pondelok 26. februára 2018

Februárová giveaway 2018

Takže vítam vás pri mojej druhej tohtoročnej giveaway. Aj tentokrát som pre vás vybrala produkty, ktoré by sa vám mohli hodiť a sú podľa mňa praktické. Nebudem vás už teda dlho zdržovať.
Súťažíme o podkladovú bázu pod očné tiene od MARY KAY, ktorú mám doma tiež a som s ňou ozaj spokojná. Druhým produktom je kontúrovacia ceruzka na pery Invisible od Freedom, ktorú na perách nie je vidno, ale môžete ju zladiť s akýmkoľvek rúžom a pokiaľ s ňou vykreslíte celé pery, tak udrží rúž dlhšie na perách. Tretím a posledným produktom, o ktorý sa súťaží je vazelínka na pery Choco Kiss od Dr.Max.

Podmienky sú nasledovné: 
Stačí, ak mi pod tento príspevok napíšete komentár pod akým menom sledujete môj blog na FB. Žrebovať budem cez Random Name Picker. Súťaž potrvá do 12. 03. 2018 a nasledujúci deň vyžrebujem výhercu. V prípade, že vylosujem niekoho, kto nesplní základné podmienky, tak losujem na ďalší pokus. Výhercu oznámim na FB stránke blogu a budem ho kontaktovať správou. Pokiaľ sa mi neozve do týždňa, tak losujem znovu.

A nezabudnite si skontrolovať, či ste ozaj splnili hlavnú podmienku, keďže minule som musela žrebovať na 3 pokusy. Je rozdiel medzi sledovaním súkromného profilu a odoberaním stránky blogu.

Prajem vám veľa šťastia! A teším sa na vás pri ďalších príspevkoch a súťažiach. :)

utorok 20. februára 2018

Ako sa starám o pleť

Dnes som rozmýšľala, o čom ďalšom by mohol byť nový príspevok. Keďže tých nápadov bolo viac, tak som sa spýtala kamarátok a jedna mi poradila - napísať o čistení pleti. V minulosti som si čistila pleť rôznymi spôsobmi. Vyskúšala som micelárne vody, čistiace gély, mydlá a mlieka, čistiacu kefku a miešala som viac druhov značiek. Neznamená to, že to mojej pleti v určitom období nevyhovovalo, ale tak ako sa striedajú ročné obdobia, tak ani pleť nie je stále rovnaká.


S pribúdajúcim vekom a so životnými zmenami sa menil aj stav mojej pleti. Aj keď som sa vždy snažila o pleť starať na základe dostupných informácií a finančných prostriedkov.  Do určitého veku možno máme pleť, akú sme zdedili a neskôr ju máme, takú akú si ju zaslúžime. S týmto výrokom sa stretla raz na jednom školení a utkvel mi v pamäti. Pretože môžte mať tú najdrahšiu a najkvalitnejšiu kozmetiku na svete, ale na pleti sa odzrkadľuje veľa vecí - či už životný štýl, nedostatok spánku, ne/pravidelná starostlivosť a stres.

čistiaci gél TimeWise
 Donedávna som pleť čistila 2x denne čistiacim krémom TimeWise MARY KAY, ktorý obsahoval jemné zrniečka - mikročastice. V zime mávam skôr pocit suchej pleti, napriek tomu že ma zvykne potrápiť akné. Moja pleť je zmiešaná, čiže má suché a mastnejšie časti. Priznám sa, že predsa len o niečo mám radšej ako prvý krok čistiace mlieko. Po čistiacom géli siahnem skôr v letných mesiacoch. Raz som zo vzorky vyskúšala aj čistiaci gél TimeWise, ktorý ma zaujal, tým že je neparfumovaný a nedráždil ma.

Nedávno som si tento čistiaci gél objednala a používam ho pár dní. Tiež obsahuje jemné mikročastice, ktoré pomocou exfoliácie zbavujú pleť odumretých kožných buniek. Stačí vám množstvo gélu vo veľkosti hrášku. Podľa mňa gél až tak moc nepení. Akurát som spozorovala, že som mala posledné dva dni dosť suché pery, ale či to nejako spolu súvisí, zatiaľ netuším. Keďže v minulosti som čistiace gély vylúčila aj preto, že mi často vysušovali okolie pier a nosa.


Hydratačné regeneračné tonikum TimeWise od MARY KAY mám už aspoň tretíkrát. Je bez alkoholu a moju pleť nedráždi. Tonikum nanášam na navlhčený tampón, keďže produkty tejto značky sú koncentrované a týmto spôsobom aplikácie mi vydržia o niečo dlhšie v porovnaní s bežnou kozmetikou. Obsahuje výťažok z bobúľ acai, vitamín B3,  hyaluronát sodný a iné prírodné výťažky.

Tieto dva produkty pomáhajú udržiavať moju pleť čistú v dvoch krokoch. Čo sa týka čistenia pleti existujú dve skupiny ľudí. Jedna skupina ľudí uznáva len čistenie pleti v dvoch krokoch (čistiaci gél alebo mlieko a následne tonikum) a potom je tu druhá skupina, ktorá nedá dopustiť na micelárne vody. 
micelárna voda O´HERBAL a píling SWEDISH SPA Oriflame
Keď vypukol ten prvotný ošiaľ okolo micelárok, tak som sa im spočiatku vyhýbala. Úplne prvú micelárku som mala od Dermacolu, tak 5 rokov dozadu a tá ma neočarila. Avšak keď som skúsila micelárnu vodu od Biodermy Sensibio, tak som bola milo prekvapená a na nejakú dobu som prepadla čaru micelárok. Čo raz častejšie sa vyskytujú články, v ktorých sa neodporúča používanie micelárnych vôd dlhodobo a pravidelne. Vytvorte si vlastný názor. Micelárna voda O´HERBAL na fotke vyššie mi stav pleti určite nezhoršovala a príjemne vonia.

Mám rada pleťový píling, či už na odstránenie starej kože alebo šupiniek na tvári. Avšak aj ja si musím dávať pozor, pokiaľ mám na tvári aktívne zapálené akné, tak vtedy ho radšej vynechám. Pretože práve pílingom by som si ho mohla rozniesť po celej tvári. Pleťový píling by som nepoužívala častejšie ako 1 až 2x do týždňa a následne až po ňom aplikujem pleťovú masku. Na fotke vyššie môžte vidieť pleťový píling Swedish Spa Oriflame, ktorý mám už aspoň 3x. Má veľmi jemné zrnká a zaujímavú vôňu.

Čo sa týka rôznych čistiacich kefiek na tvár, tak tiež mám doma jednu, ktorú som prestala používať začiatkom minulého roka. Mám ju z Oriflame. Áno, je to príjemné si ňou masírovať a čistiť pleť. Spočiatku som videla nejaký efekt. Po čase sa mi však vrátilo akné a odrazu sa mi okrem brady začalo objavovať po celej tvári. Podotýkam, že som striedala nadstavce, tak často ako sa odporúča. Vtedy mi povedala moja alergologička, že som si ho možno rozniesla kefkou po tvári a keď som ju prestala používať, tak sa dostavilo zlepšenie.

Pleťové masky som vám na tomto blogu už spomínala. Doma mi nesmie chýbať hĺbkovo čistiaca maska a nejaká hydratačná. Koncom roka mi pribudol ešte tretí druh pleťovej masky a táto je konkrétne rozjasňujúca. Zvyknem si občas spraviť s týmito maskami multimasking (kombinovanie 2 až viacerých druhov masiek súčasne), čo je vlastne šikovný spôsob ako pokryť rôzne potreby pleti súčasne.

Pleťové sérum som do svojej pleťovej rutiny zaradila až túto zimu a myslím, že už bolo načase. Keďže moja pleť už potrebovala niečo navyše. Začala som pleťovým sérum od CLARINS, ktoré postavilo latku celkom vysoko. V súčasnosti používam denné a nočné sérum od MARY KAY. Potrebujem však ešte nejaký čas, aby som ich vedela zhodnotiť. Už si však bez sér nedokážem predstaviť svoju pleťovú starostlivosť. Séra môžu mať rôzne benefity - rozjasnenie, zvýšenie hydratácie, zjednotenie farebného tónu pleti, bojujú proti vráskam alebo rozšíreným pórom. Záleží už len na vás, aké sérum si zvolíte.


Očné krémy a gély sú kapitolou sami o sebe. Myslím, že očný krém som začala používať tak v 19 až 20 rokoch. Už vtedy som spozorovala jemné vrásky v okolí očí. Pokožka v okolí očí nemá mazové žľazy a preto v porovnaní so zvyškom tváre nie je až tak chránená. Myslím, že očné okolie je prvé miesto na tvári, kde pozorujeme starnutie pleti. Čím som staršia, tým viac cítim, že mám okolie očí stále viac suchšie a neprospieva tomu ani fakt, že celý deň čumím do počítača.


Očný krém proti starnutiu TimeWise už mám skoro minutý. Hydratuje a vyživuje pokožku v okolí očí. Úplne ho stačí vklepkávať alebo jemne vmasírovať pod oko. Očný krém NUXE Nuxellence som vyhrala v SMS súťaži s mesačníkom EMMA a veľmi ma to potešilo. Pretože som už dlho chcela niečo od tejto značky vyskúšať a tento produkt je príjemnou záležitosťou. Kovový aplikátor môžte pri nanášaní očného krému prikladať na očné okolie a príjemne chladí.


Odličovanie očí by síce patrilo ešte na začiatok tohto príspevku. Som si však vedomá, že nie každý si líči oči a nie každý používa na odličovanie očí zvlášť očný odličovač. Ja si bez týchto očných odličovačov už ani neviem predstaviť odličovanie očí a hlavne špirály. Na tejto fotke vidíte pre mňa dva najlepšie odličovače, ku ktorým som sa už niekoľkokrát vrátila - naľavo nevädzový odličovač Yves Rocher a odličovač MARY KAY.


Samozrejme, že iba dobrá kozmetika v starostlivosti o pleť nestačí. Pokiaľ vás trápia nejaké kožné problémy, tak určite vyhľadajte kožného lekára. Ja som už minulý rok začala chodiť pravidelnejšie ku kozmetičke a nedám dopustiť na hĺbkové čistenie pleti. Raz som v jednom videu počula, že sa pleť obnovuje v mesačnom cykle a myslím, že niečo na tom bude. Okrem iného pokiaľ vás trápi pocit suchej pleti, tak nezabúdajte dodržiavať pitný režim. Musím sa priznať, že keď som mala, tak 19 až 20 rokov, tak som na noc nepoužívala žiaden krém. Vtedy mi jeden prístroj nameral, že mám veľmi suchú pleť. Potom som si vstúpila do svedomia.

Keď som publikovala tento príspevok prvýkrát, tak som zabudla zmieniť ešte posledný dôležitý krok a tým je hydratácia pleti krémom alebo hydratačným gélom/mliekom. Počas letných mesiacov si volíme krémy ľahšej konzistencie a počas zimného obdobia siahame skôr po hutnejších výživnejších krémoch. Regeneračný výživný krém s intenzívnym hydratačným účinkom Mary Kay používam teraz počas zimného obdobia. Pred chvíľou som zistila, že by sa mal používať podľa potreby po aplikácií bežného krému, ale ja ho používam samostatne a som celkom spokojná. Kľúčovými zložkami tohto krému sú fosfolipidy a derivát vitamínu E.


Chcem sa poďakovať každému, kto sa dočítal až nakoniec môjho príspevku.
Ako sa staráte o pleť vy? máte nejaké prehrešky, ktorých ste sa v minulosti na vašej pleti dopustili?









pondelok 12. februára 2018

Spotrebované a vyradené produkty za december 2017 a január 2018

Toto je prvý tohtoročný príspevok o spotrebovaných a vyradených kozmetických produktoch za uplynulé dva mesiace. Spočiatku som v decembri vyraďovala dekoratívku, ktorá bola po exspirácií a postupne sa mi zbierali prázdne obaly z telovej a pleťovej kozmetiky.
 Pri tejto prvej fotke začnem šampónom Milva Repair s chinínom, ktorý bol mojim už druhým šampónom od Milvy. Má 200 ml a používali sme ho spolu s mamou. Obsahuje aloe vera, pšenicu a chinín. Je vhodný na každodenné použitie a pre všetky typy vlasov. Regeneruje aj zničené vlasy. O niečo nižšie vám popíšem ešte moje ďalšie skúsenosti aj s ďalším Milva šampónom. Antiperspirant Fa Soft & Control Fresh Jasmine Scent  ma spomedzi mojich dezodorantov a antiperspirantov chránil najspoľahlivejšie. Avšak občas dusil mňa aj priateľa.

K hydratačnénu regeneračnému toniku TimeWise od Mary Kay sa opakovane vraciam, keďže som s nim spokojná. Moju pleť nedráždi. Aplikujem ho na navlhčený tampón a preto mi aj vydrží dlhšie. Gél na holenie od Balea som kupovala ešte v septembri a vydržal mi skoro 4 mesiace. Dobre pení a nohy sa s nim holia jedna radosť. Sprejový čistič od ebelin som taktiež kupovala v septembri a opakovane sa k nemu vraciam. Veľká škoda, že takýchto sprejov na čistenie štetcov nie je v drogériách viac alebo by som uvítala aj väčšie balenie tohto produktu.
Momentálne už míňam tretie balenie LACTACYD intímnych obrúskov. Majú veľmi príjemnú a povedomú vôňu. V balení je 15 ks obrúskov. Obsahujú prírodnú L-kyselinu mliečnu a výťažok z tymiánu. K ústnej vode LISTERINE COOL MINT som sa vrátila po tom, čo ma začali bolieť zuby múdrosti. Opäť mi na nejakú dobu pomohla a odvtedy nič necítim.

KAWAR soľ z mŕtveho mora som mala už viackrát, či už v menšom alebo väčšom balení. Naposledy mi pomohla, keď sa mi povyhadzoval chrbát. Soľ totiž odstráni z pokožky nečistoty. Počas kúpeľa so soľou nepoužívajte ani mydlo a ani sprchovací gél! Spotrebovala som taktiež make-up Maybelline Super Stay Better Skin v odtieni Light Beige 005, ktorý v súčasnosti zoženiete len málokde. Zdá sa mi, že ukončili jeho výrobu, čo je podľa mňa škoda.Tento make-up je ideálny, pokiaľ vás trápi akné. Všimla som si, že počas jeho používania sa mi zlepšoval stav pleti. Má SPF 20.
Zo svojej zbierky vyraďujem farebnú paletku korektorov COLOUR Fix značky Technic, keďže mi puká plast a ťažko sa otvára. Na zadnej strane paletky je praktický návod ako jednotlivé korektory používať. Konzistencia korektorov je trošku taká mastnejšia, ale dá sa s nimi zaujímavo pohrať. Párkrát sa mi stalo, že make-up dobre na tieto korektory nechytal a ani tá výdrž nebola až tak dobrá. Tuhé mydlo Dalan d´Olive Oil je vhodné aj na telo a na vlasy. My si s nim doma umývame len ruky. Vonia klasicky ako tradičné olivové mydlo, ktoré si donesiete z dovolenky. Ako náhle ho navlhčíte, tak zostáva také mazľavé a pokožku rúk nevysúša.

Krém na ruky LORANA s aloe vera som už raz spomínala v príspevku o spotrebovaných a vyradených produktoch. Odvtedy sa moje dojmy z neho ani nezmenili. Okrem rúk som ho zvykla používať aj na chodidlá. Rýchlo sa vstrebáva a je pomerne lacný. Žiletky Balea ma zlákali nízkou cenou, avšak v tomto prípade to nebola zrovna šťastná voľba. Veľmi ľahko sa mohlo stať, že hlavica sa vám na žiletke odlomila, takto som prišla zbytočne o dve žiletky z balenia. Opäť sa mi potvrdilo, že na žiletkách sa neoplatí šetriť.
Spotrebovala som aj dermálnu emulziu Excipial U LIPOLOTIO, ktorá obsahuje ureu. Ide o liek na zmäkčenie a ochranu pokožky. Myslím, že sa dá kúpiť aj bez lekárskeho predpisu, ale s lekárskym predpisom je to predsa len o niečo lacnejšie. Má jemnú nevtieravú vôňu a v období jeho používania sa mi ekzém na lakťoch upokojil. Sprchovací gél Nivea Care & Cashmere vonia po orchideách a je to taká výraznejšia mydlová vôňa. Okrem toho je obohatený o kašmírové proteiny. Pokožku zvláčňuje a zanecháva jemne prevoňanú.

Rozjasňujúci hydratačný pleťový píling Hydra Végétal od Yves Rocher som už spomínala ešte minulý rok v septembri a odvtedy som nezmenila na neho názor. Stále som ho používala, tak 1 až 2 krát do týždňa a striedala som ho s pleťovým pílingom od Oriflame SWEDISH SPA. Ten obsahuje švédske riasy, morskú soľ, glycerín a bambucké maslo. Momentálne mám doma načaté už ďalšie balenie. Píling je jemný krémový a celkom mi vyhovuje. Spotrebovala som taktiež aj ústnu vodu LISTERINE Fresh Burst a nevšimla som si výrazný rozdiel medzi ňou a verziou Cool Mint.
Mydlo s avokádom Love Nature Oriflame používame na umývanie celého tela. Vďaka svojmu nevšednému tvaru dobre padne do ruky. Vonia zaujímavo a pokožku zjemňuje. Masážny gél s pagaštanom konským NATURALIS som zakúpila ešte dávnejšie v Jednote. Dosť dlho nám vydržal, napriek tomu že sme ho používali často. Gél mal hnedé sfarbenie a príjemne chladil. Poskytol úľavu v prípade, že nás bolel krk, chrbát alebo nohy.

Je to už pomaly 8 rokov, čo Oriflame uviedol parfumovú vodu Midnight Pearl, ktorej tvárou bola Natalia Vodianova. V súčasnosti už táto vôňa nie je v ponuke. Išlo o dosť výraznú vôňu a  mne voňala skoro až pánsky. Ďalej som spotrebovala ďalšie balenie spevňujúceho telového mlieka CELLU BREAK 5D od Avonu. Používam ho 2x denne a stále mi vyhovuje. Celulitída prestáva byť viditeľnou. Antibakteriálny gél na ruky Lillien má neutrálnu vôňu. Je cenovo dostupný a zanecháva pocit čistých rúk. Momentálne používam už druhé balenie.
Milva Chinín Forte šampón proti vypadávaniu vlasov bol mojim prvým šampónom od Milvy. Obsahuje o 40% viac chinínu oproti iným chinínovým šampónom. Znižuje vypadávanie vlasov, čo môžem potvrdiť. Tento šampón by sa nemal používať dlhodobo a neskôr som ho vystriedala šampónom od Milvy na druhej fotke zhora. Od kamarátky som dostala jednorázové balenie Kúpeľu s morskou soľou od tetesept. Táto soľ mala veľmi jemnú vôňu, skoro až nevoňala. Ja by som si túto soľ kúpila aj vo väčšom balení. Suchý šampón taft od Schwarzkopf  som už spomínala v príspevkoch viackrát. Aj keď poznám lepšie suché šampóny, tak mi bol najdostupnejší, lebo som ho kupovala vždy v obchode pri práci.

 Sprchový olej NIVEA NATURAL OIL som mala pred jeho kúpou už dlhšie vytipovaný. Vôňa ma po pravde ani nezaujala, ale pokožku zanecháva vyživenú a zjemnenú. Krém na ruky care od Avonu s ružovou magnóliou som mala v práci na stole. Voňal príjemne kvetinovo. Konzistencia krému je taká akurát, ani riedka a ani príliš hustá. Vyskúšala som aj menšie balenie rozjasňujúcej dennej starostlivosti proti vráskam Sérum Végétal od Yves Rocher, ktoré bolo pribalené k nejakému časopisu. Ja už som tento produkt mala aj predtým. Krém je skôr mastnejší, takže si myslím, že je vhodný skôr pre suchú až normálnu pleť. Obsahuje výťažok z kosmatca kryštálového a ryže.
Prvé sérum, ktoré som začala pravidelne používať, je Clarins - Double Serum. Najväčší rozdiel som pozorovala počas prvého mesiaca používania. Ten druhý mesiac sa moja pleť zas vyhadzovala, čiže už si na sérum asi zvykla. Odličovač očí Mary Kay som nemala prvýkrát a viem, že ani naposledy. Aj keď momentálne používam iný, tak sa k nemu určite vrátim. Očné tiene značky lavera som vyhrala v jednej súťaži a mala som z nich veľkú radosť, keďže sú vegánske a prírodné.

Pravdepodobne išlo o limitovanú edíciu z roku 2014 a ja mám odtieň Irresistible Glam. Líčenie s tieňmi môžte vidieť na fotke nižšie. Paletka sa skladala z dvoch zapečených trblietavých tieňov, jedného matného a jedného krémového perleťového tieňa. Bohužiaľ jej už vypršala pred pár mesiacmi exspirácia. Pigmentácia bola fajn, avšak mi je ľúto, že dekoratívku tejto značky u nás v drogériách zatiaľ nezoženiete. Mydlo s marhuľou a ryžovým mliekom Nature Secrets od Oriflame sme používali na umývanie rúk. Voňalo krásne a myslím, že by bolo fajn aj na umývanie tela.
Rozlúčila som sa aj s paletkami od MANHATTAN. Prvá paletka tieňov bola skôr v modrých odtieňoch z kolekcie Marcel Ostertag v odtieni Girl with a bluebell, ktorá obsahovala iba perleťové tiene a bola dobre pigmentovaná. Líčenie s touto paletkou môžte vidieť na fotke nižšie. Druhou paletkou, ktorú od tejto značky vyraďujem je paletka tieňov SUPERNOVA v odtieni 03 MISSION TO MARS, ktorá je kombinuje odtiene - ružovej, vínovej, hnedej, fialovej a striebornej. Tiene sú opäť perleťové a dobre pigmentované. Líčenie s nimi môžte vidieť na fotke nižšie. Spotrebovala som CC krém od Mary Kay v odtieni Very Light, ktorý je na pleti veľmi ľahký. Má SPF 15. Výrobca uvádza ľahké krytie, ale ja by som povedala, že ľahké až stredné krytie. Určite je to produkt, ku ktorému sa vrátim. Pozitívne vplýva aj na problematickú pleť, keďže som ho raz mala aj v inom odtieni a všimla som si, že sa mi vtedy začalo hojiť akné na tvári. 

Ampulku HAIR PRO-TOX od Kallos bola súčasťou U-BOXu a vydržala mi na min. 5 aplikácií. Používala som ju ako sérum po umytí vlasov, keď už boli vlasy skoro suché. Votrela som pár kvapiek do vlasov a vlasy zostali uhladené. Ampulka obsahuje keratín, kolagén a kyselinu hyalurónovú. Nemusíte sa báť tekutina určite nezaťaží vlasy a nebudú mastné.Vonia nevšedne, ale postupne som si na tú vôňu zvykla. Paletku rozjasňovačov od značky Technic vo variante Bronze Strobe by som si najradšej nechala, ale rozpadol sa mi obal. Obávam sa, že táto značka má síce zaujímavé produkty, ale obaly sú dosť nekvalitné a krehké. Inak sa paletka skladala z dvoch krémových a z dvoch púdrových rozjasňovačov. Pigmentovaná je dobre a keby popracovali na tých obaloch, tak by konkurovala smelo aj drahším značkám.
líčenie s paletkou tieňov Lavera - Irresistible Glam
líčenie s paletkou MANHATTAN -Marcel Ostertag - Girl with a bluebell
líčenie s paletkou MANHATTAN - SUPERNOVA - 03 MISSION TO MARS
Dermacol sypký perleťový očný tieň  v odtieni 14 je smaragdovo - zelený a v súčasnosti ho už nezoženiete, čo je podľa ma celkom škoda. Keďže tieň bol pigmentovaný dobre a tá aplikácia mala niečo do seba, aj keď viem, že nie každý má rád nanášanie tieňov s penovým aplikátorom. Rúž na pery esssence v odtieni 01 IT WASN´T ME! ste už mohli vidieť aj v inom príspevku. Išlo o tmavofialový rúž z limitovanej edície good girl BAD GIRL, ktorý síce nebol úplne ideálny na bežné nosenie, ale je to určite odtieň, s ktorým zaujmete. Takéto tmavé a bláznivé odtiene podľa mňa v drogériách stále chýbajú. Dlhotrvajúci lesk na pery Essence stay with me v odtieni 10 PRETTY WITTY je tiež dobre pigmentovaný. Má krásnu malinovú farbu, ktorá v tomto chladnom počasí vie zlepšiť náladu. Odtláča sa, čiže výdrž nemá až tak dobrú.

Vysúvacie ceruzky na oči Yves Rocher v odtieni 05 Turquoise a v hnedom odtieni (ten už má zošúchaný názov - bol však limitkou) boli pigmentované dobre. Hnedá ceruzka mi však prišla mäkšia a tyrkysovú bolo treba zas trošku vrstviť. Tekutý rúž MANHATTAN v odtieni 3 ste mohli vidieť už v staršom príspevku. Ide o krásny fialový odtieň. Tento dvojfázový rúž sa skladal z farebnej časti a priesvitnej časti. Kupovala som si ho v dobe, keď ešte nebol taký boom okolo týchto dvojitých tekutých rúžov. Tekutú trblietavú očnú linku Very Me od Oriflame v odtieni Blue ste mohli vidieť aj v kombinácií s predošlým tekutým rúžom MANHATTAN alebo aj v minuloročných letných inšpiráciách na posledných fotkách.  Ceruzka na oči khol Yves Rocher v odtieni Prune ma, tak trochu sklamala. Hlavne tým, aká bola tvrdá a ako sa ťažko strúhala, čiže som to s ňou vzdala.
Očný tieň REVERS mineral PURE v odtieni 18 je krásny perleťový svetlomodrý tieň, avšak aj dosť práši, čo je asi daň za jeho dobrú pigmentáciu. Spoje v obale boli dosť slabé a tým pádom sa mi zlomil aj obal, čo je vec, ktorú neznášam. Tieň môžte vidieť aj na fotke nižšie.

Očný tieň REVERS mineral PURE v odtieni 18
Rúž MAC Amplified v odtieni DARK SIDE som dostala od kamarátky, ktorá mi ho doniesla z Anglicka. Vyraďujem ho, lebo je starší a začal zapáchať. Keď bol nový voňal vanilkovo a konzistenciou je hutnejší. Ide o krásny bordovo-vínový odtieň. Je skôr taký polomatný a na perách vydrží aj 4 hodiny. Mal iba jedinú chybičku a to, že sa ťažšie odličoval a usádzal sa mi vo vráskach pier. Môžte ho vidieť na fotke nižšie s popisom.
s rúžom od MAC v odtieni Dark Side
Bourjois COLOR BOOST rúž v ceruzke odtieň 04 Peach on the Beach je krémový a neobsahuje trblietky. Ide o ružovo koralový odtieň, ktorý len tak hocikde nenájdete. Rúž sa dobre nosí, ale zároveň sa odtláča. Aplikácia je praktická. To, ako vyzerá si môžte pozrieť na fotke nižšie
Bourjois COLOR BOOST rúž v ceruzke odtieň 04 Peach on the Beach
Ceruzka na pery Max Factor má síce už nečitateľný popis a ja to len odhadujem na odtieň 14 Brown Nude. Určite si však tieto ceruzky pozrite naživo. Ja som bola až prekvapená, aký poklad som doma mala a dlho som ju prehliadala. Dokonale nahradí matný nude rúž. Ak máte suché pery, tak naneste trošku balzamu a potom len pery vykreslite ceruzkou.
pery nalíčené s ceruzkou MAX FACTOR
lesk na pery s kontúrkou MANHATTAN v odtieni 59T
 Lesk na pery s kontúrkou MANHATTAN v odtieni 59T je podľa mňa praktickým produktom, ktorým by sa mohlo inšpirovať viac značiek. Mala som ho v teplom nude odtieni, ktorý je ideálny na bežné nosenie a je ozaj dobre pigmentovaný. Je veľká škoda, že značku MANHATTAN už nemáme v našich drogériách.
MANHATTAN dlhotrvajúci lesk na pery v odtieni 45K
MANHATTAN dlhotrvajúci lesk na pery v odtieni 45K je výrazný červený a trblietavý. Je v menšom balení, čiže v kabelke nezaberie veľa miesta a pery pokryje už v prvej vrstve intenzívnou farbou a dodáva im objem.
 
Viem, že tento príspevok je asi najdlhší na mojom blogu. Snažila som sa byť stručná. Avšak verím, že aspoň tými fotkami vykompenzujem to množstvo informácií. 

Bol podľa vás tento príspevok príliš dlhý? Prípadne mi napíšte do komentárov, ktorý zo spomínaných produktov vás najviac zaujal?

utorok 30. januára 2018

Januárové inšpirácie

Takže vítam vás pri poslednom januárovom príspevku, v ktorom budú prevládať hlavne kozmetické inšpirácie až na jednu výnimku.
Nedávno som objavila v obchode pri práci kompaktný púder od značky REVERS v odtieni 02. Myslím, že je to najlacnejší púder, aký som kedy mala. Vyšiel ma 0,49 €, čo je myslím, že menej ako stál môj prvý púder, keď som mala 14 rokov. Pri dotyku sa mi zdá púder jemne namletý a pleť zmatňuje. Má stredné krytie a poradí si s väčšinou nedostatkov. Po čase sa vám však môže stať, že začne zvýrazňovať suché miesta na tvári a usádzať sa v póroch, čo sa mi však stávalo aj pri drahších púdroch.
Po dlhej dobe som bola nakúpiť v Yves Rocher. K nákupu som dostala ako darček telové mlieko Mango & Koriander, na ktoré sa celkom teším. Už dávnejšie ma zaujal peelingový púder, vďaka ktorému si môžte namiešať vlastný pleťový peeling. Stačí vám na to váš obľúbený čistiaci gél, do ktorého primiešate peelingový púder. Podľa množstva pridaného peelingového púdru si vytvoríte peeling na mieru.

Doma som už nemala žiadne telové peelingové mydlo, tak som si vybrala toto s mandarínkou, citrónom a cédrom. Má 200 g, čo je celkom dosť. Expresný odličovač s nevädzou na oči je už takou mojou overenou klasikou a bol takým hlavným produktom, kvôli ktorému som aj išla do tohto obchodu. Vzala som si 100 ml balenie. Okrem nevädze obsahuje aj výťažok z ručne zbieraných čučoriedok. Poradí si s akýmkoľvek vodeodolným očným mejkapom a oči nedráždi.
Na facebookovej stránke robil Oriflame pred Vianocami Adventnú súťaž . Mne sa podarilo vyhrať dva produkty. Prvým bola podkladová báza na pery The ONE, ktorá obsahuje bambucké maslo. Tá mi príde pri nanášaní celkom tuhá. Pery zmatní a trošku zosvetlí. Myslím, že výdrž rúžu zvyšuje, ale keď som mala suché pery, tak mi ako keby spravil také cucky, čiže ozaj nejde o balzam na pery, ale o podkladovú bázu.

Treba si pery buď pripraviť peelingom alebo pomasírovať zubnou kefkou. Druhým produktom, ktorý som dostala, je matný rúž The ONE v odtieni Endless Cherry. Ide o tlmený tmavočervený odtieň. Nejde doslova o výraznú a krikľavú farbu, čiže je to ten typ tmavého rúžu, ktorý je nositeľný aj na deň. Na perách vydrží dlhšie v porovnaní s rúžmi na spodnej fotke od tej istej značky.
zľava doprava rúže Giordani Gold - Luminous Burgundy a Violet Pink
Za zvýhodnenú cenu som si objednala od Oriflame dva rúže Giordani Gold. Obidva sú v krásnych zlatých kovových obaloch. Jeden rúž je matný v odtieni Violet Pink, ktorý na internetovej stránke vyzerá úplne inak ako v skutočnosti. Je to ten svetlejší odtieň na fotke. V skutočnosti je to taký ružovo-fialový odtieň. Napriek tomu, že obsahuje arganový olej, tak po celom dni môžte mať pocit suchších pier.

Rúž má vyššie krytie. Rúž na pery Giordani Gold Iconic Heritage v odtieni Luminous Burgundy je bordovo-fialový so saténovým efektom. Aj tento rúž obsahuje arganový olej, ale pery hydratuje určite viac ako ten predošlý. Tento rúž sa odtláča.
V priebehu januára som nakukla aj do New Yorkeru a odniesla som si odtiaľ takúto košeľu s mačičkami v rôznych polohách. Zdala sa mi milá a vtipná. S priateľom máme obaja veľmi radi mačky.

Mám taký pocit, že január strašne rýchlo ubehol. Kľudne mi do komentárov napíšte, čo tento mesiac inšpirovalo vás? :)


streda 24. januára 2018

Moja tmavočierna

Dávnejšie som chcela publikovať zopár mojich starších výtvorov. Dnes ma však inšpiroval a podporil môj kamarát, že by som to mohla skúsiť. Báseň, o ktorú sa s vami podelím, som napísala 6 rokov dozadu a k jej napísaniu ma inšpirovala pieseň od Kristiny Train - Dark Black. Odporúčam si ju pustiť pri čítaní, keďže je to potom celkom iný zážitok.


V noci, keď zavriem oči.
Srdce spomalí tep.
Prievozníkovi mincu na cestu dám.
Nepýtaj sa na údel môj necudných dám.

Môj život maľovaný v čiernej a bielej.
Zomrel spolu s tebou.
Odvtedy neviem, čo so sebou.
Tmavo-čierna je farbou môjho života. 


 Dnes síce plačú.
Zajtra sa budú smiať.
Prach som a v prach sa obrátim.
Farby som stratila.
Pôžičku nesplatila.
Svojich deväť životov som premárnila.

Na posteli ruku tvoju stískam.
Si vzdialená a tak blízka.
Priepustku do mesta tieňov získam.

Biele svetlo a neznáme hlasy.
Lesk strácajú moje vlasy.
Pery otvorené,
dušu som vydýchla. 


Hodiny na stene prestali tikať.
Tento svet sa ma prestal týkať.
Zajtra ma budú súdiť.
Obloha sa zatiahne šedou.

Matka príroda sychravý bozk
na rozlúčku mi podaruje.
Vtáky odletia na juh.
Listy padnú dolu.
Rozložia sa v zemi
a ja spolu s nimi.

Čierne vrany zakrákajú.
Už ma čaká na moste.
Dala mi už dosť času.


Vo svete, kde som bola bezfarebnou.
Vyprchala esencia môjho bytia.
Moje prázdne sľuby viac nenasýtia.
Ochladilo sa.
Mlčíš.
Ticho je tu večné.

pondelok 22. januára 2018

Novoročná giveaway

Vítam Vás pri prvej tohtoročnej giveaway, ktorú som nazvala síce "novoročná" a to už je pomaly koniec januára. Pravdou však je, že som plánovala menšiu súťaž už od začiatku mesiaca, avšak ma zdržalo aj skúškové. Minulý týždeň som ešte vybrala dva produkty, ktoré budú súčasťou výhry.
Tentokrát súťažíme o lak na nechty Oriflame The One Long Wear v odtieni Sea Salt, vanilkový balzam na pery od Sabrina Rudnik a sprej na vlasy od Dr. Santé pre oslabené vlasy s makadamiovým olejom a keratínom.
Podmienky sú nasledovné:

Stačí, ak mi pod tento príspevok napíšete komentár pod akým menom sledujete môj blog na FB. Žrebovať budem cez Random Name Picker. Súťaž potrvá do 12. 02. 2018 a nasledujúci deň vyžrebujem výhercu. V prípade, že vylosujem niekoho, kto nesplní základné podmienky, tak losujem na ďalší pokus. Výhercu oznámim na FB stránke blogu a budem ho kontaktovať správou. Pokiaľ sa mi neozve do týždňa, tak losujem znovu.

Prajem vám veľa šťastia! A teším sa na vás pri ďalších príspevkoch a súťažiach. :)

štvrtok 11. januára 2018

Môj decembrový U - BOX

Po dlhej dobe som sa odhodlala kúpiť môj druhý U - BOX. Tentokrát som sa nechala zlákať tým, že v boxe bolo až 17 produktov. Avšak najviac som bola zvedavá na tekutý rúž od Kylie Cosmetics.
 Páčil sa mi papier, v ktorom mi prišiel boxík zabalený a ani krabička nebola taká ťažká, ako som očakávala.
Prvý dojem po rozbalení bol, že "wau." Do oka mi udrel výrazný "statement" náhrdelník a ja som sa s napätím pustila do skúmania zvyšného obsahu. 
Skúsim vám stručne priblížiť, čo všetko som v boxe našla. Začnem zhora zľava žltými hubkami, ktoré budú pravdepodobne slúžiť na umývanie tváre. Na produkte nebol žiadny návod na použitie, takže len tipujem, keďže podobné hubky na tvár má aj Oriflame. Vedľa hubiek sa nachádza aj zubná pasta od Vademecum Homéophytol, ktorú som zatiaľ nemala, ale som na ňu zvedavá. Čistiacu vodu na oči a tvár bebe More som už stihla vyskúšať, ale po pravde mi moc nesadla. Dráždila mi pleť aj oči. Deosprej Fa FRESH & dry zelený čaj som darovala mamine, keďže sa jej momentálne minul jej antiperspirant.

Dostávam sa už k spomínanému tekutému rúžu od Kylie Cosmetics v odtieni 05. Krásne vonia a rýchlo zasychá. Nie som si však istá, či ide ozaj o originál alebo len vydarenú napodobneninu. Čo ma viedlo k tomuto podozreniu? Už pri prvom boxe som po nejakej dobe nadobudla podozrenie, že púder od MAC nie je pravý, keďže z ničoho nič vypadol vrchný plast z obalu a s týmto istým problémom sa stretla ešte jedna baba na cudzom blogu. Ďalej som v boxe našla sklenený pilník, ktorý sa určite zíde. Najviac mi však padol do oka už spomínaný "statement" náhrdelník od Sy fashion.
Potešila som aj tmavofialovým perleťovým očným tieňom od značky mels v odtieni 11, ktoré sú ozaj dobre pigmentované a použila som ich na spodnej fotke. Od tej istej značky som dostala aj lícenku v čokoládovom odtieni č. 08, ktorá farbou skôr pripomína bronzer  a teší ma najmä to, že je matná. Podľa mňa by sa dala využiť aj do ohybu oka a pre niekoho tmavšieho aj na kontúrovanie. Keďže odtieň tejto lícenky podľa mňa nejde do oranžova, ale ozaj skôr pripomína čokoládu. Taktiež aj táto lícenka je dobre pigmentovaná. Vedľa tieňu sa nachádza ampulka HAIR PRO-TOX od značky Kallos, ktorá má 10 ml. Obsahuje keratín, kolagén a kyselinu hyalurónovú. Tento produkt obnovuje a regeneruje vlasy. Môžte ho oplachovať, ale aj nemusíte, pokiaľ ho použijete ako vlasové sérum. Stačí naniesť fakt trocha, čiže ampulka je na viac použití. 

Značka Skin UP je pre mňa neznáma, ale našla som si od nej FACE CARE sérum, ktoré obsahuje kyselinu hyaloronovú, ceramidový komplex a iné zaujímavé zložky. Na to, že ide o poľskú značku, tak produkt má pekné balenie a určite ho chcem otestovať na sebe aj na mame. Je určený pre všetky typy pleti. Pôsobí proti vráskam a spevňuje pleť. Sprchovací krém s extraktom z ruží od Kallos Spa mi vonia krásne po ružiach. Našla som si aj skosený štetec od e.l.f, ktorý sa dá využiť na obočie alebo vykreslenie liniek. Ďalej tu mám čiernu výplň, ktorá sa asi používa, keď si chcete vyčesať vlasy do chvostu na dodanie objemu. Dostala som aj menšiu sadu na manikúru. Posledným produktom, ktorý som si našla v boxe bol tekutý rozjasňovač BORN TO GLOW od NYX v odtieni SUN GODDESS, ktorý má v súčasnosti iný obal. Je celkom dosť bronzový a obsahuje dosť trblietok. Ja by som ho asi používala samostatne namiesto bronzeru, keďže ako rozjasňovač by bol na mňa celkom výrazný, ale pre niekoho tmavšieho by to bolo asi akurát.
S obsahom boxu som celkom spokojná. Myslím, že tentokrát bol výber produktov ešte lepší ako pri mojom prvom boxe od U - BOX. 

Zaujal vás obsah boxu? Objednali by ste si ho?