streda 30. augusta 2017

Moje prvé produkty od značky Makeup Revolution

Bolo to ešte v júni, keď mi prišla akciová ponuka na e-mail od Makeup Revolution, kde bola akcia 2 + 1 zdarma. Už dlhšie som mala vo wishliste dva produkty od tejto značky, tak to bola skvelá príležitosť na výhodnú kúpu. Vytipovanú som mala paletku očných tieňov a zaujímavý rozjasňovač a ako tretí produkt som doplnila antibakteriálne mydlo na štetce. Momentálne rovnaká akcia prebieha na e-shope do nedele. 
Minimálne polroka som mala vytipovanú paletku Fortune favour the brave, ktorú som spomínala už v príspevku o Letných inšpiráciách. Paletka je v krásnom zlatom pevnom obale . Vo vnútri sa nachádza veľké zrkadlo, obojstranný aplikátor a 30 matných, trblietavých a zapečených očných tieňov. Farebne je paletka ladená do nude odtieňov - no môžte v nej nájsť aj tmavšie odtiene do modro, zelena alebo fialova, ktoré však nekričia svojou farebnosťou, ale práve že šikovne dopĺňajú túto paletku. Najviac sa mi páčia také tie strakaté zapečené tiene - tie sú ozaj efektne trblietavé.
Tiene sa dajú pekne roztieňovať jeden do druhého. Sú dobre pigmentované. V tejto paletke nájdete studené aj teplé nude odtiene. Paletka bola vytvorená v spolupráci s bloggerkou Britishbeautyblogger. 
Výdrž tieňov je skôr priemerná v závislosti aj od toho, či máte mastné viečka alebo skôr suché. U mňa vo všeobecnosti výdrž tieňov ovplyvňuje aj podkladová báza na tiene a ak nemám dobrý podklad, tak aj výdrž tieňov klesá.
Na nasledujúcich fotkách môžte vidieť pigmentáciu tieňov na ruke v poradí zhora z ľavého rohu smerom doprava, ako idú tiene v paletke. 


Ďalej tu mám rozjasňovač Srdce jednorožca od značky I♥MAKEUP , ktorá patrí tiež pod značku Makeup Revolution. Rozjasňovač je v netypických dúhových farbách - fialová, modrá, zelená, žltá a oranžová. Na tvári vyzerá zaujímavo, ale treba s nim narábať opatrne, keďže je veľmi dobre pigmentovaný. Pokiaľ však chcete výraznejší efekt, tak sa dá vrstviť. Balenie v tvare srdiečka je roztomilé a takisto aj vonkajšia časť obalu. Dúhové rozjasňovače sú hitom minimálne od začiatku tohto roka. A pokiaľ máte radi rozjasňovače, tak je to určite zaujímavý kúsok do zbierky. Myslím, že okrem tváre sa dá používať aj na oči alebo do vnútorného kútika očí. Bude sa hodiť hlavne studeným typom, ale mňa osobne by zaujímalo ako by vyzeral na tmavšej pokožke. Balenie má 10 g, čo je podľa mňa dosť. 

takto je pigmentovaný rozjasňovač
 Vrátim sa aj k antibakteriálnemu mydlu na štetce z prvej fotky. Štetce stačí namočiť a ponoriť do nádobky s mydlom. Potom stačí štetcom len krúžiť a opláchnete. Moja skúsenosť je, že štetce sa mi ozaj dajú dobre vyčistiť.  
Na týchto dvoch fotkách môžte vidieť jedno z mojich prvých líčení s touto paletkou a rozjasňovačom. Paletka sa dá dobre využiť či už na denné alebo na večerné líčenie. Čo sa týka cien týchto produktov, tak si myslím, že sú primerané vzhľadom na kvalitu. U nás sa táto značka  dá zakúpiť buď na oficiálnom e-shope alebo na iných stránkach. V Česku si túto značku môžete zakúpiť v sieti drogérií ROSSMANN. Kúpu produktov neľutujem a pokiaľ radi s líčidlami experimentujete, tak by ste si prišli na svoje. Vidíte ten odraz svetla na líci na spodnej fotke? Rozjasňovač poctivo robí svoju robotu. 
Poznáte značku Makeup Revolution? Ak áno, skúšali ste od nej už niečo? Prípadne, ktorý zo spomínaných produktov vás zaujal?

streda 16. augusta 2017

Letné inšpirácie

Aké by to bolo leto, keby sme si neužívali možnosti, ktoré nám ponúka. Či už je to kúpanie v bazéne, prechádzky, výlety, letné oblečenie a letné kozmetické vychytávky. Mohla by som pokračovať donekonečna vymenovaním vecí, ktoré sú v lete super a bez ktorých by to nešlo.
 Bolo to ako blesk z čista jasna. Prechádzala som sa v Auparku s predstavou, že potrebujem sandále. Keď som vo výklade topánkového obchodu Reno zbadala tieto čierne sandále na hrubom podpätku. Spredu pôsobili jednoducho a klasicky. Už pri pohľade som si hovorila, že s týmto podpätkom by som mala mať aj nohu stabilnú. Pripomínajú mi sandále, ktoré som mala na druhom stupni základnej školy. Kúpila som ich v akcii za 13,95 €.
 Aj keď sme v okolí Petržalky vyskúšali rôzne pizzérie. Väčšinou sa vždy vrátime k overenej klasike - Pizzeria Sicília. Tentokrát som skúsila Pizzu Kebab, ktorú by som si vedela prestaviť aj bez tých čerstvých paradajok. Inak bola celkom fajn.  
 V lete by to bez čistiacich pleťových masiek nešlo a drogérie majú v ponuke rôzne jednorázové masky. Vyskúšala som bahennú pleťovú masku od EZO. Farbu mala skôr takú bledošedú a pleť nevysušovala. Od Baley som skúsila masku určenú na multimasking, čiže sa skladala z dvoch druhov pleťových masiek, ktoré by mali uspokojiť potreby zmiešanej pleti. Oba druhy masiek ma nedráždili. V Rene som našla aj svoju vysnívanú peňaženku - čiernu s bielymi hviezdičkami, ktorá sa mi dokonale hodila k môjmu hviezdičkovému batohu z Avonu.
 Z Avonu som okrem batohu minulý mesiac objednala aj telové mlieko proti celulitíde s komplexom Multi Tone, ktoré krásne vonia. Do určitej miery pomarančovú pokožku eliminuje, avšak nečakajte, že ju odstráni úplne. Musela som si dokúpiť aj guľôčkový deo antiperspirant Invisible Protection, ktorý zatiaľ používam krátku dobu, na to aby som vám ešte objektívne vedela napísať svoj názor na neho. Myslím, že najneskôr ho spomeniem medzi spotrebovanými produktmi, keď sa mi ho podarí raz domíňať. Lesk na pery Shine Burst v odtieni sheer strawberry splash je na perách skôr priehľadný s jemne ružovým nádychom. Moja mama si vybrala ceruzku na oči Color Trend v odtieni Turquiose a doposiaľ sa so mnou nepodelila o svoje dojmy z používania, tak verím, že ju používa. Rúž Color Trend som si pre vás odložila do súťaže. 
 Prednedávnom som spravila menší nájazd na 101 drogérie a odniesla som si odtiaľ viac vecí. Na tejto fotke vám ukážem však len dva produkty a zhodou náhôd sú oba fialové . Jedným je profesionálna hubka na make-up od výrobcu Donell. CC krém sa mi s ňou moc nedarí aplikovať na pleť, ale make-up už ide lepšie. Hoci sa mi zdá, že pri umývaní sa spravila menšia trhlinka, tak som zvedavá, či to vydrží alebo sa v blízkej dobe rozpadne. Taktiež som objavila Maybelline Baby Lips Color Balm Crayon v odtieni 25 Playful Purple, čo je vlastný niečo medzi balzamom a rúžom. Mňa veľmi zaujal fialový odtieň, ktorý je v našich drogériách zriedkavý. Dá sa vrstviť a na perách je príjemný, ale výdrž je skôr slabšia.
 Maybelline Baby Lips Color Balm Crayon - 25 Playful Purple
Na tejto fotke som skombinovala fialový balzam-rúž s paletkou Makeup Revolution Fortune favours the brave, ktorá obsahuje 30 očných tieňov. Konkrétnejšie ide o nude paletku s trblietavými, matnými a zapečenými tieňmi. Paletka na mňa spravila dobrý dojem, či už pigmentáciou alebo farebným zložením tieňov. Obal paletky je pevný. Obsahuje aj veľké zrkadlo a obojstranný aplikátor, ktorý by v prípade, že pri sebe nemáte štetce mohol byť použiteľný.
Makeup Revolution Paletka Fortune favours the brave
Nedávnom sme s priateľom opäť zavítali do Elephant Diner, kým on si dal Vega Burger, tak ja som si pre zmenu dala waflu so zmrzlinou a šľahačkou. Wafla chutila dobre a kľudne by mohla byť aj o niečo väčšia.
Na týchto posledných dvoch fotkách vám chcem ukázať, ako som sa nalíčila na narodeninovú oslavu mojej kamarátky. Prvá horná fotka je fotená digitálnym foťákom a spodná je fotená zas tabletom. Na prvej fotke má moja pokožka skôr teplý podtón a na spodnej zas studený. Obe fotky sú fotené v rovnakej miestnosti.Reálnejšie farby má však podľa mňa prvá fotka. Nižšie vám popíšem postup môjho líčenia.
Ako prvý som použila make-up pre bezchybnú pleť Yves Rocher v odtieni Rose 050, ktorý zoženiete v 14 odtieňoch a bol mi odporučený na zmiešanú pleť. Určite odporúčam ho použiť v kombinácií s podkladovou bázou, podporíte tak výsledný efekt a predĺžite jeho trvácnosť. Ja som ho tentokrát použila bez bázy. Kruhy pod očami som prekryla upokojujúcim tekutým korektorom z Avonu v odtieni Fair a vyrážky som zas prekryla tyčinkovým korektorom miss sporty v odtieni 001 Light. Následne som tvár prepúdrovala minerálnym púdrom v odtieni IVORY 2 od Mary Kay. Na líca som použila kompaktný guľôčkový púder v odtieni Natural Bronze od Oriflame. Otestovala som aj fixku na obočie The ONE Oriflame, ktorá je v univerzálnom hnedom odtieni.

Orámovala som ohyb viečka s tmavším hnedým tieňom z paletky Blushed Nudes od Maybelline a pod obočie som použila svetlejší tieň z tejto paletky, ktorý som dala aj pod oko do vnútorného kútika. Na vnútornú stranu viečka som použila očný tieň Catrice Liquid Metal v odtieni 060 Petrol Pan. Spodnú vnútornú linku som vykreslila čiernou ceruzkou na oči od s-he, ktorá je dobre pigmentovaná. Na horné linky som použila na kraj čiernu atramentovú očnú linku od Essence a do vnútra trblietavú očnú linku Very Me Oriflame v odtieni Blue. Na záver líčenia očí som použila špirálu Rimmel Scandaleyes Lycra Flex v čiernom odtieni. Pery som nalíčila dlhotrvajúcim rúžom od Dermacolu v odtieni 11. Nakoniec som celé líčenie zafixovala fixačným sprejom z Avonu, ktorý mám ešte v predošlom obale.
Aké máte leto? a čo vás momentálne inšpiruje? a bez čoho sa nezaobídete v lete? Budem rada, ak mi napíšete do komentárov.


streda 9. augusta 2017

Spotrebované a vyradené produkty za jún a júl 2017

Ani sa mi to po pravde nezdá. Mám pocit, ako keby som nepísala len mesiac o spotrebovaných a vyradených kozmetických produktoch. Avšak ma upokojilo, že toľko obalov sa mi nazbieralo za dva mesiace. V lete je spotreba telových produktov u nás o niečo väčšia - hlavne sprcháče, telové mlieká a šampóny idú na odbyt. Predsa len tie horúčavy nás prinútia byť častejšie v sprche.
Exfoliačný zábal na nohy od PRIODY má odstraňovať zrohovatenú kožu z chodidiel a to čo sľubuje aj postupne splní. Treba sa však pripraviť na to, že sa pár dní sa vaše chodidlá budú zvliekať z kože ako had. S výsledkom som spokojná tak na 90%. Čakala som, že si zábal poradí aj s malými mozoľmi, čo mám na bokoch nôh, ale tie mu odolali.

V dm drogérii mi priateľ kúpil zmäkčujúcu masku na nohy opäť vo forme návlekov od značky Montagne Jeunesse. Maska voňala krásne a použila som ju večer. Nechala som pôsobiť a nohy som pomasírovala. V ten večer boli nohy zvláčnené, ale ráno boli chodidlá opäť suché a zhrubnuté, čiže efekt je ozaj krátky v porovnaní s exfoliačným zábalom od PRIODY.
 Tento týždeň som načala pílingové mydlo Swedish Spa od ORIFLAME a zatiaľ je vyložené v mydelničke na vani. Má oblý tvar, z ktorého vyrastajú výčnelky a preto je ideálne na masáž. Obsahuje ostružinu moruškovú, šalviu a vitamín C. Minula som aj farebné tužidlo Venita Trendy Mousse v odtieni 33 čarovný purpur, ktoré ste videli medzi júnovými inšpiráciami.
 Toaletná voda Super Playboy od Playboy má roztomilé balenie s Playboy uškami. Je to príjemná ovocná vôňa, ktorá sa hodí aj teraz na leto alebo pre tie, čo majú radi ovocné vône. Hlavu vône tvorí mandarínka a pomaranč. Základ sa skladá z pižma, santalového dreva a ambry. To, že má Balea dobré a cenovo dostupné produkty som už spomínala aj v iných príspevkoch. Tentokrát som od nich spotrebovala sprchovací gél COOL BLOSSOM, ktorý vonia po červených pomarančoch a neroli kvetoch.Mne jeho vôňa pripomenula penu do kúpeľa, ktorú som mala dávnejšie asi z Avonu.

Myslím, že aj moje kamarátky už dobre vedia, že sprchovým gélom od Dermacol u mňa zabodujú. Ja som spotrebovala sprcháč s vôňou sladkého manga a je to úplne božská tropická vôňa. Trochu ma až zarazilo, že na eshope som ho už nevidela. Snáď ho nevyradili z ponuky. No všimla som si, že do ponuky im po novom pribudol sprchovací gél s jablkom a škoricou. To bude niečo akurát na zimu!
Pokiaľ je nejaký šampón určený na zimu, tak ho nepoužívajte v lete ako ja. Šampón Avon Naturals s vanilkou a hruškou som dostala pod stromček ešte predminulé Vianoce a kým som sa k nemu dostala, tak to dlhšie trvalo. V zime by bol asi ideálny, ale v lete mi až tak nesedel a to som ho používala spolu s kondicionérom z tej istej rady.
 Z produktov na tejto fotke ma najviac vytáčal odličovač očného mejkapu THE ONE Oriflame, ktorý sa nachádza naľavo. Odličoval dobre, ale musela som poriadne stlačiť obal, aby z neho šlo požadované množstvo. A šlo to ozaj ťažko. Vedľa odličovača sa nachádza arganový krém na ruky Inecto, ktorý ma opantal svojou exotickou vôňou. Konzistencia krému je ľahšia a rýchlo sa vstrebáva. Je ideálny na leto. Pri písaní tohto príspevku som si chcela k nemu privoňať a zabudnutá kvapka krému mi vystrelila na nos. Sprchovací gél s ružovým grepom Dermacol je ako stvorený na leto. Osvieži a povzbudí. Mne aj mame veľmi voňal.

Už druhýkrát som spotrebovala aj Jarischovu vodu, ktorú odporúčam, aj keď s vodeodolným mejkapom si neporadí. Pleť upokojuje a nedráždi. Zaujímavou letnou vychytávkou je telové želé Balea s mätou a vodným melónom. Veľká škoda, že ide len o limitovanú edíciu. Ošetrujúci olej Bi-Oil na telo a tvár má príjemnú vôňu. Avšak nezanechal vo mne hlbší dojem. Možno keby som používala väčšie balenie a dlhšiu dobu, tak by som videla nejaký rozdiel. Potom čo som ho však skúsila na tvár aj na telo, tak ma až tak nezaujal.
Ďalej pokračujem šampónom Balea pre ľahko sa mastiace vlasy, ktorý obsahuje zelenú mätu a citrónovú trávu. Myslím, že nám všetkým sedel a navyše neobsahuje silikóny. Telový krém Balea s kokosom a vanilkou je svojou vôňou vhodný aj na leto aj na zimu. Krém nie je príliš hutný a ani vôňa nie je príliš silná. Krém na ruky Inecto s kokosom je tiež nemastný, tak ako aj ten arganový, tiež sa rýchlo vstrebe a príjemne vonia.

Sprej na farbené vlasy Yves Rocher mi dala kolegyňa, ktorá ho už nechcela a ja som ho dala mame. Keďže mama si jediná pravidelne farbí vlasy. No i tak, nestihla sprej minúť skôr než mu skončila exspiračka. Nesťažovala sa na neho, takže predpokladám, že jej nevadil. Obnovovací masážny olej  na tvár, telo a vlasy s marockým arganovým olejom Planet Spa od Avonu je skvelý po kúpeli alebo do vlasov. Ako náhle som sa s nim natrela, tak som voňala nielen ja, ale vôňa zostala aj v kúpeľni. Potom sa len mama vypytovala, že čo tak pekne vonia. Mydlo Savon d´Alep sme používali na ruky. Spotrebovali sme ho za 5 týždňov. Bolo také skôr mazľavé, za čo môže asi vavrínový a olivový olej v zložení. Mydlo malo 300 g a bolo teda celkom veľké.
Skúsili sme aj soľ do kúpeľa s kvetom marakuje a ylang ylang od Tesco Pro Formula, ktorá bola celkom aromatická, ale svoj účel splnila. Táto soľ do kúpeľa má 600 g a je cenovo dostupná. Trblietavé telové mlieko s cezmínou a bambuckým maslom Avon Naturals malo skôr zimnú vôňu, ale jeho trblietavý efekt oceníte skôr v lete, keď chodíme viac odhalení. Mne sa páčilo, že bolo dvojfarebné - miešala sa v ňom béžová a ružová farba s trblietkami.

Toaletné mydlo Green Pharmacy s goji a mandľovým olejom som doniesla do práce, aby sme mali na záchode nejaké mydlo. Má bielu farbu a veľmi jemnú parfemáciu. Inak sa mi zdá krémové. Vichy NORMADERM micelárna voda je určená pre problematickú pleť. Na odličovanie očného mejkapu sa podľa mňa nehodí. Micelárnu vodu som používala spolu s krémom a zdalo sa mi to už trochu agresívne na moju pleť. Krém sa mi skôr osvedčil na noc.
DiXi čajovníkový šampón je určený na mastné vlasy. Tento šampón som párkrát vyskúšala, ale skôr mu bola verná moja mama a otec. Myslím, že na leto, keď sa viac potíme a vlasy sa rýchlejšie mastia, tak sa takýto šampón zíde, aj keď mastné vlasy nemáte. Navyše nezruinuje vašu peňaženku. Minulý mesiac som skúsila aj anticelulitídny hrejivý gél s L-karnitínom od Avonu. Používa sa 2x denne a pokožku prehrieva. Po jeho aplikácií si treba poriadne vyumývať ruky, inak vás budú páliť. Pokožku vypne a spevní, ale ten hrejivý efekt až dráždi, takže druhýkrát si ho asi nekúpim. 

Krém na ruky Basis Sensitiv od Lavera ma očaril svojou vôňou, ktorá mi pripomínala tvarohový koláč. Obsahuje výťažok z bio rumančeka, bio mandle a karité maslo. Konzistenciou je trošku hutnejší. Sprejový dezodorant od Oriflame Activelle Extreme Protection 48 h už momentálne nie je v ponuke. Účinkom a výdržou sa mi zdal priemerný. Donedávna by som obrúsky pohlcujúce mastnotu považovala za zbytočnosť. Keď som však vyskúšala obrúsky od Mary Kay, tak som prišla na to, aký je to praktický pomocník počas dňa, pokiaľ sa lesknete. A vďaka týmto obrúskom viete aj otestovať, aký typ pleti máte. No predovšetkým testujte, pokiaľ nie ste spotené, aby bol výsledok reálny. 
Aj tentokrát som vyraďovala z dekoratívnej kozmetiky. Začnem zľava tieňmi na obočie The ONE od Oriflame, ktoré som mala ja a kúpila som ich aj mame. Sada obsahuje dva tiene - svetlejší a tmavší, vosk, zrkadlo a dva aplikátory. Pracuje sa s ňou celkom dobre. Len výdrž by mohla byť trošku dlhšia. Lesk na pery Manhattan v odtieni 43H mal príjemnú ovocnú vôňu a na perách iba jemne tónoval, ale viac menej bol priehľadný. Veľmi ma mrzí, že táto značka už nie je v našich drogériách. O to viac ma, ale teší, keď nájdem nejaké produkty na eshopoch. Quatro paletka od Alverde je v krásnych výrazných matných odtieňoch a pigmentované sú ozaj dobré. Túto farebnú kombináciu už asi nezoženiete, ale myslím, že aj táto prírodná značka kozmetiky si zaslúži pozornosť a určite chcem od nich toho vyskúšať viac.

Vyradila som aj môj jediný produkt od značky KORRES. Bol to dlhotrvajúci lesk na pery v krásnom hnedo-červenom odtieni. Celkom fajn držal a príjemne voňal. Vypotrebovala som taktiež aj priehľadný gél lak od Sall Hansen Miracle Gel. Vytváral efekt gélových nechtov, ale výdrž laku u mňa nepredĺžil. Trblietavý lak s výdržou 14 dní - asi len v divokých snoch výrobcu. Gélový očný tieň od Maybelline Color Tattoo v odtieni 20 Turquoise Forever mi už tak trochu vyschol. Tiene Color Tattoo sa tešia priaznivým recenziam vďaka svojej dlhej výdrži. Dá sa použiť ako podkladový tieň, linka alebo na nalíčenie celého viečka. Takže určite len odporúčam. Rúž na pery Hollywood Collection Starlet Glamour od Avonu je v krásnom zlato-bronzovom odtieni. Išlo o limitovanú edíciu. Obsahuje dosť trblietok, ale inak si myslím, že sa hodí či už k dennému aj večernému líčeniu.
Krém na ruky s marhuľovým olejom a bambuckým maslom Manufaktúra stále patrí medzi moje najobľúbenejšie krémy na ruky, či už kvôli vôni alebo aj jeho dobrej konzistencii. Hodvábny olej pre všetky typy L´ORÉAL PARIS ELSEVE nám doma vydržal neskutočne dlho. Stačí 1 až 2 stlačenia a votrieť do vlasov. Krásne vonia. Toaletná voda s vôňou lesných plodov od Yves Rocher je z letnej limitovanej edície 2013. Mama mala 100 ml balenie a aj po štyroch rokoch to bolo takmer nemožné minúť. Tak sme ho neskôr dali na WC ako osviežovač. Inak to bolo krásna ovocná vôňa.

Bepanthen krém som si kúpila v období, keď bolo chladnejšie a trápil ma ekzém na lakťoch. Poskytol rýchlu úľavu a rýchlo sa vstrebával. Zakúpite ho v lekárni alebo na eshopoch. Podráždenú pokožku upokojí. Termálna voda v spreji Avéne sa mi už viackrát osvedčila a v týchto horúčavách je to malý zázrak. Zoženiete ju vo viacerých veľkostiach - 50 ml je akurát tak do kabelky a v práci mám na stole 300 ml balenie, ktoré dlho vydrží. Termálna voda osvieži a taktiež fixuje mejkap.

Opäť som vám podala až vyčerpávajúce množstvo dojmov a informácií. Dúfam, že vám niečo z toho pomôže pri rozhodovaní alebo sa vyvarujete zbytočnej kúpy.

Napíšte mi do komentárov, či nejaký zo spomínaných produktov poznáte alebo či ste o nejakom z nich počuli prvýkrát? :)

pondelok 31. júla 2017

Letná giveaway

Čo tak uzavrieť koniec júla menšou súťažou? :) Chcela som sa s vami podeliť o pár produktov, ktoré by sa vám práve v lete mohli hodiť. Sú to maličkosti, ale pevne verím, že niekomu z vás urobia radosť.
 Takže pomaly sa dostávam k tomu, o čo budeme súťažiť. Mám tu pre vás krém na ruky Inecto s arganovým olejom a suchý šampón na normálne a rýchlo mastiace vlasy od Schwarzkopf. Z dekoratívnej kozmetiky tu mám lak na nechty od Maybelline Colorama Fairy Spell v odtieni 492, ktorý je v krásnom pastelovom odtieni. Posledným produktom, o ktorý súťažíme je rúž na pery Color Trend od Avonu v odtieni Lucky Kiss.
Podmienky sú nasledovné:

Stačí, ak mi pod tento príspevok napíšete komentár pod akým menom sledujete môj blog na FB. Výherca musí byť zo Slovenska alebo Česka. Žrebovať budem cez Random Name Picker. Súťaž potrvá do 21. 08. 2017 a nasledujúci deň vyžrebujem výhercu. V prípade, že vylosujem niekoho, kto nesplní základné podmienky, tak losujem na ďalší pokus. Výhercu oznámim na FB stránke blogu a budem ho kontaktovať správou. Pokiaľ sa mi neozve do týždňa, tak losujem znovu.

Prajem vám Veľa šťastia a vidíme sa pri ďalších príspevkoch. :)

pondelok 24. júla 2017

7 spôsobov ako zaručene nasrať predavačku

Kde bolo, tam bolo..prišiel deň, kedy mi skrsla v hlave priam geniálna myšlienka napísať situácie, ktoré predavačky vedia dobre nasrať. Prebrala som tento nápad s kamarátkou a bývalou kolegyňou. Raz som videla jedno video, kde nemenovaná slovenská komička parodovala neochotnú predavačku. Vtedy som si povedala a čo keby som o tom napísala z opačnej strany. Z pohľadu mňa a mojich bývalých kolegýň, ktoré sme robili nejakú dobu v obchode.

V prvom rade, čo si predstavíte pod slovom "predavačka"? Mne tento výraz pripadá trochu ako archaizmus. Brigádovala som počas denného štúdia ako pokladníčka v dvoch potravinových reťazcoch.  Čiže v podstate som bola takmer vždy na pokladni, kde som blokovala a skenovala. Mojou povinnosťou nebolo poznať akcie, ale čo najrýchlejšie nablokovať tovar (keďže sa vyhodnocovalo aj to, kto ako rýchlo blokuje). Potom sa, ale tiež môžete stretnúť aj s povolaním asistentka predaja, čo je tiež vlastne predavačka, aj toto som si zažila. Pri tejto práci som mala viac povinností, ale taktiež som musela sortiment dobre poznať. A v prvej práci, kde som predávala zahraničnú kozmetiku, som mala v zmluve uvedené "kozmetická poradkyňa", aj keď som robila to isté, čo asistentka predaja.

A teraz prejdime na tú zaujímavejšiu časť. Čo myslíte, čo také by mohlo predavačku vytočiť alebo dobre nasrať?

1) Pozdrav - je to prvé, čo sa od vás očakáva, keď niekam prídete. Slušnosť káže "pozdraviť sa!" Niekto zdraví možno nahlas a niekto potichu. Po prípade, ak si nie sme istí, či náš pozdrav predavačka zachytila, tak ja pozdravím aj druhýkrát. Najviac trápne to bolo, keď som bola na predajni len ja a zákazník. Prišla som k nemu/nej a dotyčný sa tváril, ako keby som tam ani nebola (vtedy som sa cítila ako Invisible Woman z Fantastickej štvorky). Kolegyňa raz túto situáciu pred vedúcou opísala, že je to ako keby tí ľudia chodili "do jaskyne."Občas ste mali pocit, že ste sa ocitli v dobe kamennej. Hoci človek praveký by po vás hodil aspoň kameň.

2) Útek je najlepšia obrana! - tento druhý bod sa spája s predošlým. Keď zákazník, nielen že nereaguje na pozdrav v tesnej blízkosti, ale ani na otázku, či mu poradíte alebo či hľadá nejaký darček a celý čas ako keby pred vami uteká po predajni. Občas sa stane, že sa z takéhoto zákazníka vykľuje cudzinec, čo vám dáva priestor komunikovať v angličtine alebo v inom cudzom jazyku. Najlepšie, ak za vami dotyčný/á príde o pár minút a vy zistíte, že v skutočnosti nemá vyrezaný jazyk a ani nie je nemý (áno, mala som aj hluchonemú zákazníčku, ktorá sa snažila komunikovať a bola v pohode).

3) Rešpektovať otváracie hodiny! -  tento bod sa dobre vysvetľuje na obchodoch, ktoré sa nachádzajú v obchodných centrách. Robila som na predajni, kde sa spúšťala mreža pomocou kľúča, keď ste chceli zatvoriť. A keď ste otvárali, tak ste si ju pomocou kľúča zas vytiahli hore. No keď sa ráno robil vklad do pokladne a večer zas uzávierka, tak sa mreža nezaťahovala celá. Čiže sa cez mrežu dalo podliezť.
Raz za čas sa stalo, že niekto preliezol, keď som akurát dávala celodennú tržbu do sáčkov. Takéhoto zákazníka som vždy slušne poprosila, aby odišiel a prišiel inokedy. Raz som jednému "oneskorenému" vysvetlila, že pokiaľ je obchod otvorený 11 hodín 7 dní v týždni (od 10:00 do 21:00), tak má dosť času hocikedy cez deň prísť nakúpiť. Dotyčný mi ponúkol prácu, čo bolo trochu na celej situácií bizarné. Takéto situácie ma len zdržovali od upratovania predajne. Predavačka je tiež len človek, ktorý chce stihnúť svoj nočný spoj.

4) Nakúp na poslednú chvíľu! - pokiaľ je predavačka na predajni sama. Tak si tovar priebežne dokladá. Robí si počas dňa priebežnú inventúru alebo aranžuje kompozíciu na predajni. Po prípade upratuje sklad. Sú chvíle, kedy je toho za smenu viac (nie každá smena je totiž rovnaká). No keď vám 5 minút pred koncom príde niekto a nevie, čo vlastne chce a najradšej by si pozrel každú policu a skriňu. Začne meditovať nad sviečkou za 1 € (díky Lucka za tip). Tak vám pomaly, ale iste dochádza trpezlivosť.

Slušne upozorníte, že za 5 minút zatvárate predajňu, lebo aj po tomto poslednom zákazníkovi treba doložiť tovar a dovtedy si nemôžte prepočítať kasu a ani uzavrieť terminál. Viem, že niektorí by brali obchody otvorené aj 24 hodín 7 dní v týždni. No ja som bola v malom meste a na dedine navyknutá, že obchody nebývajú dlho otvorené cez týždeň a cez víkend boli aj sú otvorené ešte kratšie. Preto si väčšinou pozriem, do kedy je obchod otvorený a keď leziem do obchodu na poslednú chvíľu, tak už mám jasnú predstavu, čo chcem a nejdem objavovať neobjavené.   

5) Nech sa páči, som tu pre vás! - všetko má svoje hranice. Pokiaľ sa zákazníkove požiadavky týkajú sortimentu a nákupu. Niektorí zákazníci si občas chodili doslova pokecať a vyliať si srdce. Čo vás zdržiava, lebo vám stojí robota a je vám blbé dotyčného odbiť, lebo pokiaľ sa nachádza na predajni, tak je dobrého mať na očiach a venovať sa mu. Bohužiaľ predavačka nie je life coach, psychológ a ani chemik! (citujem Lucku). A po celom dni sa cítite nielen fyzicky unavení, ale aj psychicky - čo je ešte horšie.

6) Správaj sa k druhým, tak ako chceš, aby sa správali oni k tebe! - toto príslovie sa týka hlavne tých arogantnejších zákazníkov, ktorí sú opojení vlastnou výnimočnosťou a znášajú sa na obláčiku vlastnej reality. Sú pripravení vám kedykoľvek svoju neskonalú múdrosť predviesť v akcií, aby ste nepochybovali o tom, že vy ste tie "nuly", čo stoja za kasou a oni sem prišli minúť svoje peniaze. Toto zmýšľanie niektorých ľudí nedokážem pochopiť, aj keď som dosť empatický človek. Pretože ja som zažila brigádu aj za pásom, vyrábala som potlače na tričká a bola som vypomáhať aj v advokátskej kancelárií. Vážim si každého človeka u nás v práci, či už je to upratovačka (tú našu som si už obľúbila a vždy sa na sebe smejeme) alebo kuchár. Každá profesia je dôležitá a každý si zaslúži úctu. 

Spomínam si na jednej z posledných smien, čo som mala, tak sa ma jedna zákazníčka pýtala na anticelulitídný gél. Išlo o mladú babu, ktorá sa na mňa pozrela s úplným opovrhnutím (nosila som pracovnú zásteru). A sama si odpovedala na svoju otázku, že určite nemám odskúšané drahšie anticelulitídné gély. V tej dobe som sa už venovala tomuto blogu a mala som jej chuť odpovedať v štýle, že keby len vedela koľko tých anticelulitídnych gélov som už vyskúšala a koľko peňazí vrazila do kozmetiky. Zahryzla som si do jazyka a radšej som sa jej spýtala, že čo je podľa nej drahé? Mohla som byť k nej drzá a arogantná, lebo v tom čase som mala už podanú výpoveď, ale chcela som si zachovať chladnú hlavu a neznižovať sa na jej úroveň. 

7) Zľavy a akcie - sú obchody, ktoré majú ozaj dobré vernostné programy a vedia svojimi akciami pritiahnuť veľké množstvo zákazníkov. Avšak brigádovala som v potravinovom reťazci, kde zákazníkom posielali kupóny, ktoré mne osobne neprišli v porovnaní s inými obchodmi až tak výhodné. Avšak boli aj zákazníci, ktorí boli schopní na vás nakričať, lebo si zle prečítali zľavový kupón a nedostali 0,20 € zľavu na vybranú položku svojho nákupu. Naozaj som takú situáciu zažila. Dotyčný pán pôsobil seriózne, ale v momente ako po mne začal zvyšovať hlas a vzápätí si uvedomil svoju chybu, tak v mojich očiach klesol a to len kvôli 20 centom a pretože nečíta pozorne. 

Nechcem, aby ste si mysleli, že sa predavačiek bezhranične zastávam, lebo aj ja som zažila situácie, kedy som bola zákazník a prístup z druhej strany bol biedny. Vždy som si spomenula, aké nároky mal na mňa môj zamestnávateľ a že by som v danej situácií na mieste dotyčnej mala menšie osobné ohodnotenie. Väčšinou, keď vidím niekoho, kto pôsobí demotivovane a že o zákazníka nemá záujem. Tak mi napadne veľa vecí - nízke platové ohodnotenie, neustále sa zvyšujúce nároky a tlak na zamestnanca, nevyhovujúce pracovné podmienky a takmer žiadny rešpekt zo strany vedenia. Viem, že toto trápi ľudí v rôznych profesiách. No na záver môjho blogu chcem len zhrnúť:

"Vážte si každého človeka, ktorý je k vám slušný, nech je jeho profesia akákoľvek a taktiež majte pochopenie a strpenie, ak dotyčný nemá svoj deň. Usmievajte sa a buďte milí, ani možno netušíte, že tomu druhému zlepšíte deň. 



pondelok 17. júla 2017

Moja mydlová opera 2. časť

Približne takto pred rokom som písala prvú časť "mydlovej opery", ktorá bola venovaná mydlám v mojej zbierke. Z predošlej mydlovej zbierky mi ostalo len jedno mydlo. Momentálne v lete sa u nás mydlá rýchlejšie míňajú, či už tie klasické alebo pílingové na telo/ruky alebo aj na tvár (s aktívnym uhlím). 
Nedávno som v potravinách siete SAMA objavila tieto mydlá značky VERY BERRY, ktoré sú slovenského pôvodu. Vyšli ma cca do 50 centov. Zaujali ma nielen pútavými obalmi, ale zložkami o ktoré sú obohatené. Ja som si kúpila štyri druhy - moruška & olej z cédrových orechov, figa & arganový olej, noni & monoi olej a kustovnica čínska & jojobový olej. Som zvedavá, aké budú tieto mydlá, či budú krémovejšie alebo až tak nie.
Ďalšie mydlá, ktoré som našla v tých istých potravinách ma vyšli ešte menej a sú od značky Green Pharmacy. Kúpila som dva druhy - kustovnica čínska & jojobový olej a mrkva & tekvicový olej. A zaujalo ma hlavne mrkvové mydlo s tekvicovým olejom. 
Na tejto fotke prevažujú mydlá prevažne z Oriflame. Medzi tohtoročné novinky už spomínanej značky patrí mydlo s avokádom Love Nature. Mydielko má zaujímavý tvar, ktorý dobre padne do ruky. Nechtíkové mydlo od SOAPHORIE som spomínala už v povianočnom poste. Mydlo Spiced Citrus od Oriflame je tiež ešte z Vianoc, čiže nikoho asi neprekvapí, že má skôr takú korenistú a citrusovú vôňu. Je ozaj aromatické a po rozbalení aj pútavé. Jedno sme už použili u priateľa doma a ja sa teším aj na toto druhé.

 Ďalšie mydlo Dalan d´Olive je s olivovým olejom a je určené nielen na telo, ale aj na vlasy. Vonia ako tie klasické olivové mydlá, čiže žiadna sladká ani svieža vôňa. Priateľ, keď bol v Brne, tak mi odtiaľ priniesol mydlo marhuľa s jogurtom od českej značky BOTANICO, ktorej sortiment nápadne pripomína ďalšiu českú značku Manufaktúru. Mydlo Swedish SPA je od Oriflame a spomínala som ho ešte v minuloročnom príspevku. Musím ho do konca roka spotrebovať, lebo potom mu končí exspirácia. Mám tu ešte dve mydlá Nature Secrets od Oriflame. Jedno je marhuľové s ryžovým mliekom a druhé je píingové s kivi. Tiež som na ne zvedavá, aké budú.

 Pomaly sa dostávam k poslednej fotke, kde mám posledné tri mydielká, ktoré som kúpila v papierových vreckách a asi ich uprednostním v používaní pred predošlými mydlami, kým ešte voňajú. Biele mydielko je s bielym čajom a hnedé s čipkovým reliéfom je škoricové. Kúpila som ich Bratislave na Vianočných trhoch. Sú od Mystickej mydlárni. Keď pred vami krájajú veľkú mydlovú tehlu na menšie kúsky a vy si odnesiete čerstvé mydlo - to má proste svoje čaro, ktorému sa nevyrovná žiadne krabičkové mydlo. Posledné ružové egrešové mydlo s ovčím mliekom od výrobcu Original Florex som kúpila v Piešťanoch v jednom obchodíku v centre mesta, kde mali ozaj zaujímavý kozmetický sortiment. V porovnaní s predošlými dvomi mydlami na fotke má skôr decentnú jemnú vôňu. Teším sa na všetky mydlá.

A vy mi kľudne do komentárov napíšte, či fandíte skôr tuhým alebo tekutým mydlám? :)

streda 5. júla 2017

Júnové inšpirácie

     Vítam vás pri prvom júlovom príspevku a aj tentokrát sa budem venovať tomu, čo ma predošlý mesiac zaujalo. Aj v júni mi pribudli nejaké kozmetické produkty do zbierky. Už dlhšie ma lákalo vyskúšať farebné penové tužidlo Venita Trendy Mousse v odtieni 33 čarovný purpur, ktoré som videla každý pracovný deň v obchode. Chcela som skúsiť nejaké dočasné oživenie farby vlasov a toto tužidlo by malo vydržať 6 až 8 umytí. Bolo mi však aj jasné, že na moje svetlohnedé vlasy tužidlo nechytí úplne na ružovo, ale skôr do červena. Tužidlo sa necháva približne tých 15 minút pôsobiť a treba ho potom opláchnuť. Na spodných fotkách si môžte pozrieť postupnú premenu mojich vlasov vďaka tužidlu. 

   Už štyri roky som mala vytipovanú vôňu od Beyonce Pulse, ktorá je sladká a svieža a hodí sa aj teraz na leto. Samotný výrobca uvádza, že ide o sviežu citrusovo - kvetinovú vôňu, ktorá má v srdci orchideu. Čo sa týka výdrže, tak nezdá sa mi, že by vydržala až tak dlho, ale je to možno spôsobené tým, že ja mám deodorant s rozprašovačom. Nedávno ma v dm-drogérií zaujala nová značka trend IT UP, ktorú som už zaregistrovala v predstihu ešte u českých youtuberiek. Tak som si od tejto značky kúpila lak na nechty z limitovanej edície Injeanious v odtieni 010 (krásna dymovo-modrá). Keď som si lak v rýchlosti vyberala, tak som si nikde nevšimla popis, že ide o pieskový typ laku.
Keď sa ma nedávno sesternica pýtala, či nepotrebujem niečo z Mary Kay, tak som si spomenula na sadu saténové pery. Mala som ich predošlú verziu a tú som mala o niečo radšej ako túto novšiu. No napriek tomu je to fajn pomocník, keď máte suché a šupinaté pery. Súčasná sada sa skladá z cukrového peelingu a balzamu na pery (v predošlej bola namiesto peelingu maska na pery), ktoré obsahujú bambucké maslo a jojobové maslo. Oba produkty voňajú po bielom čaji a citruse.

V potravinách neďaleko práce ma nedávno upútali krémy na ruky od značky Inecto. Kúpila som si arganový a aj kokosový (jeden do kabelky a jeden mám v práci). Rýchlo sa vstrebávajú a pekne voňajú. Navyše sú aj cenovo dostupné. Myslím, že tak na leto akurát stačia.   
Z Oriflame mi učarovali produkty, ktoré už by mali v ponuke končiť. Jedným z nich je paleta očných tieňov The ONE v odtieni Dramatic Tourmaline, ktorá má zatváranie na magnet. Paletka obsahuje obojstranný aplikátor a zrkadlo. Je dobre pigmentovaná. Skladá sa z troch tieňov - v šampanskom (perleťový), kaki zelenom (perleťový) a čiernom (matný) odtieni. Paletku som použila aj na fotke nižšie.

Kompaktný guľôčkový púder Giordani Gold v odtieni Natural Bronze som chcela už aspoň polroka a som rada, že som si ho kúpila. Je celkom veľký a dobre pigmentovaný. Skladá sa z troch odtieňov.  Má pevný obal a obsahuje väčšie zrkadlo. Aj tento produkt som použila na fotke nižšie. Posledným produktom, ktorý som musela skúsiť, je pleťový olej Love Nature s výťažkom z ruže. Hodí sa skôr na večer a pre suchý typ pleti. Ozaj krásne vonia. Stačí pár kvapiek oleja, ktoré zohrejete v dlani a vmasírujete do tváre.
moje vlasy pred farbením
Takto dopadol môj prvý pokus tónovať vlasy s ružovým farebným tužidlom. Chytili sa len niektoré pramene.
Ďalší deň som to skúšala na dvakrát a výsledok bol už o niečo intenzívnejší.
A ako sa asi vymyje ružovo-červená? No predsa do ryšava! Ešte mi zostalo trochu farebného tužidla, tak uvidíme, ako sa mi s nim podarí prifarbiť vlasy.
A aké bolo moje najobľúbenejšie jedlo v júni? Tofu s vajíčkami a čerstvou zeleninou (uhorkou, paradajkou a paprikou. Je to ľahké jedlo a zároveň sýte.
Momentálne je pre mňa tento rok najlepšou zmrzlinou pistáciová Gelato Italiano MAESTRO, ktorú môžte zohnať v Kauflande. Neviem ju ani opísať, aká je dobrá, ale pokiaľ vám chutia pistácie, tak vám bude isto chutiť aj táto zmrzlina. Uznávam fotka je rozmazaná, ale zmrzlinu som cvakla len dvakrát a potom sme ju šli hneď jesť.
 V galantskom Café West som zas musela vyskúšať pistaccino, ktoré bol ozaj chutné a je to ďalšia júnová pistáciová dobrota.
A v nasledujúcich fotkách sa chcem s vami podeliť, ako som oslávila koniec skúškového a poslednú skúšku, ktorá mi vyšla na Ačko, s čím som vôbec nerátala. Zavítali sme do Cafe L´Aura, ktoré je neďaleko Dómu sv. Martina
 Bol teplý deň a s kamarátkou sme sa zhodli, že by bodlo čapované pivko (asi Krušovice), ktoré ozaj osviežilo. Ja som si k nemu potom ešte objednala nachos so salsou.
 Neskôr som dostala ešte chuť na Aperol, ktorý bol ozaj dobrý. Nie všade vám ho totiž dobre pripravia.
Stráviť poobedie a teda aj podvečer v Starom Meste má svoje čaro. Zavŕšili sme to ešte uhorkovou limonádou a tvarohovým cheesecakeom. Cheesecake ma až tak neočaril, ale inak nám bolo príjemne.

Prajem Vám krásne leto! A napíšte mi, či sa niekam chystáte alebo čo plánujete cez leto?