Takže vás vítam pri ďalšom júnovom príspevku a tentokrát bude o spotrebovaných a vyradených produktoch. Nahromadilo sa mi neskutočne veľa prázdnych obalov, ale taktiež som už vyradila nejaké staršie produkty z dekoratívnej kozmetiky. Tento príspevok bude patriť k tým obšírnejším na blogu.
Masku na vlasy od Kallosu som používala viac ako polroka. Moje vlasy vždy nakopla k životu. Ide o masku s mliečnym proteínom a keratínom. Je ideálna pri silne poškodených vlasoch a suchých vlasoch. Masku je dobré nechať pôsobiť 5 až 30 minút. Vyskúšala som aj ústnu vodu
LISTERINE green tea, ktorá je chuťovo jemnejšia v porovnaní s inými príchuťami od tejto značky. Vedľa ústnej vody sa nachádza kamilkový šampón od poľského výrobcu
INTERSILESIA McBride, ktorý stál asi 40 centov.
Kúpila som si ho zo zvedavosti, že aký bude a neskôr som ho chcela používať na umývanie štetcov. Viac sa mi osvedčilo štetce po šampóne dočistiť ešte mydlom. Na vlasy som ho použila len párkrát, ale viac ho míňali moji rodičia. Odporúča sa skôr pre svetlé vlasy a asi by som si ho kúpila znovu, aby som si na neho vytvorila ucelenejší názor. Posledný produkt na tejto fotke je
čistiace mlieko od
Jessa na intímnu hygienu pre citlivú pokožku s aloe vera a kyselinou mliečnou. Nedráždi. Je cenovo dostupné a zakúpite ho v dm drogérií.
Ak chcete zažiť pravý domáci wellnes, tak v tom prípade odporúčam
soľný peeling od
Pupy. Ja som mala variantu s ružovou himalájskou soľou a morskou riasou Bruna. Obsahuje aj aromaterapeutické oleje z pomarančovníka, eukalyptu, rozmarínu a mäty. Používa sa 2x do týždňa. V jednej súťaži sa mi podarilo získať handmade prírodné mydlo od slovenskej značky
MusK s názvom Rozkvitnutá lúka, ktoré bolo ešte aj krásne posypané lupienkami kvetov. Mydielko obsahuje kakaové maslo, kokosový, olivový a slnečnicový olej. My sme ho používali doma na umývanie rúk a nemusela som si potom ruky natierať krémom.
Dávnejšie otec priniesol domov krémy na ruky od
Lorany s aloe vera. V tomto prípade platí - cena rovná sa kvalita. Krém je skôr ľahký a hydratačný, ale pokiaľ máte suchú pokožku rúk, tak vám možno stačiť nebude. Vonia celkom príjemne. Odlakovaču od
ebelin nemám, čo vytknúť, lebo v porovnaní s iným odlakovačom, čo mám teraz, tak s týmto ide odlakovanie jedna radosť. A okrem toho je bez acetónu a vonia po mandliach. Produkt, ktorý ma z vynovenej rady
Botanical Effects od
Mary Kay najviac oslovil je povzbudzujúci peeling. Obsahuje výťažok z antioxidantmi z dračieho ovocia a aloe vera. Peeling je šetrný k pleti. Peny na holenie od
Balea sa mi osvedčili a stále skúšam iné varianty. Táto bola s vôňou orientálneho kvetu.
Suchý šampón TAFT od Schwarzkopf som kúpila už druhýkrát, som s nim spokojná, takže odporúčam.
Veľmi dlho mi vydržal
sprej na zosvetlenie vlasov od
L´Oréal Paris Casting Sunkiss Tropical. Predminulý rok som mala aj gélovú verziu tohto produktu. Zosvetlenie funguje iba na prírodných vlasoch. Výsledný efekt je prirodzený. Občas sa ma pýtajú, či mám ombré alebo prefarbené vlasy. No ja vlasy nefarbím, stačí iba nastriekať a nechať vlasy vysušiť na slniečku alebo vyfúkať fénom. Keďže teplo stimuluje celý proces zosvetlenia.
Šampón Gliss Kur Serum Deep-Repair na extrémne namáhané a poškodené vlasy som mala už druhýkrát. Spočiatku mi vyhovoval, ale už pri posledných aplikáciach sa mi začali robiť lupiny. Opäť sa mi potvrdilo, že šampóny je dobré po čase striedať. Keď som mala tak 14 rokov, dostala som raz od tety na Vianoce
toaletnú vodu Celébre z Avonu. Bola vo vianočnom flakóne v tvare zvončekov a po rokoch som si ju znovu kúpila, ale v klasickom flakóne. A stále to je taká moja láska. V tejto vôni môžte cítiť ako hlavné tóny - melón, jazmín a lesné plody.
Spotrebovala som taktiež Aqua hydratačný krém od
Balea. Pokiaľ hľadáte krém s gélovou konzistenciou pre normálnu, zmiešanú až problematickú pleť, tak tento krém by bol vhodný kandidát. Príjemne pleť chladí a hydratuje. Navyše je aj cenovo dostupný. Obsahuje termálnu vodu a výťažok z morských rias. Taktiež som minula aj hĺbkovo čistiacu masku z Oriflame Swedish SPA, ktorý som spomínala už v
aprílových inšpiráciách. Dezinfekčný gél na ruky od Cuticura som si kúpila v dm drogérií.Má kvetinovo ovocnú vôňu a vydržal mi dlhšiu dobu. Voňal ozaj príjemne aj podľa môjho priateľa.
Minula som taktiež aj dve vône, ktoré sa nevyrábajú
Mirage od
Oriflame a
Aspire od
Avonu. Obe vône boli ťažké a výrazné. Hodia sa skôr na zimu alebo na večer. Spotreboval sa aj
levanduľový krém na nohy od
Avonu Footworks. Po aplikácií krému som si vždy nasadila ponožky pre intenzívnejší účinok. Telová pena
Balea s jojobovým a hroznovým olejom vonia sviežo citrusovo až ovocne po hrozne. Má ľahkú konzistenciu ako smotana a dobre sa rozotiera. Krásne vašu pokožku prevonia a zjemní. Keď som sa s nim natrela poobede, tak ešte večer bolo cítiť jeho vôňu a niekedy aj na druhý deň.
Expresný odličovač s nevädzou na oči od
Yves Rocher je už taká moja overená klasika. Poradí si aj s vodeodolnou špirálou.
Organické telové suflé Levanduľové pole od slovenskej
SOAPHORIE je konzistenciou ozaj veľmi hutné. Odporúča sa ho skladovať mimo slnečného svetla a do teploty 25 stupňov. Predsa len ide o organický produkt, ktorého konzistencia sa môže znehodnotiť. Vyraďujem zo svojej zbierky očné tiene, ktoré boli pribalené k časopisu
COSMOPOLITAN. Boli v matnej hnedo-šedej kombinácií. Pigmentované boli celkom slušne, ale na iné farebné kombinácie týchto tieňov som čítala skôr negatívne recenzie.
Depilačný krém na tvár od
Avonu Skin So Soft som zvykla aplikovať mame na chĺpky nad perou. Krém sa má nechať pôsobiť od 2,5 minúty do 8 minút maximálne. Mame som ho nechávala dlhšie, ale zvyklo ju to páliť. Nedá sa povedať, že by nejako voňal, ale chĺpky odstraňoval, pokiaľ ste si ho nechali min. 5 minút. Guľôčkový dezodorant
BIONSEN má príjemnú mydlovú vôňu. Obsahuje minerálne soli z japonských minerálnych zdrojov. Neobsahuje hliník. Mám taký pocit, že mi spôsoboval žlté škvrny na bielom oblečení v oblasti podpazušia. Momentálne mám iné dezodoranty a antiperspiranty, po ktorých žiadne žlté škvrny na oblečení nevznikajú. Spotrebovala som ďalší produkt od Mary Kay z rady
Botanical Effects - osviežujúce tonikum. Nebolo vyslovene zlé, ale mám radšej radu
TimeWise, keďže mojej pleti viac sedí.
Make-up Blender od ebelin mi vydržal niekoľko mesiacov, ale z hygienických dôvodov ho vyraďujem. Musím podotknúť, že je určite kvalitnejší oproti blendru z Oriflemu, ktorý sa mi začal rozpadať po druhej aplikácií.
Prírodné čistiace mydlo s aktívnym uhlím od SOAPHORIA som párkrát vyskúšala. Nepení veľmi a nemám ani pocit, že by vysušovalo pleť.
Vyraďujem aj matný krémový očný tieň od z jarnej limitovanej kolekcie 2015 Velvet Matt od
Pupy v krásnom mint odtieni. Mal dobrú výdrž a dal sa použiť aj ako podklad pod práškové tiene. Bohužiaľ už mi vyschol a nedá sa zohnať. Duo očné tiene
The ONE Colour Match v odtieni Black Pearl z Oriflame vyraďujem, lebo už sú po exspirácií. Oba tiene boli dobre zladené a aj slušne pigmentované. Okrem aplikátora a pevného obalu obsahujú aj zrkadlo. Svetlejší tieň je perleťový a čierny tieň je zas matný. Z rovnakého dôvodu vyraďujem aj mono očný tieň od
L´ORÉAL Paris Color Appeal odtieň č. 150 zoženiete ho už len málokde. No napriek tomu musím uznať, že pigmentovaný je dobre a výdrž je celkom v pohode. Na také rozjasnenie vnútorného kútika oka alebo na celé oko je šikovný. Očný tieň je perleťový.
Pleťové mlieko Optimals Even Out od Oriflame používala mama miesto denného krému proti pigmentovým škvrnám. Má SPF 30. Mama taktiež používala aj nočný krém z tejto rady. A musím uznať, že jej to pomáhalo, lebo donedávna používala iný krém, tak sa jej pigmentové škvrny zas objavili a ja som jej radšej kúpila
nový denný krém proti pigmentovým škvrnám. Minula som aj toaletnú vodu od
Lady Gaga Fame, ktorú som spomínala v januárových inšpiráciách.
Spotrebovala som aj
krém na ruky z januárového U-BOXU a moje dojmy z tohto krému sa odvtedy nezmenili. Dobre sa vstrebáva a má jemnú vôňu.
INDULONA Profi už je taká kultová klasika medzi krémami na ruky. Je to taká prvá pomoc na extrémne suchú a citlivú pokožku rúk a nôh. S ťažkým srdcom som sa lúčila aj s tekutým rúžom
Max Factor Lipfinity v odtieni 012 Almost Almond. Používa sa tak, že najprv nanesiete prvý krok, čiže tekutú farbu. Počkáte minútu a zafixujete ju bázou.
Výdrž je dobrá, ale i tak počas dňa môžete mať pocit suchších pier. Vtedy je dobré pery pretrieť bázou, ktorá funguje ako balzam na pery. Medzi najhoršie nechtové nálepky, aké som mala, patria tieto pavučinky z
Oriflame. Vôbec nechceli držať a odlepovali sa. Skúšala som vzorku
Moschino Pink Fresh Couture a asi mám novú vôňu do wishlistu. Pobavil ma jej vtipný obal, ktorý pripomína čistiaci prostriedok. Vo vôni cítiť hlavne ružový grep, potom čierne ríbezle, konvalinku, ružový hyacint a zrnká granátového jablka.
Celkom rada mám aj rôzne trojfarebné rúže a lesky na pery. Ako bol napr. lesk na pery
MANHATTAN v odtieni Soft Nude, ktorý má neutrálny nude odtieň. Príjemne voňal a nerozpíjal sa. Keď si porovnám korektor
LUMI MAGIQUE od L´ORÉAL Paris v odtieni 1 s korektorom The ONE
Illuskin Oriflame v odtieni Fair Light, tak som ho veľmi rýchlo minula, ale inak účinkom sú oba rovnaké. Rozjasnia, len ten z Oriflame mi vydržal polroka a ten z L´ORÉALU 1 až 2 mesiace. Len občas sa mi podarí doraziť balzam na pery, ale tento balzam od
Labello Milk & Honey je asi najlepším balzamom od Labella, ktorý som doposiaľ od tejto značky mala.
Balzam by mal obsahovať prírodné ingrediencie bez obsahu konzervačných látok a krásne medovo vonia. Špirálovitý balzam na pery od
Balea jahoda a banán som nestihla spotrebovať pred exspiráciou. Krásne voňal a tónoval, ale nebol taký výživný ako predošlý balzam od Labello.
Očné tiene Duo Avon v odtieni Retro Glamour som mala ešte v predošlej verzii, keď boli tiene okrúhle a teraz sú štvorcové. Líčenie s nimi môžte vidieť v článku o
februárových kozmetických inšpiráciách. Pigmentácia je taký priemer. Obal tieňov je pevný a obsahuje aj aplikátor a zrkadielko.
Na poslednej fotke sú prevažne vzorky, ktoré som skúsila v priebehu dvoch mesiacov:
Noblesse Fusion v odtieni 3 Sand je vzorka nového mejkapu od Dermacolu, ktorý by mal zmatňovať a retušovať pleť. Obsahuje avokádový olej a vitamín E. Má OF 10 a strednú kryciu schopnosť. Na pleti je ozaj ľahký. Momentálne frčia tieto mejkapy s pipetou, tak ako ešte minulý rok fičali cushion mejkapy. Ďalej som vyskúšala vzorku balzamu na päty
Flexitol, ktorý bol ozaj hutný a verím tomu, že pri pravidelnom používaní so suchými pätami niečo spraví. Skúšala som aj vzorku fluidného mejkapu
La Roche Posay Fluid Corrective Foundation v odtieni 13, ktorý dobre kryl, ale na mňa bol už moc oranžový, čiže ak používate najbledšie odtiene ako ja, tak tento odtieň pre vás nie je vhodný. Mejkap je vhodný pre citlivú pleť a má SPF25. Konzistenciu mal rovnako ľahkú ako mejkap od Dermacolu. Minuli sme aj levanduľové mydlo od slovenského výrobcu BELLUCIA, ktoré som spomínala ešte minulé leto v príspevku
moja mydlová opera. Malo v sebe kúsky levandule a vyzeralo dobre aj na umyvadle.
Oriflame Love Nature ílová maska s bodliakom je skvelá na mastnú pleť. Čistí pleť a vracia jej rovnováhu. Bohužiaľ je dostupná len v 10 ml balení, ktoré vám vydrží tak na 2 až 3 použitia. Necháva sa pôsobiť 10 minút a potom si ju len opláchnete vlažnou vodou. Vzorky
Vichy Aqualia Thermal Dynamic Hydration denný ľahkého krému a
Vichy Aqualia Thermal Spa nočného krému ma celkom oslovili, lebo mali ľahkú sviežu textúru a sú ideálne pokiaľ je vaša pleť dehydratovaná.
Skúsila som aj vzorky, ktoré mi prišli poštou. Bola medzi nimi vzorka
Alva Sanddorn krému, ktorý revitalizuje a zvlhčuje pleť. Krém mal oranžové sfarbenie. Veľmi príjemné pocitovo boli aj vzorky od Lavery, či už to bol
krém na ruky a nechty s olivami a harmančekom,
omladzujúci denný krém alebo energizujúci nočný krém. Všetky príjemne voňali a dobre sa vstrebávali. Predposledným produktom, ktorý sa nachádza na poslednej fotke je
očný krém od Yves Rocher, ktorý používala moja mama. Je určený od 50 rokov a má 4 patenty. Obsahuje kosmatec kryštálový a výťažok zo zrniek rakytníka. Mama ho používala aj v minulosti a nesťažovala sa na neho. Rozlúčila som sa s lakom na nechty
Rivage v odtieni 8. Hoci ma to aj celkom mrzelo, lebo odkedy ku mne tento lak dostal, tak pruhoval a nevyzeralo to na nechtoch dobre. A pri tom mal takú netypickú zeleno-žltú farbu s perleťou. Predpokladám, že bol už starý, keď som ho dostala.
Priznávam, že tento príspevok bol až vyčerpávajúco obšírny, ale chcela som sa s vami podeliť o moje názory a postrehy.
Poznáte niektorý zo spomínaných produktov? Prípadne objavili ste niečo, čo Vás v poslednej dobe v kozmetike zaujalo?