pondelok 22. januára 2018

Novoročná giveaway

Vítam Vás pri prvej tohtoročnej giveaway, ktorú som nazvala síce "novoročná" a to už je pomaly koniec januára. Pravdou však je, že som plánovala menšiu súťaž už od začiatku mesiaca, avšak ma zdržalo aj skúškové. Minulý týždeň som ešte vybrala dva produkty, ktoré budú súčasťou výhry.
Tentokrát súťažíme o lak na nechty Oriflame The One Long Wear v odtieni Sea Salt, vanilkový balzam na pery od Sabrina Rudnik a sprej na vlasy od Dr. Santé pre oslabené vlasy s makadamiovým olejom a keratínom.
Podmienky sú nasledovné:

Stačí, ak mi pod tento príspevok napíšete komentár pod akým menom sledujete môj blog na FB. Žrebovať budem cez Random Name Picker. Súťaž potrvá do 12. 02. 2018 a nasledujúci deň vyžrebujem výhercu. V prípade, že vylosujem niekoho, kto nesplní základné podmienky, tak losujem na ďalší pokus. Výhercu oznámim na FB stránke blogu a budem ho kontaktovať správou. Pokiaľ sa mi neozve do týždňa, tak losujem znovu.

Prajem vám veľa šťastia! A teším sa na vás pri ďalších príspevkoch a súťažiach. :)

štvrtok 11. januára 2018

Môj decembrový U - BOX

Po dlhej dobe som sa odhodlala kúpiť môj druhý U - BOX. Tentokrát som sa nechala zlákať tým, že v boxe bolo až 17 produktov. Avšak najviac som bola zvedavá na tekutý rúž od Kylie Cosmetics.
 Páčil sa mi papier, v ktorom mi prišiel boxík zabalený a ani krabička nebola taká ťažká, ako som očakávala.
Prvý dojem po rozbalení bol, že "wau." Do oka mi udrel výrazný "statement" náhrdelník a ja som sa s napätím pustila do skúmania zvyšného obsahu. 
Skúsim vám stručne priblížiť, čo všetko som v boxe našla. Začnem zhora zľava žltými hubkami, ktoré budú pravdepodobne slúžiť na umývanie tváre. Na produkte nebol žiadny návod na použitie, takže len tipujem, keďže podobné hubky na tvár má aj Oriflame. Vedľa hubiek sa nachádza aj zubná pasta od Vademecum Homéophytol, ktorú som zatiaľ nemala, ale som na ňu zvedavá. Čistiacu vodu na oči a tvár bebe More som už stihla vyskúšať, ale po pravde mi moc nesadla. Dráždila mi pleť aj oči. Deosprej Fa FRESH & dry zelený čaj som darovala mamine, keďže sa jej momentálne minul jej antiperspirant.

Dostávam sa už k spomínanému tekutému rúžu od Kylie Cosmetics v odtieni 05. Krásne vonia a rýchlo zasychá. Nie som si však istá, či ide ozaj o originál alebo len vydarenú napodobneninu. Čo ma viedlo k tomuto podozreniu? Už pri prvom boxe som po nejakej dobe nadobudla podozrenie, že púder od MAC nie je pravý, keďže z ničoho nič vypadol vrchný plast z obalu a s týmto istým problémom sa stretla ešte jedna baba na cudzom blogu. Ďalej som v boxe našla sklenený pilník, ktorý sa určite zíde. Najviac mi však padol do oka už spomínaný "statement" náhrdelník od Sy fashion.
Potešila som aj tmavofialovým perleťovým očným tieňom od značky mels v odtieni 11, ktoré sú ozaj dobre pigmentované a použila som ich na spodnej fotke. Od tej istej značky som dostala aj lícenku v čokoládovom odtieni č. 08, ktorá farbou skôr pripomína bronzer  a teší ma najmä to, že je matná. Podľa mňa by sa dala využiť aj do ohybu oka a pre niekoho tmavšieho aj na kontúrovanie. Keďže odtieň tejto lícenky podľa mňa nejde do oranžova, ale ozaj skôr pripomína čokoládu. Taktiež aj táto lícenka je dobre pigmentovaná. Vedľa tieňu sa nachádza ampulka HAIR PRO-TOX od značky Kallos, ktorá má 10 ml. Obsahuje keratín, kolagén a kyselinu hyalurónovú. Tento produkt obnovuje a regeneruje vlasy. Môžte ho oplachovať, ale aj nemusíte, pokiaľ ho použijete ako vlasové sérum. Stačí naniesť fakt trocha, čiže ampulka je na viac použití. 

Značka Skin UP je pre mňa neznáma, ale našla som si od nej FACE CARE sérum, ktoré obsahuje kyselinu hyaloronovú, ceramidový komplex a iné zaujímavé zložky. Na to, že ide o poľskú značku, tak produkt má pekné balenie a určite ho chcem otestovať na sebe aj na mame. Je určený pre všetky typy pleti. Pôsobí proti vráskam a spevňuje pleť. Sprchovací krém s extraktom z ruží od Kallos Spa mi vonia krásne po ružiach. Našla som si aj skosený štetec od e.l.f, ktorý sa dá využiť na obočie alebo vykreslenie liniek. Ďalej tu mám čiernu výplň, ktorá sa asi používa, keď si chcete vyčesať vlasy do chvostu na dodanie objemu. Dostala som aj menšiu sadu na manikúru. Posledným produktom, ktorý som si našla v boxe bol tekutý rozjasňovač BORN TO GLOW od NYX v odtieni SUN GODDESS, ktorý má v súčasnosti iný obal. Je celkom dosť bronzový a obsahuje dosť trblietok. Ja by som ho asi používala samostatne namiesto bronzeru, keďže ako rozjasňovač by bol na mňa celkom výrazný, ale pre niekoho tmavšieho by to bolo asi akurát.
S obsahom boxu som celkom spokojná. Myslím, že tentokrát bol výber produktov ešte lepší ako pri mojom prvom boxe od U - BOX. 

Zaujal vás obsah boxu? Objednali by ste si ho?




sobota 30. decembra 2017

Decembrové objavy a inšpirácie

Pripravila som si pre vás ešte posledný tohtoročný príspevok. Možno sa vám bude zdať podobný ako predošlé dva príspevky, avšak tento príspevok sa týka iba decembra, ale nie je zameraný na Vianoce a ani na vianočné darčeky. 


V potravinách, čo mám pri práci som si kúpila telové mlieko od značky KALLOS. Bolo lacné a podľa cenovky som si myslela, že bude s pomarančovou vôňou. Avšak v obchode sa sekli, lebo vôbec tak nevonia a nemá to ani uvedené v popise. Vôňa sa mi zdá jemná a neutrálna. Od tety som dostala pár vecí z dekoratívnej kozmetiky, ktoré jej odtieňmi nesadli. Mám tu napr. metalické tiene značky trend IT UP v zeleno - mentolovom odtieni 060. Majú praktické zatváranie - stačí vrchnák iba našróbovať. Tiene sú dobre pigmentované. Stihla som ich raz vyskúšať a s výsledkom som bola spokojná.

Ďalej tu mám perleťový očný tieň v ceruzke od miss sporty v ružovom odtieni 170 Strawberry Coulis, ktorý ja očiach veľmi jemný. Po jeho rozotrení vidíte skôr už len perleť ako samotnú farbu. Na pery tu mám rúž Color Trend od Avonu v oranžovom odtieni s názvom Tangerine Dream ,ktorý je pigmentovaný celkom dobre, čo ma vzhľadom na jeho cenu príjemne prekvapilo. Jeho nedostatkom je, že sa odtláča. Posledným produktom od mojej tety je kontúrovacia ceruzka na pery True tiež z Avonu v odtieni Nude, ktorá je dobre pigmentovaná a určite sa mi bude hodiť k nude rúžom v mojej zbierke.


Ručne vyrobené mydlo ruža od výrobcu Bohemia Cosmetics som dostala spolu so sovičkou od kamarátky ako mikulášsky darček. Mydlo je síce menšie veľkosťou, ale krásne intenzívne vonia aj cez obal a nesmiem zabudnúť aj na to, že je pekne zabalené.


Veľakrát som šla okolo Schokocafe Maximilián v Starom Meste a v duchu si priala túto kaviareň raz navštíviť. Po prvej návšteve sú moje dojmy zmiešané. Čokoládu by som si najskôr už znovu nedala. Zhodli sme s priateľmi, že chutila ako uvarená z prášku alebo ako puding. Čo však určite môžem odporučiť je čokoládovo-karamelová torta. Chutí takmer božsky, ale 1 kúsok stojí 3,9 €. Priestory sú pekné, ale aj podľa ostatných recenzii, čo som čítala, tak táto kaviareň je skôr pre turistov.


Nejakú dobu som mala vytipovaný aj Kitchinn a keď sme raz s priateľom šli okolo, tak sme tam zašli. Vybrali sme si domáci burger s hranolkami a tatárskou omáčkou, ktoré nám chutili. Jediné, čo možno hamburgeru chýbalo je nejaká výraznejšia omáčka.


Na záver môjho príspevku tu pre vás mám jedno líčenie. Viem, že jeho prevedenie nie je dokonalé. Chcela som vám len ukázať, že aj matná oranžová linka môže byť nositeľná a hlavne, keď ju skombinujete s hnedými tieňmi. Pokiaľ máte modré oči, tak vám kombinácia už spomínaných farieb vytiahne do popredia farbu očí. Na orámovanie očí som použila oranžovú matnú ceruzku na oči Jumbo v odtieni  Coquelicot od Yves Rocher a očné tiene som použila z paletky od Makeup Revolution Fortune favours the brave. Na pery som aplikovala mini balzam v tyčinke essence 02 little miss rosie a lesk na pery miss sporty v odtieni 168 The Miss.

Rada by som vám popriala veselého Silvestra a šťastný nový rok!
Chystáte sa aj niekam na Silvestra? či radšej Silvestra strávite v pohodlí domova?


streda 27. decembra 2017

Vianoce 2017

Každý máme k Vianociam nejaký postoj, či už sa na ne tešíme alebo nás stresujú. Spomíname na tie predošlé a rozmýšľame, čo by sa dalo vylepšiť alebo spraviť inak. Tento rok som radila mojej mame, aby sme to s pečením vianočného pečiva nepreháňali. Sme totiž doma len traja a na tri dni štyria. Aj tak však dobrú chvíľu trvá, kým sa to všetko zje a priznajme si, že tie sladké koláče nám chutia max. týždeň. Podieľala som sa iba pri pečení medovníkov a samotné pečenie ide rýchlo, ale proces prípravy je na dlhšie. Už keď som mala viac ako štyri plechy a začali ma bolieť kríže od státia, tak som toho mala už plné zuby.
Ešte pár dní pred Vianocami som šla mame do Bratislavy vyzdvihnúť malý mixér, aby mohla šľahať krémy do zákuskov, keďže v našom okresnom meste nebol takmer žiaden výber malých mixérov. Kým som sa vrátila, tak mama mala takmer hotový stromček, ale niečo som na ňom ešte dokončila. Potom som si musela dať dokopy aj svoju izbu. Deň pred Vianocami toho mama upiekla najviac a ja som zas žehlila prádlo. Okrem medovníkov a perníkov boli medzi našimi koláčmi aj parížske rožky, kokosky, medvedie labky a čokoládová roláda. Zo spomínaných koláčov mám najradšej parížske rožky.

A čo sa týka samotnej štedrovečernej večere, tak u nás doma nesmú chýbať halászlé, zemiakový šalát a kapor. Ešte deň pred Vianocami sme si robili kapustnicu, ktorá je dobrá aj ďalšie dni. Pred večerou si pripíjame vaječným likérom. Dáme si vianočnú oblátku alebo trubičku s cesnakom a medom, ktorú jeme nad polievkovým tanierom. Kedysi sme na Vianoce robievali aj slávnostnú šošovičnú polievku so sušeným hríbmi a slivkami. Teraz ju zvykneme robiť skôr na Silvestra.
    Takýto pekný čajník s vianočným motívom a krásnou okrúhlou krabičkou sme kúpili v Jednote za 9 €. Tento čajník obsahuje aj šálku a podšálku.
Parfum Sublime Nature Tuberose od Oriflame som si darovala sama pod stromček. Ide o jemnú kvetinovú vôňu, ktorá je vhodná na denné nosenie a príjemná bude v každom ročnom období. V tejto vôni zacítite tuberózu a santalové drevo. Ja ju po chvíli na sebe necítim, ale priateľ ju na mne zase ucítil hneď. Musím vyzdvihnúť aj obal vône, ktorý z nej robí priam luxusný kúsok.
Od priateľa som dostala pod stromček kozmetiku z Krasotiky, v ktorej bola moja štartovacia sada prírodných rias Ardell Press On Wispies. Ide o samolepiace riasy, ktoré majú iba pozitívne recenzie, takže som na ne veľmi zvedavá. Túto jeseň mi prišiel e-mail z tohto e-shopu, o tom že značka Sleek MakeUP sa už na našom trhu nebude predávať. Tak som si priala aj nejaké produkty tejto značky. Dostala som lícenku Créme to Powder v červenom odtieni Crimson, ktorá je krémová, ale pri dotyku s pokožkou zmení na púdrovú. Je veľmi dobre pigmentovaná, čiže stačí z nej malé množstvo. Duo riasenka a očná linka Dip It Duo Jet Black od tej istej značky je už na tejto stránke vypredaná. Ja som ju však vyskúšala a som spokojná. S linkovou časťou sa linky kreslia dobre a špirála na druhom konci má pomerne malý aplikátor, ktorý riasy vytáča celkom dobre.
Mám tu ešte jeden produkt od Sleek MakeUP lesk na pery Gloss Me v odtieni Forbidden City, ktorý je bordovo-fialový s trblietkami a krytím je skôr polo-priehľadný. Myslím, že ešte viac sa mi bude páčiť v kombinácií s nejakým rúžom. Ceruzka na oči od značky L.A. Colors vo svetlozelenom odtieni Spring bola za výhodnú cenu a ešte stále môžte kúpiť iné odtiene výhodne. Čakala som po nanesení trochu iný odtieň o niečo viac zelený, ale zatiaľ sa mi ceruzka vidí skôr ako zlatá. Posledným vytúženým produktom je tekutý matný rúž od značky Nabla z limitovanej edície v odtieni Anarchy. Očakávala som skôr šedo-fialový odtieň a prekvapilo ma, že na perách je dosť tmavý a skôr sivý. Vonia inak prekrásne.
Tento rok som stihla Vianočné trhy len v Bratislave a v Trnave. Viac sa mi však páčili trhy, čo boli v Trnave. Nebolo tam až toľko ľudí. Stánky na mňa pôsobili tradičnejšie a bol tam aj väčší výber jedál v porovnaní s Bratislavou. A to som na tých bratislavských trhoch bola aspoň 4x. Odfotila som si tu ovečku a kozu.
V práci zas máme kartónový stromček, ktorý nám venovali z jednej materskej školy. Musím uznať, že je ozaj originálny a púta viac pozornosti, ako keď sme mali minulý rok klasický umelý stromček.

Aké ste mali vy Vianoce? A čo také ste si našli pod stromčekom?

sobota 23. decembra 2017

Moje objavy a obľúbenci za rok 2017

Dnes som si pripravila pre vás pripravila také moje stručné zhrnutie objavov a obľúbencov za tento rok. Bolo toho ozaj veľa, čo ma zaujalo a našli sa aj také drobnosti, ktoré si ma fakt získali. 
Takou mojou poslednou kabelkovou láskou na prvý pohľad bola bordová zamatová kabelka z Oriflame. Zamat je túto sezónu opäť v móde. Luxusne pôsobí  najmä v bordovom, smaragdovo - zelenom a kráľovsky modrom odtieni.
Jedným z mojich obľúbených miest v Trnave je Dream Cakes Bakery, kde majú dobrý výber cheesecakeov, ale aj iných tort. Na fotke je nutelový cheesecake, ktorý bol výborný a spravia vám tu aj dobrú kávu. Okrem toho aj prostredie samotnej cukrárne je útulné a milé.
Na jar nám pribudol do našej domácnosti kocúrik Ash, ktorý spočiatku bojoval so zapáleným okom. Báli sme sa, ako ho príjme náš pes Bady, lebo prvý deň vyzeral, že ho zožerie (asi to bolo len láskou). Stále ho očuchával a olizoval. Nechcel sa od neho pohnúť ani na krok. Vzniklo medzi nimi silné puto a stali sa z nich veľkí kamaráti. Radi sa tlčú a naháňajú po dome. Jeden druhého neustále provokujú.
Keď sa do našich drogérií dostali magnetické paletky Essence, do ktorých ste si mohli zvoliť ľubovoľné odtiene očných tieňov, tak som vedela, že si jednu paletku určite zaobstarám. Siahla som skôr po štyroch jemných pastelových perleťových odtieňoch: "koralový - 11 stay in coral bay, bledozelená - 12 want a mint?, bledofialová - 14 purple clouds a bledomodrá - 15 have a n´ice day!"
Tiene sú dobre pigmentované. Dajú sa pekne tieňovať jeden do druhého a pri tom stále ostávajú viditeľné napriek tomu, že sú všetky bledé a nesplývajú do jednej farby, čo je super. Tým, že sú aj pomerne lacné, tak ma v dobrom prekvapili. Hlavnou výhodou magnetickej paletky je aj to, že ak miniete tieň, tak už len dokúpite nejaký iný a paletka vám zostáva.
Medzi moje obľúbené produkty od značky Oriflame patrí aj známy guľôčkový púder Giordani Gold a tentokrát ide o limitovanú verziu Golden Edition. Skladá sa zo zlatých, bronzových a ružových guľôčok. Výsledný odtieň po nanesení je skôr bronzový. Musím pochváliť aj obal, ktorý je praktickejší oproti predošlým verziám, ktoré sa zvykli v spojoch lámať.
Myslím, že tento príspevok by mohol byť nekonečne dlhý a dalo by sa pokračovať. Chystám však aj iné príspevky. Tak sa zatiaľ s vami lúčim.

Prajem vám krásne Vianoce a aby ste ich strávili s tými najbližšími! :)

štvrtok 14. decembra 2017

Spotrebované a vyradené produkty za október a november 2017

Po dlhšej dobe opäť začínam nový mesiac spotrebovanými a vyradenými produktmi. Ako vždy aj teraz sa spotrebovalo hojné množstvo produktov. Niektoré boli načaté niekoľko mesiacov a iné sa podarilo spotrebovať behom obdobia zbierania prázdnych obalov. A ako to už býva našli sa aj produkty, ktoré sa nepodarilo spotrebovať, kým im vypršala exspirácia.
Termálna voda v spreji Avéne bola pre mňa v horúčavách príjemným osviežením, čiže kupovala som ju cez leto a spotrebovala som ju až na jeseň. Upokojuje citlivú pleť a inak sa hodí pre všetky typy pleti. Nechtový set Party Queen od PUPY už asi nezoženiete. Mala som ho tri roky a už mi zostalo len balenie trblietok, lebo lak v tmavomodrom odtieni mi vyschol. Určité obdobie som fičala na rôznych efektových lakoch a nechtových ozdobách. Hubka na make-up od Donell mi vydržala zopár mesiacov a potom som si na nej začala všímať menšie trhlinky. Inak v porovnaní s podobnou hubkou od Oriflame bola isto lepšia.

Spotrebovala som taktiež upokojujúcu očnú masku Mary Kay, ktorá eliminovala opuchy očí a zlepšovala tón pokožky v okolí očí. Môže sa používať namiesto očného krému. Pri jej aplikácií si dajte pozor, aby sa vám nedostala do oka, inak by vás podráždila, ale pokiaľ som pri aplikácií bola presná, tak ma nedráždila. Suchý šampón taft od Schwarzkopf som už spomínala aj v iných príspevkoch. Nie je síce najlepším suchým šampónom, čo som mala, ale občas som rada, že v obchode pri práci máme aspoň ten. Micelárna voda Yves Rocher z radu Sensitive Végétal bola túto jeseň pribalená v EMME a konkrétne táto je určená na citlivú pleť. Mne osobne sadla. Pleť nedráždila a pleť som počas jej používania mala v dobrom stave.
Telové mlieko Sweet Wonderland od Balea je kombináciou ruže a vanilky. Išlo o limitovanú edíciu. Vôňa tohto telové mlieka bola jemná a nevtieravá. Taktiež sa aj dobre rozotieralo. Spotrebovala som taktiež aj dezinfekčný čistiaci gél na ruky SoftCaress od Oriflame. Tento gél obsahuje makadamiový olej, ale aj alkohol. Mne dezinfekčný gél nesmie chýbať v kabelke, keďže aj veľa cestujem vlakom a ak potrebujem odbehnúť na WC, tak si musím potom vydezinfikovať ruky. Minula som aj hojivý zázrak so škoricovým olejom tiež od Oriflame a vydržal mi skutočne dlho. Voňal krásne, tak ako doposiaľ každý parfumovaný hojivý zázrak. Hoci aj tak mám pocit, že najúčinnejší je klasický bez vône. Ďalším produktom, ktorý tu mám od Oriflame je zvláčňujúci balzam na intímne partie Feminelle Special Care+. Chráni pokožku proti zarastaniu chĺpkov po holení a upokojuje ju. Obsahuje kyselinu mliečnu a môžem potvrdiť, že nedráždil.

Posledným produktom od Oriflame na tejto fotke je jahodový balzam na pery Love Nature, ktorý som nestihla vypotrebovať pred skončením exspirácie. Voňal krásne a odtieň bol tiež fajn, avšak hydratácia pier nebola až tak dobrá a skôr sa mi zdalo, že pery ešte viac vysúšal. V porovnaní s hojivým zázrakom by prehral. Nechtíková INDULONA Profi je už takou našou domácou klasikou a ja ju rada používam na natieranie chodidiel, keďže je mastnejšia. Keď máte veľmi suché ruky, tak tiež pomôže. S mamou sme otestovali aj krém na tvár, ruky a telo od NIVEA CARE, ktorý bol tiež pribalený k nejakému časopisu.  Myslím, že mame sedel o niečo viac. Dobre sa vstrebáva, ale moja pleť niekedy nereaguje dobre na parfumované produkty. Skrášľujúci hydratačný fluid Normaderm od Vichy sa mi viac osvedčil na noc. Na deň mi akosi nestačil a občas sa mi zdal tento krém agresívny. Je vhodný skôr na problematickú a mastnú pleť.
Vyradila som špongiu, ktorú som dostala od kamošky a je od The Bodyshop. Udržala si tvar relatívne dlho. Minula som ďalšie balenie spevňujúceho telového mlieka s komplexom Collagen Boost od Avonu a môžem potvrdiť, že celulitídu eliminuje. Aplikujem ho 2x denne na stehná a zadok. Krém na ruky a telo Dalan d´Olive voňal krásne a intenzívne. Pôvodne som so nevšimla, že sa môže používať aj na telo, tak som ho používala len na ruky a bol ozaj výživný.

Krém na ruky La Praline od Oriflame bol o niečo redší, čiže ten pocit hydratovaných rúk vydrží o niečo kratšie. Inak voňal sladko čokoládovo. Antiperspirant od FA s vôňou lotosového kvetu nebol zlý, ale momentálne mám od FA aj lepší sprejový antiperspirant. Tento nechránil až tak pred potom. Dezodorant v spreji Nivea Protect & Care som mala už druhýkrát a myslím, že mu nemám čo vytknúť. Viem, že keď som ho mala prvýkrát, tak na mňa urobil dojem.
Pri večernom fotení som mala pomocníka, ktorého fascinovali vône a keby som mu dovolila, tak by sa určite hral s obalmi alebo ich olizoval. Tak ma teda sledoval, čo robím a občas mi vstúpil do záberu.
O hydratačnej pleťovej maske od Yves Rocher som vám už písala v inom príspevku. Balzam na pery s jablkom od Manufaktúry bol súčasťou limitovanej edície Jablko. Obsahoval aj arganový olej a bol v tyčinkovej forme. Konzistenciu mal takú akurát, lebo nebol ani tuhý a ani príliš mastný. Sprchovací gél od Body Basics s jahodovou vôňou som si kúpila ešte v Tescu na Kamennom námestí v Bratislave. Voňal ozaj autenticky jahodovo a aj fajn penil. Vyraďujem zo svojej zbierky aj dekoratívnu kazetu od Pupy, ktorá obsahovala tri tiene, štyri lesky, aplikátor a zrkadlo. Ako darček je originálna, avšak balenie vzhľadom na obsah neprakticky veľké. Krémový očný tieň Mega Effects od Avonu v odtieni Liquid Gold mi začal vysychať pomerne skoro, na to že som ho použila pár krát. Mám podobné tiene aj od iných značiek, ale tak rýchlo mi nevyschli ešte žiadne.

Zostal mi tú kúsok obalu z prírodného mydla Nežný nechtík od SOAPHORIE, ktoré som dostala ako darček. Mydlo príjemne voňalo a obsahovalo kúsky kvetov, čo je síce na pohľad pekné, ale ak vám tie kúsky zostávajú v umývadle, tak je to nepraktické. Mama nevedela domíňať balzam na pery EOS Pomegranate Berry a bol už po exspirácií. Ja som mala kokosovú variantu a s tou som bola spokojná. Ďalej tu mám duo očné tiene Essence v ružovom a sivom odtieni s názvom 02 sweetheart, ktoré boli perleťové, ale inak dobre pigmentované a v súčasnosti už nie sú dostupné. Vyskúšala som aj textilnú masku od SEPHORA s orchideou, ktorá bola príjemná a pleť hydratovala. Veľká škoda, že u nás na Slovensku nemáme SEPHORA parfumérie.
Super hydratačnú vyplňujúcu textilnú masku od Garnier som spomínala už v Októbrových inšpiráciách a určite stojí za vyskúšanie. Moja mama zas vyskúšala textilnú liftingovú masku od Dermacolu a nesťažovala sa. Vyradila som aj čokoládový balzam od Dermacolu v tvare srdiečka, ktorý voňal krásne a jemne pery tónov do hneda. Spotrebovala som aj upokojujúci tekutý korektor od Avonu v odtieni Fair, ktorý nezvýrazňuje vrásky v okolí očí, ale nemá až takú dlhú výdrž. Má penový aplikátor a odtieň je skôr v takej marhuľovej farbe - pravdepodobne kvôli neutralizácií fialového a modrého sfarbenia v okolí očí. Lak na pery Miss Sporty alebo inak povedané tekutý rúž v odtieni 102 Full Peach. Je celkom fajn produkt, keď si vezmem pomer cena a výkon. Stojí 2,49 €. Je dobre pigmentovaný, na perách je príjemný, ale odtláča sa. Môj odtieň je skôr studený niečo medzi ružovo-červenou.

Spotrebovala som aj môj takmer nekonečný tyčinkový korektor miss sporty v odtieni 001 Light. Mala som ho ozaj dlho, ale na prekrytie vyrážok bol šikovný. Môj korektor bol ešte v starom obale. Fixka na obočie The ONE od Oriflame mi vydržala pomerne krátko, kým nevyschla. Inak efekt po aplikácií je prirodzený. Fixku zoženiete len v jednom neutrálnom hnedom odtieni. Balzam na pery Vitalos cherry je takou nesmrteľnou klasikou, ktorú si pamätám z detstva a mala som ho aj na strednej. A kúpila som si ho aj predminulý rok, avšak sa mi rozpadol obal. Inak pery krásne tónuje do ružova. Minula som aj miniatúru krému na ruky bez parfumácie od Mary Kay, ktorý je ozaj bez vône. Krém obsahuje bambucké maslo, marhuľu, saflorový a slnečnicový olej. Je celkom výživný,
Zo svojej zbierky vyraďujem kontúrovaciu krémovú paletku Technic, keďže sa mi rozpadol obal. Okrem toho mi samotný obsah prišiel skôr mastný ako krémový a niektoré odtiene boli pre mňa príliš tmavé. Mydlo Spiced Citrus od Oriflame je ako stvorené na predvianočné a zimné obdobie. Ide o pílingové mydlo, ktoré krásne vonia po citrusoch a škorici. Prečisťujúci píling a pleťovú masku Pure Skin tiež od Oriflame som nemala prvýkrát, ale je to šikovné duo, pokiaľ chcete pleť hĺbkovo vyčistiť a zbaviť mastnoty. Tieto sáčkové balenia vám vydržia aj dve aplikácie.

Vyskúšala som taktiež aj vzorku make-upu odstraňujúceho únavu WAKE&MAKEUP od Dermacolu v odtieni 2. Sadol mi odtieňom, mal ľahkú konzistenciu a dobre kryl. Na ucelenejší názor by som však potrebovala určite plné balenie, keďže ja si vždy na nové make-upy najprv zvykám. Otestovala som aj parfumovanú vodu Jean Paul Gaultier Scandal vo vzorke. Vôňa sa zaraďuje do kategórie - chyprové. Hlava vône obsahuje gardéniu a krvavý pomaranč, v srdci vône sa nachádza med a v základe cítiť pačuli. Mne osobne sa páči, lebo je originálna, výrazná, ale pri tom nie je ťažká.
O zlupovacej pleťovej maske od značky K-Classic som vám písala už v októbrových inšpiráciach a moje dojmy z nej sa nezmenili. Lesk na pery od Essence Xxl Shine v odtieni 28 Pretty Hibiscus bol farbou niečo medzi oranžovo-ružovou. Je plný trblietok a pekne voňal. Pery pekne tónuje a dá sa použiť aj v kombinácií s nejakým rúžom. Spotrebovala som aj marhuľové mydlo s jogurtom od BOTANICO, ktoré prekrásne voňalo a priateľ mi ho doniesol z Brna. Z umývania rúk robilo toto mydlo príjemný rituál. Vyradila som aj takmer minutú vysúvaciu ceruzku na oči z Avonu v odtieni Starry Night Blue, ktorá je dobre pigmentovaná a obsahuje aj drobné trblietky. Dobre sa aplikuje aj ako vnútorná očná linka, keďže je mäkká a krémová. Dlhotrvajúci rúž od Dermacolu v odtieni 11, ktorý som použila aj na konci článku o Letných inšpiráciách. Rúž krásne voňal a mal dobrú výdrž. Farbou by som opísala ako bobuľovo - fialovú.
Odlakovač na nechty Enliven s glycerínom nechty odlakuje a nevysušuje. Doma mám už druhé balenie. A vďaka veľkosti balenia (250 ml) aj nejakú dobu vydrží. Intímne vlhčené obrúsky Rewell nemám tiež prvýkrát, ale väčšinou prázdne balenie vyhodím v práci. Oceňujem tieto obrúsky pri intímnej hygiene alebo proti zápalom. Spotrebovala som ešte dva produkty od Mary Kay. Jedným z nich je čistiaci krém TimeWise 3 v 1, ktorý je určený na suchú a citlivú pleť. Obsahuje jemné zrniečká, ktoré odstraňujú odumreté kožné bunky. Čistiaci krém nedráždi a ja už používam druhé balenie. Hydratačný krém TimeWise proti starnutiu pleti je určený na suchú až normálnu pleť. Mala som ho od apríla. Má ľahšiu konzistenciu a dobre sa vstrebáva. Poskytuje pleti 10 hodinovú hydratáciu.
Soľný olejový píling od Balea so soľou z mŕtveho mora a citrónovou trávou pokožku zvláčňoval a zanechával na nej jemnú nevýraznú vôňu. Telové mlieko od Yves Rocher Oliva & Petit grain (pomarančovník horký) ma zaujalo svojou zaujímavou nevšednou vôňou. Mala som už olivovú kozmetiku od Yves Rocher ešte v starom balení a voňala podobne. Už vtedy sa mi páčila. Telové mlieko má ľahkú konzistenciu a dobre sa vstrebáva.

Hĺbkovo čistiacu masku Mary Kay som už spomínala v samostatnom príspevku. A odvtedy mám už načaté aj ďalšie balenie, čiže zatiaľ maske ostávam verná. Šampón Nivea 2in1 Care Express Protect & Moisture ma celkom pozitívne prekvapil. Vlasy zanechával jemné a hebké. Krásne voňal. Je praktický v tom, že ide o šampón s kondicionérom v jednom balení. Micelárna voda Dermacol s kyselinou hyalurónovou je vhodná pre všetky typy pleti vrátane citlivej a zrelej. Používala ju najmä mama, ktorej ozaj dlho vydržala. Z toho, čo som ju párkrát skúsila tak na pleti bola fajn, ale pri odličovaní oči ma občas dráždila.
Aj teraz som vám podala až vyčerpávajúce množstvo informácií, ale je to skôr zapríčenené množstvom spotrebovaných a vyradených produktov. Keďže pri ich popise som sa snažila byť stručná.

štvrtok 30. novembra 2017

Novembrové inšpirácie 2017

Na zime mám rada, ako sa mi menia chute a keď môžem zostať v teple. Dať si horúci kúpeľ a pohár vína alebo medoviny. Aj nosenie teplého oblečenia má svoje čaro. Taktiež v líčení si môžem dovoliť výraznejšie farby, ktoré by na mne v lete dlho nevydržali v reprezentatívnom stave. Vianoce sú skoro za rohom a ja postupne dávam dokopy vianočné balíčky.
Minulý víkend som si splnila taký malý sen a konečne som navštívila kaviareň MONDIEU v Bratislave. Dala som si dvojfarebnú čokoládu a dostala som k nej aj veľký pohár vody. A ten sa ozaj zišiel, lebo čokoláda mala dosť intenzívnu chuť a musela som ju zapíjať. Inak bola úplne fajnová a v tej zime mi padla dobre. Myslím, že takto by mala chutiť pravá horúca čokoláda. Táto čokoláda vás vyjde na 3,40 €, ale stojí za ten zážitok.
Pravidelne sa mi stáva, že niečo objavím v nemocničnom obchode a mojou veľkou slabosťou je časť, kde začína drogéria. Môžete mi veriť, že sa tu dajú nájsť malé kozmetické poklady. Takto vyzerá taký môj malý nájazd - odličovacie tampóny Linteo, šampón od Milva a micelárna voda O´Herbal. Pri posledných kusoch odličovacích tampónov som si všimla, že sa rozpadávali.
Micelárna voda pre suchú pleť O´Herbal s extraktom ľanu vyhovovala mne aj mame. Ja som ju používala počas prechodného obdobia, kým som si postupne doplnila svoju čistiacu kozmetiku.

Môžem povedať, že v čase jej používania sa mi pleť zdala lepšia. Avšak o micelárnych vodách sa v poslednom píše skôr negatívne z hľadiska ich dlhodobého používania.
 Milva Chinín FORTE momentálne používa iba moja mama a takýto istý šampón som kúpila aj priateľovi. V porovnaní s obyčajným chinínovým šampónom obsahuje o 40% viac chinínu. Šampóny od značky Milva sa tešia dobrým ohlasom . A určite sa ho chystám používať tiež, pretože tento šampón je dobrý na rýchle naštartovanie rastu vlasov.
Keď som už vo vyššie spomínanom obchode narazila aj na sprchový gél od Kallos s brazílskym pomarančovým olejom, tak mi skoro oči vypadli. Netušila som, že Kallos okrem vlasovej kozmetiky vyrába aj telovú kozmetiku. Navyše ten sprchový gél stál iba 0,89 €. Ovoňala som ho a hneď som ho aj zobrala. Vonia prekrásne.
Priateľovi rodičia boli v novembri na Kube a doniesli mi odtiaľ magnetky a drevenú truhličku.
Od kamarátky som dostala svoj prvý tohtoročný vianočný darček alebo resp. balíček. Bolo v ňom limitované telové mlieko s levanduľou od alverde, ktoré vonia krásne, pokiaľ máte radi levanduľu. Ďalej bolo v balíku aj telové maslo alverde s figou v praktickom cestovnom balení. Od značky DURANCE mám doma toaletné vody a tentokrát som dostala aj levanduľové mydlo, ktoré taktiež krásne vonia. Ide o marseilské mydlo. Ako sladké prekvapenie som dostala tieto kávové cukríky od VIVIL. Boli dobré a chutili aj mojim rodičom, keďže sa na druhý deň po nich zľahla zem.
Zimné čižmy zo stránky čas na topánky mi dorazili akurát tento pondelok. Čakala som na ne skoro dva týždne. No prišli včas, lebo akurát dnes napadol prvý sneh a počasie sa tak trochu zvrhlo. Majú na boku zips, takže sa rýchlo obúvajú. Podrážka je zospodu s výčnelkami, keďže dosť chodím aj pešo a potrebujem čižmy, v ktorých sa udržím na nohách, aj keby bola poľadovica . Sú aj zateplené a pohodlné. Zatiaľ sa javia ako ideálna obuv na zimu.
Aj v novembri som sa líčila a experimentovala s farbami. Nafotila som zopár mojich líčení a spomedzi nich som vybrala práve toto jedno. Líčila som sa večer tesne pred odchodom na vlak. Dominantným na celom líčení sú modré trblietavé očné linky Oriflame Very Me v odtieni Blue, ktoré som použila už v jednom líčení v príspevku o Letných inšpiráciách. Na vnútornú linku som použila čiernu vysúvaciu ceruzku od Dermacolu. Ďalší produkt od Oriflame, ktorý som použila na líca, je kompaktný guľôčkový púder Giordani Gold v odtieni Natural Bronze.

Na celé viečko som naniesla béžový tieň z paletky L´Oréal Paris Color Riche La Palette Ombrée a na spodnú vonkajšiu linku som použila tmavohnedý tieň z tejto paletky. Na prežiarenie oka som použila do vnútorného kútika bledomodrý tieň od značky Revers v odtieni 18. Na riasy som aplikovala špirálu Supercurler 24H od Rimmelu a na obočie som vykreslila ceruzkou Mary Kay v odtieni Brunette. Ako make-up som použila rozjasňujúcu podkladovú bázu TimeWise v odtieni Beige 1 od Mary Kay a zafixovala som ho transparetným púdrom tej istej značky.
Na záver som aplikovala na pery matný rúž v ceruzke od deBBY v odtieni 01 Nude Rose a celé líčenie som zafixovala zmatňujúcim fixačným sprejom od NYX. Páči sa mi, že práve na celom líčení vynikli najviac linky. Nové trblietavé linky si pre nás chystá Oriflame aj v prvej budúcoročnej kampani. Odtiene vám neprezradím, nechajte sa prekvapiť!
Priateľ si zvykne svoju zásobu sypaných čajov pravidelne dopĺňať v OXALISE a ja som si tentokrát vybrala čierny aromatizovaný čaj Irish Cream s príchuťou írskeho likéru. Chutí mi aj samotný, ale niekedy si ho dám aj s mliekom.
A posledné produkty, ktoré som si kúpila v nemocničnom obchode sú sójový nápoj od EDEKA a pleťový púder od flormar pretty compact v odtieni Saturated Peach. Tento odtieň pasuje skôr mojej mame a mne pasoval skôr ako lícenka, keďže má krásny broskyňový nádych. Pleti dodáva jemne opálený vzhľad. Mrzí ma, že značka flormar ako keby zmizla z nášho trhu a aj ich česká stránka prešla radikálnou zmenou. Priznám sa, že predtým sa mi páčila viac. Púder má 17 g a vyšiel ma na 1,99 €, čo bola ozaj výhodná kúpa.
Čo inšpirovalo v novembri vás? :)  Máte už nakúpené vianočné darčeky alebo si to nechávate na poslednú chvíľu? Budem rada, ak mi do komentárov napíšete.