streda 9. augusta 2017

Spotrebované a vyradené produkty za jún a júl 2017

Ani sa mi to po pravde nezdá. Mám pocit, ako keby som nepísala len mesiac o spotrebovaných a vyradených kozmetických produktoch. Avšak ma upokojilo, že toľko obalov sa mi nazbieralo za dva mesiace. V lete je spotreba telových produktov u nás o niečo väčšia - hlavne sprcháče, telové mlieká a šampóny idú na odbyt. Predsa len tie horúčavy nás prinútia byť častejšie v sprche.
Exfoliačný zábal na nohy od PRIODY má odstraňovať zrohovatenú kožu z chodidiel a to čo sľubuje aj postupne splní. Treba sa však pripraviť na to, že sa pár dní sa vaše chodidlá budú zvliekať z kože ako had. S výsledkom som spokojná tak na 90%. Čakala som, že si zábal poradí aj s malými mozoľmi, čo mám na bokoch nôh, ale tie mu odolali.

V dm drogérii mi priateľ kúpil zmäkčujúcu masku na nohy opäť vo forme návlekov od značky Montagne Jeunesse. Maska voňala krásne a použila som ju večer. Nechala som pôsobiť a nohy som pomasírovala. V ten večer boli nohy zvláčnené, ale ráno boli chodidlá opäť suché a zhrubnuté, čiže efekt je ozaj krátky v porovnaní s exfoliačným zábalom od PRIODY.
 Tento týždeň som načala pílingové mydlo Swedish Spa od ORIFLAME a zatiaľ je vyložené v mydelničke na vani. Má oblý tvar, z ktorého vyrastajú výčnelky a preto je ideálne na masáž. Obsahuje ostružinu moruškovú, šalviu a vitamín C. Minula som aj farebné tužidlo Venita Trendy Mousse v odtieni 33 čarovný purpur, ktoré ste videli medzi júnovými inšpiráciami.
 Toaletná voda Super Playboy od Playboy má roztomilé balenie s Playboy uškami. Je to príjemná ovocná vôňa, ktorá sa hodí aj teraz na leto alebo pre tie, čo majú radi ovocné vône. Hlavu vône tvorí mandarínka a pomaranč. Základ sa skladá z pižma, santalového dreva a ambry. To, že má Balea dobré a cenovo dostupné produkty som už spomínala aj v iných príspevkoch. Tentokrát som od nich spotrebovala sprchovací gél COOL BLOSSOM, ktorý vonia po červených pomarančoch a neroli kvetoch.Mne jeho vôňa pripomenula penu do kúpeľa, ktorú som mala dávnejšie asi z Avonu.

Myslím, že aj moje kamarátky už dobre vedia, že sprchovým gélom od Dermacol u mňa zabodujú. Ja som spotrebovala sprcháč s vôňou sladkého manga a je to úplne božská tropická vôňa. Trochu ma až zarazilo, že na eshope som ho už nevidela. Snáď ho nevyradili z ponuky. No všimla som si, že do ponuky im po novom pribudol sprchovací gél s jablkom a škoricou. To bude niečo akurát na zimu!
Pokiaľ je nejaký šampón určený na zimu, tak ho nepoužívajte v lete ako ja. Šampón Avon Naturals s vanilkou a hruškou som dostala pod stromček ešte predminulé Vianoce a kým som sa k nemu dostala, tak to dlhšie trvalo. V zime by bol asi ideálny, ale v lete mi až tak nesedel a to som ho používala spolu s kondicionérom z tej istej rady.
 Z produktov na tejto fotke ma najviac vytáčal odličovač očného mejkapu THE ONE Oriflame, ktorý sa nachádza naľavo. Odličoval dobre, ale musela som poriadne stlačiť obal, aby z neho šlo požadované množstvo. A šlo to ozaj ťažko. Vedľa odličovača sa nachádza arganový krém na ruky Inecto, ktorý ma opantal svojou exotickou vôňou. Konzistencia krému je ľahšia a rýchlo sa vstrebáva. Je ideálny na leto. Pri písaní tohto príspevku som si chcela k nemu privoňať a zabudnutá kvapka krému mi vystrelila na nos. Sprchovací gél s ružovým grepom Dermacol je ako stvorený na leto. Osvieži a povzbudí. Mne aj mame veľmi voňal.

Už druhýkrát som spotrebovala aj Jarischovu vodu, ktorú odporúčam, aj keď s vodeodolným mejkapom si neporadí. Pleť upokojuje a nedráždi. Zaujímavou letnou vychytávkou je telové želé Balea s mätou a vodným melónom. Veľká škoda, že ide len o limitovanú edíciu. Ošetrujúci olej Bi-Oil na telo a tvár má príjemnú vôňu. Avšak nezanechal vo mne hlbší dojem. Možno keby som používala väčšie balenie a dlhšiu dobu, tak by som videla nejaký rozdiel. Potom čo som ho však skúsila na tvár aj na telo, tak ma až tak nezaujal.
Ďalej pokračujem šampónom Balea pre ľahko sa mastiace vlasy, ktorý obsahuje zelenú mätu a citrónovú trávu. Myslím, že nám všetkým sedel a navyše neobsahuje silikóny. Telový krém Balea s kokosom a vanilkou je svojou vôňou vhodný aj na leto aj na zimu. Krém nie je príliš hutný a ani vôňa nie je príliš silná. Krém na ruky Inecto s kokosom je tiež nemastný, tak ako aj ten arganový, tiež sa rýchlo vstrebe a príjemne vonia.

Sprej na farbené vlasy Yves Rocher mi dala kolegyňa, ktorá ho už nechcela a ja som ho dala mame. Keďže mama si jediná pravidelne farbí vlasy. No i tak, nestihla sprej minúť skôr než mu skončila exspiračka. Nesťažovala sa na neho, takže predpokladám, že jej nevadil. Obnovovací masážny olej  na tvár, telo a vlasy s marockým arganovým olejom Planet Spa od Avonu je skvelý po kúpeli alebo do vlasov. Ako náhle som sa s nim natrela, tak som voňala nielen ja, ale vôňa zostala aj v kúpeľni. Potom sa len mama vypytovala, že čo tak pekne vonia. Mydlo Savon d´Alep sme používali na ruky. Spotrebovali sme ho za 5 týždňov. Bolo také skôr mazľavé, za čo môže asi vavrínový a olivový olej v zložení. Mydlo malo 300 g a bolo teda celkom veľké.
Skúsili sme aj soľ do kúpeľa s kvetom marakuje a ylang ylang od Tesco Pro Formula, ktorá bola celkom aromatická, ale svoj účel splnila. Táto soľ do kúpeľa má 600 g a je cenovo dostupná. Trblietavé telové mlieko s cezmínou a bambuckým maslom Avon Naturals malo skôr zimnú vôňu, ale jeho trblietavý efekt oceníte skôr v lete, keď chodíme viac odhalení. Mne sa páčilo, že bolo dvojfarebné - miešala sa v ňom béžová a ružová farba s trblietkami.

Toaletné mydlo Green Pharmacy s goji a mandľovým olejom som doniesla do práce, aby sme mali na záchode nejaké mydlo. Má bielu farbu a veľmi jemnú parfemáciu. Inak sa mi zdá krémové. Vichy NORMADERM micelárna voda je určená pre problematickú pleť. Na odličovanie očného mejkapu sa podľa mňa nehodí. Micelárnu vodu som používala spolu s krémom a zdalo sa mi to už trochu agresívne na moju pleť. Krém sa mi skôr osvedčil na noc.
DiXi čajovníkový šampón je určený na mastné vlasy. Tento šampón som párkrát vyskúšala, ale skôr mu bola verná moja mama a otec. Myslím, že na leto, keď sa viac potíme a vlasy sa rýchlejšie mastia, tak sa takýto šampón zíde, aj keď mastné vlasy nemáte. Navyše nezruinuje vašu peňaženku. Minulý mesiac som skúsila aj anticelulitídny hrejivý gél s L-karnitínom od Avonu. Používa sa 2x denne a pokožku prehrieva. Po jeho aplikácií si treba poriadne vyumývať ruky, inak vás budú páliť. Pokožku vypne a spevní, ale ten hrejivý efekt až dráždi, takže druhýkrát si ho asi nekúpim. 

Krém na ruky Basis Sensitiv od Lavera ma očaril svojou vôňou, ktorá mi pripomínala tvarohový koláč. Obsahuje výťažok z bio rumančeka, bio mandle a karité maslo. Konzistenciou je trošku hutnejší. Sprejový dezodorant od Oriflame Activelle Extreme Protection 48 h už momentálne nie je v ponuke. Účinkom a výdržou sa mi zdal priemerný. Donedávna by som obrúsky pohlcujúce mastnotu považovala za zbytočnosť. Keď som však vyskúšala obrúsky od Mary Kay, tak som prišla na to, aký je to praktický pomocník počas dňa, pokiaľ sa lesknete. A vďaka týmto obrúskom viete aj otestovať, aký typ pleti máte. No predovšetkým testujte, pokiaľ nie ste spotené, aby bol výsledok reálny. 
Aj tentokrát som vyraďovala z dekoratívnej kozmetiky. Začnem zľava tieňmi na obočie The ONE od Oriflame, ktoré som mala ja a kúpila som ich aj mame. Sada obsahuje dva tiene - svetlejší a tmavší, vosk, zrkadlo a dva aplikátory. Pracuje sa s ňou celkom dobre. Len výdrž by mohla byť trošku dlhšia. Lesk na pery Manhattan v odtieni 43H mal príjemnú ovocnú vôňu a na perách iba jemne tónoval, ale viac menej bol priehľadný. Veľmi ma mrzí, že táto značka už nie je v našich drogériách. O to viac ma, ale teší, keď nájdem nejaké produkty na eshopoch. Quatro paletka od Alverde je v krásnych výrazných matných odtieňoch a pigmentované sú ozaj dobré. Túto farebnú kombináciu už asi nezoženiete, ale myslím, že aj táto prírodná značka kozmetiky si zaslúži pozornosť a určite chcem od nich toho vyskúšať viac.

Vyradila som aj môj jediný produkt od značky KORRES. Bol to dlhotrvajúci lesk na pery v krásnom hnedo-červenom odtieni. Celkom fajn držal a príjemne voňal. Vypotrebovala som taktiež aj priehľadný gél lak od Sall Hansen Miracle Gel. Vytváral efekt gélových nechtov, ale výdrž laku u mňa nepredĺžil. Trblietavý lak s výdržou 14 dní - asi len v divokých snoch výrobcu. Gélový očný tieň od Maybelline Color Tattoo v odtieni 20 Turquoise Forever mi už tak trochu vyschol. Tiene Color Tattoo sa tešia priaznivým recenziam vďaka svojej dlhej výdrži. Dá sa použiť ako podkladový tieň, linka alebo na nalíčenie celého viečka. Takže určite len odporúčam. Rúž na pery Hollywood Collection Starlet Glamour od Avonu je v krásnom zlato-bronzovom odtieni. Išlo o limitovanú edíciu. Obsahuje dosť trblietok, ale inak si myslím, že sa hodí či už k dennému aj večernému líčeniu.
Krém na ruky s marhuľovým olejom a bambuckým maslom Manufaktúra stále patrí medzi moje najobľúbenejšie krémy na ruky, či už kvôli vôni alebo aj jeho dobrej konzistencii. Hodvábny olej pre všetky typy L´ORÉAL PARIS ELSEVE nám doma vydržal neskutočne dlho. Stačí 1 až 2 stlačenia a votrieť do vlasov. Krásne vonia. Toaletná voda s vôňou lesných plodov od Yves Rocher je z letnej limitovanej edície 2013. Mama mala 100 ml balenie a aj po štyroch rokoch to bolo takmer nemožné minúť. Tak sme ho neskôr dali na WC ako osviežovač. Inak to bolo krásna ovocná vôňa.

Bepanthen krém som si kúpila v období, keď bolo chladnejšie a trápil ma ekzém na lakťoch. Poskytol rýchlu úľavu a rýchlo sa vstrebával. Zakúpite ho v lekárni alebo na eshopoch. Podráždenú pokožku upokojí. Termálna voda v spreji Avéne sa mi už viackrát osvedčila a v týchto horúčavách je to malý zázrak. Zoženiete ju vo viacerých veľkostiach - 50 ml je akurát tak do kabelky a v práci mám na stole 300 ml balenie, ktoré dlho vydrží. Termálna voda osvieži a taktiež fixuje mejkap.

Opäť som vám podala až vyčerpávajúce množstvo dojmov a informácií. Dúfam, že vám niečo z toho pomôže pri rozhodovaní alebo sa vyvarujete zbytočnej kúpy.

Napíšte mi do komentárov, či nejaký zo spomínaných produktov poznáte alebo či ste o nejakom z nich počuli prvýkrát? :)

pondelok 31. júla 2017

Letná giveaway

Čo tak uzavrieť koniec júla menšou súťažou? :) Chcela som sa s vami podeliť o pár produktov, ktoré by sa vám práve v lete mohli hodiť. Sú to maličkosti, ale pevne verím, že niekomu z vás urobia radosť.
 Takže pomaly sa dostávam k tomu, o čo budeme súťažiť. Mám tu pre vás krém na ruky Inecto s arganovým olejom a suchý šampón na normálne a rýchlo mastiace vlasy od Schwarzkopf. Z dekoratívnej kozmetiky tu mám lak na nechty od Maybelline Colorama Fairy Spell v odtieni 492, ktorý je v krásnom pastelovom odtieni. Posledným produktom, o ktorý súťažíme je rúž na pery Color Trend od Avonu v odtieni Lucky Kiss.
Podmienky sú nasledovné:

Stačí, ak mi pod tento príspevok napíšete komentár pod akým menom sledujete môj blog na FB. Výherca musí byť zo Slovenska alebo Česka. Žrebovať budem cez Random Name Picker. Súťaž potrvá do 21. 08. 2017 a nasledujúci deň vyžrebujem výhercu. V prípade, že vylosujem niekoho, kto nesplní základné podmienky, tak losujem na ďalší pokus. Výhercu oznámim na FB stránke blogu a budem ho kontaktovať správou. Pokiaľ sa mi neozve do týždňa, tak losujem znovu.

Prajem vám Veľa šťastia a vidíme sa pri ďalších príspevkoch. :)

pondelok 24. júla 2017

7 spôsobov ako zaručene nasrať predavačku

Kde bolo, tam bolo..prišiel deň, kedy mi skrsla v hlave priam geniálna myšlienka napísať situácie, ktoré predavačky vedia dobre nasrať. Prebrala som tento nápad s kamarátkou a bývalou kolegyňou. Raz som videla jedno video, kde nemenovaná slovenská komička parodovala neochotnú predavačku. Vtedy som si povedala a čo keby som o tom napísala z opačnej strany. Z pohľadu mňa a mojich bývalých kolegýň, ktoré sme robili nejakú dobu v obchode.

V prvom rade, čo si predstavíte pod slovom "predavačka"? Mne tento výraz pripadá trochu ako archaizmus. Brigádovala som počas denného štúdia ako pokladníčka v dvoch potravinových reťazcoch.  Čiže v podstate som bola takmer vždy na pokladni, kde som blokovala a skenovala. Mojou povinnosťou nebolo poznať akcie, ale čo najrýchlejšie nablokovať tovar (keďže sa vyhodnocovalo aj to, kto ako rýchlo blokuje). Potom sa, ale tiež môžete stretnúť aj s povolaním asistentka predaja, čo je tiež vlastne predavačka, aj toto som si zažila. Pri tejto práci som mala viac povinností, ale taktiež som musela sortiment dobre poznať. A v prvej práci, kde som predávala zahraničnú kozmetiku, som mala v zmluve uvedené "kozmetická poradkyňa", aj keď som robila to isté, čo asistentka predaja.

A teraz prejdime na tú zaujímavejšiu časť. Čo myslíte, čo také by mohlo predavačku vytočiť alebo dobre nasrať?

1) Pozdrav - je to prvé, čo sa od vás očakáva, keď niekam prídete. Slušnosť káže "pozdraviť sa!" Niekto zdraví možno nahlas a niekto potichu. Po prípade, ak si nie sme istí, či náš pozdrav predavačka zachytila, tak ja pozdravím aj druhýkrát. Najviac trápne to bolo, keď som bola na predajni len ja a zákazník. Prišla som k nemu/nej a dotyčný sa tváril, ako keby som tam ani nebola (vtedy som sa cítila ako Invisible Woman z Fantastickej štvorky). Kolegyňa raz túto situáciu pred vedúcou opísala, že je to ako keby tí ľudia chodili "do jaskyne."Občas ste mali pocit, že ste sa ocitli v dobe kamennej. Hoci človek praveký by po vás hodil aspoň kameň.

2) Útek je najlepšia obrana! - tento druhý bod sa spája s predošlým. Keď zákazník, nielen že nereaguje na pozdrav v tesnej blízkosti, ale ani na otázku, či mu poradíte alebo či hľadá nejaký darček a celý čas ako keby pred vami uteká po predajni. Občas sa stane, že sa z takéhoto zákazníka vykľuje cudzinec, čo vám dáva priestor komunikovať v angličtine alebo v inom cudzom jazyku. Najlepšie, ak za vami dotyčný/á príde o pár minút a vy zistíte, že v skutočnosti nemá vyrezaný jazyk a ani nie je nemý (áno, mala som aj hluchonemú zákazníčku, ktorá sa snažila komunikovať a bola v pohode).

3) Rešpektovať otváracie hodiny! -  tento bod sa dobre vysvetľuje na obchodoch, ktoré sa nachádzajú v obchodných centrách. Robila som na predajni, kde sa spúšťala mreža pomocou kľúča, keď ste chceli zatvoriť. A keď ste otvárali, tak ste si ju pomocou kľúča zas vytiahli hore. No keď sa ráno robil vklad do pokladne a večer zas uzávierka, tak sa mreža nezaťahovala celá. Čiže sa cez mrežu dalo podliezť.
Raz za čas sa stalo, že niekto preliezol, keď som akurát dávala celodennú tržbu do sáčkov. Takéhoto zákazníka som vždy slušne poprosila, aby odišiel a prišiel inokedy. Raz som jednému "oneskorenému" vysvetlila, že pokiaľ je obchod otvorený 11 hodín 7 dní v týždni (od 10:00 do 21:00), tak má dosť času hocikedy cez deň prísť nakúpiť. Dotyčný mi ponúkol prácu, čo bolo trochu na celej situácií bizarné. Takéto situácie ma len zdržovali od upratovania predajne. Predavačka je tiež len človek, ktorý chce stihnúť svoj nočný spoj.

4) Nakúp na poslednú chvíľu! - pokiaľ je predavačka na predajni sama. Tak si tovar priebežne dokladá. Robí si počas dňa priebežnú inventúru alebo aranžuje kompozíciu na predajni. Po prípade upratuje sklad. Sú chvíle, kedy je toho za smenu viac (nie každá smena je totiž rovnaká). No keď vám 5 minút pred koncom príde niekto a nevie, čo vlastne chce a najradšej by si pozrel každú policu a skriňu. Začne meditovať nad sviečkou za 1 € (díky Lucka za tip). Tak vám pomaly, ale iste dochádza trpezlivosť.

Slušne upozorníte, že za 5 minút zatvárate predajňu, lebo aj po tomto poslednom zákazníkovi treba doložiť tovar a dovtedy si nemôžte prepočítať kasu a ani uzavrieť terminál. Viem, že niektorí by brali obchody otvorené aj 24 hodín 7 dní v týždni. No ja som bola v malom meste a na dedine navyknutá, že obchody nebývajú dlho otvorené cez týždeň a cez víkend boli aj sú otvorené ešte kratšie. Preto si väčšinou pozriem, do kedy je obchod otvorený a keď leziem do obchodu na poslednú chvíľu, tak už mám jasnú predstavu, čo chcem a nejdem objavovať neobjavené.   

5) Nech sa páči, som tu pre vás! - všetko má svoje hranice. Pokiaľ sa zákazníkove požiadavky týkajú sortimentu a nákupu. Niektorí zákazníci si občas chodili doslova pokecať a vyliať si srdce. Čo vás zdržiava, lebo vám stojí robota a je vám blbé dotyčného odbiť, lebo pokiaľ sa nachádza na predajni, tak je dobrého mať na očiach a venovať sa mu. Bohužiaľ predavačka nie je life coach, psychológ a ani chemik! (citujem Lucku). A po celom dni sa cítite nielen fyzicky unavení, ale aj psychicky - čo je ešte horšie.

6) Správaj sa k druhým, tak ako chceš, aby sa správali oni k tebe! - toto príslovie sa týka hlavne tých arogantnejších zákazníkov, ktorí sú opojení vlastnou výnimočnosťou a znášajú sa na obláčiku vlastnej reality. Sú pripravení vám kedykoľvek svoju neskonalú múdrosť predviesť v akcií, aby ste nepochybovali o tom, že vy ste tie "nuly", čo stoja za kasou a oni sem prišli minúť svoje peniaze. Toto zmýšľanie niektorých ľudí nedokážem pochopiť, aj keď som dosť empatický človek. Pretože ja som zažila brigádu aj za pásom, vyrábala som potlače na tričká a bola som vypomáhať aj v advokátskej kancelárií. Vážim si každého človeka u nás v práci, či už je to upratovačka (tú našu som si už obľúbila a vždy sa na sebe smejeme) alebo kuchár. Každá profesia je dôležitá a každý si zaslúži úctu. 

Spomínam si na jednej z posledných smien, čo som mala, tak sa ma jedna zákazníčka pýtala na anticelulitídný gél. Išlo o mladú babu, ktorá sa na mňa pozrela s úplným opovrhnutím (nosila som pracovnú zásteru). A sama si odpovedala na svoju otázku, že určite nemám odskúšané drahšie anticelulitídné gély. V tej dobe som sa už venovala tomuto blogu a mala som jej chuť odpovedať v štýle, že keby len vedela koľko tých anticelulitídnych gélov som už vyskúšala a koľko peňazí vrazila do kozmetiky. Zahryzla som si do jazyka a radšej som sa jej spýtala, že čo je podľa nej drahé? Mohla som byť k nej drzá a arogantná, lebo v tom čase som mala už podanú výpoveď, ale chcela som si zachovať chladnú hlavu a neznižovať sa na jej úroveň. 

7) Zľavy a akcie - sú obchody, ktoré majú ozaj dobré vernostné programy a vedia svojimi akciami pritiahnuť veľké množstvo zákazníkov. Avšak brigádovala som v potravinovom reťazci, kde zákazníkom posielali kupóny, ktoré mne osobne neprišli v porovnaní s inými obchodmi až tak výhodné. Avšak boli aj zákazníci, ktorí boli schopní na vás nakričať, lebo si zle prečítali zľavový kupón a nedostali 0,20 € zľavu na vybranú položku svojho nákupu. Naozaj som takú situáciu zažila. Dotyčný pán pôsobil seriózne, ale v momente ako po mne začal zvyšovať hlas a vzápätí si uvedomil svoju chybu, tak v mojich očiach klesol a to len kvôli 20 centom a pretože nečíta pozorne. 

Nechcem, aby ste si mysleli, že sa predavačiek bezhranične zastávam, lebo aj ja som zažila situácie, kedy som bola zákazník a prístup z druhej strany bol biedny. Vždy som si spomenula, aké nároky mal na mňa môj zamestnávateľ a že by som v danej situácií na mieste dotyčnej mala menšie osobné ohodnotenie. Väčšinou, keď vidím niekoho, kto pôsobí demotivovane a že o zákazníka nemá záujem. Tak mi napadne veľa vecí - nízke platové ohodnotenie, neustále sa zvyšujúce nároky a tlak na zamestnanca, nevyhovujúce pracovné podmienky a takmer žiadny rešpekt zo strany vedenia. Viem, že toto trápi ľudí v rôznych profesiách. No na záver môjho blogu chcem len zhrnúť:

"Vážte si každého človeka, ktorý je k vám slušný, nech je jeho profesia akákoľvek a taktiež majte pochopenie a strpenie, ak dotyčný nemá svoj deň. Usmievajte sa a buďte milí, ani možno netušíte, že tomu druhému zlepšíte deň. 



pondelok 17. júla 2017

Moja mydlová opera 2. časť

Približne takto pred rokom som písala prvú časť "mydlovej opery", ktorá bola venovaná mydlám v mojej zbierke. Z predošlej mydlovej zbierky mi ostalo len jedno mydlo. Momentálne v lete sa u nás mydlá rýchlejšie míňajú, či už tie klasické alebo pílingové na telo/ruky alebo aj na tvár (s aktívnym uhlím). 
Nedávno som v potravinách siete SAMA objavila tieto mydlá značky VERY BERRY, ktoré sú slovenského pôvodu. Vyšli ma cca do 50 centov. Zaujali ma nielen pútavými obalmi, ale zložkami o ktoré sú obohatené. Ja som si kúpila štyri druhy - moruška & olej z cédrových orechov, figa & arganový olej, noni & monoi olej a kustovnica čínska & jojobový olej. Som zvedavá, aké budú tieto mydlá, či budú krémovejšie alebo až tak nie.
Ďalšie mydlá, ktoré som našla v tých istých potravinách ma vyšli ešte menej a sú od značky Green Pharmacy. Kúpila som dva druhy - kustovnica čínska & jojobový olej a mrkva & tekvicový olej. A zaujalo ma hlavne mrkvové mydlo s tekvicovým olejom. 
Na tejto fotke prevažujú mydlá prevažne z Oriflame. Medzi tohtoročné novinky už spomínanej značky patrí mydlo s avokádom Love Nature. Mydielko má zaujímavý tvar, ktorý dobre padne do ruky. Nechtíkové mydlo od SOAPHORIE som spomínala už v povianočnom poste. Mydlo Spiced Citrus od Oriflame je tiež ešte z Vianoc, čiže nikoho asi neprekvapí, že má skôr takú korenistú a citrusovú vôňu. Je ozaj aromatické a po rozbalení aj pútavé. Jedno sme už použili u priateľa doma a ja sa teším aj na toto druhé.

 Ďalšie mydlo Dalan d´Olive je s olivovým olejom a je určené nielen na telo, ale aj na vlasy. Vonia ako tie klasické olivové mydlá, čiže žiadna sladká ani svieža vôňa. Priateľ, keď bol v Brne, tak mi odtiaľ priniesol mydlo marhuľa s jogurtom od českej značky BOTANICO, ktorej sortiment nápadne pripomína ďalšiu českú značku Manufaktúru. Mydlo Swedish SPA je od Oriflame a spomínala som ho ešte v minuloročnom príspevku. Musím ho do konca roka spotrebovať, lebo potom mu končí exspirácia. Mám tu ešte dve mydlá Nature Secrets od Oriflame. Jedno je marhuľové s ryžovým mliekom a druhé je píingové s kivi. Tiež som na ne zvedavá, aké budú.

 Pomaly sa dostávam k poslednej fotke, kde mám posledné tri mydielká, ktoré som kúpila v papierových vreckách a asi ich uprednostním v používaní pred predošlými mydlami, kým ešte voňajú. Biele mydielko je s bielym čajom a hnedé s čipkovým reliéfom je škoricové. Kúpila som ich Bratislave na Vianočných trhoch. Sú od Mystickej mydlárni. Keď pred vami krájajú veľkú mydlovú tehlu na menšie kúsky a vy si odnesiete čerstvé mydlo - to má proste svoje čaro, ktorému sa nevyrovná žiadne krabičkové mydlo. Posledné ružové egrešové mydlo s ovčím mliekom od výrobcu Original Florex som kúpila v Piešťanoch v jednom obchodíku v centre mesta, kde mali ozaj zaujímavý kozmetický sortiment. V porovnaní s predošlými dvomi mydlami na fotke má skôr decentnú jemnú vôňu. Teším sa na všetky mydlá.

A vy mi kľudne do komentárov napíšte, či fandíte skôr tuhým alebo tekutým mydlám? :)

streda 5. júla 2017

Júnové inšpirácie

     Vítam vás pri prvom júlovom príspevku a aj tentokrát sa budem venovať tomu, čo ma predošlý mesiac zaujalo. Aj v júni mi pribudli nejaké kozmetické produkty do zbierky. Už dlhšie ma lákalo vyskúšať farebné penové tužidlo Venita Trendy Mousse v odtieni 33 čarovný purpur, ktoré som videla každý pracovný deň v obchode. Chcela som skúsiť nejaké dočasné oživenie farby vlasov a toto tužidlo by malo vydržať 6 až 8 umytí. Bolo mi však aj jasné, že na moje svetlohnedé vlasy tužidlo nechytí úplne na ružovo, ale skôr do červena. Tužidlo sa necháva približne tých 15 minút pôsobiť a treba ho potom opláchnuť. Na spodných fotkách si môžte pozrieť postupnú premenu mojich vlasov vďaka tužidlu. 

   Už štyri roky som mala vytipovanú vôňu od Beyonce Pulse, ktorá je sladká a svieža a hodí sa aj teraz na leto. Samotný výrobca uvádza, že ide o sviežu citrusovo - kvetinovú vôňu, ktorá má v srdci orchideu. Čo sa týka výdrže, tak nezdá sa mi, že by vydržala až tak dlho, ale je to možno spôsobené tým, že ja mám deodorant s rozprašovačom. Nedávno ma v dm-drogérií zaujala nová značka trend IT UP, ktorú som už zaregistrovala v predstihu ešte u českých youtuberiek. Tak som si od tejto značky kúpila lak na nechty z limitovanej edície Injeanious v odtieni 010 (krásna dymovo-modrá). Keď som si lak v rýchlosti vyberala, tak som si nikde nevšimla popis, že ide o pieskový typ laku.
Keď sa ma nedávno sesternica pýtala, či nepotrebujem niečo z Mary Kay, tak som si spomenula na sadu saténové pery. Mala som ich predošlú verziu a tú som mala o niečo radšej ako túto novšiu. No napriek tomu je to fajn pomocník, keď máte suché a šupinaté pery. Súčasná sada sa skladá z cukrového peelingu a balzamu na pery (v predošlej bola namiesto peelingu maska na pery), ktoré obsahujú bambucké maslo a jojobové maslo. Oba produkty voňajú po bielom čaji a citruse.

V potravinách neďaleko práce ma nedávno upútali krémy na ruky od značky Inecto. Kúpila som si arganový a aj kokosový (jeden do kabelky a jeden mám v práci). Rýchlo sa vstrebávajú a pekne voňajú. Navyše sú aj cenovo dostupné. Myslím, že tak na leto akurát stačia.   
Z Oriflame mi učarovali produkty, ktoré už by mali v ponuke končiť. Jedným z nich je paleta očných tieňov The ONE v odtieni Dramatic Tourmaline, ktorá má zatváranie na magnet. Paletka obsahuje obojstranný aplikátor a zrkadlo. Je dobre pigmentovaná. Skladá sa z troch tieňov - v šampanskom (perleťový), kaki zelenom (perleťový) a čiernom (matný) odtieni. Paletku som použila aj na fotke nižšie.

Kompaktný guľôčkový púder Giordani Gold v odtieni Natural Bronze som chcela už aspoň polroka a som rada, že som si ho kúpila. Je celkom veľký a dobre pigmentovaný. Skladá sa z troch odtieňov.  Má pevný obal a obsahuje väčšie zrkadlo. Aj tento produkt som použila na fotke nižšie. Posledným produktom, ktorý som musela skúsiť, je pleťový olej Love Nature s výťažkom z ruže. Hodí sa skôr na večer a pre suchý typ pleti. Ozaj krásne vonia. Stačí pár kvapiek oleja, ktoré zohrejete v dlani a vmasírujete do tváre.
moje vlasy pred farbením
Takto dopadol môj prvý pokus tónovať vlasy s ružovým farebným tužidlom. Chytili sa len niektoré pramene.
Ďalší deň som to skúšala na dvakrát a výsledok bol už o niečo intenzívnejší.
A ako sa asi vymyje ružovo-červená? No predsa do ryšava! Ešte mi zostalo trochu farebného tužidla, tak uvidíme, ako sa mi s nim podarí prifarbiť vlasy.
A aké bolo moje najobľúbenejšie jedlo v júni? Tofu s vajíčkami a čerstvou zeleninou (uhorkou, paradajkou a paprikou. Je to ľahké jedlo a zároveň sýte.
Momentálne je pre mňa tento rok najlepšou zmrzlinou pistáciová Gelato Italiano MAESTRO, ktorú môžte zohnať v Kauflande. Neviem ju ani opísať, aká je dobrá, ale pokiaľ vám chutia pistácie, tak vám bude isto chutiť aj táto zmrzlina. Uznávam fotka je rozmazaná, ale zmrzlinu som cvakla len dvakrát a potom sme ju šli hneď jesť.
 V galantskom Café West som zas musela vyskúšať pistaccino, ktoré bol ozaj chutné a je to ďalšia júnová pistáciová dobrota.
A v nasledujúcich fotkách sa chcem s vami podeliť, ako som oslávila koniec skúškového a poslednú skúšku, ktorá mi vyšla na Ačko, s čím som vôbec nerátala. Zavítali sme do Cafe L´Aura, ktoré je neďaleko Dómu sv. Martina
 Bol teplý deň a s kamarátkou sme sa zhodli, že by bodlo čapované pivko (asi Krušovice), ktoré ozaj osviežilo. Ja som si k nemu potom ešte objednala nachos so salsou.
 Neskôr som dostala ešte chuť na Aperol, ktorý bol ozaj dobrý. Nie všade vám ho totiž dobre pripravia.
Stráviť poobedie a teda aj podvečer v Starom Meste má svoje čaro. Zavŕšili sme to ešte uhorkovou limonádou a tvarohovým cheesecakeom. Cheesecake ma až tak neočaril, ale inak nám bolo príjemne.

Prajem Vám krásne leto! A napíšte mi, či sa niekam chystáte alebo čo plánujete cez leto?

utorok 20. júna 2017

Spotrebované a vyradené produkty za apríl a máj

Takže vás vítam pri ďalšom júnovom príspevku a tentokrát bude o spotrebovaných a vyradených produktoch. Nahromadilo sa mi neskutočne veľa prázdnych obalov, ale taktiež som už vyradila nejaké staršie produkty z dekoratívnej kozmetiky. Tento príspevok bude patriť k tým obšírnejším na blogu.
Masku na vlasy od Kallosu som používala viac ako polroka. Moje vlasy vždy nakopla k životu. Ide o masku s mliečnym proteínom a keratínom. Je ideálna pri silne poškodených vlasoch a suchých vlasoch. Masku je dobré nechať pôsobiť 5 až 30 minút. Vyskúšala som aj ústnu vodu LISTERINE green tea, ktorá je chuťovo jemnejšia v porovnaní s inými príchuťami od tejto značky. Vedľa ústnej vody sa nachádza kamilkový šampón od poľského výrobcu INTERSILESIA McBride, ktorý stál asi 40 centov.

Kúpila som si ho zo zvedavosti, že aký bude a neskôr som ho chcela používať na umývanie štetcov. Viac sa mi osvedčilo štetce po šampóne dočistiť ešte mydlom. Na vlasy som ho použila len párkrát, ale viac ho míňali moji rodičia. Odporúča sa skôr pre svetlé vlasy a asi by som si ho kúpila znovu, aby som si na neho vytvorila ucelenejší názor. Posledný produkt na tejto fotke je čistiace mlieko od Jessa na intímnu hygienu pre citlivú pokožku s aloe vera a kyselinou mliečnou. Nedráždi. Je cenovo dostupné a zakúpite ho v dm drogérií.
Ak chcete zažiť pravý domáci wellnes, tak v tom prípade odporúčam soľný peeling od Pupy. Ja som mala variantu s ružovou himalájskou soľou a morskou riasou Bruna. Obsahuje aj aromaterapeutické oleje z pomarančovníka, eukalyptu, rozmarínu a mäty. Používa sa 2x do týždňa. V jednej súťaži sa mi podarilo získať handmade prírodné mydlo od slovenskej značky MusK s názvom Rozkvitnutá lúka, ktoré bolo ešte aj krásne posypané lupienkami kvetov. Mydielko obsahuje kakaové maslo, kokosový, olivový a slnečnicový olej. My sme ho používali doma na umývanie rúk a nemusela som si potom ruky natierať krémom.

Dávnejšie otec priniesol domov krémy na ruky od Lorany s aloe vera. V tomto prípade platí - cena rovná sa kvalita. Krém je skôr ľahký a hydratačný, ale pokiaľ máte suchú pokožku rúk, tak vám možno stačiť nebude. Vonia celkom príjemne. Odlakovaču od ebelin nemám, čo vytknúť, lebo v porovnaní s iným odlakovačom, čo mám teraz, tak s týmto ide odlakovanie jedna radosť. A okrem toho je bez acetónu a vonia po mandliach. Produkt, ktorý ma z vynovenej rady Botanical Effects od Mary Kay najviac oslovil je povzbudzujúci peeling. Obsahuje výťažok z antioxidantmi z dračieho ovocia a aloe vera. Peeling je šetrný k pleti. Peny na holenie od Balea sa mi osvedčili a stále skúšam iné varianty. Táto bola s vôňou orientálneho kvetu. Suchý šampón TAFT od Schwarzkopf som kúpila už druhýkrát, som s nim spokojná, takže odporúčam.
Veľmi dlho mi vydržal sprej na zosvetlenie vlasov od L´Oréal Paris Casting Sunkiss Tropical. Predminulý rok som mala aj gélovú verziu tohto produktu. Zosvetlenie funguje iba na prírodných vlasoch. Výsledný efekt je prirodzený. Občas sa ma pýtajú, či mám ombré alebo prefarbené vlasy. No ja vlasy nefarbím, stačí iba nastriekať a nechať vlasy vysušiť na slniečku alebo vyfúkať fénom. Keďže teplo stimuluje celý proces zosvetlenia. Šampón Gliss Kur Serum Deep-Repair na extrémne namáhané a poškodené vlasy som mala už druhýkrát. Spočiatku mi vyhovoval, ale už pri posledných aplikáciach sa mi začali robiť lupiny. Opäť sa mi potvrdilo, že šampóny je dobré po čase striedať. Keď som mala tak 14 rokov, dostala som raz od tety na Vianoce toaletnú vodu Celébre z Avonu. Bola vo vianočnom flakóne v tvare zvončekov a po rokoch som si ju znovu kúpila, ale v klasickom flakóne. A stále to je taká moja láska. V tejto vôni môžte cítiť ako hlavné tóny - melón, jazmín a lesné plody.

Spotrebovala som taktiež Aqua hydratačný krém od Balea. Pokiaľ hľadáte krém s gélovou konzistenciou pre normálnu, zmiešanú až problematickú pleť, tak tento krém by bol vhodný kandidát. Príjemne pleť chladí a hydratuje. Navyše je aj cenovo dostupný. Obsahuje termálnu vodu a výťažok z morských rias. Taktiež som minula aj hĺbkovo čistiacu masku z Oriflame Swedish SPA, ktorý som spomínala už v aprílových inšpiráciách. Dezinfekčný gél na ruky od Cuticura som si kúpila v dm drogérií.Má kvetinovo ovocnú vôňu a vydržal mi dlhšiu dobu. Voňal ozaj príjemne aj podľa môjho priateľa.
Minula som taktiež aj dve vône, ktoré sa nevyrábajú Mirage od Oriflame a Aspire od Avonu. Obe vône boli ťažké a výrazné. Hodia sa skôr na zimu alebo na večer. Spotreboval sa aj levanduľový krém na nohy od Avonu  Footworks. Po aplikácií krému som si vždy nasadila ponožky pre intenzívnejší účinok. Telová pena Balea s jojobovým a hroznovým olejom vonia sviežo citrusovo až ovocne po hrozne. Má ľahkú konzistenciu ako smotana a dobre sa rozotiera. Krásne vašu pokožku prevonia a zjemní. Keď som sa s nim natrela poobede, tak ešte večer bolo cítiť jeho vôňu a niekedy aj na druhý deň.

Expresný odličovač s nevädzou na oči od Yves Rocher je už taká moja overená klasika. Poradí si aj s vodeodolnou špirálou. Organické telové suflé Levanduľové pole od slovenskej SOAPHORIE je konzistenciou ozaj veľmi hutné. Odporúča sa ho skladovať mimo slnečného svetla a do teploty 25 stupňov. Predsa len ide o organický produkt, ktorého konzistencia sa môže znehodnotiť. Vyraďujem zo svojej zbierky očné tiene, ktoré boli pribalené k časopisu COSMOPOLITAN. Boli v matnej hnedo-šedej kombinácií. Pigmentované boli celkom slušne, ale na iné farebné kombinácie týchto tieňov som čítala skôr negatívne recenzie.
Depilačný krém na tvár od Avonu Skin So Soft som zvykla aplikovať mame na chĺpky nad perou. Krém sa má nechať pôsobiť od 2,5 minúty do 8 minút maximálne. Mame som ho nechávala dlhšie, ale zvyklo ju to páliť. Nedá sa povedať, že by nejako voňal, ale chĺpky odstraňoval, pokiaľ ste si ho nechali min. 5 minút. Guľôčkový dezodorant BIONSEN má príjemnú mydlovú vôňu. Obsahuje minerálne soli z japonských minerálnych zdrojov. Neobsahuje hliník. Mám taký pocit, že mi spôsoboval žlté škvrny na bielom oblečení v oblasti podpazušia. Momentálne mám iné dezodoranty a antiperspiranty, po ktorých žiadne žlté škvrny na oblečení nevznikajú. Spotrebovala som ďalší produkt od Mary Kay z rady Botanical Effects - osviežujúce tonikum. Nebolo vyslovene zlé, ale mám radšej radu TimeWise, keďže mojej pleti viac sedí.Make-up Blender od ebelin mi vydržal niekoľko mesiacov, ale z hygienických dôvodov ho vyraďujem. Musím podotknúť, že je určite kvalitnejší oproti blendru z Oriflemu, ktorý sa mi začal rozpadať po druhej aplikácií. Prírodné čistiace mydlo s aktívnym uhlím od SOAPHORIA som párkrát vyskúšala. Nepení veľmi a nemám ani pocit, že by vysušovalo pleť.

Vyraďujem aj matný krémový očný tieň od z jarnej limitovanej kolekcie 2015 Velvet Matt od Pupy v krásnom mint odtieni. Mal dobrú výdrž a dal sa použiť aj ako podklad pod práškové tiene. Bohužiaľ už mi vyschol a nedá sa zohnať. Duo očné tiene The ONE Colour Match v odtieni Black Pearl z Oriflame vyraďujem, lebo už sú po exspirácií. Oba tiene boli dobre zladené a aj slušne pigmentované. Okrem aplikátora a pevného obalu obsahujú aj zrkadlo. Svetlejší tieň je perleťový a čierny tieň je zas matný. Z rovnakého dôvodu vyraďujem aj mono očný tieň od L´ORÉAL Paris Color Appeal odtieň č. 150 zoženiete ho už len málokde. No napriek tomu musím uznať, že pigmentovaný je dobre a výdrž je celkom v pohode. Na také rozjasnenie vnútorného kútika oka alebo na celé oko je šikovný. Očný tieň je perleťový. Pleťové mlieko Optimals Even Out od Oriflame používala mama miesto denného krému proti pigmentovým škvrnám. Má SPF 30. Mama taktiež používala aj nočný krém z tejto rady. A musím uznať, že jej to pomáhalo, lebo donedávna používala iný krém, tak sa jej pigmentové škvrny zas objavili a ja som jej radšej kúpila nový denný krém proti pigmentovým škvrnám. Minula som aj toaletnú vodu od Lady Gaga Fame, ktorú som spomínala v januárových inšpiráciách.
Spotrebovala som aj krém na ruky z januárového U-BOXU a moje dojmy z tohto krému sa odvtedy nezmenili. Dobre sa vstrebáva a má jemnú vôňu. INDULONA Profi už je taká kultová klasika medzi krémami na ruky. Je to taká prvá pomoc na extrémne suchú a citlivú pokožku rúk a nôh. S ťažkým srdcom som sa lúčila aj s tekutým rúžom Max Factor Lipfinity v odtieni 012 Almost Almond. Používa sa tak, že najprv nanesiete prvý krok, čiže tekutú farbu. Počkáte minútu a zafixujete ju bázou.

Výdrž je dobrá, ale i tak počas dňa môžete mať pocit suchších pier. Vtedy je dobré pery pretrieť bázou, ktorá funguje ako balzam na pery. Medzi najhoršie nechtové nálepky, aké som mala, patria tieto pavučinky z Oriflame. Vôbec nechceli držať a odlepovali sa. Skúšala som vzorku Moschino Pink Fresh Couture a asi mám novú vôňu do wishlistu. Pobavil ma jej vtipný obal, ktorý pripomína čistiaci prostriedok. Vo vôni cítiť hlavne ružový grep, potom čierne ríbezle, konvalinku, ružový hyacint a zrnká granátového jablka. 
Celkom rada mám aj rôzne trojfarebné rúže a lesky na pery. Ako bol napr. lesk na pery MANHATTAN v odtieni Soft Nude, ktorý má neutrálny nude odtieň. Príjemne voňal a nerozpíjal sa. Keď si porovnám korektor LUMI MAGIQUE od L´ORÉAL Paris v odtieni 1 s korektorom The ONE Illuskin Oriflame v odtieni Fair Light, tak som ho veľmi rýchlo minula, ale inak účinkom sú oba rovnaké. Rozjasnia, len ten z Oriflame mi vydržal polroka a ten z L´ORÉALU 1 až 2 mesiace. Len občas sa mi podarí doraziť balzam na pery, ale tento balzam od Labello Milk & Honey je asi najlepším balzamom od Labella, ktorý som doposiaľ od tejto značky mala.

Balzam by mal obsahovať prírodné ingrediencie bez obsahu konzervačných látok a krásne medovo vonia. Špirálovitý balzam na pery od Balea jahoda a banán som nestihla spotrebovať pred exspiráciou. Krásne voňal a tónoval, ale nebol taký výživný ako predošlý balzam od Labello. Očné tiene Duo Avon v odtieni Retro Glamour som mala ešte v predošlej verzii, keď boli tiene okrúhle a teraz sú štvorcové. Líčenie s nimi môžte vidieť v článku o februárových kozmetických inšpiráciách. Pigmentácia je taký priemer. Obal tieňov je pevný a obsahuje aj aplikátor a zrkadielko.
Na poslednej fotke sú prevažne vzorky, ktoré som skúsila v priebehu dvoch mesiacov:
 Noblesse Fusion v odtieni 3 Sand je vzorka nového mejkapu od Dermacolu, ktorý by mal zmatňovať a retušovať pleť. Obsahuje avokádový olej a vitamín E. Má OF 10 a strednú kryciu schopnosť. Na pleti je ozaj ľahký. Momentálne frčia tieto mejkapy s pipetou, tak ako ešte minulý rok fičali cushion mejkapy. Ďalej som vyskúšala vzorku balzamu na päty Flexitol, ktorý bol ozaj hutný a verím tomu, že pri pravidelnom používaní so suchými pätami niečo spraví. Skúšala som aj vzorku fluidného mejkapu La Roche Posay Fluid Corrective Foundation v odtieni 13, ktorý dobre kryl, ale na mňa bol už moc oranžový, čiže ak používate najbledšie odtiene ako ja, tak tento odtieň pre vás nie je vhodný. Mejkap je vhodný pre citlivú pleť a má SPF25. Konzistenciu mal rovnako ľahkú ako mejkap od Dermacolu. Minuli sme aj levanduľové mydlo od slovenského výrobcu BELLUCIA, ktoré som spomínala ešte minulé leto v príspevku moja mydlová opera. Malo v sebe kúsky levandule a vyzeralo dobre aj na umyvadle.

Oriflame Love Nature ílová maska s bodliakom je skvelá na mastnú pleť. Čistí pleť a vracia jej rovnováhu. Bohužiaľ je dostupná len v 10 ml balení, ktoré vám vydrží tak na 2 až 3 použitia. Necháva sa pôsobiť 10 minút a potom si ju len opláchnete vlažnou vodou. Vzorky Vichy Aqualia Thermal Dynamic Hydration denný ľahkého krému a Vichy Aqualia Thermal Spa nočného krému ma celkom oslovili, lebo mali ľahkú sviežu textúru a sú ideálne pokiaľ je vaša pleť dehydratovaná.
Skúsila som aj vzorky, ktoré mi prišli poštou. Bola medzi nimi vzorka Alva Sanddorn krému, ktorý revitalizuje a zvlhčuje pleť. Krém mal oranžové sfarbenie. Veľmi príjemné pocitovo boli aj vzorky od Lavery, či už to bol krém na ruky a nechty s olivami a harmančekom, omladzujúci denný krém alebo energizujúci nočný krém. Všetky príjemne voňali a dobre sa vstrebávali. Predposledným produktom, ktorý sa nachádza na poslednej fotke je očný krém od Yves Rocher, ktorý používala moja mama. Je určený od 50 rokov a má 4 patenty. Obsahuje kosmatec kryštálový a výťažok zo zrniek rakytníka. Mama ho používala aj v minulosti a nesťažovala sa na neho. Rozlúčila som sa s lakom na nechty Rivage v odtieni 8. Hoci ma to aj celkom mrzelo, lebo odkedy ku mne tento lak dostal, tak pruhoval a nevyzeralo to na nechtoch dobre. A pri tom mal takú netypickú zeleno-žltú farbu s perleťou. Predpokladám, že bol už starý, keď som ho dostala.

Priznávam, že tento príspevok bol až vyčerpávajúco obšírny, ale chcela som sa s vami podeliť o moje názory a postrehy.
Poznáte niektorý zo spomínaných produktov? Prípadne objavili ste niečo, čo Vás v poslednej dobe v kozmetike zaujalo?

štvrtok 1. júna 2017

Májové inšpirácie

   Vítam vás pri novom príspevku a tentokrát sa budem venovať tomu, čo ma v máji zaujalo. Tých nákupov a inšpirácií bolo viacero, ale vybrala som len pár fotiek.
    V máji som robila objednávku z Oriflame a na tejto fotke môžte vidieť veci, ktoré som si vybrala pre vlastnú spotrebu. Vybrala som si krémový rozjasňovač The ONE, ktorý má na stránke dobré recenzie. Výsledný efekt je skôr jemný a prirodzený. Nehrozí, že sa budete lesknúť ako disko guľa. Za dobrú cenu som zohnala aj ošetrujúci olej Love Nature s výťažkom z čajovníka. Nanášate si ho lokálne na zapálené miesta a vyrážky. Sťahuje zápal a pomáha s hojením vyrážok. Kúpila som si aj druhú exfoliačnú rukavicu, aby som si nemusela jednu rukavicu prehadzovať z ruky na ruku. Rukavica pomáha odstraňovať odumreté bunky pokožky.

     Za ozaj výhodnú cenu som si do objednávky prihodila lesk na pery The ONE Colour Stylist Cream v odtieni Rose Blush. Prekvapilo ma, že je dobre pigmentovaný a nie je vôbec priesvitný, ako sa to pri leskoch často stáva. Farba lesku je podobná farbe mojich pier. To, že je dobre pigmentovaný, viem podľa toho, že mi prekryje pehy na perách. Nelepí, drží sa v línii pier a príjemne vonia. Masky na tvár Love Nature bodliakovú, uhorkovú a ovsenú už mám overené. Ovsená maska je skôr pre suchšiu pleť na výživu. Uhorková maska sa hodí na zmiešanú pleť a slúži na hydratáciu pleti. Ílová bodliaková maska je vhodná na mastnú pleť, ktorú čistí. Textilnú pleťovú masku NovAge Bright Sublime som ešte neskúšala, ale teším sa ňu.
s leskom na pery The ONE Rose Blush
Ak budete niekedy v bratislavskom Auparku a máte radi donutky. Tak vám určite odporúčam TASTY DONUTS & COFFEE. Ja som zatiaľ vyskúšala makovú verziu, vanilkový krokant so šľahačkovým krémom a na fotke vidíte donutku s arašidovým krémom čokoládovou polevou a džemom. Robia tu aj dobrú kávu. A tieto donutky sú ako nebíčko v papulke.
Chuťovým zážitkom sú isto aj Trhance jak párance! Tie si môžte dať makové, orechové, tvarohové alebo zemiakové so slaninou a smotanou. Trhance si môžte dať na rôznych kultúrnych podujatiach, keďže s prívesom jazdia po Slovensku. My sme na nich mali šťastie v Trnave. Priateľ si dal orechové a ja zemiakové so slaninou a smotanou (môžte si dať aj čisto zemiakové bez smotany a slaniny). A ja som si vybrala ozaj dobre a nabudúce si dám asi tie isté.
Tí, čo ma poznajú ozaj dobre. Vedia, že posledné štyri roky mám slabosť na hviezdičky na oblečení a doplnkoch. K týmto dvom šatkám som prišla v C&A a boli vo výpredaji za 3 €. Najradšej mám kombináciu bielych hviezd na čiernom pozadí. A moje vysnívané hviezdičkové šaty by mali vyzerať ako šaty, čo mala na seba Rihanna v klipe Shut up und drive.
Aký ste mali máj? Čo inšpirovalo vás? Kľudne mi napíšte do komentárov. :)