značky mala.

Balzam by mal obsahovať prírodné ingrediencie bez obsahu konzervačných látok a krásne medovo vonia. Špirálovitý balzam na pery od Balea jahoda a banán som nestihla spotrebovať pred exspiráciou. Krásne voňal a tónoval, ale nebol taký výživný ako predošlý balzam od Labello. Očné tiene Duo Avon v odtieni Retro Glamour som mala ešte v predošlej verzii, keď boli tiene okrúhle a teraz sú štvorcové. Líčenie s nimi môžte vidieť v článku o februárových kozmetických inšpiráciách. Pigmentácia je taký priemer. Obal tieňov je pevný a obsahuje aj aplikátor a zrkadielko.
Na poslednej fotke sú prevažne vzorky, ktoré som skúsila v priebehu dvoch mesiacov:
 Noblesse Fusion v odtieni 3 Sand je vzorka nového mejkapu od Dermacolu, ktorý by mal zmatňovať a retušovať pleť. Obsahuje avokádový olej a vitamín E. Má OF 10 a strednú kryciu schopnosť. Na pleti je ozaj ľahký. Momentálne frčia tieto mejkapy s pipetou, tak ako ešte minulý rok fičali cushion mejkapy. Ďalej som vyskúšala vzorku balzamu na päty Flexitol, ktorý bol ozaj hutný a verím tomu, že pri pravidelnom používaní so suchými pätami niečo spraví. Skúšala som aj vzorku fluidného mejkapu La Roche Posay Fluid Corrective Foundation v odtieni 13, ktorý dobre kryl, ale na mňa bol už moc oranžový, čiže ak používate najbledšie odtiene ako ja, tak tento odtieň pre vás nie je vhodný. Mejkap je vhodný pre citlivú pleť a má SPF25. Konzistenciu mal rovnako ľahkú ako mejkap od Dermacolu. Minuli sme aj levanduľové mydlo od slovenského výrobcu BELLUCIA, ktoré som spomínala ešte minulé leto v príspevku moja mydlová opera. Malo v sebe kúsky levandule a vyzeralo dobre aj na umyvadle.

Oriflame Love Nature ílová maska s bodliakom je skvelá na mastnú pleť. Čistí pleť a vracia jej rovnováhu. Bohužiaľ je dostupná len v 10 ml balení, ktoré vám vydrží tak na 2 až 3 použitia. Necháva sa pôsobiť 10 minút a potom si ju len opláchnete vlažnou vodou. Vzorky Vichy Aqualia Thermal Dynamic Hydration denný ľahkého krému a Vichy Aqualia Thermal Spa nočného krému ma celkom oslovili, lebo mali ľahkú sviežu textúru a sú ideálne pokiaľ je vaša pleť dehydratovaná.
Skúsila som aj vzorky, ktoré mi prišli poštou. Bola medzi nimi vzorka Alva Sanddorn krému, ktorý revitalizuje a zvlhčuje pleť. Krém mal oranžové sfarbenie. Veľmi príjemné pocitovo boli aj vzorky od Lavery, či už to bol krém na ruky a nechty s olivami a harmančekom, omladzujúci denný krém alebo energizujúci nočný krém. Všetky príjemne voňali a dobre sa vstrebávali. Predposledným produktom, ktorý sa nachádza na poslednej fotke je očný krém od Yves Rocher, ktorý používala moja mama. Je určený od 50 rokov a má 4 patenty. Obsahuje kosmatec kryštálový a výťažok zo zrniek rakytníka. Mama ho používala aj v minulosti a nesťažovala sa na neho. Rozlúčila som sa s lakom na nechty Rivage v odtieni 8. Hoci ma to aj celkom mrzelo, lebo odkedy ku mne tento lak dostal, tak pruhoval a nevyzeralo to na nechtoch dobre. A pri tom mal takú netypickú zeleno-žltú farbu s perleťou. Predpokladám, že bol už starý, keď som ho dostala.

Priznávam, že tento príspevok bol až vyčerpávajúco obšírny, ale chcela som sa s vami podeliť o moje názory a postrehy.
Poznáte niektorý zo spomínaných produktov? Prípadne objavili ste niečo, čo Vás v poslednej dobe v kozmetike zaujalo?

štvrtok 1. júna 2017

Májové inšpirácie

   Vítam vás pri novom príspevku a tentokrát sa budem venovať tomu, čo ma v máji zaujalo. Tých nákupov a inšpirácií bolo viacero, ale vybrala som len pár fotiek.
    V máji som robila objednávku z Oriflame a na tejto fotke môžte vidieť veci, ktoré som si vybrala pre vlastnú spotrebu. Vybrala som si krémový rozjasňovač The ONE, ktorý má na stránke dobré recenzie. Výsledný efekt je skôr jemný a prirodzený. Nehrozí, že sa budete lesknúť ako disko guľa. Za dobrú cenu som zohnala aj ošetrujúci olej Love Nature s výťažkom z čajovníka. Nanášate si ho lokálne na zapálené miesta a vyrážky. Sťahuje zápal a pomáha s hojením vyrážok. Kúpila som si aj druhú exfoliačnú rukavicu, aby som si nemusela jednu rukavicu prehadzovať z ruky na ruku. Rukavica pomáha odstraňovať odumreté bunky pokožky.

     Za ozaj výhodnú cenu som si do objednávky prihodila lesk na pery The ONE Colour Stylist Cream v odtieni Rose Blush. Prekvapilo ma, že je dobre pigmentovaný a nie je vôbec priesvitný, ako sa to pri leskoch často stáva. Farba lesku je podobná farbe mojich pier. To, že je dobre pigmentovaný, viem podľa toho, že mi prekryje pehy na perách. Nelepí, drží sa v línii pier a príjemne vonia. Masky na tvár Love Nature bodliakovú, uhorkovú a ovsenú už mám overené. Ovsená maska je skôr pre suchšiu pleť na výživu. Uhorková maska sa hodí na zmiešanú pleť a slúži na hydratáciu pleti. Ílová bodliaková maska je vhodná na mastnú pleť, ktorú čistí. Textilnú pleťovú masku NovAge Bright Sublime som ešte neskúšala, ale teším sa ňu.
s leskom na pery The ONE Rose Blush
Ak budete niekedy v bratislavskom Auparku a máte radi donutky. Tak vám určite odporúčam TASTY DONUTS & COFFEE. Ja som zatiaľ vyskúšala makovú verziu, vanilkový krokant so šľahačkovým krémom a na fotke vidíte donutku s arašidovým krémom čokoládovou polevou a džemom. Robia tu aj dobrú kávu. A tieto donutky sú ako nebíčko v papulke.
Chuťovým zážitkom sú isto aj Trhance jak párance! Tie si môžte dať makové, orechové, tvarohové alebo zemiakové so slaninou a smotanou. Trhance si môžte dať na rôznych kultúrnych podujatiach, keďže s prívesom jazdia po Slovensku. My sme na nich mali šťastie v Trnave. Priateľ si dal orechové a ja zemiakové so slaninou a smotanou (môžte si dať aj čisto zemiakové bez smotany a slaniny). A ja som si vybrala ozaj dobre a nabudúce si dám asi tie isté.
Tí, čo ma poznajú ozaj dobre. Vedia, že posledné štyri roky mám slabosť na hviezdičky na oblečení a doplnkoch. K týmto dvom šatkám som prišla v C&A a boli vo výpredaji za 3 €. Najradšej mám kombináciu bielych hviezd na čiernom pozadí. A moje vysnívané hviezdičkové šaty by mali vyzerať ako šaty, čo mala na seba Rihanna v klipe Shut up und drive.
Aký ste mali máj? Čo inšpirovalo vás? Kľudne mi napíšte do komentárov. :)

štvrtok 25. mája 2017

O jarnej únave

    Na úvod tohto príspevku musím priznať, že som donedávna na jarnú únavu neverila. Ja som totiž unavená skoro stále a furt by som len spala (preto ma aj prezývajú "medvedík"). Avšak raz ma zaujal rozhovor, čo som si vypočula v práci medzi internistkou a psychiatrom, počas ktorého internistka hovorila o jarnej únave ako o niečom serióznom. Dovtedy som si myslela, že toto je téma, ktorú si vymysleli ženské časopisy, aby mali o čom na jar písať.
   
    Keď som sa pýtala kamarátok, o čom by mal byť ďalší príspevok, tak mi jedna z nich navrhla napísať o jarnej únave. V prvom momente mi napadlo, že o tom viem veľké nič. Povedala som si, že si to nechám rozležať v hlave a skúsim sa nejako na to pripraviť.
Takže to zhrniem nasledovne:

1) V prvom rade porozmýšľajte, či únavu pociťujete v tomto ročnom období? Nezamieňajte si ju s tým, či ste "ranné vtáča" alebo "nočná sova". Napr. pre mňa osobne je ranné vstávanie ťažké už od školských čias, lebo som "nočná sova." A trvalo mi nejakú dobu, kým sa sa nastavila na to, aby som chodila skorej spávať, ale nakoniec sa mi to podarilo. Takže pokiaľ viete, že svoj prirodzený biorytmus rešpektujete a snažíte sa dodržiavať pravidelný spánok. Môžme pokračovať.
2) Po zime sú dni postupne dlhšie a pociťujeme potrebu zmeniť aj našu stravu. Naša strava sa tiež často prispôsobuje ročnému obdobiu. Ja po zime pociťujem zeleninový deficit. Doslova sa teším na to, ako budeme mať v záhrade vlastnú zeleninu. Môj najobľúbenejší šalát obsahuje brokolicu, reďkovky, cibuľu, kukuricu, paradajky, papriku, olivový olej a hodí sa do neho aj biela fazuľka. Prvé ovocie, ktoré si z našej záhrady vychutnávam sú jahody a ananáso-jahody (biele jahody s jemne kyselkavou chuťou). Do bývalej práce som zas si zvykla na ranné smeny kupovať vždy nejakú sladkosť a kávu. Postupne som kávu z obchodu vymenila za ovocné alebo zeleninové smoothie.

3) Prechádzky na čerstvom vzduchu sú počas jari priam nutnosťou, aj keď ste alergik. Každý sa potrebujeme cez deň vyvetrať. Ja som v práci často unavená, lebo tam nemáme okno a chýba mi možnosť vyvetrať si. Potom si vždy robím srandu, že mám odkysličenú hlavu. Ak mi vie niečo na jar zdvihnúť náladu, tak je to pohľad na to, ako vonku všetko postupne kvitne a štebot vtákov. Momentálne kvitnú bazy a agáty.

4) Skúste piť menej kávy a pridajte viac čajov! Ja som napr. prišla na to, že čím viac mi káva chutí, tým menej na mňa pôsobí. Pokiaľ mi príde chuťou doslova až hnusná, až ma z nej strasie, tak vtedy ma skôr preberie. Čo sa týka čajov, tak je fajn vyskúšať nejaké bylinkové, sypané alebo si skúste spraviť čaj z byliniek, ktoré si sami nazbierate a vysušíte. Môj priateľ zvykne takto robiť žihľavový čaj, ktorý je dobrý na detox. Opatrne s levanduľou a kamilkami, tie vás môžu ešte viac uspať. Nezabúdajte aj na pitný režim! Ja si do práce kupujem vždy neperlivú vodu.

5) Akceptujte, že vaše telo má tiež právo na únavu a skúste zmeniť niečo z vyššie spomínaných bodov. Doprajte si horúci kúpeľ, choďte na masáž alebo ku kozmetičke. Prípadne, ak dlho uvažujete o cvičení, tak s tým začnite. Pretože vaše telo potrebuje nielen relax, ale aj pohyb. Či už sadnete na bicykel a vyrazíte na poľnú cestu alebo si nájdete druh pohybu, ktorý vás bude dobíjať pozitívnou energiou.

Na záver sa s vami rozlúčim rýchlym receptom na jarné palacinky:
- tak že potrebujeme: 2 hrnčeky hladkej múky alebo špaldovej múky, holandské kakao, 1 vajce, štipku soli, 400 ml mlieka (dajú sa spraviť aj bez mlieka, nahradíte ho vodou), javorový sirup, jahody a banány
Suroviny zmiešame (okrem ovocia). Pokiaľ máte potrebu cesto osladiť ešte počas miešania, tak môžte pridať javorový sirup alebo stéviu. Panvicu si vytrieme kokosovým olejom a cesto lejeme na rozpálenú panvicu naberačkou. Hotové palacinky naplníme jahodami a banánmi, ktoré pokvapkáme javorovým sirupom. 

streda 3. mája 2017

Májová giveaway o vlasovú kozmetiku Love Nature od Oriflame

    
 Nedávno prešla vlasová kozmetika a telová kozmetika z radov Love Nature od Oriflame zmenou dizajnu a pribudli aj nejaké nové produkty. Do súťaže som si zvolila vlasovú kozmetiku so pšenicou a kokosovým olejom, ktorá je určená na suché vlasy. Osobnú skúsenosť mám len s kondicionérom na vlasy a ten mi vyhovoval.

 Konkrétne súťažíme o šampón, kondicionér na vlasy a horúci olej na vlasy.


Podmienky sú nasledovné:

Stačí, ak mi pod tento príspevok napíšete komentár pod akým menom sledujete môj blog na FB. Žrebovať budem cez Random Name Picker. Súťaž potrvá do 17. 05. 2017 a nasledujúci deň vyžrebujem výhercu. V prípade, že vylosujem niekoho, kto nesplní základné podmienky, tak losujem na ďalší pokus. Výhercu oznámim na FB stránke blogu a budem ho kontaktovať správou. Pokiaľ sa mi neozve do týždňa, tak losujem znovu.

Prajem vám veľa šťastia! A teším sa na vás pri ďalších príspevkoch a súťažiach. :)

Aprílové inšpirácie

Vítam vás pri prvom májovom príspevku, ktorý som plánovala napísať ešte cez víkend, ale robila som aj niečo do školy a chcela som sa venovať aj priateľovi. Aj keď bolo aprílové počasie nevyspytateľné, tak priznávam, že jar zbožňujem. Hoci začiatok jari znamená okrem krásnych jarných kvetov aj začiatok sezóny alergikov.
Neviem, či je to na týchto fotkách až ak viditeľné, ale pozbierala som štyri odtiene orgovánu (tmavší fialový, fialovo-modrý, bielo-ružový, ružovo-fialový). Ako dieťa som rada chodievala s našim psom na poľnú cestu k starému cintorínu, kde rástli krásne orgovány. Orgovány tam rastú doteraz a ja ich vôňu aj po rokoch milujem. Pred domom máme jeden menší biely orgován, ktorý tento rok prvýkrát kvitol.Tieto fotky mi pripomenuli obraz, ktorý kedysi visel u babky v obývačke.
Objednávala som si z MARY KAY zopár vecí, ale ukážem vám teraz len dve - quatro paletku očných tieňov a rúž. Pure Dimensions paletka očných tieňov v odtieni Maui Gardens obsahuje kombináciu tieňov, ktoré ma celkom upútali. Na prvý pohľad vás zaujme povrch tieňov, ktorý pripomína quatro paletky high end kozmetických značiek. Čo sa týka pigmentácie, tak keď si pozriete swatch na ruke, tak sú pigmentované dobre. Pokiaľ ich aplikujete na sucho, tak sú vhodné aj na denné líčenie, ak ich aplikujete s mokrým štetcom alebo prstom, tak z ich pigmentácie dostanete viac.

Najprv som bola zaskočená, že pri tieňovaní vyzerali na oku tmavšie tri tiene rovnako až na najbledší odtieň. Je to aj tým, že sú tiene zapečené a treba sa s nimi troška pri aplikácií pohrať, čo mne osobne nevadí. Jediné, čo by som zmenila, je vrchná časť obalu paletky za pevnejšiu. Mrzelo by ma, keby mi vrchná časť pukla, keďže sú to moje najdrahšie tiene, čo mám vo svojej zbierke. Výdrž tieňov je dobrá tiež, pokiaľ nepoužívate bielu podkladovú bázu z NYX ako ja (tú bázu som si mohla v Douglase radšej odpustiť).
paletka tieňov Pure Dimensions Maui Gardens a rúž
Krémový rúž Hearts Together v odtieni Soft Pink ma zaujal nielen obalom a odtieňom, ale aj tým že je súčasťou projektu "Krása, ktorá sa počíta." Kúpou tohto rúžu prispievate na charitatívne aktivity občianskeho združenia Orin Panacea. A čo sa týka odtieňu rúžu ide o studenú ružovú so saténovo - perleťovým finišom, ktorá nie je bledá a ani tmavá. Na perách je rúž príjemný a z pier sa vytráca rovnomerne pri pití a jedení.
swatch paletky Pure Dimensions - Maui Gardens
V apríli som bola aj na evente, ktorý organizovalo Vichy. Išlo v podstate o to, že ak ste sa podelili o svoj príbeh s "akné" na stránke Vichy a pripojili ste fotku a zvolili ste si odtieň make-upu Dermablend. Tak ste nielenže mohli vyhrať make-up, ale aj stretnutie s odborníkmi z Vichy, čo okrem prednášky o histórií tejto značky zahrňovalo aj stretnutie s dermatologičkou, predstavenie produktov, líčenie s vizážistkami a aktivity s life coach.

Všetko toto sa odohrávalo v krásnom hoteli LOFT, kde nás na prvom poschodí čakalo milé privítanie v podobe welcome drinku a občerstvenia. Ja som spravila len zopár fotiek a nikomu som nepovedala, že mám blog. Keďže táto akcia nebola cielená pre blogerky a bola som asi jediná, čo tam z báb vytiahla foťák. Pri odchode sme dostali taštičku s micelárnou vodou a denným krémom NORMADERM, s make-upom Dermablend, so štetcom, s materiálmi a vzorkami.
Make-up som už párkrát použila a lepšie sa aplikuje penovou hubkou "ťukaním" do tváre. Výnimočný je aj v tom, že by mal fungovať ako podkladová báza, make-up a púder súčasne. Doma mám najbledší odtieň 15 - Opal. Make-up je určený pre mastnú pleť so sklonom k akné. Krytie má vyššie, čo sa týka výdrže, tak je dobrá, pokiaľ sa s jeho aplikáciou trocha pohráte.

Keďže ja mám skôr zmiešanú pleť a teraz po tých veciach, čo som brala od kožnej skôr suchšiu, tak mne skôr pleť vysúša. Takže výdrž závisí aj od aktuálneho stavu pleti a lepší názor si na neho vytvorím časom. Má SPF 25, čo je super, keďže aj pleť s akné treba chrániť pred slnkom, pokiaľ vás denný krém neobsahuje SPF. Je to dôležité, aj preto že slnko môžu zhoršiť hyper-pigmentáciu po akné.
takéto líčenie mi spravila vizážistka na Vichy evente
Na moje narodeniny naša zajačica Sunny priviedla na svet mladé. Dokopy 9 kusov a jedno bohužiaľ neprežilo. Máme z nich veľkú radosť. Každý deň im trháme púpavy zo záhrady a hladkáme ich. Keď budú samostatné, tak ich určite rozdáme.
Od priateľových rodičov som dostala k narodeninám Carbone prírodné čistiace mydlo s aktívnym uhlím od SOAPHORIE, ktoré je určené na problematickú pleť. Doma mám ešte načaté podobné mydlo od inej slovenskej značky. Od priateľa som dostala sprchovací gél od L´OCCITANE s Verbenou. On vie, že mám rada tieto svieže vône ako sú verbena, medovka a citrusy.
narodeninový darček
Nedávno bežala reklama na Fidorku. Ja som aspoň zachytila, že si ľudia mali zvoliť svoju obľúbenú a tá najmenej obľúbená mala končiť. Nakoniec som zaregistrovala info, že v ponuke končí kokosová v mliečnej čokoláde, ktorá jedna z dvoch mojich najobľúbenejších (druhá je tá v bielej čokoláde). A keď bola v obchode akcia na Fidorky, tak som domov nakúpila menšiu zásobu. Našťastie sa ukázalo, že ide o marketingový trik a moja obľúbená Fidorka v modrom obale nekončí. Pre mňa je to sladkosť, ktorá mi pripomína prázdniny u babky na dedine. Babka mala oproti domu hneď potraviny a hocikedy som tam odbehla ako decko nakúpiť. Samozrejme, že tam mávali aj Fidorky.
Málokedy si stíham ráno do práce spraviť aj líčenie očí. No väčšinou je taký môj základný make-up, korektor a rúž. Jedným z mojich aprílových objavov je aj matný rúž od Oriflame The ONE v odtieni Coral Matte. Ide o koralovo - oranžový odtieň. Rúž pery nevysúša a je dobre pigmentovaný. Výrobca sľubuje až 12 hodinovú výdrž, čo sa mi zdá prehnané, lebo sama som si ho počas dňa upravovala. Predsa len pitie a jedenie nevydrží v neporušenom stave.
s matným rúžom na pery The ONE - Coral Matte
Na poslednej fotke mám hĺbkovo čistiacu pleťovú masku Swedish Spa od Oriflame, ktorú som si kúpila už druhýkrát. Maska sa necháva na tvári 10 minút a potom sa oplachuje. Obsahuje kaolín, malachit a hydratačný komplex Hydracare+. Maska je krémová. Čistí a pleť nevysúša. Má 50 ml a ja by som uvítala aj väčšie balenie. Po použití je pleť jemná a hydratovaná. Pre mňa osobne je to zatiaľ najlepšia pleťová maska, ktorú Oriflame má. Oriflame má pleťové masky balené skôr v sáčkoch, čo je síce praktické, ale potešilo by ma, keby boli dostupné aj v tube a vo väčších baleniach.
To by bolo tentokrát všetko. Na záver mi dajte kľudne vedieť, čo na jar inšpiruje vás a čo ste si v poslednej dobe obľúbili? :)


streda 19. apríla 2017

Situácie, ktoré trápia ľudí s ofinou

Vítam vás pri treťom aprílovom príspevku. V tomto príspevku sa chcem venovať situáciám a problémom, ktoré poznajú tí, čo nosia ofiny. Dúfam, že vás tento príspevok pobaví. :)

1) Situácia - idete ku kaderníčke a ukážete jej fotku, ako chcete, aby vás ostrihala. Z kaderníctva odchádzate spokojné/í. Konečne ste sa zbavili toho veľkého čela a vaše vlasy nebudú vyzerať tak spľasnuto!
takto to vyzerá po návšteve kaderníčky marec 2017
Ak ste si mysleli, že toto je tá časť "žili spolu šťastne, až kým ofina nedorástla", tak ste na omyle. Myslím, že každý kto nosil ofinu dlhšie. Pozná slovné spojenie "ranné toporenie" aj v trošku inom význame. A prisahám, že ak existuje zaručený liek na erektilnú dysfunkciu, tak ho moja ofina v spánku určite objavila. Len mi ho nechce prezradiť. Zákon schválnosti funguje tak, že keď cez víkend prídete s novou ofinou a pondelok chcete ísť v dôstojnom stave do práce. Tak sa ráno zobudíte a ofina nesedí na čele. Ona stojí! A vy máte pocit, že ste vykradli hairstyle chlapcom z Modern Talking. Vlastne počkať! Oni boli a sú na tom lepšie ako vy...čiže hľadáte a skúšate... Vytiahnete žehličku na vlasy, ktorú používate asi 3x do roka. Žehlíte..dávate tužidlo..snažíte sa to s tým hrebeňom nacapiť na čelo...a hádajte, čo ofina? Stojí...Tak si d**nete (dáte) na hlavu čelenku a v práci si ešte dobre zanadávate..Najlepšie kombo je, keď máte ešte krátke vlasy..To sa môžte tváriť, že to bol akože pokus o punk účes. :D Na spodnej fotke vám chcem ukázať, ako mi bolo veselo každé ráno, keď som mala krátke vlasy a inú farbu vlasov.
august 2014
Riešenie tejto situácie: Kolegyňa mi poradila a týmto jej chcem poďakovať. Ak vás ofina neposlúcha, tak si ju umyte vodou. Nepotrebovala som ani lak, ani tužidlo, ani žehličku..iba vodu a hrebeň..Ofina sa stane poddajnejšou a dá sa lepšie upraviť. Pokiaľ máte ofinu mastnejšiu a chcete jej dodať ešte trocha života, tak použite suchý šampón. Bude vyzerať lepšie.
s mokrou ofinou pred koncertom
2) Situácia - rozhodli ste sa, že si ofinu spravíte sami doma. V tomto prípade gratulujem a prajem veľa šťastia. Spomínam si, keď mi mama 7 rokov dozadu po dlhej dobe spravila ofinu. Bola som šťastná ako blcha. Až mi raz kaderník, čo ma strihal povedal: "Neboj sa, nebude to horšie ako to, čo si predtým mávala na hlave!" Pochopila som, že moji známi si možno nevšimli, že mi ofinu strihá mama, ale kaderník takmer vždy spozná , keď sa striháte sami. A priznám sa, že na niektorých mojich vlasových kreáciách sa zabávam doteraz.

Riešenie: Dajte si ofinu ostrihať u kaderníka alebo u niekoho, kto má šikovné ruky a ozaj mu veríte. Hlavne si ju prosím nestrihajte sami. A keď už si ju striháte a niečo pokazíte. Tak to nechajte tak a vyhľadajte urýchlene odbornú pomoc..Ono to totiž býva tak aj s očnou linkou. Zarovnávate, zarovnávate a zrazu ste úplne v p**i, resp. v prdeli. Zatiaľ čo zlú očnú linku odlíčite, príliš krátka ofina vám musí dorásť a vašou najlepšou kamarátkou sa stane čelenka..Pozrite druhú fotku nižšie ako odstrašujúci príklad..
apríl 2012
áno, ja to zvládnem posrať aj sama - ofina ako trávnik

3. Situácia - zvoliť si vhodné obdobie na ofinu. Myslím, že leto je obdobie, ktoré by malo byť pre ofinu tabu. Ofina zohrieva a keď sa vám spotí čelo, tak zistíe, že "riťku" nemáte len vzadu, ale aj na čele.
aj takto môže vyzerať ofina v štýle "riťky" - september 2013
Riešenie: Ideálny obdobím na ofinu je jar, jeseň a možno aj zima. Hoci opatrne so zimnými čiapkami! Síce vám ofinu pricapia na čelo, ale aby nebolo pricapená až príliš...

4. Situácia - ofina a počasie - toto je kapitola sama o sebe. Pretože pre ofinu je ideálne bezvetrie a slnečne. Inak si letí svojim smerom a pravdepodobne opačným ako zvyšok vášho tela..

Riešenie: Ja nosím často niečo na hlave - baretku, klobúk, čiapku a šiltovku. Je to preto, že počasiu neverím a neznášam, keď mi vlasy lietajú okolo tváre. Čerešničkou na torte je, pokiaľ máte natreté pery rúžom, leskom alebo balzamom. Myslím, že nemusím ani pokračovať...proste treba mať pri seba pokrývku na hlavu, hrebeň a vreckové zrkadlo pre každý prípad.

5. Situácia - ofina a úprava: myslím, že určité problémy s úpravou ofiny som načrtla už v predošlých bodoch. Niečo o ofine som sa naučila aj od bývalého priateľa, ktorého touto cestou pozdravujem a ospravedlňujem sa mu, že som sa mu smiala. Vždy keď behal so žehličkou na vlasy po izbe. On ma naučil, ako vyzerá "riťka na ofine."

Riešenie:  Nájdite si stylingové prípravky, s ktorými sa vám bude dobre pracovať, či už to je lak na vlasy, tužidlo, olejček na vlasy alebo hocičo, čo máte práve po ruke. Možno prídete na to, že vám stačí okrúhla kefa a ofinu iba navlhčiť. Pokiaľ je počasie proti vám a vašej ofine, tak sa zariaďte podľa bodu č. 4.

6. Situácia - preč s ofinou! - Áno, raz príde situácia, kedy si poviete, že nechcete vyzerať ako Lady Gaga na začiatku svoje kariéry. Ofina vám už dorastá. Vy si len matne spomínate, ako vyzeráte bez nej a že máte vôbec aj obočie.Vašimi blízkymi kamarátkami sa stávajú čelenky a jemné sponky.
jún 2013
Riešenie: Okrem vyššie spomínanej čelenky a sponiek. Potrebujete čas a trpezlivosť, kým vám ofina dorastie do dĺžky, kedy si ju už viete učesať nabok. A pre vás začína "bezofinové obdobie."

ofína už dorástla - január 2015

V závere môjho príspevku chcem podotknúť, že počas písania tohto príspevku nebolo ublížené žiadnej ofine...V prípade, že ste nepochopili moju paródiu...tak mi môžte bozať....ofinu :D


nedeľa 16. apríla 2017

Po kúskoch

Po dlhej dobe som sa rozhodla napísať niečo ako poéziu. Tentokrát ma inšpiroval kamarát, ktorého sklamal blízky človek. Dúfam, že sa mu to bude páčiť a že svoje trápenie čoskoro prekoná. Každý z nás si minimálne raz zažije pocit, keď sa do niekoho nešťastne zaľúbi. Avšak táto láska vám neprináša pocit šťastia, ale vás skôr o neho oberá. Taktiež ma inšpirovala aj táto pieseň od Sum41.

Verím, neverím...
Chcem neskutočné..
Všetky slová, čo poznám..
Je mi skutočne lepšie,
kým som v tejto prázdnote sám..

Dávaš mi svoju dlaň,
Vzápätí si ju berieš...
Snažím sa byť dokonalý...
Kúsok po kúsku pre teba..

No nič, z toho ma nespraví skutočným..
Iba ak uveríš..
Skúšam ťa nechať ísť..
Nič z toho však nestojí za to..

Kúsok po kúsku..
Nemá ma, čo zachrániť..
Stačí vidieť a počúvať...

Nádych a výdych...
Stále byť tu pre teba..
Nič z toho nebude ľahké..
Kúsok po kúsku ma lákaš,
niečo sa možno zmení
a niečo zas nikdy.

Voláš ma,
píšeš mi..
Nechceš ma..
Vzápätí zas chceš.. 

 Ťaháš ma dole..
Do večnej samoty,
občas tak pomaly 
potom zas bláznivo..

Na všetko sám.
Je to všetko vo mne..
Nebyť s tebou na dne..