štvrtok 25. mája 2017

O jarnej únave

    Na úvod tohto príspevku musím priznať, že som donedávna na jarnú únavu neverila. Ja som totiž unavená skoro stále a furt by som len spala (preto ma aj prezývajú "medvedík"). Avšak raz ma zaujal rozhovor, čo som si vypočula v práci medzi internistkou a psychiatrom, počas ktorého internistka hovorila o jarnej únave ako o niečom serióznom. Dovtedy som si myslela, že toto je téma, ktorú si vymysleli ženské časopisy, aby mali o čom na jar písať.
   
    Keď som sa pýtala kamarátok, o čom by mal byť ďalší príspevok, tak mi jedna z nich navrhla napísať o jarnej únave. V prvom momente mi napadlo, že o tom viem veľké nič. Povedala som si, že si to nechám rozležať v hlave a skúsim sa nejako na to pripraviť.
Takže to zhrniem nasledovne:

1) V prvom rade porozmýšľajte, či únavu pociťujete v tomto ročnom období? Nezamieňajte si ju s tým, či ste "ranné vtáča" alebo "nočná sova". Napr. pre mňa osobne je ranné vstávanie ťažké už od školských čias, lebo som "nočná sova." A trvalo mi nejakú dobu, kým sa sa nastavila na to, aby som chodila skorej spávať, ale nakoniec sa mi to podarilo. Takže pokiaľ viete, že svoj prirodzený biorytmus rešpektujete a snažíte sa dodržiavať pravidelný spánok. Môžme pokračovať.
2) Po zime sú dni postupne dlhšie a pociťujeme potrebu zmeniť aj našu stravu. Naša strava sa tiež často prispôsobuje ročnému obdobiu. Ja po zime pociťujem zeleninový deficit. Doslova sa teším na to, ako budeme mať v záhrade vlastnú zeleninu. Môj najobľúbenejší šalát obsahuje brokolicu, reďkovky, cibuľu, kukuricu, paradajky, papriku, olivový olej a hodí sa do neho aj biela fazuľka. Prvé ovocie, ktoré si z našej záhrady vychutnávam sú jahody a ananáso-jahody (biele jahody s jemne kyselkavou chuťou). Do bývalej práce som zas si zvykla na ranné smeny kupovať vždy nejakú sladkosť a kávu. Postupne som kávu z obchodu vymenila za ovocné alebo zeleninové smoothie.

3) Prechádzky na čerstvom vzduchu sú počas jari priam nutnosťou, aj keď ste alergik. Každý sa potrebujeme cez deň vyvetrať. Ja som v práci často unavená, lebo tam nemáme okno a chýba mi možnosť vyvetrať si. Potom si vždy robím srandu, že mám odkysličenú hlavu. Ak mi vie niečo na jar zdvihnúť náladu, tak je to pohľad na to, ako vonku všetko postupne kvitne a štebot vtákov. Momentálne kvitnú bazy a agáty.

4) Skúste piť menej kávy a pridajte viac čajov! Ja som napr. prišla na to, že čím viac mi káva chutí, tým menej na mňa pôsobí. Pokiaľ mi príde chuťou doslova až hnusná, až ma z nej strasie, tak vtedy ma skôr preberie. Čo sa týka čajov, tak je fajn vyskúšať nejaké bylinkové, sypané alebo si skúste spraviť čaj z byliniek, ktoré si sami nazbierate a vysušíte. Môj priateľ zvykne takto robiť žihľavový čaj, ktorý je dobrý na detox. Opatrne s levanduľou a kamilkami, tie vás môžu ešte viac uspať. Nezabúdajte aj na pitný režim! Ja si do práce kupujem vždy neperlivú vodu.

5) Akceptujte, že vaše telo má tiež právo na únavu a skúste zmeniť niečo z vyššie spomínaných bodov. Doprajte si horúci kúpeľ, choďte na masáž alebo ku kozmetičke. Prípadne, ak dlho uvažujete o cvičení, tak s tým začnite. Pretože vaše telo potrebuje nielen relax, ale aj pohyb. Či už sadnete na bicykel a vyrazíte na poľnú cestu alebo si nájdete druh pohybu, ktorý vás bude dobíjať pozitívnou energiou.

Na záver sa s vami rozlúčim rýchlym receptom na jarné palacinky:
- tak že potrebujeme: 2 hrnčeky hladkej múky alebo špaldovej múky, holandské kakao, 1 vajce, štipku soli, 400 ml mlieka (dajú sa spraviť aj bez mlieka, nahradíte ho vodou), javorový sirup, jahody a banány
Suroviny zmiešame (okrem ovocia). Pokiaľ máte potrebu cesto osladiť ešte počas miešania, tak môžte pridať javorový sirup alebo stéviu. Panvicu si vytrieme kokosovým olejom a cesto lejeme na rozpálenú panvicu naberačkou. Hotové palacinky naplníme jahodami a banánmi, ktoré pokvapkáme javorovým sirupom. 

streda 3. mája 2017

Májová giveaway o vlasovú kozmetiku Love Nature od Oriflame

    
 Nedávno prešla vlasová kozmetika a telová kozmetika z radov Love Nature od Oriflame zmenou dizajnu a pribudli aj nejaké nové produkty. Do súťaže som si zvolila vlasovú kozmetiku so pšenicou a kokosovým olejom, ktorá je určená na suché vlasy. Osobnú skúsenosť mám len s kondicionérom na vlasy a ten mi vyhovoval.

 Konkrétne súťažíme o šampón, kondicionér na vlasy a horúci olej na vlasy.


Podmienky sú nasledovné:

Stačí, ak mi pod tento príspevok napíšete komentár pod akým menom sledujete môj blog na FB. Žrebovať budem cez Random Name Picker. Súťaž potrvá do 17. 05. 2017 a nasledujúci deň vyžrebujem výhercu. V prípade, že vylosujem niekoho, kto nesplní základné podmienky, tak losujem na ďalší pokus. Výhercu oznámim na FB stránke blogu a budem ho kontaktovať správou. Pokiaľ sa mi neozve do týždňa, tak losujem znovu.

Prajem vám veľa šťastia! A teším sa na vás pri ďalších príspevkoch a súťažiach. :)

Aprílové inšpirácie

Vítam vás pri prvom májovom príspevku, ktorý som plánovala napísať ešte cez víkend, ale robila som aj niečo do školy a chcela som sa venovať aj priateľovi. Aj keď bolo aprílové počasie nevyspytateľné, tak priznávam, že jar zbožňujem. Hoci začiatok jari znamená okrem krásnych jarných kvetov aj začiatok sezóny alergikov.
Neviem, či je to na týchto fotkách až ak viditeľné, ale pozbierala som štyri odtiene orgovánu (tmavší fialový, fialovo-modrý, bielo-ružový, ružovo-fialový). Ako dieťa som rada chodievala s našim psom na poľnú cestu k starému cintorínu, kde rástli krásne orgovány. Orgovány tam rastú doteraz a ja ich vôňu aj po rokoch milujem. Pred domom máme jeden menší biely orgován, ktorý tento rok prvýkrát kvitol.Tieto fotky mi pripomenuli obraz, ktorý kedysi visel u babky v obývačke.
Objednávala som si z MARY KAY zopár vecí, ale ukážem vám teraz len dve - quatro paletku očných tieňov a rúž. Pure Dimensions paletka očných tieňov v odtieni Maui Gardens obsahuje kombináciu tieňov, ktoré ma celkom upútali. Na prvý pohľad vás zaujme povrch tieňov, ktorý pripomína quatro paletky high end kozmetických značiek. Čo sa týka pigmentácie, tak keď si pozriete swatch na ruke, tak sú pigmentované dobre. Pokiaľ ich aplikujete na sucho, tak sú vhodné aj na denné líčenie, ak ich aplikujete s mokrým štetcom alebo prstom, tak z ich pigmentácie dostanete viac.

Najprv som bola zaskočená, že pri tieňovaní vyzerali na oku tmavšie tri tiene rovnako až na najbledší odtieň. Je to aj tým, že sú tiene zapečené a treba sa s nimi troška pri aplikácií pohrať, čo mne osobne nevadí. Jediné, čo by som zmenila, je vrchná časť obalu paletky za pevnejšiu. Mrzelo by ma, keby mi vrchná časť pukla, keďže sú to moje najdrahšie tiene, čo mám vo svojej zbierke. Výdrž tieňov je dobrá tiež, pokiaľ nepoužívate bielu podkladovú bázu z NYX ako ja (tú bázu som si mohla v Douglase radšej odpustiť).
paletka tieňov Pure Dimensions Maui Gardens a rúž
Krémový rúž Hearts Together v odtieni Soft Pink ma zaujal nielen obalom a odtieňom, ale aj tým že je súčasťou projektu "Krása, ktorá sa počíta." Kúpou tohto rúžu prispievate na charitatívne aktivity občianskeho združenia Orin Panacea. A čo sa týka odtieňu rúžu ide o studenú ružovú so saténovo - perleťovým finišom, ktorá nie je bledá a ani tmavá. Na perách je rúž príjemný a z pier sa vytráca rovnomerne pri pití a jedení.
swatch paletky Pure Dimensions - Maui Gardens
V apríli som bola aj na evente, ktorý organizovalo Vichy. Išlo v podstate o to, že ak ste sa podelili o svoj príbeh s "akné" na stránke Vichy a pripojili ste fotku a zvolili ste si odtieň make-upu Dermablend. Tak ste nielenže mohli vyhrať make-up, ale aj stretnutie s odborníkmi z Vichy, čo okrem prednášky o histórií tejto značky zahrňovalo aj stretnutie s dermatologičkou, predstavenie produktov, líčenie s vizážistkami a aktivity s life coach.

Všetko toto sa odohrávalo v krásnom hoteli LOFT, kde nás na prvom poschodí čakalo milé privítanie v podobe welcome drinku a občerstvenia. Ja som spravila len zopár fotiek a nikomu som nepovedala, že mám blog. Keďže táto akcia nebola cielená pre blogerky a bola som asi jediná, čo tam z báb vytiahla foťák. Pri odchode sme dostali taštičku s micelárnou vodou a denným krémom NORMADERM, s make-upom Dermablend, so štetcom, s materiálmi a vzorkami.
Make-up som už párkrát použila a lepšie sa aplikuje penovou hubkou "ťukaním" do tváre. Výnimočný je aj v tom, že by mal fungovať ako podkladová báza, make-up a púder súčasne. Doma mám najbledší odtieň 15 - Opal. Make-up je určený pre mastnú pleť so sklonom k akné. Krytie má vyššie, čo sa týka výdrže, tak je dobrá, pokiaľ sa s jeho aplikáciou trocha pohráte.

Keďže ja mám skôr zmiešanú pleť a teraz po tých veciach, čo som brala od kožnej skôr suchšiu, tak mne skôr pleť vysúša. Takže výdrž závisí aj od aktuálneho stavu pleti a lepší názor si na neho vytvorím časom. Má SPF 25, čo je super, keďže aj pleť s akné treba chrániť pred slnkom, pokiaľ vás denný krém neobsahuje SPF. Je to dôležité, aj preto že slnko môžu zhoršiť hyper-pigmentáciu po akné.
takéto líčenie mi spravila vizážistka na Vichy evente
Na moje narodeniny naša zajačica Sunny priviedla na svet mladé. Dokopy 9 kusov a jedno bohužiaľ neprežilo. Máme z nich veľkú radosť. Každý deň im trháme púpavy zo záhrady a hladkáme ich. Keď budú samostatné, tak ich určite rozdáme.
Od priateľových rodičov som dostala k narodeninám Carbone prírodné čistiace mydlo s aktívnym uhlím od SOAPHORIE, ktoré je určené na problematickú pleť. Doma mám ešte načaté podobné mydlo od inej slovenskej značky. Od priateľa som dostala sprchovací gél od L´OCCITANE s Verbenou. On vie, že mám rada tieto svieže vône ako sú verbena, medovka a citrusy.
narodeninový darček
Nedávno bežala reklama na Fidorku. Ja som aspoň zachytila, že si ľudia mali zvoliť svoju obľúbenú a tá najmenej obľúbená mala končiť. Nakoniec som zaregistrovala info, že v ponuke končí kokosová v mliečnej čokoláde, ktorá jedna z dvoch mojich najobľúbenejších (druhá je tá v bielej čokoláde). A keď bola v obchode akcia na Fidorky, tak som domov nakúpila menšiu zásobu. Našťastie sa ukázalo, že ide o marketingový trik a moja obľúbená Fidorka v modrom obale nekončí. Pre mňa je to sladkosť, ktorá mi pripomína prázdniny u babky na dedine. Babka mala oproti domu hneď potraviny a hocikedy som tam odbehla ako decko nakúpiť. Samozrejme, že tam mávali aj Fidorky.
Málokedy si stíham ráno do práce spraviť aj líčenie očí. No väčšinou je taký môj základný make-up, korektor a rúž. Jedným z mojich aprílových objavov je aj matný rúž od Oriflame The ONE v odtieni Coral Matte. Ide o koralovo - oranžový odtieň. Rúž pery nevysúša a je dobre pigmentovaný. Výrobca sľubuje až 12 hodinovú výdrž, čo sa mi zdá prehnané, lebo sama som si ho počas dňa upravovala. Predsa len pitie a jedenie nevydrží v neporušenom stave.
s matným rúžom na pery The ONE - Coral Matte
Na poslednej fotke mám hĺbkovo čistiacu pleťovú masku Swedish Spa od Oriflame, ktorú som si kúpila už druhýkrát. Maska sa necháva na tvári 10 minút a potom sa oplachuje. Obsahuje kaolín, malachit a hydratačný komplex Hydracare+. Maska je krémová. Čistí a pleť nevysúša. Má 50 ml a ja by som uvítala aj väčšie balenie. Po použití je pleť jemná a hydratovaná. Pre mňa osobne je to zatiaľ najlepšia pleťová maska, ktorú Oriflame má. Oriflame má pleťové masky balené skôr v sáčkoch, čo je síce praktické, ale potešilo by ma, keby boli dostupné aj v tube a vo väčších baleniach.
To by bolo tentokrát všetko. Na záver mi dajte kľudne vedieť, čo na jar inšpiruje vás a čo ste si v poslednej dobe obľúbili? :)


streda 19. apríla 2017

Situácie, ktoré trápia ľudí s ofinou

Vítam vás pri treťom aprílovom príspevku. V tomto príspevku sa chcem venovať situáciám a problémom, ktoré poznajú tí, čo nosia ofiny. Dúfam, že vás tento príspevok pobaví. :)

1) Situácia - idete ku kaderníčke a ukážete jej fotku, ako chcete, aby vás ostrihala. Z kaderníctva odchádzate spokojné/í. Konečne ste sa zbavili toho veľkého čela a vaše vlasy nebudú vyzerať tak spľasnuto!
takto to vyzerá po návšteve kaderníčky marec 2017
Ak ste si mysleli, že toto je tá časť "žili spolu šťastne, až kým ofina nedorástla", tak ste na omyle. Myslím, že každý kto nosil ofinu dlhšie. Pozná slovné spojenie "ranné toporenie" aj v trošku inom význame. A prisahám, že ak existuje zaručený liek na erektilnú dysfunkciu, tak ho moja ofina v spánku určite objavila. Len mi ho nechce prezradiť. Zákon schválnosti funguje tak, že keď cez víkend prídete s novou ofinou a pondelok chcete ísť v dôstojnom stave do práce. Tak sa ráno zobudíte a ofina nesedí na čele. Ona stojí! A vy máte pocit, že ste vykradli hairstyle chlapcom z Modern Talking. Vlastne počkať! Oni boli a sú na tom lepšie ako vy...čiže hľadáte a skúšate... Vytiahnete žehličku na vlasy, ktorú používate asi 3x do roka. Žehlíte..dávate tužidlo..snažíte sa to s tým hrebeňom nacapiť na čelo...a hádajte, čo ofina? Stojí...Tak si d**nete (dáte) na hlavu čelenku a v práci si ešte dobre zanadávate..Najlepšie kombo je, keď máte ešte krátke vlasy..To sa môžte tváriť, že to bol akože pokus o punk účes. :D Na spodnej fotke vám chcem ukázať, ako mi bolo veselo každé ráno, keď som mala krátke vlasy a inú farbu vlasov.
august 2014
Riešenie tejto situácie: Kolegyňa mi poradila a týmto jej chcem poďakovať. Ak vás ofina neposlúcha, tak si ju umyte vodou. Nepotrebovala som ani lak, ani tužidlo, ani žehličku..iba vodu a hrebeň..Ofina sa stane poddajnejšou a dá sa lepšie upraviť. Pokiaľ máte ofinu mastnejšiu a chcete jej dodať ešte trocha života, tak použite suchý šampón. Bude vyzerať lepšie.
s mokrou ofinou pred koncertom
2) Situácia - rozhodli ste sa, že si ofinu spravíte sami doma. V tomto prípade gratulujem a prajem veľa šťastia. Spomínam si, keď mi mama 7 rokov dozadu po dlhej dobe spravila ofinu. Bola som šťastná ako blcha. Až mi raz kaderník, čo ma strihal povedal: "Neboj sa, nebude to horšie ako to, čo si predtým mávala na hlave!" Pochopila som, že moji známi si možno nevšimli, že mi ofinu strihá mama, ale kaderník takmer vždy spozná , keď sa striháte sami. A priznám sa, že na niektorých mojich vlasových kreáciách sa zabávam doteraz.

Riešenie: Dajte si ofinu ostrihať u kaderníka alebo u niekoho, kto má šikovné ruky a ozaj mu veríte. Hlavne si ju prosím nestrihajte sami. A keď už si ju striháte a niečo pokazíte. Tak to nechajte tak a vyhľadajte urýchlene odbornú pomoc..Ono to totiž býva tak aj s očnou linkou. Zarovnávate, zarovnávate a zrazu ste úplne v p**i, resp. v prdeli. Zatiaľ čo zlú očnú linku odlíčite, príliš krátka ofina vám musí dorásť a vašou najlepšou kamarátkou sa stane čelenka..Pozrite druhú fotku nižšie ako odstrašujúci príklad..
apríl 2012
áno, ja to zvládnem posrať aj sama - ofina ako trávnik

3. Situácia - zvoliť si vhodné obdobie na ofinu. Myslím, že leto je obdobie, ktoré by malo byť pre ofinu tabu. Ofina zohrieva a keď sa vám spotí čelo, tak zistíe, že "riťku" nemáte len vzadu, ale aj na čele.
aj takto môže vyzerať ofina v štýle "riťky" - september 2013
Riešenie: Ideálny obdobím na ofinu je jar, jeseň a možno aj zima. Hoci opatrne so zimnými čiapkami! Síce vám ofinu pricapia na čelo, ale aby nebolo pricapená až príliš...

4. Situácia - ofina a počasie - toto je kapitola sama o sebe. Pretože pre ofinu je ideálne bezvetrie a slnečne. Inak si letí svojim smerom a pravdepodobne opačným ako zvyšok vášho tela..

Riešenie: Ja nosím často niečo na hlave - baretku, klobúk, čiapku a šiltovku. Je to preto, že počasiu neverím a neznášam, keď mi vlasy lietajú okolo tváre. Čerešničkou na torte je, pokiaľ máte natreté pery rúžom, leskom alebo balzamom. Myslím, že nemusím ani pokračovať...proste treba mať pri seba pokrývku na hlavu, hrebeň a vreckové zrkadlo pre každý prípad.

5. Situácia - ofina a úprava: myslím, že určité problémy s úpravou ofiny som načrtla už v predošlých bodoch. Niečo o ofine som sa naučila aj od bývalého priateľa, ktorého touto cestou pozdravujem a ospravedlňujem sa mu, že som sa mu smiala. Vždy keď behal so žehličkou na vlasy po izbe. On ma naučil, ako vyzerá "riťka na ofine."

Riešenie:  Nájdite si stylingové prípravky, s ktorými sa vám bude dobre pracovať, či už to je lak na vlasy, tužidlo, olejček na vlasy alebo hocičo, čo máte práve po ruke. Možno prídete na to, že vám stačí okrúhla kefa a ofinu iba navlhčiť. Pokiaľ je počasie proti vám a vašej ofine, tak sa zariaďte podľa bodu č. 4.

6. Situácia - preč s ofinou! - Áno, raz príde situácia, kedy si poviete, že nechcete vyzerať ako Lady Gaga na začiatku svoje kariéry. Ofina vám už dorastá. Vy si len matne spomínate, ako vyzeráte bez nej a že máte vôbec aj obočie.Vašimi blízkymi kamarátkami sa stávajú čelenky a jemné sponky.
jún 2013
Riešenie: Okrem vyššie spomínanej čelenky a sponiek. Potrebujete čas a trpezlivosť, kým vám ofina dorastie do dĺžky, kedy si ju už viete učesať nabok. A pre vás začína "bezofinové obdobie."

ofína už dorástla - január 2015

V závere môjho príspevku chcem podotknúť, že počas písania tohto príspevku nebolo ublížené žiadnej ofine...V prípade, že ste nepochopili moju paródiu...tak mi môžte bozať....ofinu :D


nedeľa 16. apríla 2017

Po kúskoch

Po dlhej dobe som sa rozhodla napísať niečo ako poéziu. Tentokrát ma inšpiroval kamarát, ktorého sklamal blízky človek. Dúfam, že sa mu to bude páčiť a že svoje trápenie čoskoro prekoná. Každý z nás si minimálne raz zažije pocit, keď sa do niekoho nešťastne zaľúbi. Avšak táto láska vám neprináša pocit šťastia, ale vás skôr o neho oberá. Taktiež ma inšpirovala aj táto pieseň od Sum41.

Verím, neverím...
Chcem neskutočné..
Všetky slová, čo poznám..
Je mi skutočne lepšie,
kým som v tejto prázdnote sám..

Dávaš mi svoju dlaň,
Vzápätí si ju berieš...
Snažím sa byť dokonalý...
Kúsok po kúsku pre teba..

No nič, z toho ma nespraví skutočným..
Iba ak uveríš..
Skúšam ťa nechať ísť..
Nič z toho však nestojí za to..

Kúsok po kúsku..
Nemá ma, čo zachrániť..
Stačí vidieť a počúvať...

Nádych a výdych...
Stále byť tu pre teba..
Nič z toho nebude ľahké..
Kúsok po kúsku ma lákaš,
niečo sa možno zmení
a niečo zas nikdy.

Voláš ma,
píšeš mi..
Nechceš ma..
Vzápätí zas chceš.. 

 Ťaháš ma dole..
Do večnej samoty,
občas tak pomaly 
potom zas bláznivo..

Na všetko sám.
Je to všetko vo mne..
Nebyť s tebou na dne..

nedeľa 9. apríla 2017

Spotrebované a vyradené produkty za mesiac

Vítam vás pri prvom aprílovom príspevku. Pýtala som sa kamarátky, o čom by si rada prečítala a ona si zvolila "spotrebované produkty". Tento typ príspevku patrí k tomu obšírnejšiemu, lebo zachytáva väčšie množstvo vyskúšaných produktov, ktoré sa buď osvedčili alebo nie.
 Živú magnéziovú soľ od Sloven som spomínala v predošlom príspevku. Po pravde ešte som ju celú neminula. Polovicu z nej mám ešte presypanú v plastovej dóze. Pokiaľ nemôžete používať do kúpeľa parfumované sprchovacie gély alebo peny do kúpeľa kvôli precitlivenej pokožke alebo iným kožným problémom.Tak potom takáto neparfumovaná soľ do kúpeľa bude to pravá pre vás.
Šampón Chocolate od Kallos som používala aspoň 4 mesiace v kombinácií s ich keratínovým vlasovým zábalom. Väčšinu času šampón mojim vlasom prospieval. Akurát len posledný mesiac používania sa objavili lupiny. Čo sa týka vlasov sú pevnejšie zdravšie, objemnejšie a dobre rastú. Keď som bola u kaderníčky po 4 alebo 5 mesiacoch, tak mi povedala, že ani na vlasoch nie je vidno, že by boli zničené.

V neoznačenej plastovej fľaši som mala preliatu Jarischovu vodu, ktorá je dobrá na čistenie pleti, ale treba rátať s tým, že na špirálu a očné líčidlá vám stačiť nebude. Linola-Fett Olbad sa používa na liečbu psoriázy a atopického ekzému. Mne ho predpísala kožná minulý rok, keď som mala suché a červené miestá na dlaniach a využila som ho aj tento rok. Dá sa použiť aj do kúpeľu alebo na umývanie postihnutého miesta. Ja som používala ako tekuté mydlo na ruky, kým sa mi pokožka na dlaniach nezahojila. Aj minulý mesiac som pokračovala v používaní ústnej vody CURASEPT, ktorú som už spomínala v minulom príspevku o spotrebovaných a vyradených produktoch.
 Jahodové maslo od BODY BASICS som spomínala už vo februári a minúť sa mi ho podarilo až v marci. Voňalo príjemne, hoci som spočiatku očakávala výraznejšiu vôňu, ale voňalo skôr jemne. Krémový dezodorant kvetinové drevo a levanduľa od slovenskej značky DULCIA je prírodnou variantou dezodorantu. Pred potením ma neochránil, ale takto býva skôr úlohou antiperspirantov. V súčasnosti táto značka zmenila obaly svojich produktov. Kapsuly Omega 3 od Oriflame som si kúpila, keď boli za zvýhodnenú cenu. Podporujú hydratáciu pleti, funkcie mozgu a srdcovocievneho systému. Balenie obsahuje 60 kapsúl a denne beriete 2 kapsuly.

Tvarovací sprej na vlasy s morskou soľou od TONI&GUY som mala v menšej verzií. Keď som ho používala, tak sa mi vlasy menej mastili a vydržali aj tri dni v dobrom stave. Krásne vonia. Sprej sa používa na vytvorenie prirodzene rozcuchaných vĺn. Sprchovacie gély od Dermacol Aroma Ritual mám ozaj veľmi rada a hruškový som vyhrala v jednej súťaži. Aj keď na stránke píšu, že ide o UNISEX parfumáciu, mne vonia skôr žensky. Tento sprcháč veľmi rada používala aj moja mama. Momentálne používam Rebi-Dental zubnú pastu, ale už druhé balenie. Kúpila som ju v akcií za 0,45 €. Spočiatku sa mi zdalo, že zuby ozaj bielila. Teraz už mám pocit, že už tak neúčinkuje.
 Aknégél od Nobilis Tilia sa používa v prípade, že vás trápia vyrážky a problematická pleť. Do určitej miery mi pomáhal, ale bohužiaľ ani on nie je všemocný a ja som po čase aj tak musela ísť ku kožnej. Ústna voda CURASEPT ADS 212 redukuje baktérie v ústach a tvorí silnú ochranu proti zubnému povlaku. A je druhou ústnou vodou, ktorú som stihla spotrebovať behom minulého mesiaca. Taktiež sa mi podarilo minúť aj čistiaci gél od Mary Kay Botanical Effects. Obsahuje výťažok z dračieho ovocia a aloe vera. Prvý týždeň používania sady Botanical Effects som mala pleť peknú, avšak ďalších 7 týždňov sa moja pleť bláznila. Z ďalších vzoriek od tejto značky som dospela k záveru, že pre mňa bude asi vhodnejšia rada TimeWise.

Čistiaca bahenná maska Himalaya ma prekvapila svojim žltým sfarbením. Absorbuje prebytočnú mastnotu a osviežuje pleť. Doma mi nesmie chýbať čistiaca maska a do tejto by som šla kľudne znova. Exkluzívny regeneračný pleťový olej so sedmokráskou od Manufaktúry som používala najmä na suché časti mojej tváre. Mám rada jeho jemnú neutrálnu vôňu. Okrem iného obsahuje avokádový olej, jojobový olej, šípkový olej, makadamový olej, slnečnicový olej a koenzým Q10. Vzorka Garnier Pure čistiaceho gélu pre hĺbkové čistenie pleti 3 v 1 je nielen čistiacim gélom, peelingom aj maskou. Produkt je určený zmiešanú a mastnú pleť. Mne vzorka vystačila aj na dve použitia a urobila na mňa dobrý dojem.
Mydlo Bergamot Orange SAEBE SOAP od výrobcu SAPONA bolo darčekom od kamarátky. U dala som ho k priateľovi na umývadlo. Je príjemné krémové. Krycí krém The ONE EverLasting v odtieni Porcelain od Oriflame ma až tak nenadchol výdržou. Aj keď sľubuje 24 hodinovú výdrž, mne nevydrží ani tých 8 hodín pracovného času. Hojivý roztok Love Nature Oriflame s výťažkom z čajovníka by mal vysušiť vyrážky. Ja som si tento produkt kúpila 2x, ale v oboch prípadoch ma sklamala aplikácia, keďže veľmi ťažko sa tekutina z neho doluje, takže do tretice by som si ho už isto nekupovala. Konopné peelingové mydlo od hanf & natur som použila zatiaľ len raz. Má dobrý peelingový efekt a neutrálnu vôňu.

Mame som dala vyskúšať vzorku hydratačného krému Lavera Basis Sensitive Q10. Vonia rovnako krém na ruky Basis a páči sa mi aj jeho textúra. Obsahuje jojobový olej, aloe vera a koenzým Q10. Ja som zas vyskúšala vzorku čistiaceho pleťového mlieka z Manufaktúry, ktoré som už mala v minulosti aj v plnom balení. Obsahuje mandľový olej a pantenol. Nedráždi a môžu sa s nim odličovať aj oči. Vzorka rozjasňujúceho očného krému od Lavery mi vydržala aj na tri použitia. Tento očný krém na mňa urobil tiež celkom dojem. Obsahuje reflexné pigmenty a perlový extrakt. Okolie očí nedráždi.
Krémová maska Love Nature s ovsom Oriflame sa dá zohnať len v takomto 10 ml balení, čo je podľa mňa škoda. Teraz v období, keď mám pleť suchšiu, z toho čo mi predpísala kožná, tak to bola dobrá dávka výživy.
Pri tejto poslednej fotke začnem očným krémom Ecobeauty Oriflame, ktorý je zároveň certifikovaným bioproduktom v súlade s pravidlami Fairtrade. Obsahuje výťažok z arktických brusníc a rakytníkového oleja. Nedráždil ma, ale občas som mala pocit, že bol pre mňa málo výživný, ako keby som mala dehydratované okolie očí. Balzam na ruky s 24h ochranou od Essence som dostala ako darček. Mala som ho rada pre jeho výživnú konzistenciu. Obsahuje bambucké maslo a kokosový olej. Taktiež sa mi páčila aj jeho vôňa.

Podkladová báza Supershock v odtieni light beige z Avonu je stále mojou najlepšou bázou pod očné tiene, čo som mala. Avšak má jedno negatívum, ak si jej dáte viac a dostane sa vám napr. pod oko, tak ju máte problém len tak zotrieť, lebo drží ako pribitá. A ešte treba dať pozor na to, aby vám nevyschla, lebo potom už má tendenciu sa droliť. Vedľa bázy sa nachádza v antracitovom obale jumbo ceruzka od Oriflame z Very Me. Je dobre pigmentovaná, ale išlo asi len o nejakú limitku, keďže som ju na stránke nenašla. Zbavujem sa jej preto, že mi začala dráždiť oči.
Vyraďujem z mojej Oriflame zbierky aj tri rúže, keďže už sú po exspirácií. Spomínala som ich aj príspevku, ktorý bol venovaný tejto značke. Mala som rada každý z týchto rúžov, či už Giordani Gold - Stardust Petal (ružový nude polomatný), takisto aj fuksiová Fuchsia Hype z kolekcie The One mala niečo do seba a takisto som si užívala aj prekrásny hnedý odtieň rúžu Giordani Gold v odtieni Midnight Mystique. Bledoružový lesk s jemnou perleťou a fialovým vzorovaným vrchnákom som kúpila približne 3,5 roka dozadu v H&M. V tom čase ma stál 1€. Vonia po melóne, čo sa mi veľmi páči. Zbavujem sa ho, preto že je už určite po exspirácií. Ďalším leskom na pery, ktorého sa zbavujem, je lesk na pery Astor Perfect Stay Gloss 8h v odtieni Carribean Sunset, ktorý je v krásnom koralovom odtieni. Avšak začal smrdieť. Pripomenulo mi to jeden krém na intímne partie, čo sme raz mali doma a bol to neskutočný puch..
s rúžom Giordani Gold Oriflame v odtieni Midnight Mystique
s rúžom Giordani Gold Stardust Petal
 Prajem vám peknú nedeľu! :) A mohli by ste mi napísať, či sa chystáte na nejaké jarné upratovanie? či už v šatníku alebo tak celkovo...

piatok 31. marca 2017

Marcové inšpirácie

Takže som späť s ďalším príspevkom o tom, čo ma v poslednej dobe baví a inšpiruje. Užívam si jar z viacerých dôvodov. Konečne už nemusím nosiť zimné kabáty a zimné topánky. Vychutnávam si prechádzky a vdychujem vôňu rozkvitnutých stromov. Pevne verím, že jarná únava je už za mnou.
 V petržalskom Kauflande mi už veľakrát padol do oka nejaký kvet. Zopár som si ich už domov priniesla. Tentokrát som sa zaľúbila do tejto čiernej kaly. Môj priateľ tvrdí, že je tmavofialová. Pravda je asi niekde medzi. Má svoju vôňu, ktorá určite nie je sladká, mne vonia sviežo - prírodou.
 Po dlhšej dobe som si kúpila biele členkové tenisky. Túto jar sa mi zažiadala biela farba a v Humanicu som našla konkrétne tieto. Dúfam, že so mnou vydržia minimálne polroka a kľudne by mohli aj dlhšie.
 Nedávno som v predstihu dostala od kamarátky Anny svoj prvý darček k narodeninám. Začnem zľava šampón od NIVEA, ktorá je vlastne 2v1, čiže obsahuje aj kondicionér. Obsahuje výťažok z agátu. Je určený pre všetky typy vlasov. Ďalej pokračujem telovým krém bio-marhuľa a bio-chia od alverde. Vonia ako marhuľový jogurt a niečo mi hovorí, že si jeho používanie budem užívať. Telové mlieko Sweet Wonderland  Balea je kombináciou ruže a vanilky. Vanilku v ňom rozhodne cítim. Sprchovací krém Mystic Fantasy Balea vonia po mandarínkach a lotosovom kvete. Ja v ňom cítim najmä mandarínku.
Moja predstava pohodového piatka je zbehnúť na nákup do drogérie a dať si potom niečo dobré pod zub. Pizzu zvykneme často objednávať z pizzerie a reštaurácie Sicília a vždy nám pizza odtiaľ chutí . V dm drogerie markt som využila zľavové kupóny. Vybrala som si živú soľ magnéziovú od Sloven. Ide o čistý prírodný produkt. V prípade, že máte kožné problémy alebo pociťujete svalovú únavu, tak je tento produkt pre vás vhodný. Môj tekutý korektor sa už míňa, tak som si bola kúpiť náhradný od L´ORÉAL PARIS Lumi Magique v odtieni 1 Light. Už som ho raz mala a bol fajn. Vyskúšala som aj dve čokolády od dmBio. Obidve chutili dobre. Mliečna čokoláda karamel a himalájska soľ bola viac menej istotou, lebo karamel a soľ v čokoláde mám rada. Biela čokoláda Maracuja, Mango a Kokos bola skôr pre mňa experimentom. Chutila veľmi dobre.

Nedávno ma zlákalo vyskúšať Bepanthen Sensiderm krém, ktorý som si kúpila v lekárni kvôli ekzému na lakťoch. Na lakte je dobrý, avšak keď som mala problémy so zapálenou kožou na palci ruky, tak tam mi už nepomohol. Nuž všemocný nie je. V poslednej dobe mi v kabelke nesmú chýbať obrúsky na intímnu hygienu a vyskúšala som aj od LACTACYD s antibakteriálnou prísadou. Obsahujú prírodnú L-kyselinu mliečnu a výťažok z tymianu. Poslúžili, len ich cena sa mi zdá trochu prehnaná, na to že je v balení iba 15 ks. Spomeniem ešte posledný produkt z hornej fotky a to je make-up pre bezchybnú pleť od Yves Rocher v odtieni Rose 050. Použila som ho aj pri líčení na fotke nižšie. Ide o najbledší odtieň do ružova a zatiaľ sa spolu učíme fungovať. Od kedy totiž beriem veci od kožnej, tak mám pleť suchšiu, ako som mávala, ale aspoň sa menej vyhadzujem a pleť sa mi postupne farebne zjednocuje.
Mama dostala k narodeninám od kamarátky lak na nechty z Avonu a ja som ho hneď musela vyskúšať. V skutočnosti nejde o obyčajný lak na nechty, ale o vyživujúci komplex pre perlový lesk nechtov Nail Experts, ktorý nechty jemne tónuje do ružova. Nie je to produkt, s ktorým by ste sa museli veľmi piplať a nechty pôsobia upravene. Okrem iného sa neolupuje tak rýchlo a nápadne ako bežný lak na nechty. Tento produkt bol pôvodne dostupný v 4 odtieňoch, ale momentálne ho na slovenskej stránke Avonu nemajú. Keďže som krabičku už vyhodila, tak môj odtieň podľa obrázkov na internete odhadujem na odtieň Original.
A na záver môjho príspevku sa dostávam k môjmu najobľúbenejšiemu jarnému líčeniu za marec, kde prevažovali skôr produkty od Oriflame. Použila som nasledujúce produkty:  
Prajem vám pekný víkend! A čo inšpiruje a baví v poslednej dobe vás? :)