utorok 19. júna 2018

Testovanie pleťovej rady NovAge True Perfection od Oriflame

Dostala som možnosť otestovať a neskôr si aj odkúpiť pleťovú sadu NovAge True Perfection od švédskej značky Oriflame. Táto sada využíva využíva výťažok z rastlinných kmeňových buniek z Acai a výťažok z hodvábneho stromu.

Okrem produktov, ktoré sú súčasťou sady, tak som dostala na skúšku aj upokojujúci odličovač očí NovAge. Ten v sade nenájdete. Mne sa páči jeho gélová konzistencia. Odličuje podľa mňa dobre. Je neparfumovaný. Aplikujte ho jemne a nedávajte ho priveľa, lebo ja som s nim už párkrát podráždila oči, keď sa mi dostal do oka. Je obohatený o provitamín E a má 150 ml.

Celkovo sada pozostáva zo šiestich produktov. Čistenie pleti prebieha v dvoch krokoch. Najprv použijete čistiaci gél a potom tonizačnú vodu. Čistiaci gél pení mierne a pleťová voda príjemne vonia. Po týchto krokoch je pleť jemnejšia a jasnejšia. Ráno zvyknem čistiaci gél kombinovať s prístrojom na čistenie pleti SkinPro.  Keď sme si pleť takto pripravili, tak je načase ju hydratovať a to pomocou - séra, očného krému, denného krému a nočného krému. Pleťové sérum je ľahučké a ja zvyknem aplikovať 1 až 2 pumpičky a rozotieram ho až ku krku. Veľmi rýchlo sa vstrebáva a zanecháva pleť rozjasnenú. Rozjasňujúci očný krém obsahuje kofeín. Má masážny guľôčkový aplikátor, ktorý príjemne chladí. Tento očný krém chladí a pomáha eliminovať opuchy a tmavé kruhy pod očami. Konzistenciou mi nepripomína krém, ale skôr gél. Tiež platí to, čo pri očnom odličovači opatrne, aby sa vám nedostal priamo do oka, lebo môže vás zaštípať. Ja mám občas nešikovnú ruku a nie je to tým pádom chyba produktu.
Denný a nočný krém z tejto sady majú totožnú vôňu, ale ako to už býva, tak nočný krém je predsa len o niečo hutnejší. Inak krémy nezanechávajú na pleti mastný pocit, ale zanechávajú ju rozžiarenú a vždy si vonkajšou stranou ruky dotýkam líc, keďže ich mám po aplikácií krému príjemne vláčne. Moja pleť je typovo suchšia okrem brady, ktorá je mastná a problematická. Táto sada vyhovuje obom typom mojej pleti. Nezdá sa mi, že by upchávala póry a nerobia sa mi ani šupinky v okolí úst. 
1. deň po používania pleťovej rady NovAge
Deň pred prvou aplikáciou som bola na hĺbkovom čistení pleti u kozmetičky, takže moja pleť síce na začiatku používania vyzerala všelijako. Avšak tiež potrebovala pár dní na regeneráciu. Keď som začala používať túto sadu, tak sa mi brada spočiatku mierne šúpala. Postupne to, ale prestalo a mala som pocit, že pleť si na novú kozmetiku už zvyká.   
po 12 dňoch
Mala som pocit, že už sa mi menej vyhadzujú podkožné vyrážky. Sem tam sa objavila nejaká menšia vyrážka, ktorú som pomocou tyčiniek na uší jemne vytlačila. Na tejto fotke sa mi zdá, že pleť je už o niečo jasnejšia. Po tomto období som absolvovala znova chemický píling, ale len v oblasti brady. 
po 19 dňoch
Pôvodne som mala recenziu napísať po 2 týždňoch, ale ako vidno na tejto fotke, tak lepší výsledok som dosiahla o niečo neskôr. Predsa len čím viac času, tak tým viac sa výsledky môžu ukázať. Tu som mala pleť už farebne jednotnejšiu a jasnejšiu. Menej sa mi vyhadzovali vyrážky. 
po 23 dňoch a po aplikácií textilnej pleťovej masky NovAge
Okrem tejto pleťovej sady som skúsila aj textilnú pleťovú masku NovAge. Spočiatku ma pleť mierne štipkala, ale po chvíli to prestalo. Maska je síce len na jedno použitie, ale bol to príjemný relax hneď po kúpeli. Maska je obohatená o kyselinu hyaluronovú, vitamín A a C a nikotínamid. V prípade, že potrebujete dodať pleti hydratáciu a rozjasniť, tak by mohla byť pre vás. Po kúpeli bola moja pleť asi prekrvená, tak preto ten ružový tón v tvári.
po mesiaci používania
Po mesiaci používania je pleť farebne jednotnejšia, má menej nedokonalostí a jazvičky po akné sa zdajú byť jemnejšie. Myslím, že v porovnaní s prvými dvomi fotkami je to predsa len o niečo lepšie. 
Už dlho som uvažovala, že túto sadu vyskúšam, ale kedže som používala inú kozmetiku, tak som to stále odkladala. Až kým som nedostala možnosť vyskúšať ju, za čo som vďačná. 

Myslím, že ten pokrok s pleťou som dosiahla, či už vďaka kozmetike, kozmetičke, ale aj vďaka tomu že mi opadol stres zo školy po štátniciach. Uvedomujem si, že akné môže u mňa vznikať z rôznych príčin - či už je to trávenie, hormóny, únava alebo stres a možno je tu aj faktor, o ktorom zatiaľ netuším. 

Každopádne som v dobrom prekvapená, lebo mám skúseností aj s drahšou kozmetikou a s výsledkom som nie vždy bola spokojná. Táto sada vás v akcii vyjde na 62,99 €, čo sa možno zdá naraz ako dosť peňazí, ale keď si to prepočítate na jednotlivé produkty. Nie je to o nič drahšie ako produkty v drogériách. Navyše pokiaľ máte v sade zastúpené takto všetky produkty, tak máte väčšiu istotu, že sa budú vhodne dopĺňať a nemusíte kombinovať produkty rôznych značiek. 

Viem, že sú ľudia, ktorí sú skeptickí, keď im poviete, že používate Oriflame alebo Avon. Automaticky podceňujú tieto značky len kvôli tomu, že predávajú kozmetiku prostredníctvom katalógov, ktorá je navyše cenovo dostupná. Treba si však uvedomiť, že každá značka sa vyvíja a snaží sa držať krok s konkurenciou. V súčasnosti je aj na kozmetickom trhu taká konkurencia, že nikto si nemôže dovoliť zaspať na vavrínoch. Tak ako kedysi boli tieto značky považované za drahé v porovnaní s platmi, tak sú teraz brané ako lacné. 

Balenia produktov majú štandardné veľkosti. Čistiaci gél a tonizačná voda majú 200 ml. Krémy majú 50 ml a pleťové sérum má 30 ml.  Krémy majú ťažšie sklenené obaly. Čistiaci gél a tonizačná voda majú zas plastové obaly. Najrýchlejšie sa mi míňa tonizačná voda a očný krém. Tieto produkty si viete zakúpiť aj jednotlivo. 

Po pravde mám radšej čistenie pleti pleťovým mliekom, ale zvykla som si aj na čistiaci gél. Ten prvý týždeň sa mi zdalo, že mi nesušil len bradu, ale aj okolie úst. Musela som si viac natierať aj pery hojivým zázrakom alebo balzamom na pery. Podľa mňa táto sada môže sedieť všetkým typom pleti, či už suchej, zmiešanej, normálnej alebo mastnej. Moju pleť dala do rovnováhy a som zvedavá, aký výsledok po dlhšej dobe dosiahnem. Za seba môžem sadu odporučiť.

Poznáte túto pleťovú sadu? používate skôr lacnejšie alebo drahšiu pleťovú kozmetiku?









štvrtok 7. júna 2018

Spotrebované a vyradené produkty za apríl a máj 2018

Skončilo sa pre mňa jedno turbulentné obdobie a teraz mám trochu pokoja. Dúfam, že to nejakú dobu vydrží. Doma sa mi za dva mesiace nazbierali prázdne obaly. Možno to poznáte, keď sú v domácnosti dve ženy, tak sa kozmetika míňa celkom rýchlym tempom, ale zas sú produkty, ktoré do exspirácie nestihnete vypotrebovať. Takže aj tento príspevok bude venovaný spotrebovaným a vyradeným kozmetickým aj nekozmetickým produktom. Urobte si kávičku alebo čaj, keďže tento typ príspevku nikdy krátky nie je. :) 
Môžete si overiť aj v starších príspevkoch, že soľ od KAWAR som nemala prvýkrát a myslím si, že ani naposledy. Je vhodná aj na citlivú pokožku a taktiež aj pokiaľ vás trápi akné alebo ekzém. Sprchový gél bio aloe a mandľový olej SANTE vás prekvapí svojou povzbudivou a osviežujúcou vôňou. Mne tá vôňa pripomínala mix citronely a medovky. Má zásadité pH a je vhodný aj na každodenné použitie. CC krém Mary Kay v odtieni Light to Medium som dostala a spočiatku mi odtieň sedel. Počas zimy som však vybledla a už bol na mňa tmavý, čiže neskôr skončil u mamy, ale ani tá ho nestihla celý spotrebovať. Má SPF 15 a na pleti je úplne ľahký. Nezaťaží ju. Krycia schopnosť je skôr nižšia až stredná.

Sprchový gél senses čokoláda a kokos od Avon som už na oficiálnej stránke nenašla, pokiaľ ho však budú mať v ponuke, tak vám ho môžem odporučiť, ak máte radi sladké vône. Vonia priam na zjedenie. V práci som spotrebovala hydratačný krém na ruky a nechty s jazmínom, glycerínom a vitamínom E tiež od Avon. Na to, že je tento krém pomerne lacný, tak ozaj ruky dobre hydratoval a krásne voňal (skôr taká mydlovo - kvetinová vôňa).
Jarischov roztok si kupujem v lekárni Dr. Max. Tento pomerne lacný pomocník ma už viackrát podržal. Nedráždi a pokiaľ vás trápi ekzém alebo akné na tvári, tak  vám môže pomôcť. Po pár mesiacoch sme vypotrebovali aj šampón HAIR PRO-TOX od KALLOS, ktorý je obohatený o keratín, kolagén a kyselinu hyaluronovú. Okrem toho obsahuje panthenol, kokosový olej a olivový olej. Myslím, že aj vďaka KALLOS produktom moje vlasy nebývajú v poslednej až tak zničené, keď sa dávam strihať u kaderníčky. Bio mydlo s bambuckým maslom a slivkovým olejom Botanicus má zaujímavú vôňu. Ja v nej cítim najmä bazalku a majoránku. Je vhodné aj na umývanie rúk a otec si ho neskôr privlastnil na umývanie tela.

Vyživujúci komplex na vlasy a nechty od Oriflame som používala počas 3 týždňov. Je to síce krátka doba, aby som tento produkt mohla úplne zhodnotiť. Koncom apríla som si po dlhej dobe dala zafarbiť vlasy a nedávno mi po vyše mesiaci povedala známa, že nemám zničené vlasy. Takže podľa mňa aj pri vlasoch je dôležitá starostlivosť zvonka aj zvnútra, čiže nielen vlasová kozmetika, ale aj to či máte dosť vitamínov a minerálov. Na nechtoch som zatiaľ posun k lepšiemu nezaregistrovala. Vyživujúce sérum na rast rias a obočia Mary Kay som vám spomínala už v minulom príspevku a do určitej miery isto funguje. Gél na holenie od Avon som už nemala prvýkrát. Má neutrálnu vôňu. Textúra je pri dotyku gélovo-olejová. A až tak nepení, ale holí sa s nim dobre.  
Nedávno som dobrala aj kapsule Omega 3 od Oriflame, ktoré pozitívne vplývajú na mozog, srdce a pleť. Berú sa po 2 kapsuliach denne pri jedle. V prípade, že máte nejaký zápal alebo lezie na vás choroba, tak si môžete dať aj viac. Antibakteriálne mydlo na štetce Makeup Revolution mi vydržalo dosť dlho. Kupovala som ho ešte minulý rok. Je to inak šikovný a praktický produkt aj na cestovanie. Štetce čistí ozaj dobre. Transparentný sypký púder Mary Kay je síce praktickým produktom, na koľko sa prispôsobí každému odtieňu pleti. Ja som však spokojnejšia s minerálnym sypkým púdrom od tejto značky, avšak pri ňom si musíte trafiť odtieň. Zdalo sa mi, že transparentný púder viac zvýrazňoval suché miesta na mojej tvári a to aj po použití fixačného spreju.

So zmatňujúcim fixačným sprejom od NYX som mala od začiatku komplikovaný vzťah. Zdalo sa mi, že mi pleť ešte viac vysúšal a spomínam si, že asi len raz som bola s jeho výsledkom spokojná. V tomto prípade som nemala dať na odporúčanie predavačky v kamennej predajni a mala som ho radšej odmietnuť. Regeneračný balzam v spreji L´Oreál Paris Elseve Total Repair 5 bol pre mňa praktický produkt. Už som to pravdepodobne spomínala, že mám radšej balzamy a kondicionéry, ktoré sú bezoplachové a v spreji. Nemám voči tomuto produktu žiadne výhrady. So suchým šampónom Kallos GOGO som už nebola tak spokojná. Mala som už aj lepšie suché šampóny. Hydratačné telové mlieko Kallos GOGO  bolo nielen minimálne parfumované, ale aj cenovo dostupné. Malo redšiu konzistenciu a dobre sa rozotieralo. Obsahuje olivový olej, mandľový olej, vitamín E a provitamín B5.     
Spevňujúce telové mlieko proti celulitíde CELLU BREAK 5D od Avon sa už na mojom blogu objavilo viackrát. Aj keď celulitídu úplne neodstráni, tak nejaký efekt určite má. Hydratačný suchý telový olej SKIN so SOFT tiež od Avon vonia krásne a pripomína suchý olej, ktorý mal Avon už dosť dávno v ponuke, ale vtedy bol akože s lesnou vôňou. Len ho nepoužívajte po holení, lebo obsahuje alkohol a štípalo by vás to. Pleťovú masku s aktívnym uhlím Clear Proof Mary Kay som na blogu už spomínala a môj názor na ňu sa nezmenil. Dvojfázový elixír pre farbené vlasy GLISS KUR Ultimate Colour od Schwarzkopf chráni a uzatvára farebné pigmenty pre ochranu farby a lesku farbených vlasov. Používala ho hlavne moja mama, keďže ja som donedávna nemala ešte farbené vlasy. Nesťažovala sa, čiže predpokladám, že s nim bola spokojná.Cukrový peeling na pery s bambuckým maslom White Tea & Citrus od Mary Kay je rýchlym a praktickým pomocníkom, pokiaľ vás trápia suché pery so šupinkami. Nie je lacný, ale pokiaľ sa vám nechce práve vyrábať domáci peeling na pery, tak vám určite nejakú dobu vydrží. Ja som ho používala približne 9 mesiacov. A bacha na neho, lebo dobre chutí!

Spotrebovala som aj miniatúru krému na ruky bez parfumácie tiež od Mary Kay, ktorý je síce bez vôňe, ale pokiaľ máte citlivú pokožku rúk, tak nedráždi a vyživuje. Krémový korektor Essence v odtieni 10 natural beige som vyradila, lebo sa mi rozpadol obal. Korektor bol krémový a kombinuje v sebe dva odtiene, čo je celkom praktické. Používala som ho pod oči a aj na vyrážky. Myslím, že sa mi vo vráskach pod očami až tak nezhlukoval. Nemastný hydratačný gél Mary Kay som používala určité obdobie namiesto denného a nočného krému. Je vhodný, pokiaľ máte zmiešanú pleť a trápi vás akné. Hydratuje pleť počas 10 hodín a môžem povedať, že určite som po ňom nemala pocit suchej pleti. Bol ľahučký a pleť osviežil. Krém na ruky Lorana u mňa nevidíte na blogu prvýkrát. Ja som ho okrem rúk zvykla používať aj na nohy. Poznám aj lepšie krémy na ruky, ale na to že tento krém nosí domov vždy otec, tak ho nechcem veľmi zhadzovať. Keďže je cenovo dostupný, tak ho by som ho kvalitou určite neprirovnávala ku krému na ruky Mary Kay, keďže tento je asi 10x lacnejší a tomu aj zodpovedá kvalita. 
Osviežujúci sprej na tvár s uhorkou a dvojzubom Oriflame mi spočiatku nevadil, ale časom moju pleť začal dráždiť. Dokonca mi po ňom sčervenala tvár a to som dokonca mala pleťové mlieko z tejto rady dávnejšie, ale to mi nerobilo žiadne problémy. Hrejivý krém na ruky Aroma Ritual jablko a škorica od Dermacolu má ozaj výraznú a skôr zimnú vôňu. Je výživný. Obsahuje olivový olej, glycerín a panthenol. Na to, aký je lacný, tak dostanete celkom dobrý krém na ruky. Na vani máme momentálne vyložené peelingové mydlo Yves Rocher  s mandarínkou, citrónom a cédrom. Čakala som, že bude o niečo výraznejšie voňať na pokožke, ale škrabká celkom slušne. Má 200 g, čiže je ho celkom dosť. Toaletné mydlo Green Pharmacy s mrkvou a tekvicovým olejom sme už spotrebovali. Používali sme ho iba na umývanie rúk. Po pravde mi toto mydlo voňalo skôr po melóne. Mydlo má bielu farbu a pri kontakte s vodou je krémové.

Antibakteriálny gél na ruky HiGeen som nosila v kabelke, aj kvôli tomu, že cestujem a pokiaľ si aj odbehnem na záchod alebo niekde, kde nemám prístup k umývadlu, tak si chcem určite potom vydezinfikovať ruky. Gél obsahuje glycerín a vitamínové perličky. Paletku rozjasňovačov Techníc Strobe Kit som vyradila, keďže sa mi úplne rozpadol obal. Inak samotný produkt je dobrý. Obsahuje dva krémové a dva púdrové rozjasňovače. Avšak plastové obaly Technic produktov nie sú moc kvalitné a plast veľa nevydrží. Suchý šampón Tropical od Batiste som mala pribalený k časopisu v cestovnom balení. Voňal ozaj krásne po ananáse a kokose. Podľa môjho názoru Batiste suché šampóny patria určite medzi tie najlepšie v našich končinách. Púder od REVERS v odtieni 2 som spomínala už v januári. Môj názor na neho sa až tak radikálne odvtedy nezmenil. Zhrniem to tak, že za tých 0,49 € odviedol slušný výkon, aj keď nie je úplne dokonalý. Ošetrujúci olej Love Nature s výťažkom z čajovníka od Oriflame som používala lokálne na vyrážky a zapálené miesta. Myslím, že funguje, lebo zapálené vyrážky vysúšal. Ja mám inak celkom rada vôňu čajovníka, je taká dezinfekčná.         
Balzam na pery alverde som dostala od kamarátky, avšak nestihla som ho minúť celý do exspirácie. Obsahoval perleť a bol tónovaný do svetlo-ružovej. Na perách bolo skôr vidieť jemnú perleť. Nebol až taký hydratačný. S ťažkým srdcom sa lúčim s dlhotrvajúcim očným tieňom od L´ORÉAL v odtieni 006 all night blue.  Bol ako čistý zlisovaný tmavomodrý pigment s trblietkami. Nielen pigmentácia bola super, ale aj výdrž. Len som ho už mala dlho a isto bol po exspirácií. Vyraďujem od tejto značky už takmer spotrebovaný lak na nechty v odtieni 110 Crystal, čiže išlo o priesvitný lak na nechty. Už zostarol a zhustol. Avšak väčšinu z neho som využila. Neurazil, ale ani neohúril. Paletku očných tieňov opäť od L´ORÉAL v odtieni Disco Smoking som nestihla vypotrebovať a rozpadol sa mi obal. Už asi aj preto sa opotreboval, lebo som ju mala dlhšie. Bola dobre pigmentovaná a išlo skôr o tiene určené na výrazné večerné dymové líčenie očí.

Matnú tekutú bielu očnú linku master ink od Maybelline som spomínala v staršom príspevku. Aj tá už zostárla. Mala som ju celkom rada. Aj keď som ju pri aplikácií musela vrstviť, aby som dosiahla rovnomerne pigmentovanú linku. Ďalší produkt, ktorý som musela vyradiť kvôli exspirácii a bude mi dozaista chýbať je masielko na pery v ceruzke Astor Soft Lipcolor Butter v odtieni 007 Delicate Lilac. Má svetlofialovo-ružovú farbu. Na perách je veľmi príjemné, aj pokiaľ máte skôr suchšie pery. Treba však rátať s tým, že sa odtláča, pokiaľ pijete a jete. Tekutý korektor Mary Kay Perfecting Concealer v odtieni Light Ivory má vyššie krytie. Skúšala som ho pod oči, ale tam mi zaliezal do vrások. Myslím, že je skôr lepší na zamaskovanie nedokonalostí.
Nedávno som vyradila z hygienických dôvodov už druhú hubku z U- Boxu. Umývanie tváre takouto hubkou je veľmi príjemné, takže pokiaľ tvár nečistíte rotačnou kefkou a chcete niečo jemnejšie, tak je to fajn možnosť. Vyhadzujem aj matnú oranžovú ceruzku na oči Jumbo v odtieni Coquelicot od Yves Rocher. Začala sa mi lámať a nevedela som ju už zastrúhať. Líčenie s touto ceruzkou si môžete pozrieť v decembrovom príspevku. Podľa mňa bola veľmi mäkká a to bol možno dôvod, prečo sa tak lámala. Inak bola krémová a dobre pigmentovaná.

V červenom obale sa nachádzal rúž The ONE Colour Stylist Intense od Oriflame v odtieni Electric Crimson. Je to presne ten odtieň červenej, ktorá nerobí žlté zuby. Podľa mňa je tento odtieň ladený skôr do studena, aj keď na fotke vyzerá do tepla, ale naživo je iný a je ozaj dobre pigmentovaný už v prvej vrstve. V období, keď som minula pleťový krém, tak som poskúšala vzorky pleťových krémov od VICHY, ESTÉE LAUDER, NUXE, Yves Saint Laurent a Havlíková Apotéka. Najmenej sa mi pozdával asi ESTÉE LAUDER a najvýživnejší bol prírodný zázrak od Havlíkovej Apotéky. Ostatným vzorkám nemám, čo vytknúť. Zdali sa mi celkom fajn.
V skúšaní vzoriek som pokračovala. Vyskúšala som napr. vzorku AntiAgeUltra pleťového krému od Rose of Bulgaria s ružovým olejom. Po pravde mám rada kozmetiku z ruží a od tejto značky sme už raz mali doma čistiace mlieko a ružovú pleťovú vodu. Aj čo sa týka vzorky, tak tento krém vyzeral, že by mojej pleti celkom sedel. Vzorka denného anti-age levanduľového krému som až taká nadšená nebola. Na deň moju pleť celkom sťahoval a na to, že mám zmiešanú pleť, tak mi to vadilo. Oba krémy vyrába výrobca Bio Fresh. Rozhodla som sa na bratrancovej svadbe otestovať vzorku mejkapu od Dr. Hauschka v odtieni 01. Snažila som sa ho navrstviť, pri čom sa začal trošku droliť, čiže som to robiť asi nemala. Aby som to však zhrnula, tak nakoniec to dopadlo dobre a nebolo to vidieť a výsledok si môžete pozrieť o dve fotky nižšie.

Otestovala som aj vzorky denného a nočného krému proti vráskam od NIVEA, ktoré obsahuje koenzým Q10 a čistý vitamín C. Oba krémy sú výživné a voňali tak typicky niveacky. Hydratačný krém BOBBI BROWN sa mi na základe vzorky zdal bez parfumácie a dobre sa vstrebával. Takže možno by si s mojou pleťou rozumel. Ďalej som spotrebovala dve vzorky PILATEN čiernej zlupovacej masky. Maska sa necháva pôsobiť aspoň 30 minút.A treba sa pripraviť, že vám nestiahne len čierne bodky, ale aj vydepiluje chĺpky na tvári, čo môže byť pre väčšinu bolestivé. Ja som však divná a mne to nevadilo - skôr naopak. Všimla som si však, že pokiaľ som mala na vyrážke bielu hlavičku, tak tú už maska nestrhla.
s dlhotrvajúcim očným tieňom L´oréal v odtieni 006 all night blue
s rúžom v ceruzke Astor Lipcolor Butter v odtieni 007 Delicate Lilac

s mejkapom Dr. Hauschka v odtieni 01
Pokiaľ bol niekto schopný prečítať tento príspevok celý, tak klobúk dole! Pretože som sa fakt dosť rozpísala. Najbližšie si pre vás chystám recenziu pleťovej kozmetiky jednej značky. Dúfam, že do týždňa sa mi to podarí spísať.

Prajem vám pekný záver týždňa! :)

štvrtok 31. mája 2018

Májové inšpirácie 2018

Aj keď máj je mesiacom lásky, tak pre mňa je len o niečo menej hektický, ako bol apríl a čoskoro budem mať hádam o niečo viac pokoja. Avšak nech sa dialo hocičo, nič mi nezabránilo užívať si kozmetiku a rôzne dobroty. 
Od kamarátky som dostala k narodeninám túto kozmetickú nádielku. Šampón a balzam na vlasy od L´ORÉAL Paris Elseve Extraordinary Clay, ktoré obsahujú tri blahodárne íly. Táto vlasová starostlivosť je určená pre rýchlo mastiace sa vlasy. Zaujala ma už dávnejšie, keď sa začala objavovať u slovenských a českých blogeriek a youtuberiek.

Kamarátka mi posunula make-up od Dermacol, ktorý jej nesadol odtieňom. 24 h Control Make-up v odtieni č. 3 bol tmavý aj na mne, ale sadol mojej mame. Tak som ju s nim nalíčila, keď sme išli na svadbu a zostane už u nej. Výsledný efekt po nanesení make-upu mi príde matný a krytie je vyššie. Balzam na pery alverde chai je z limitovanej edície a má pripomínať chai latte. Nefarbí pery. Má krémovú konzistenciu a teší ma, že nie je tuhý, keďže ja mám občas veľmi suché pery a presne takúto konzistenciu od balzamu potrebujem.
Je to už minimálne rok, čo som si z Oriflame objednala sypkú farbu na líčka The ONE v odtieni Radiant Bronze. Áno, bola na mňa príliš tmavá, keďže som bleduľa. Avšak v slabšej vrstve sa dá použiť nielen na líca, ale už som ju skúšala aj ohybu očného viečka. Líčenie môžete vidieť na týchto dvoch fotkách a občas sa mi zdá, že trošku fľakatí, ale možno sa s tým ešte popasujem.
O sérách na rast mihalníc ste pravdepodobne počuli. Takéto séra s dobrými recenziami sú celkom drahou záležitosťou. Po pravde dať za takéto sérum okolo 80 € je už trošku pritiahnuté za vlasy. Navyše, keď sérum miniete a mihalnice po čase vypadajú. Takže dlhé mihalnice si užijete len určitú dobu, nejde o trvalý efekt. No stále sa mi to pozdáva o niečo viac ako dávať si umelé riasy. Ja som používala vyživujúce sérum na riasy a obočie Mary Kay. Na tejto fotke mám síce špirálu, ale po pravde bez špirály mám dosť svetlé a rovné riasy.

Sérum mi vydržalo polroka, a to že mi rástli o niečo dlhšie a hustejšie mihalnice, som spozorovala už po mesiaci hlavne pri vonkajšom kútiku oka. Mohla som si dať úplne hocijakú špirálu a moje mihalnice pôsobili konečne výraznejšie. Určite chcem vyskúšať viac takýchto sér. Upozorňujem, že pri aplikácií si dávajte pozor, aby sa vám sérum nedostalo do očí. Mohlo by vás štípať. Nanášajte ho tesne nad líniu mihalníc, ako keby ste nanášali tekutú očnú linku, takisto môžete toto sérum využiť, pokiaľ máte riedke obočie a nedorastá vám.
Život si treba občas aj osladiť! A ak by ste sa ma spýtali, či chcem radšej postavu do dvojdielnych bikín alebo lahodný zákusok s dobrou kávou. Tak moja odpoveď by bola jasná! Určite by som čokoládovo-jahodovému raw zákusku nedala košom a kávu môžem na milión spôsobov. Veľmi dobré raw zákusky majú v cukrárni MarLin v Galante a robia tu aj dobrú kávu.
Nedávno som si kúpila COSMOPOLITAN a bol k nemu pribalený sprchový gél Home Spa od Douglas s vôňou plumérie a ibišteku. Určite som zvedavá, aký bude, ale chvíľku potrvá, kým ho otestujem. Zapojila som sa do súťaže, ktorú na svojej stránke mala dm. Podarilo sa mi vyhrať 20 € kupón na nákup dekoratívnej kozmetiky trend IT UP. Rozhodla som si doplniť produkty, ktoré mi v kozmetickej zbierke chýbali a zároveň som si vybrala aj niečo, čo mi padlo do oka. Potrebovala som make-up, ktorý mi na pleti bude konečne sedieť a podľa toho, ako sa moja pleť v poslednej dobe správala. Chcela som hydratačný rozjasňujúci make-up, tak som vsadila na Sheer Nude make-up v odtieni 010 a zatiaľ som celkom spokojná.

Kompaktný púder Skin Supreme v odtieni 010 zatiaľ dobre dopĺňa make-up. Potrebovala som taktiež aj tyčinkový korektor, s ktorým budem vedieť prekrývať vyrážky a pod. A s tým si hravo poradí Matte Beauty Perfection korektor v odtieni 010. Tekutý metalický lesk na pery Liquid Chrome Lipcream v odtieni 040 môžete vidieť na fotke nižšie. V skutočnosti je ešte intenzívnejší a viac metalický. Pri pokladni som objavila lak s metalickým efektom v ružovo-fialovom odtieni 250, ktorý určite medzi lakmi nemám a to mám doma fakt dosť veľa lakov na nechty. Pre svoj nevšedný odtieň 100 ma zaujala vysúvacia ceruzka na oči v sivo-hnedom metalickom odtieni. Po aplikácií na ruku je pigmentovaná dobre, ale na očiach je skôr nenápadná.
s tekutým rúžom trend IT UP
Spravila som svoju prvú objednávku na Pink Pande a využila som akciu, ktorá teraz platí pri nákupe kozmetiky Makeup Revolution nad 15 €. Pri zadaní hesla MILLION dostanete ako darček paletku 1 Million Palette, ktorá inak nie je samostatne predajná. Akcia potrvá do vypredania zásob. Paletka je pigmentovaná úplne božsky a menšiu ukážku z líčenia môžete vidieť o jeden záber nižšie. Paletka obsahuje matné a aj trblietavé tiene. Je ladená skôr do ružovo - hnedých tónov a teraz na leto bude pecková. Obal je kvalitný pevný a obsahuje aj zrkadlo, čo je tiež praktické.
Na pery som si vybrala metalickú sadu na pery Retro Luxe Kits Metallic - Souvereign, ktorá sa skladá z tekutého rúžu a ceruzky na pery. Môžete ho vidieť na líčení o záber nižšie. Inak v porovnaní s fotkou na e-shope mi odtieň príde v skutočnosti o niečo studenejší. Jeho výdrž ešte musím viac otestovať, ale som s nim inak celkom spokojná. Páči sa mi, že začínajú byť opäť v móde metalické lesky a rúže. Značka I Heart Makeup patrí tiež pod značku Makeup Revolution, avšak do tejto akcie sa nevzťahuje. Ja mám od tejto značky už dúhový rozjasňovač v studených odtieňoch Unicorn´s Heart a teraz som neodolala rozjasňovaču v teplých odtieňoch Dragon´s Heart. Opäť ide o veľké a krásne balenie. Fixačný sprej som z týchto produktov potrebovala asi najviac, lebo doma sa mi už jeden míňa a zatiaľ si na neho ešte vytváram názor, čiže viac vám dám asi vedieť až po čase.
Nedávno som dostala chuť trochu oživiť svoje raňajky. Skoro ráno ešte nebývam moc hladná a mám rada skôr niečo ľahké a pokojne to môže byť aj sladké. Kúpila som si tri koktaily od NutriFood a dostala som k nim aj šejker. Jeden koktail stojí 2,90 €. Zasýti ma rovnako, ako keby som si dala dve hrianky s maslom a šunkou. Čiže hladná som určite nebola a podelila som sa o ne aj s mamou. Mala som príchute - banán, čokoláda a lesné plody.

Nedávno prišiel L´Oréal Paris s novinkami. Najprv ma upútali rúže Color Riche z kolekcie BALMAIN a ja som si vybrala odtieň Confidence, ktorý môžete vidieť na perách o dva zábery nižšie. Je skôr taký oranžovo-zlatý, ale na perách je vidieť skôr tú zlatú perleť. Musím sa priznať, že milujem vôňu L´Oréal rúžov a aj tento vonia krásne. Neodolala som ani rozjasňujúcej paletke LA VIE EN GLOW v odtieni 02 Cool Glow, ktorá je na notino.sk každú chvíľu vypredaná.

Je pigmentovaná ozaj dobre. Najtmavší odtieň sa dá použiť ako bronzer a najbledší odtieň je skôr studený do modra. Myslím, že táto paletka im vyšla aj, čo sa týka odtieňov a aj kvality pigmentácie. Potrebovala som antibakteriálny kúpeľ na štetce, čo je vlastne také tuhé mydlo na štetce v nádobke. Vybrala som si tentokrát od značky Freedom. Myslím si, že mi vydrží dlhšiu dobu. Na čistenie štetcov sa mi takýto typ produktu osvedčil.

rúž na pery BALMAIN - Confidence


Na tejto poslednej fotke je čučoriedkový dezert z cukrárne Wagner. Túto cukráreň som už na mojom blogu spomínala a zákusky od nich sú nielen vizuálnym zážitkom, ale aj chuťovým. Rada sem chodím a vždy vyskúšam niečo iné. Sklamaná som ešte nebola. 

Aký ste mali máj vy? :) Čo vás tento mesiac potešilo? 


utorok 22. mája 2018

Flóra 2018

     Flóra v Bratislave je takou mojou každoročnou tradíciou už 5. rok. Čo sa týka tohto podujatia, nejde len o medzinárodnú výstavu kvetov a záhradníctva. Máte tu dobrú možnosť si kúpiť či už okrasné alebo úžitkové rastliny do bytu alebo záhrady z rôznych záhradníctiev. Ja sa sem vraciam nielen kvôli bylinkám, kvetom, ale hlavne kvôli ovocným kríkom. Toto podujatie väčšinou vychádza na začiatok mája. 
   Pokiaľ chodíte pravidelne, tak možno tiež máte pocit, že sa vám výstava zdá každý rok o tom istom.
    Určité prvky sa v niečom podobajú v porovnaní s predošlými ročníkmi, ale i tak ma vždy niečo zaujme, aj keď nemám potrebu si fotiť všetko.
    Tu sa mi veľmi páčili brezy s jazierkom a farebnými guľôčkami.
    Priateľovi sa veľmi páčil tento baobab, olivovník o pár fotiek nižšie a bonsaje.
    Táto stena z listov pripomínala terč.
    Myslím, že sú na výstave každý rok, ale i tak vždy vedia zaujať.
    Toto je olivovník, ktorý má cca 400 rokov a hodnotu 1750 €.
     Vyskúšali sme aj Mini Dutch Pancakes s banánom a kokosom. Boli chutné, ale za 3,50 € sa nám tá porcia zdala malá. To čo vidíte na fotke na vrchu je hlavne banán a podľa fotiek na facebooku sme čakali, že toho bude trochu viac.
  Začnem zľava našimi tohtoročnými úlovkami - hurmikaki, gardénia, mrazuvzdorný banánovník, červený egreš a kivi.
Na tejto fotke zas prevládajú bylinky zľava biela levanduľa, vietnamský koriander, bazalka, stévia a bobkový list.
  Neodolala som brusnici a tmavej bez-tŕňovej maline.
   S priateľom sme si kúpili aj nejaké čaje. Zatiaľ čo on uprednostnil čistý PU ERH. Tak ja som si zvolila PU ERH s bergamotom. Voňal mi. Tento čaj sa odporúča pred každým tučným jedlom.  Druhý čaj som si vybral čierny JAZMÍN GREY, ktorý má v sebe drobné kvietky - jazmínu a slnečnice. Oba už pijem a chutia mi. Vyrába ich SANNY TEA.
   Keď som bola malé dieťa. Rada som si listovala katalógy záhradkárskeho časopisu STARKL a snívala som o tom, že budeme doma pestovať čučoriedku, brusnicu, biele jahody (pineberry) a anglické maliny Tayberry (ide o malinočernicu). Malinočernicu mi otec zohnal a taktiež aj klasické černice. No v súčasnosti už malinočernice nemáme a možno si ich niekedy zoženiem ešte, lebo chutili dobre. Plody mali dlhšie v porovnaní s bežnými malinami a menej chlpaté.

  Postupne som si detské sny splnila. V záhrade máme tri druhy čučoriedok, rakytník, schizandru , ároniu, tri druhy ríbezlí, olivovník, dva druhy banánov a teraz už aj dva druhy egrešov.

Chodievate na Flóru? Máte nejaké vytúžené rastliny, čo by ste chceli pestovať?

pondelok 7. mája 2018

Aprílové inšpirácie 2018

Už to bolo dlhšie obdobie, čo som pociťovala, že potrebujem nejakú vlasovú zmenu. Vlasy som už dlho nefarbila a na tejto fotke neboli strihané 7 mesiacov. Zvažovala som dve varianty, že buď vlasy darujem do parochne pre onkologických pacientov a tým pádom by som šla na krátko. Druhá varianta bola, že si dám vlasy prefarbiť a vyskúšam niečo extravagantné. Tá prvá varianta mi bohužiaľ nevyšla, ale v prípade že máte prirodzené dlhé vlasy a môžu byť vraj jemne zosvetlené, tak sa môžete zapojiť v rámci projektu "Vystrihaj sa Slovensko." 
V časopise som si vyhliadla fotku účesu, ktorý ma zaujal, lebo sa v ňom kombinovali štyri rôzne farby. Aj keď moja pôvodná predstava bola iná, tak sme s kaderníčkou dospeli ku kompromisu. Vrch vlasov mi dala tmavofialový, spodnú časť vlasov rozdelila na červené a blond pramene. Je mi jasné, že sú to farby, ktoré budú strácať na intenzite po každom umytí vlasov. Aj po dvoch týždňoch môžem povedať, že stále vyzerá obstojne. Na fotke nižšie vidíte vlasy ešte pred prvým umytím a dva dni po farbení.
Pridať popis
Aj keď to už bolo pred vyše dvomi týždňami, tak si spomínam, že pri tomto líčení som použila nasledovné produkty:
BB krém The ONE Oriflame v odtieni Fair 
rúž na pery Rimmel Lasting Finish Nude by Kate v odtieni 040
očný tieň Silk & Pearl trend IT UP v odtieni 030
na vnútornú linku som použila žltú ceruzku Automatic Eyeliner od Gabriella Salvete 
paleta na kontúrovanie tváre The One Oriflame - líca a spodná vonkajšia hnedá linka pod očami
do vnútorného kútiku oka som použila bledomodrý matný tieň z palety očných tieňov Simple Smoky Mary Kay
Ostatné produkty vám už neviem teraz naisto udať, ale tieto si pamätám.

Po týždni už boli moje vlasy takéto. Prirodzene mám skôr objemnejšie a vlnitejšie vlasy. V porovnaní s tým ako pekne mi to na fotke vyššie uhladila kaderníčka. Pri líčení som využila paletku Maybelline The Blushed Nudes, ktorú som už spomínala v staršom príspevku, ktorú som doplnila o ružový tieň z paletky L´oreal Paris Color Riche Les Ombres v odtieni S3 - Disco Smoking. Na perách mám rúž L´ORÉAL Collection Exclusive v odtieni Natasha.
Nedávno sme si spravili také alternatívne palacinky na slano. Boli z tekvicovej múky, ovsenej múky, pšeničnej múky, z vajíčok, bez mlieka a s konopným proteínom. Dali sme na ne údený syr a medvedí cesnak. Chutili zaujímavo, ale inak celkom dobre. Ja som si ich potrela tradičným maslom, aby neboli úplne suché a to sa na nich krásne topilo.
V Elephant Diner som si dala americké palacinky. Pamätám si, ako si ich raz dala kamarátka asi tak 2 až 3 roky dozadu, tesne potom čo zjedla hamburger a ledva ich do seba dostala. Pamätala som si ich väčšie a keď som pozrela staršiu fotku, tak ich ozaj robili kedysi o niečo väčšie. Prekvapilo ma to, ale inak boli chutné a ľahké.
Pizzéria AB je takou mojou láskou zo strednej školy, ktorá pretrvala do súčasnosti. Hlavne mám slabosť pre ich pizzu Deluxe. Dúfam, že som jej názov neskomolila. Mala som asi 17 rokov, keď som túto pizzu jedla prvýkrát a stále je mojou najobľúbenejšou pizzou. Na tejto pizzi je kuracie mäso, niva, kukurica, paprika, paradajky a hríby. Pre mňa je to úplne ideálna kombinácia.
U každej ženy sa PMS prejavuje trošku inak. Niekto je nervózny, niekto upratuje a niekto má vtedy proste 8 žalúdkov ako Alf (môj prípad). Zjesť polku pizze a dať si potom oreo zákusok s ľadovou kávou - to je také moje. Aj keď tá ľadová káva seriózne prekonala moje očakávania a ten zákusok bol samá čokoláda. Môj glykemický index vystrelil na maximum, ale stálo to za to.
Nedávno som zobrala mamu prvýkrát do cukrárne Wagner. Ja som si dala banánovo-čokoládovú tortu a mama si vybrala panna cottu. K zákusku mi už tak automaticky patrí aj káva a my sme si dali café latte. Mame sa tu páčilo a ja sem rada chodím, či už kvôli dobrej obsluhe, príjemnému prostrediu alebo aj kvôli výberu zákuskov.

Teraz som vám možno spravila tými poslednými fotkami chúťky, ale verím, že mi to odpustíte. Máte radšej sladké alebo slané? Objednávate si tiež väčšinou k zákusku aj kávu? :)