streda 30. novembra 2016

Novembrový Mini-Report

Tým, že mi tento mesiac strašne preletel, tak som stihla len tento jeden krátky príspevok. Odovzdávala som do školy nejaké zadania a ešte stále ma toho dosť čaká do polky decembra. Tak som bola pasívna, čo u mňa až tak nie je prekvapivé. 


 Ak máte radi sladkosti, tieto maslové keksy s arašidmi sa hodia ku káve a stáli ma okolo 1 €. V balení ich je, tuším 16 ks. Kupovala som ich v predajni siete Sama.


 Taký môj posledný lakový objav bol tento zlato-žltý metalický lak od S-he Stylezone. Odtieň tohto laku mi pripomína jeseň a zároveň aj nejaký kov. Odtieň má číslo 730. Nedávno som ho videla ešte medzi novými odtieňmi lakov vyložených uprostred stojanu. Výdrž laku je priemerná a pre lepšie krytie je dobré použiť aspoň 2 vrstvy laku.


 Poznáte to, keď si idete večer ľahnúť s vlhkými vlasmi, lebo sa vám ich nechce sušiť a ráno sa zobudíte a vaše vlasy sa snažia tváriť, že ste ležali na neviditeľných natáčkach? :D Aj po kúpaní sa mi sem tam stane, že sa mi robia jemné vlnky, ale ako náhle si vlasy prečešem, tak sa vyrovnajú. Na fotke som nalíčená kozmetikou Mary Kay. A v dobrom ma prekvapila ich dekoratívka, ale podrobnosti by som si asi radšej nechala do iného príspevku.


Viete, ako si predstavujem pútavé ručne vyrábané mydlo? Približne ako toto od slovenskej značky MusK. Je krásne zabalené a zvrchu je posypané lupienkami kvetov. Keď si k nemu privoniate, tak cítite esenciálne oleje. Zatiaľ som ho nepoužila, ale určite sa k nemu dostanem. Len musím pomíňať mydielká v mojej mydlovej zbierke.


Priateľ mal v novembri meniny a z recesie som mu kúpila keksíky s puzzlami Star Wars. Darček ocenil. Viem, že keksíky boli fajn, ale už ich neviem opísať.

Aký ste mali november vy? :)

pondelok 31. októbra 2016

Jesenné inšpirácie

V nasledujúcom príspevku by som vám rada ukázala, aké mám momentálne kozmetické aj nekozmetické objavy. A hlavne teda, čo mi robí radosť teraz počas jesene.
 Nedávno sa konali v obchodnom centre Centrál Farmárske trhy. Kde predajcovia ponúkali rôzny sortiment od potravín, vína, kávu až po ponožky. Mne padol do oka takýto pekný smaltovaný hrnček od Štrbského Pressa a priateľ si vybral zrnkovú kávu.
Na zimu potrebujem vždy pohodlné a teplé topánky. V Deichmanne mi väčšinou vždy niečo padne do oka. A okrem toho ma cena topánok finančne nezruinuje. S topánkami odtiaľto mám väčšinou dobré skúsenosti, čo sa nedá vždy povedať o topánkach z iných obchodov.
 Pri mojom poslednom nákupe z Manufaktúry som si vybrala jemný výživný krém Baby & Sensitive, čaj Domáca pohoda, čaj Svieže ráno a slivkový krém na ruky. Jemný výživný krém Baby & Sensitive je vlastne viacúčelový, keďže sa môže použiť na tvár aj telo. Môžu ho používať deti, dospelí a ľudia trpiaci ekzémom. Obsahuje bambucké maslo, ovsený výťažok, kakaové maslo, mandľový olej a glycerín. Neobsahuje farbivá, minerálne oleje, silikóny a ani parabény. Hodí sa taktiež aj pre veľmi suchú pleť. Ja ho používam na lakte, ktoré mávam dosť suché a od detstva na nich mávam ekzém. Je to jeden z mála krémov, ktoré moje lakte väčšinou znesú. Sypané čaje Domáca pohoda a Svieže ráno dobre dopĺňajú čajovú ponuku Manufaktúry. Zatiaľ sme s priateľom skúšali len čaj Domáca pohoda a chutil nám. Ochranný krém na ruky so slivkovým olejom, glycerínom a ovseným beta-glukánom patrí medzi mastnejšie krémy spomedzi krémov na ruky tejto značky. Kúpila som ho ako darček pre kolegyňu. Má výraznú sladkú až žuvačkovú vôňu.
 Z produktového radu HOME SPA od talianskej značky PUPA som si kúpila takto pred rokom soľný remodelujúci peeling s ružovou himalájskou soľou. Pokožka je ozaj vyhladená, tak uvádza aj výrobca a ja podotýkam, že vďaka oleju, ktorý sa v peelingu nachádza, som nepotrebovala ani telové mlieko. Peeling vonia sviežo po mäte, rozmaríne a eukalypte.
 Ešte začiatkom októbra som navštívila prvýkrát veľtrh Interbeauty a ešte šťastie, že bolo pred výplatou. Čiže som sa musela ozaj krotiť a zvažovať, čo si odnesiem. Na Interbeauty som šla s predstavou, že sa musím vrátiť s nejakou Sleek paletkou. Moja voľba padla v stánku Krasotiky na paletu Ultra Mattes V1 Brights, ktorá obsahuje prevažne neónové farby a všetky tiene sú matné. Tiene nie sú až také intenzívne, pokiaľ ich nanášate s penovým aplikátorom, ktorý bol priložený k paletke. Keď som použila štetce, tak som z ich pigmentácie vydolovala viac. Čo sa týka výdrže, tak s podkladovou bázou držia dobre a to mám doma aj drahšiu paletku, ktorá by sa ani s použitím podkladovej bázy nemohla tejto od Sleeku vyrovnať.
 Mám skutočne veľkú radosť z toho, že sa na Slovensko konečne dostala značka NYX. Prvý slovenský obchod tejto značky sa otvoril 7. októbra v bratislavskom Auparku. Vyhliadnuté som mala farebné tekuté linky, ktoré ma zaujali už u českých youtuberiek.  Priamo na predajni som si vybrala pastelovo-fialovú linku s názvom Vivid Blossom. Musím pochváliť aplikátor, výdrž a aj to, že pri prvej vrstve je farba rovnomerná. Zmatňujúci fixačný sprej by mal predlžovať výdrž make-upu, čo sa mne zatiaľ až tak neosvedčilo, ale dám mu ešte šancu. Tekutý rúž v šedom odtieni Stone Fox patrí medzi dosť neobvyklé a odvážne odtiene. Na perách zaschne a celkom by aj držal, pokiaľ sa zrovna nebozkávate. Na značke NYX mám rada ich široký výber odtieňov a už dávnejšie ma na internete zaujali ich uletené limitky rúžov.
Za posledné dva mesiace mi do mydlovej zbierky pribudli ďalšie prírastky. Z Trnavského jarmoku to bolo glycerínové mydlo s vôňou litsey cubeby od Mystickej mydlárni. Mydlo vonia výrazne citrusovo. Z Piešťan som si priniesla mydlo z ovčieho mlieka a s vôňou tmavých egrešov od rakúskej značky Original Florex. Má príjemnú ovocnú vôňu. V septembri bolo k jednému ženskému časopisu pribalené aj mydlo od L´OCCITANE. Mydlo obsahuje bambucké maslo a má voňať po mlieku. Mne vonia tak mydlovo. Z Tesca na Kamennom námestí som si doniesla mydlo s arganovým olejom od výrobcu Oli - Oly. Spočiatku som sa jeho vône nevedala nabažiť. Často som si k nemu privoniavala. Mydlo v oranžovo-zelenom obale som dostala ako darček od kolegyne, ktorá mi ho priniesla z výletu a je s vôňou bergamotu a pomaranču. Podľa obalu sa mi nepodarilo zistiť, kde by sa dalo mydlo zohnať, ale výrobcom by mala byť spoločnosť Sapona. Keď sme objednávali pre nášho psíka mydlo na umývanie od Mylo, tak som si do objednávky pridala aj mydlo Soľ nad zlato. Ide o soľné mydlo s himalájskou soľou, rozmarínom, levanduľou, eukalyptusom a bergamotom. Má sviežu až morskú vôňu.
Z môjho výletu v Piešťanoch som si doniesla aj čierny čaj od českého výrobcu SANNY TEA. Už na prvý pohľad púta pozornosť svojim darčekovým obalom. Čaj obsahuje aj nechtík, divozel, hrozienka, kokos, kivi a arómu. Mne chutí aj v kombinácií s mliekom.
Nedávno som zmenila prácu a v blízkosti mojej práce. Sú malé potraviny, odkiaľ som mala v 14-tich svoj prvý púder na tvár. A zostala som celkom milo prekvapená, keď som zistila, že v tomto obchode majú aj vlasové produkty od značky KALLOS, ktorá je na blogoch celkom ospevovaná. S mamou sme si domov odniesli masku na vlasy s keratínom a mliečnym proteinom. Balenie má 1000 ml a stálo nás približne 2,49 €. Masku je dobré nechať na vlasoch aspoň 5 minút a vlasy sú po použití masky hebké. O pár dní som neodolala šampónu s makadamovým olejom od značky Macadamia Oil Extract. Ten som zatiaľ neskúšala, ale jednoznačne púta pozornosť už len svojim obalom, tak som zvedavá, aký bude. 
Poslednou drobnosťou, ktorá mi prišla len včera je bylinná zmes s pestrecom mariánskym od tianDe (resp. čaj). Pestrec mariánsky mi odporučil ešte začiatkom roka kamarát a už vtedy som si kúpila semienka pestrecu na konzumáciu alebo zalievanie horúcou vodou. V takejto "čistej" forme mal skôr horkú chuť. Avšak ako súčasť bylinnej zmesi má o niečo príjemnejšiu chuť. Táto zmes obsahuje aj slamihu piesočnú, ľubovník bodkovaný, stavikrv vtáčí, rascu lúčnu a bliznu kukurice siatej. Pestrec ma zaujal aj preto, že som chcela aspoň trochu detoxikovať pečeň od liekov, ktoré som začiatkom roka brala.

Do pozornosti by som vám rada dala aj súťaž, ktorá je na facebookovej stránke blogu. Tak budem rada, ak sa zapojíte. :)

streda 19. októbra 2016

Spotrebované a vyradené za dva mesiace

Prešli dva mesiace, od kedy som pridávala príspevok o spotrebovaných produktoch. Tentokrát som prázdne obaly a vyradené produkty zbierala do väčšieho košíka.
 Od minulej zimy mávajú moje ruky obdobia, keď sú strašne suché. V noci ma niekedy zvykli svrbieť a ako taká najvhodnejšia pomoc mi dobre padla obyčajná vazelína z lekárne od VITAR. Vedľa vazelíny sa nachádza v zlatom obale špirála Seduction Codes od Astor. Bola som s ňou spokojná, riasy pekne vytočila a nezlepovala. Ďalej tu máme antistresovú kúpeľovú soľ na nohy s levanduľou a tea tree od Manufaktúry. Mám veľmi rada vôňu tejto soli. Pokiaľ máte pocit ťažkých nôh alebo v lete pocit spotených nôh, tak je to príjemný relax si spraviť horúci kúpeľ pre nohy. Očný krém Regina s Q10 používala moja mama. Balenie má 25 ml a je cenovo dostupný. Má ľahučkú textúru a obsahuje mandľový olej. Dosť dlho mame vydržal.
Sprchový olej od značky -417 som spomínala už v staršom príspevku. Bola som s nim spokojná, napriek jeho vyššej cene, ide o vydarený produkt s krásnou levanduľovou vôňou. Taktiež sa dá použiť aj na penu do kúpeľa. Ďalej sa dostávam k očnému odličovaču od značky DIADERMINE, ktorý ma až tak nenadchol. Nebol zlý, ale zas nemám potrebu si ho pravidelne kupovať.Telové mlieko s kokosom od Body Basics som zohnala v Tescu na Kamennom námestí, keď boli produkty tejto značky v akcii. Konzistenciou mi telové mlieko príde redšie skoro až vodové. Po nanesení vonia najprv synteticky a potom sa postupne rozvinie do príjemnej kokosovej vône. Ak máte radi výrazne kvetinové vône, tak sprchovací gél od FA s ružovým jazmínom by vás mohol zaujať. Obsahuje mikro oleje a dá sa použiť aj ako pena do kúpeľa.
Pri tejto fotke začnem trblietavou linkou od Essence v odtieni 04 sparkling purple, ktorá bola pribalená ako darček k nejakému ženskému časopisu. Linka krajšie vynikla, ak ste ju použili už na nejakú ceruzku, keďže púšťala viac trblietok ako farby. Čo ma však zamrzelo, že sa mi zdeformoval po nejakej dobe aplikátor, čo sa mi pri tekutej linke ešte doteraz asi nestalo. Vedľa linky sa nachádza špirála Mega Volume Miss Manga od Maybelline, ktorú si veľmi chválila aj moja mama a podľa mňa patrí k tým lepším špirálam, ktoré v drogérií nájdete.

A teraz sa chvíľku budem rozplývať, keďže s touto testerovou paletkou očných tieňov od Yves Rochér som sa lúčila ťažko. Bola to trojročná spomienka na moje pracovné obdobie v jednom z obchodov tejto značky. Paletka obsahovala matné aj trblietavé tiene. Pigmentácia tieňov bola fajn a pokiaľ použijete podkladovú bázu, tak aj výdrž tieňov je dobrá. Či sú tiene, ktoré vyrába v súčasnosti táto značka v rovnakej kvalite to nemôžem s istotou posúdiť, ale podľa mňa sa oplatí poskúšať aspoň na ruke, ako sa vám bude pigmentácia pozdávať. Na spodných fotkách vám ukážem moje dve obľúbené farebné kombinácie, ale takisto aj iné kombinácie mali niečo do seba.
tyrkysovo-hnedá kombinácia tieňov z tretieho radu zľava
ja som zbožňovala zeleno-fialovú kombináciu

S ústnymi vodami som na dobu neurčitú skončila a moja predposledná bola od Colgate a posledná bola od Curaprox. Nesúvisí to vôbec s ich kvalitou, ale skôr s tým, že odkedy som bola v lete na dentálnej hygiene, tak mi bolo vysvetlené, že používanie ústnej vody je zbytočné. Takže odteraz len kefka, zubná niť a medzi-zubná kefka. Približne v júni som objavila šampón od značky SeeSee, ktorý patrí cenovo medzi drahšie a prvých pár umytí vlasov ma nepresvedčilo. Postupne však moje vlasy na neho začali lepšie reagovať. Sprejový balzam od Gliss Kur Serum Deep-Repair  bol praktický, lebo som ho nemusela oplachovať a vlasy po ňom mali objem. Vydržal mi asi rok, až som si myslela, že ho snáď nikdy neminiem.  
Počas leta som používala make-up Fit Me od Maybelline v odtieni Ivory 115, ktorý som použila aj na horných fotkách. Má rozjasňujúci efekt a pre lepšiu výdrž ho treba zapúdrovať. Hodí sa skôr pre normálnu až suchú pleť. Je ľahučký a na pleti ho takmer necítiť. Má sklenený obal a pumpičku. Sprchovací gél s vôňou olív od poľskej Ziaji má zaujímavú vôňu, ktorá sa mi ťažko opisuje. Aj tento sprchovací gél sa dá používať ako pena do kúpeľa a ja som mala 500 ml balenie, ktoré dlho vydrží. Pri tomto produkte sa mi páči, ako je riešené hrdlo fľaše, pretože sa dobre dávkuje a nevytlačíte zbytočne veľa. O pleťovej vode značky DIADERMINE som písala už v auguste. Aj keď mala príjemnú vôňu, tak asi by som si ju znova nekúpila. Rada by som vám napísala, aká bola levanduľová pleťová voda od Manufaktúry, ale použila som ju asi raz. Ja mám proste smolu na tento typ vrchnákov, keďže sa mi v kozmetickej taštičke nejako zázračne vrchnák stlačil a vytiekla mi takmer celá do cestovnej tašky. To isté sa mi stalo už aj s ružovou vodou od Manufaktúry. Napr. taká uhorková micelárna voda od tejto značky má už iný typ vrchnáku a ten je stabilnejší.
Sprejový dezodorant NIVEA Protect & Care je doposiaľ asi najlepší sprejový dezodorant, aký som mala. Kladne hodnotím výdrž a vôňu. Dala som ho skúsiť mame a povedala, že ešte na druhý deň ho cítila. Uvoľňuje svoju vôňu počas celého dňa. Vanilkový lesk na pery od Yves Rocher podľa slovenského a českého e-shopu už nie je dostupný. Ja som z neho vypotrebovala minimum a vonia výrazne po bourbonskej vanilke. Mám rada vanilkovú vôňu, ale v tomto produkte tá vôňa bola na mňa prisilná.

Zmatňujúci púder Stay Matte od Rimmelu 001 Transparent mi sedel a taktiež aj moje kolegyne ho chvália. Za nízku cenu dostanete dobrú kvalitu. Vedľa púdru sa nachádza spevňujúca denná starostlivosť na tvár a krk od Yves Rocher, ktorá obsahuje výťažok z kosmatca kryštálového. Tento krém používala moja mama a vyhovoval jej. V zelenom kelímku sa nachádza balzam na pery od časopisu EVA, ktorý bol pribalený k jednému vydaniu ako darček. Síce na prvý pohľad pripomína známe EOS balzamy, ale zloženie už také prírodné nebolo. A EOS balzamy dokonca aj chutia sladko, čo sa o tomto balzame nedá povedať, ale tak je mi jasné, že to nie je dôležitá vlastnosť. Leštiaci a pilníkový blok od s-he sa mi podarilo už zodrať a inak som s nim bola celkom spokojná. Už som si kúpila aj náhradný.
 Paletka šiestich modrých očných tieňov je od neznámej značky. Dostala som ju od priateľovej maminy a je dobre pigmentovaná, ale keďže som ju nestihla minúť do exspirácie, tak ju vyraďujem. Magnetický lak od Flormar v kaki odtieni som spomínala v septembrovom príspevku a patril k mojim obľúbeným lakom. Bohužiaľ, už ho nevyrábajú. Miniatúru Hydrabio Légere od Biodermy som dostala od kolegyne a vydržala mi na niekoľko použití. A celkom ma aj oslovila. Má fluidnú konzistenciu a pleť bola po použití hydratovaná.

Na poslednej fotke sa nachádza guľôčkový púder Giordani Gold Dreamy Moments od Oriflame, ktorý sa podobá na Météorites od Guerlain. Nemôžem hodnotiť luxusnejšiu verziu od Guerlain, keďže som ju ešte nemala, ale púder od Oriflemu mal jemne rozjasňujúci efekt a krásne voňal. Čo sa týka podkladovej bázy Stay Matte od Rimmelu, tak by mala 8 hodí brániť tomu, aby sa vaša pleť leskla a zároveň pomáha, aby make-up dlhšie vydržal. Konzistenciou bola tuhšia a celkom silikónová. Myslím, že viac sa skôr hodí na zmiešanú pleť až mastnejšiu pleť, ale na suchý typ pleti až tak nie.
Produkt, ku ktorému som sa už viackrát vrátila je očný krém Seeing is Believing od Oriflame a používala som ho už počas denného štúdia, čo je zopár dozadu a stále mi sedí. Je dobrý aj proti opuchom očí. Bielu podkladovú špirálu od Dermacolu už v súčasnosti asi nezoženiete a je to tak lepšie. Mňa osobne až tak nepresvedčila, riasy mi zlepovala, aj keď efekt po jej použití bol výraznejší, ale kto má čas si stále prečesávať riasy s hrebienkom? Podkladová báza na očné tiene od Yves Rocher bola lepšia v porovnaní s bázou, ktorú som mala od Pupy. Má redšiu konzistenciu, ale stále v mojich očiach neprekonala podkladovú bázu od Avonu.
Myslím, že už v súčasnosti málokde zoženiete lesk na pery Ultra Shine Gloss od Miss Sporty, ten môj bol v odtieni 004 Hypnotic Pink. Mal takú až žuvačkovú vôňu a hustejšiu konzistenciu. Na perách bol pekný a obsahoval jemnú perleť. Ako vyzeral na perách, môžte vidieť na fotke nižšie. Lesk na pery od L´Oreál Caresse 402 Milady fungoval v podstate ako taký tekutý rúž na perách. Išlo o výrazný tmavofialový odtieň. Myslím, že aj keď značka Essence patrí k tým najlacnejším značkám, tak rúže jej celkom idú. V červenom obale sa nachádzal odtieň 62 Rockin Red, ktorý mi svojou farbou a trblietkami pripomínal Vianoce. Posledný produkt, ktorým zakončím tento nekonečný príspevok je vysúšač laku od Dermacolu a aj keď mal efektnú aplikáciu, Kvapkať si ho na nechty, bolo zaujímavé, mám pocit, že mne osobne až tak neúčinkoval a tak som si radšej kúpila podobný produkt od inej značky, ktorý sa pre zmenu strieka.
s leskom na pery Miss Sporty Ultra Shine Gloss 004 Hypnotic Pink

 Ospravedlňujem sa za svoju dlhú nečinnosť, ale momentálne sa pokúšam nejako zladiť dve práce a školu. Tak dúfam, že čoskoro už budem prispievať o niečo pravidelnejšie. :)

nedeľa 18. septembra 2016

Pár dní v Piešťanoch

Väčšinou sú najlepšie výlety a akcie, ktoré neplánujete, ale zrazu vám prídu do cesty. Keď som posielala pred týždňom v piatok do jednej súťaže 2 minúty pred uzávierkou správnu odpoveď. Netušila som, že budem jedna z troch, ktorá vyhrá vstupenky na medzinárodný filmový festival Cinematik. Akurát som mala ten týždeň nahlásené voľno, takže bolo jasné, že sa ide. 

Odrazu som na poslednú chvíľu riešila s kým pôjdem a zháňala som ubytko, čo tiež bola celkom výzva. Prvú noc pobytu sme strávili v rodinnom apartmánovom dome Villa Pšenek. Takže nasledujúce zábery sú aj odtiaľ.
chodba
gauč, sedačka, stolík a televízor
naša posteľ
Priateľovi sa toto ubytovanie tiež veľmi páčilo. A ja som sa tiež cítila pohodlne. Na druhý deň sme však museli skoro ráno vstávať, keďže priateľ cestoval ráno do práce a ja zas domov.
Boli sme mierne rozbitý. Vystúpili sme v Nových Zámkoch, kde sme sa aj rozlúčili. Ja som sa potešila, že som tam na stanici našla miesto, kde robia dobrú kávu a kúpila som si k nej donutku. O raňajky som tým pádom mala postarané a spokojná som nastúpila s kávou do vlaku.
Keď som sa znovu vracala do Piešťan a tentokrát s mojou mamou. Tak som prevetrala šaty a pri líčení očí som oprášila paletku The Nudes od Maybelline.
Väčšinou si cestovanie vlakmi užívame a inak tomu nebolo ani teraz. S priateľom som prvý večer videla film Café Society a s mamou som bola na dokumentárnom filme Beatles: Eight Days a Week. Oba filmy boli pre mňa zaujímavé.
v Dome umenia
Mama odišla ďalšie ráno a ja som poobede vybrala do Auparku. S kamarátkou sme sa dohodli, že si vyjdeme na kávu do Café Dias. Prišla som do kaviarne ako prvá a objednala som si tureckú kávu s kardamónom.
Keď prišla Lucka, tak jej oči zažiarili radosťou, keď zbadala, že majú aj jej obľúbený Oreo Cheesecake a hneď sme si ho objednali. Je ozaj dobrý.
Viackrát som si všimla Aperol Spritz, či už u niekoho na blogu alebo v nejakej kaviarni. Tak sme sa dohodli, že ho skúsime. Lucke až tak nechutil, ale mne zas chutil.
V meste sme si dali neskôr večeru. Tri baby sme sa podelili o pizzu s hmotnosťou 1 100g. A chutila ozaj dobre. Obsahovala tri druhy syra, šunku, šampiony a kukuricu. Trošku síce mala pripálené kraje, ale i tak nás nasýtila.
Ďalšie dva dni môjho pobytu sme bývali v rodinnom dome v centre Piešťan u jednej milej pani. Mala som pozvánky na 5 filmov a celkom si tých pár dni užila. Či už v centre mesta, kde predávali lokše, cigánsku a pivo alebo aj na samotnom filmovom festivale Cinematik. Kto vie, možno si to o rok zopakujem. :)






nedeľa 11. septembra 2016

The Day Off - Trnava

Nedávno mi kamoška navrhla, či nepôjdeme na Trnavský jarmok, keď už nám nevyšlo stretko počas Galantských trhov. Povedala som si, že je to super nápad, lebo mi vychádzalo voľno a chcela som ísť na tento jarmok už minulý rok. Často je lepšie veci príliš neplánovať, lebo potom nevyjdú.
 Naš malý výlet spočíval v tom, že sme si najprv obehali OC Max. Tam som kúpila havinovi nejaké maškrty. Takéto jazierko s mostíkom je cestou cez park pri Maxe.
Spýtala som sa kamarátky, či si myslí, že tam budú aj rybičky. A keď sme prišli bližšie, tak sme sa presvedčili o tom, že sú. 
 Pobehali sme si pekne celý jarmok a občas si spravili menšiu prestávku - na burčiak, pivo alebo podplamenník.
Trojičné námestie
 Potom sme sa už potrebovali schladiť a tak sme zašli do pivárne Krym-Sessler. Vyskúšala som aj rezané pivo a chutilo mi.
 Už si to žiadalo len nejakú večeru a dobre padol klobásový podplamenník, ktorý bol správne chrumkavý.
 A nebola by som to ja, keby som ešte nenavštívila drogériu. Niečo som tam kamarátke poradila a ja som si ulovila tento balzam na líčka a pery od Maybelline v odtieni 01 Innocent Peach.
 Na spodnej fotke som ho aj vyskúšala. Tento broskyňový odtieň je veľmi jemný na perách a aj na líciach. Na perách ho takmer ani nerozoznám od prirodzenej farby pier. Správa sa ako balzam, čiže tónuje a zanecháva príjemný pocit na perách.
 Kúpila som nejaké drobnosti aj domov. A nebola by som to ja, keby som z trhu nedoniesla nejaké mydlielko. Jedno z nich by som chcela podarovať. Žlté je s vôňou litsey cubeby - celkom svieža vôňa a zelené je s vôňou morskej riasy, tá už má o niečo menej sviežu vôňu. Mydlá sú od výrobcu Mystická mydlárna.
Takže to by bolo odo mňa na dnes všetko. Máte radi jarmoky a tradičné trhy? Ak áno, čomu na nich nikdy neodoláte?

utorok 6. septembra 2016

Random post č. 2

Leto sa už chýli ku koncu. Možno nás prekvapí ešte babie leto. Ako to tak u mňa býva, tak sa mi v tablete a v PC nakopili fotky a ja som sa s nimi rozhodla podeliť.  
V Lidli si vždy nájdem nejaké dobroty. Grécky týždeň máme s priateľom v Lidli najradšej. On vždy nakúpi listy vinnej révy naplnené ryžou. Ja zas hľadám niečo nové a niečo overené. Keksíky Admirálky od Tastino sú podľa mňa dobrou maškrtou ku káve. Čokoláda na nich je mäkká a biela náplň mi pripomína niečo medzi mliečnou plnkou alebo vaječným likérom. Priateľovi veľmi chutili. Tyčinky zo španielského týždňa hore sú niečo ako orechy v karamele. Ja som z nich mala len jeden druh. Sú celkom tvrdé, ale chutia dobre. Ešte viac ako sladkosti mi chutia rôzne slané oriešky v župane alebo chipsy. Oriešky s príchuťou tzatziki sú od Eridanous a kúpila som si ich už druhý rok po sebe.
Tieto pekné naušnice sú z C&A. A vďačím za ne spolužiačke, ktorá si ich všimla.
Po piatich rokoch som sa rozlúčila s magnetickým lakom od Flormar. Aj keď už tento lak na stránke nie je v ponuke, tak vás od nich možno zaujme niečo iné. Magnetické laky som našla ešte v ponuke u značky Barry M.
Kamarátka Lucka ma naučila chodiť do Coffeeshop Company. Ja som si tam obľúbila snickers rez, na ktorý som naučila aj mamu. Naposledy som skúsila aj Oreo Shake a pri konci sa už ťažšie ťahal cez slamku, keďže ozaj obsahuje kúsky Oreo keksíkov.
Možno sa čudujete, prečo postujem fotku figy. Doma na záhradke máme síce figovník, ale takéto veľké figy sme doposiaľ nemali. Túto krásavicu sme kúpili v BILLE v Centráli. A teraz trošku premostím, lebo jedno z mojich posledných líčení sa farebne ponášalo na figu z fotky.
Líčenie, ktoré sa farebne ponáša na figu z hornej fotky. Použila som očné tiene z palety testerov, ktoré som mala ešte z mojich pracovných čias v Yves Rocher. Bohužiaľ, túto farebnú kombináciu asi nemajú v ponuke, ale potešili by ma, keby ju znovu zaradili. Fialový tekutý rúž mám od značky Manhattan, ktorá patrí pod Coty, tak ako aj značka Rimmel, preto sa produkty týchto značiek na seba obalmi podobajú. Je to ozaj nezmar, ktorý sa neodtláča, ani keď pijem a výdrž má viac než dobrú. Ani tento produkt, sa mi už nepodarilo nájsť v žiadnom slovenskom eshope, ale možno ešte na neho niekde mimo SR narazíte. Modrá tekutá linka je od Oriflemu.
Nedávno ma v Tescu na Kamennom námestí zaujala paleta farebných korektorov od značky Technic. Paleta ma vyšla okolo 4 €. Na zadnej strane je stručný návod ako jednotlivé odtiene používať. Zatiaľ sa mi pozdáva a celkom sa dá s ňou pohrať.
Medzi moje ďalšie objavy z Tesca na Kamennom patrí uhorková textilná maska od IDC Institute. Pleť po bola po jej použití hydratovaná a svieža. Takáto jednorázová maska stála 1,99 €. Cheek Pops sa síce trochu pripomína jeden nemenovaný balzam na pery, ale v skutočnosti ide krémovú lícenku, ktorá je celkom slušne pigmentovaná. Čo sa týka výdrže, to až také terno nie je, po takých 8 hodinách ju už ani nevidím. Vyšla ma na 1,49 €. Výhoda krémových líceniek oproti púdrovým je tá, že ak to preženiete s množstvom, tak sa to dá ľahšie skorigovať.
Keď som si tak v práci listovala Tesco leták, tak ma zaujali syry od Cahill´s Farm. Išlo o syry typu cheddar s príchuťou červeného vína, piva a s whisky. Na spodnej fotke si môžte pozrieť, ako vyzerajú pivný syr a vínový po rozkrojení. Každý syr stál 2,99 € v akcií a my sme si spravili prvú ochutnávačku s bielym vínkom.
Aj keď to pri posledných fotkách mohlo vyzerať, že robím reklamu Tescu. Skutočnosť je taká, že tam kvôli práci trávim nejaký čas a preto mi občas niečo padne do oka, resp. do nákupného košíka.

V ktorom obchode vám vždy niečo padne do oka? :) Budem rada, ak mi napíšete nejaké svoje tipy.