pondelok 27. februára 2017

Februárové kozmetické inšpirácie

Vítam vás pri ďalšom februárovom príspevku, ktorý je tentokrát venovaný kozmetike. Do zbierky mi tento mesiac pribudli tri rúže a aj iné produkty. Pri nasledujúcich fotkách sa vám pokúsim zhrnúť moje dojmy z noviniek.
V poslednej dobe som prišla na chuť telovým maslám. Od kamarátky som dostala jahodové telové maslo od Body Basics. Na pokožke vonia jemne. Raz sa mi stalo, že mi z neho na pyžame zostala zvláštna vôňa, ale pri niektorých telových mliekach/maslách sa to občas stane. Telové maslo obsahuje kakaové maslo, bambucké maslo, olivový olej a iné. Má 200 ml. Pokožku vyživí a rýchlo sa vsiakne. Nedráždi.

zloženie telového masla
Nedávno som si kúpila na prechodné obdobie krém, ktorý môžem používať ráno aj večer od Baley - Aqua hydratačný krém. Ide o gél-krém. Obsahuje termálnu vodu a výťažok z morských rias. Nedráždi ma, ale potrebujem ešte nejakú dobu, aby som si na krém utvorila ucelenejší názor. Keď sa raz objaví medzi spotrebovanými produktmi, tak už budem vedieť naisto, či stál za to alebo nie.
pleťový krém a telové želé
Balea ponúka cenovo dostupnú kozmetiku. A keď si vezmete pomer cena a kvalita, tak táto značka vie v dobrom prekvapiť. Aj keď ide o letnú limitovanú edíciu, tak mne sa podarilo ešte nedávno zohnať melónovo - mätové telové želé od tejto značky. Tento produkt si odložím až na leto, keďže odhadujem, že bude skôr vodový alebo gélový konzistenciou.
Ešte tri dni zostávajú do konca kampane č. 3 v Avone, z ktorého som si vybrala - nový rúž, krémový očný tieň a čokoládovo-kokosový sprchovací krém. Sprchovací krém vonia sladúčko a vôňou mi pripomenul čokoládový peeling od tejto značky. Vyživujúci rúž Supreme je novinkou a zaujal ma tým, ako sa v ňom premiešavajú dve farby. Ide skôr o oranžový nude odtieň so saténovým finišom. Príjemne vonia. Môj odtieň sa volá Silky Peach. A môžte ho vidieť na spodných dvoch fotkách.
Krémový očný tieň Mega Effects som si zvolila v odtieni Liquid Gold. Skúsila som ho použiť samostatne a aj ako podkladovú bázu s inými tieňmi od Avonu (na fotke nižšie). Má dobrú výdrž a pre výraznejší farebný efekt sa dá navrstviť. Môj odtieň sa dá použiť aj na rozjasnenie tváre alebo vnútorného kútika oka.
s vyživujúcim rúžom Supreme - v odtieni Silky Peach
Na tejto fotke som použila krémový očný tieň ako podklad a naniesla som ho na celé viečko. Potom som ho dala pod oči do vnútorných kútikov. Ďalej som oči vytieňovala Duo očnými tieňmi v odtieni Retro Glamour a tmavší odtieň som aplikovala aj pod spodné riasy z vonkajšej strany. Ako vnútornú očnú linku som použila vysúvaciu tmavomodrú ceruzku v odtieni Starry Night Blue. Líca som zvýraznila vďaka rozžiarujúcim guľôčkam na tvár v ružovom odtieni.
Keď som nedávno bola po dlhšej dobe v Yves Rocher a kupovala mame krém, tak som si k nákupu mohla vybrať rúž podľa vlastného výberu. Vedela som, že chcem skúsiť rúž z edície Grand Rouge, ktorý obsahuje olej z kamélie. Rúž je dobre pigmentovaný a ja ho mám v odtieni 12. Rose Eclatant. Na perách pôsobí šťavnato a z pier sa vytráca postupne od vnútorného okraju. Môj odtieň je niečo medzi ružovo - červenou. Záleží podľa svetla. V obchode sa mi videl ako tmavšia lososovo-ružová. Toto je môj druhý rúž od Yves Rocher a aj tento vonia príjemne ovocne.
Pri nákupe roztoku na šošovky a dezinfekčného spreju na štetce od Ebelin v drogérií ma zaujal dvojfarebný ombré rúž od Catrice v odtieni 040 Not ExpiRED Yet. Rúž vonia vanilkovo. Pokiaľ ho dobre priložíte, tak sa s nim dajú pery pekne vykresliť. Môj odtieň sa skladá z fialového a červeného odtieňu. Obsahuje arganový olej a je dobre pigmentovaný. Rúž vždy otočte tak, aby bola tmavšia časť otočená k vonkajšiemu okraju pier. V momente, keď pery spojíte, tak sa vám oba odtiene zmiešajú do jedného ako mne na fotke nižšie. V skutočnosti je podľa mňa rúž ešte intenzívnejší ako na fotke.

Ombré Two Tone rúž od Catrice - odtieň 040 Not ExpiRED Yet
S novými rúžmi som spokojná a aj ostatné novinky vyzerajú sľubne. Mám pocit, že tento rok bude patriť dvojfarebným rúžom u viacerých značiek. Tak som celkom zvedavá, aké novinky na nás vychrlia kozmetické značky v jarných limitovaných edíciách. :)
Aký kozmetický produkt vás naposledy zaujal? :)

pondelok 20. februára 2017

Pleťové vzostupy a pády

     Tento príspevok bude trochu netradičný a subjektívny, čiže ho netreba brať príliš vážne.  Mojim zámerom je popísať v ňom moje skúsenosti so starostlivosťou o pleť a moje malé pleťové "boje". Zároveň by som sa s vami rada podelila aj fotky, kde moja pleť vyzerala lepšie a horšie.

    S atopickým ekzémom som sa prvýkrát stretla počas základnej školy. Objavoval sa mi na lakťoch a okolo úst. Už vtedy som navštevovala kožnú lekárku a lakte som si kadečím natierala. U nás doma je ekzém dedičnou záležitosťou z otcovej strany - najprv ho zdedil otec po dedovi. Počas strednej školy som pochopila, že s kozmetikou musím narábať opatrne hlavne v okolí úst, ktoré mi dali jasne najavo olupovaním kože, pokiaľ bola kozmetika príliš agresívna a ja som podcenila hydratáciu.
 jar 2011 na celej tvári
    Nikdy by mi nenapadlo, že jedného dňa budem vyzerať ako "mechanický pomaranč". Nie na tejto fotke som to neprehnala so solárkom. Spomínam si, že som deň predtým jedla obed v intrákovej jedálni (mäso na kari a zemiaky). Postupne sa mi spravil okolo úst známy "oranžový pás" a ja som si ho začala natierať pravdepodobne hojivým zázrakom z Oriflemu. Avšak tentokrát sa to len zhoršovalo a z oranžového pásu som bola postupne oranžová celá.
    Spomínam si, že som sa ocitla u kožnej v čakárni spolu s jednou babou. Obe sme boli zahalené v šatkách ako moslimské ženy. Keď som si všimla, že si dotyčná tiež škrabká nenápadne tvár, tak som vedela, že je "môj človek" - aj ekzém spája ľudí. Posťažovali sme sa jedna druhej, kým sme sa dostali do ambulancie. S kožnou som asi po dvoch stretnutiach došli na to, že na vine boli asi zelené jablká, ktoré som každý deň s obľubou v tej dobe konzumovala a ja som dostala skríženú alergickú reakciu. Tvár som si doliečila vecami od kožnej a takúto silnú reakciu som už odvtedy nezažila.
Je to už dva a polroka, čo som zažila vďaka Bioderme pekný víkend s mamou. A uvedomila som si, že strašne veľa ľudí trápi atopická pokožka. Ekzém zvykne zhoršovať chladné počasie, stres, strava a u niekoho aj alkohol. Ja sa už dva roky snažím nekonzumovať vo väčšom množstve tvrdý alkohol. Inak sa mi napr. zjaví ekzém v okolí oka. Mávam obdobia, kedy mi pokožka na lakťoch praská až do krvi. A nedávno sa mi ekzém objavil aj v spodnej časti chrbta a celkom štípal pri kúpaní. Mne osobne celkom pomáha na postihnuté miesta - čo najmenej parfemovaná kozmetika, výživný krém - bambucké maslo, vazelína alebo čistý rastlinný olej (napr. za studena lisovaný mandľový olej alebo rakytníkový olej).
júl 2014
august 2015
Avšak ekzém nebol jediným problém, čo moju pokožku potrápil. V období, keď som písala svoju prvú bakalárku. Moju pleť začal trápiť ešte iný problém. Začala som sa odrazu strašne vyhadzovať a najmä v okolí brady. Bol začiatok roku 2011 a ja som mala 22 rokov. Nešlo mi do hlavy, že som zrazu mala pleť takú zlú, akú som ju nemala ani počas puberty. Pýtala som sa na to aj mojej imunologičky, ale tá mi povedala, že akné je normálne aj v dospelosti a že mám vyhľadať kožnú lekárku. Po nejakej dobe sa mi pleť dala do poriadku, ale mávala som ešte obdobia, kedy sa akné zhoršilo a kedy zmizlo. Kožnú lekárku som vyhľadala až minulé leto a pleť sme liečili antibiotikami a mastičkou.
august 2015 -nalíčená

Vďaka kožnej som si uvedomila, že som robila jednu chybu, ktorú robí dosť ľudí v mojom okolí. Vyrážky som si vytláčala, preto mi zostávali po akné fliačiky a jazvičky. Tohto zlozvyku som sa  zbavila.
jún 2016 s preliečenou pleťou
Letné horúčavy predtým zhoršovali stav mojej pleti a vyhadzovala som sa ešte viac. Minulé leto som sa však vďaka pomoci kožnej lekárky nebála ukázať moju pleť aj bez mejkapu. Moja pleť už bola farebne zjednotená a hladšia.
jún 2016

Menšiu recidívu som zaznamenala v októbri, keď toho bolo na mňa trochu viac. Mala som dve práce a do toho škola, čo znamenalo pre mňa minimum oddychu. Ten mesiac som odrobila vyše 240 hodín. Zmenila som bývanie a stravu. Taktiež som začala používať radu Botanical Effects od Mary Kay. Keď som však ani po dvoch mesiacoch nezaznamenala zlepšenie - skôr som zo všetkých strán počúvala otázky - čo to mám s tvárou? Bola som v januári u imunologičky a došla reč aj na pleť. Dospeli sme k záveru, že prestanem používať čistiacu kefku (na ktorej som menila hlavice, tak ako sa odporúča). Ja som si však na odporučenie kolegyne a mojej známej kozmetičky kúpila Jarischovu vodu v lekárni.
január 2017
Problém bol možno v tom, že som si asi čistiacou kefkou roznášala infekciu po tvári a nová kozmetika mi zároveň vyťahovala z tváre - nečistoty a zápaly. Jarischova voda mi behom pár dní dala dokopy pleť. Teraz, keď sa mi aj vyhodia vyrážky, tak sa pri používaní tejto vody hojia rýchlejšie. Čo sa týka krémov, skúšala som v poslednej dobe aj vzorky krémov z TimeWise rady od Mary Kay. Pozdávali sa mi o niečo viac ako Botanical Effects. Každý máme proste inú pleť a to, čo robí dobre iným, nemusí zas robiť dobre vám a naopak.
február 2017
Čo sa týka samotného akné, tak je asi vonkajším prejavom nejakého vnútorného problému. Akné na brade môže značiť aj ženské problémy. U mňa dochádza k zhoršeniu akné, keď mám napr. tráviace problémy (zápcha),  počas "ženských dní" (čo trápi asi veľa žien) alebo počas stresového obdobia.

Pokiaľ Vás trápi akné - určite dbajte na hygienu štetcov, pokiaľ sa líčite. Na expresnú dezinfekciu slúžia sprejové čističe na štetce a na dôkladnejšiu hygienu je dobré použiť šampón. Presný návod môžte nájsť aj na stránke Akadémie krásy.

    Rada by som sa vyjadrila k jednému názoru - používanie jednej značky pleťovej kozmetiky!
Stretla som sa s názormi, že pleťová kozmetika je účinná, pokiaľ používate len jednu značku pleťovej kozmetiky. Netvrdím, že tento názor je nesprávny, ale v podstate vylučuje používane dvoch alebo viacerých značiek pleťovej starostlivosti súčasne. Z mojich minulých skúseností môžem povedať, že dobrú pleť som mala, aj keď som si pleťovú kozmetiku nakombinovala podľa vlastného uváženia. Moja kamarátka to zhrnula nasledovne v zásade ide o to zistiť, či produkty spolupracujú a pokiaľ áno, tak ich môžte spolu používať. Pri pleťovej starostlivosti sa snažím vždy zohľadniť ročné obdobie a hlavné prejavy mojej pleti. Pokiaľ mi nejaký produkt nesedí, tak si ho znova už nekupujem.
 
   Diskutovala som o tejto téme aj s dvomi kozmetičkami a s jednou mojou obľúbenou slovenskou bloggerkou. Kamarátka, ktorá je vyučená kozmetička a pracovala už s viacerými značkami. Potvrdila moju domnienku, že tento názor (používanie iba 1 značky pleťovej kozmetiky) často zdieľajú predajcovia značiek, ktoré majú províziu z predaja. Týmto som sa samozrejme nechcem dotknúť žiadneho (nezávislého) kozmetického predajcu.

    Sama sa som začínala najprv s Oriflemom, potom som pracovala v kamenných predajniach Yves Rochér a naposledy v Manufaktúre. Vďaka Manufaktúre som sa naučila na školení v Prahe, že na tvári môžme mať aj viac typov pleti (ja mám napr. mastnejšiu bradu a čelo, suchšie - líca, nos a okolie pier). Práve preto večer po čistení pleti suchšie časti ošetrím pleťovým olejom od Manufaktúry a na mastnejšie časti použijem Aknégél od Nobilis Tilia.

   Počas obdobia, keď som študovala a pracovala v Bratislave, tak som bola oslovená zaregistrovať sa ako kozmetický predajca do rôznych značiek. V súčasnosti mám tri platné registrácie. Avšak je ešte jedna vec, ktorú nemám rada, keď robia skúsenejší kozmetickí predajcovia. Pokiaľ začnú dehonestovať iné katalógové značky alebo drogériové značky. V Manufaktúre sme mali tiež v školiacich materiáloch, že je neprofesionálne, pokiaľ hovoríme negatívne o konkurencií.

Urážať kozmetickú značku len základe toho, že je cenovo dostupná je smiešne. Pretože každý máme určitý limit, koľko môžme do čoho mesačne investovať a častokrát ma aj lacné značky v dobrom prekvapili. V prípade, že som si už kúpila drahší kozmetický produkt, tak som mala od neho vždy vyššie očakávania - nechcem predsa platiť len za obal produktu a marketing. Ďalej si myslím, že každá značka má svoje silnejšie (lepšie) a slabšie (horšie) produkty.

Jednou z posledných vecí, po ktorých som vymenila moju imunologičku, bolo keď mi zahlásila, že nesmiem používať hocijakú drogériovú značku kozmetiky. Po prvé sa ma vtedy ani nespýtala, že akú značku kozmetiky používam. A nie, nebola to v tej dobe drogériová značka. Nahnevalo ma, že si odpovedala sama a odporučila mi nakupovať kozmetiku iba v lekárni (čo je tiež v podstate marketingový ťah). Keďže v súčasnosti zoženiete aj značky dermakozmetiky v drogérií - napr. v dm drogerie markt (Biodermu, Vichy a iné) a okrem toho tu viete zohnať aj prírodnú kozmetiku.

Tento blog píšem úprimne na želanie kamarátky Mari a popisuje moje vlastné skúsenosti. Zámerom tohto príspevku nie je dehonestovanie kozmetických predajcov. V prípade, že vás trápia nejaké kožné problémy. Nebojte sa vyhľadať kožnú lekárku, kozmetičku alebo kozmetického predajcu.

V prípade, že vás tento príspevok zaujal, môžte mi nechať komentár. Budem len rada. :)

utorok 7. februára 2017

Čo som našla v mojom prvom U - BOXE?

Facebookovú stránku slovenského U - BOXU sledujem už nejakú dobu. Jediný box, ktorý som mala,  bol z DMky a dávnejšie som len hltala blogy, ktoré zmieňovali "ladybox" alebo "senzabox". Je to ako zvoliť si mačku vo vreci. Musíte počítať s prekvapením a s tým, že nie všetko v balíčku vám môže byť po chuti. Na kúpu januárového U - BOXU ma presvedčil bonusový produkt, ktorý bol pribalený k posledným kusom a to bol púder od značky MAC.
Keď som box otvorila, tak ako prvé mi udrela do očí plesová maska. Tú by som určite nečakala. Ja som si obsah balíku musela pozrieť už v práci a ukazovala som ho aj kolegyni.
Samotná plesová maska sa dá uviazať okolo tváre, ale má bohužiaľ jednu nevýhodu a to že celkom púšťa trblietky. Toaletná voda ESULTANZA od VITTORIO BELLUCCI je kompromisom medzi sviežou a orientálnou vôňou. Vrchné tóny toaletnej vody tvorí citrón a levanduľa. Srdce vône sa skladá z tónov pačuli a dreva. Základ obsahuje vanilku, pižmo a santalové drevo. Omladzujúci krém na ruky od značky VOLLARÉ obsahuje extrakt z divokej ruže a výťažok z višní. Parfemácia produktu je jemná a krém sa dobre vstrebáva. Nezanecháva pocit mastných rúk.

Tekutý make-up od značky mels mi bol zaslaný v odtieni č. 3. Už na prvý pohľad mi bolo jasné, že tento odtieň bude pre mňa tmavý, keďže cez zimu siaham po najbledších odtieňoch. No povedala som si, že sa vyskúšam s nim nalíčiť. Páči sa mi jeho parfumácia a zaujala ma aj jeho takmer až zamatová konzistencia. Avšak po 8 hodinách od aplikácie som pozorovala na tvári oranžové mapy. Buď ho podarujem mame alebo po ňom siahnem v lete. A chcela by som ho ešte skúsiť na kontúrovanie tváre.
časť obsahu
Meis kompaktný púder bol tiež v tmavšom odtieni, ale budem ho používať ako bronzer. Je matný a dobre pigmentovaný. Podtón má do oranžova. Obal sa skladá z dvoch častí. Spodná časť obsahuje zrkadlo a hubku. Pri laku na nechty v bordovo-červenom odtieni sa mi nepodarilo nájsť s istotou výrobcu. Lak má zo spodnej strany číslo 152 a nápis COLOR COSMETIC. Neobsahuje trblietky a nechtoch mi vydržal 3 dni bez výrazného olupovania. Priateľovi sa táto farba laku páči.
Odtieň laku na nechty vo flaštičke som sa snažila zachytiť pri rôznom svetle, takže mi prosím odpustite, že mám nalakované nechty úplne iným lakom, čo asi udrie do očí každému. Skôr som už zúfalo hľadala miesto v dome, kde je aspoň ako také dobré svetlo a rýchlo som fotku cvakla. Lak som použila až o pár dní neskôr. A prečo som fotku nepridala dodatočne? Trošku ma zamrzelo, že ani pri dvoch vrstvách nemal lak rovnomerné krytie, čiže som s výsledkom nebola až tak spokojná.
žltý lak na nechtoch Maybelline Colorama so zmatňujúcim nadlakom od Oriflame
 Jediný produkt, ktorý ma nechal chladnou sú klieštiky na riasy. Ja už doma jedny mám z Avonu a zdajú sa mi o niečo pevnejšie. Takže tieto asi niekomu podarujem.
 Veľmi som chcela vyskúšať peeling a masku na nohy v jednom od značky PRIODY, ale keď som mame ukazovala obsah boxu, tak mi dala jasne najavo, po čom túži. A keďže som nemala to srdce povedať jej, že nie, tak túto masku pravdepodobne otestuje ona, ak bude mať stále záujem.
zloženie peelingu a masky PRIODY
Dostávam sa k predposlednému produktu, ktorý ma vlastne presvedčil ku kúpe U - BOXU. Tým je kompaktný púder od značky MAC v odtieni č. 3, ktorý bol opäť bohužiaľ tmavý na mňa a má oranžový podtón. Bol milo zabalený. Uvidím, či mi v lete bude dobrý, ak nie, tak ho posuniem potom mame.


Obal púdru je z pevného plastu. A skladá sa z dvoch častí. V spodnej časti sa nachádza zrkadlo a hubka.
Masku na tvár od BIODERMIC s papayou v prášku som už otestovala spolu s mojou mamou. Masku rozmiešate spolu s vodou. Aplikujete na tvár a po 15 minútach umyjete. Mama mala po použití pleť rozjasnenú a zažartovala, že sa cíti tak o 10 rokov mladšie. Ja mám pleť po dvoch hodinách skôr farebne zjednotenú. 
zloženie pleťovej masky
U - BOX ma vyšiel na 11,99 €. Nachádzalo sa v ňom 11 produktov (ako bonusový som mala púder od MAC). Možno nie každému by sadla kombinácia produktov, ale ja rada s kozmetikou experimentujem a pokiaľ viem, že produkt nevyužijem, tak ho posuniem ďalej mame alebo kamarátke. Kúpu boxu neľutujem a možno si ho kúpim niekedy znova.
Kľudne mi napíšte, či by ste vyskúšali U - BOX. Prípadne, aký produkt vás zaujal? :)



pondelok 30. januára 2017

Januárové inšpirácie

Zdravím vás pri mojom druhom januárovom príspevku. V stredu mi skončilo skúškové a ja som si vydýchla. Vyčerpaná som vyšla zo skúšky a so spolužiačkou sme šli osláviť úspešnú skúšku obedom. Poznáte tú eufóriu, keď sa vám niečo podarí a vy sa na chvíľu cítite ako iný človek? Moje telo mi dalo jasne pocítiť, že by to chcelo poobede už konečne aj obed a moju prvú kávu v ten deň.Teraz, ale dosť o škole! Rada by som vám priblížila kozmetické aj nekozmetické drobnosti, ktoré ma v poslednej dobe bavia.
 Nedávno mi kamarátka v Tescu v Bratislave na Kamennom námestí ukázala nové produkty, ktoré tam pribudli od značky Technic a IDC Color. Mala som fakt, čo robiť, aby môj košík neskončil plný, keďže bolo z čoho vyberať. V prvom rade ma zaujali lícenky v papierovo - kartónovom obale so zrkadielkom a zapínaním na magnetku. Dizajn mi pripomenul produkty od značky theBalm.
Lícenka je v skutočnosti viac do oranžova v porovnaní s fotkou. Pigmentovaná je dobre a nalíčená som s ňou aj na fotke nižšie. Nenašla som na nej nikde napísaný názov odtieňu, ale viem, že ich bolo viac a každá mala iný obrázok. Myslím, že ma vyšla okolo 3 €.
 Ďalej som neodolala dvom paletkám očných tieňov od IDC Color. Paletka so sivými a šedými odtieňmi sa volá Smoky a paletka s ružovo-fialovými odtieňmi sa volá Violet. Paletku Violet som si ponechala a o Smoky paletku prebieha súťaž na FB stránke blogu. Violet paletka je pigmentovaná dobre. V mojich očiach prekonala aj paletku očných tieňov od L´ORÉALU, ktorú mám doma a stála ma v akcii 2x viac. Aj lacné značky vedia v dobrom prekvapiť.
 Fotka je odfotená večer predtým než som vyrazila k priateľovi s vlakom. Preto aj farby nie sú až tak intenzívne. Do vnútorného kútika viečka som použila bledoružový tieň prvý zľava a do vonkajšieho kútika som použila tmavofialový tieň prvý sprava.
Okrem už spomínanej lícenky a paletky Violet od IDC Color som použila aj iné produkty:
rúž Miss Pupa v odtieni 104 Brown Cream od Pupy - dokonalý karamelový nude odtieň
- tiene na obočie The ONE od Oriflame
- krycí krém The ONE Everlasting v odtieni Porcelain od Oriflame
- špirála Scandaleyes LYCRA flex od Rimmelu v odtieni 001 Black
- ceruzka na oči Kate v odtieni 103 PURE TURQUIOSE od Rimmelu
- korektor The ONE IlluSkin od Oriflame v odtieni Fair Light 
- minerálny púdrový make-up v odtieni Ivory 2 od Mary Kay
Moja mama ešte minulý rok objednala z Avonu hydratačný telový krém s bambuckým maslom z rady Planet SPA. Konzistenciou je krém trochu hustejší, už ako napovedá jeho názov. Nie je to telové mlieko, určite vám nebude tiecť po ruke. Nemá typickú vôňu bambuckého masla. Mne skôr vonia ako mliečne karamelky. A po natretí som ho zo seba cítila celý deň. Mama má rada tento typ balení, ktoré potom používa v domácnosti.
Takto to vyzerá, keď zbehnem po nejaké drobnosti do dm drogerie markt. Dein Bestes je ďalšia značky, ktorá patrí do ponuky už spomínanej drogérie. Je určená pre domácich miláčikov. Zvyknem tu našemu Badymu kúpiť nejaké maškrty. Tieto mäsové pásiky má rád. Mame som kúpila farbu na vlasy od Garnier za zvýhodnenú cenu 2,19 €. Farba je v tmavofialovom odtieni a jej krémové zloženie by malo prenikať hlboko do vlasových vlákien.

Vegetariánsku nátierku s baklažánom od dmBio mi odporučil priateľ a chuťovo sa mi podobá na toskánsku nátierku. Tieto nátierky mi chutia hlavne s hriankami. Čistiaca bahenná maska od Himalayi je určená na mastnú pleť. Očakávala som, že keď je bahenná, tak bude mať tmavšiu farbu po nanesení. Má takú horčicovo - žltú farbu. Oplachuje sa po 10 až 15 minútach. Obsahuje Vetiver - Kus kus, Orech kráľovský a ílovité minerály. Používa sa aspoň 1x týždenne. 
s bahennou maskou od Himalayi
S kamarátkou sme si už druhý rok po sebe kúpili Passion Planner, čo je v podstate niečo ako diár a plánovač. Je celý v angličtine a môžte si do neho zapisovať aj ciele, ktoré by ste chceli tento rok dosiahnuť.
Suchý šampón u mňa doma nesmie chýbať. Väčšinou po ňom siahnem tretí deň po umytí vlasov, keď chcem počkať s umývaním vlasov do večera. Minulú zimu som si kúpila suchý šampón Taft od Schwarzkopf, ktorý mali v potravinách blízko mojej práce. Zatiaľ sa mi celkom pozdáva.

Keď prišla do Oriflame edícia Ecobeauty bolo mi jasné, že z nej chcem isto niečo vyskúšať. Ide o radu, ktorá obsahuje certifikované bioprodukty v súlade s pravidlami Fairtrade. Zvolila som si z tej rady očný krém, ktorý obsahuje výťažok z arktických brusníc, olej zo semien rakytníka, kokosový olej a bambucké maslo. Konzistencia krému je ľahučká a rýchlo sa vstrebáva.
Ako alternatívu namiesto bieleho cukru som domov kúpila cukor z kokosových kvetov od dmBio. V porovnaní s bielym cukrom vonia lákavo a má skôr karamelovú chuť. Čaj Levanduľa & Verbena od dmBio mi padol najprv do oka a potom aj do nosa, lebo krásne voňal. Je to ozaj neobvyklá kombinácia, s ktorou som sa pri čajoch ešte nestretla. Toskánsku nátierku od dmBio mi odporúčal priateľ a kamarátka. Chutila mi a ako som spomínala vyššie, podobá sa mi na baklažánovú nátierku.
Sú to už dva roky, čo som sa nechala zlákať reklamou na prvú vôňu Lady Gaga Fame. Zaujalo ma, že parfémovaná voda má čierne sfarbenie, ktoré by nemalo sfarbovať oblečenie a oblečenie mi zatiaľ nezafarbila. Síce keď ju streknem zblízka na ruku, tak je vidno čiernu tekutinu, ale vzápätí aj zmizne. Mala som k nej aj sprchovací gél, ktorý mal čierne sfarbenie. Ja som mala 30 ml balenie vône. Vo vôni môžte cítiť kadidlo, marhuľu, jazmín, med, orchideu, šafrán a ľuľkovec zlomocný. Určite by som ju zaradila medzi sladké vône a mám pocit, ako keby v nej bolo cítiť bourbonskú vanilku. Čo sa týka výdrže vône, tak je to skôr priemer.
Toto boli moje januárové inšpirácie. Čo ste si obľúbili v januári vy? :)

piatok 6. januára 2017

Spotrebované a vyradené produkty za 2 mesiace - 2. časť

Posledný príspevok sa tiež venoval spotrebovaným a vyradeným produktom, keďže som obsah košíka s prázdnymi obalmi musela rozdeliť na dva príspevky, aby prvý januárový príspevok nebol príliš dlhý. V tomto príspevku budú prevládať skôr dekoratívne produkty.
     Cez leto až jeseň moju pleť zachraňoval čistiaci pleťový gél s čajovníkom od The Bodyshop a pomáhal mi udržovať moju pleť v dobrom stave. Veľká škoda, že u nás táto značka nemá kamenné predajne alebo eshop. Osviežujúci sprchovací gél od Oriflemu Swedish SPA by mal byť v ponuke už len do vypredania zásob. Obsahuje výťažok z jojoby, hroznových zrniečok a mäty. Voňal príjemne sviežo. Z poslednej limitovanej edície od Manufaktúry "Jablko" som skúšala bestseller krém na ruky s jablčným a makadamovým olejom. Je výživný. Vonia tak vianočne, môžte v ňom cítiť červené jablká a škoricu.
    Spotrebovala som aj mini-balenie uhorkovej micelárky od Manufaktúry. Je vhodná pre normálnu až mastnú pleť. Okrem uhorky obsahuje rebarboru, kyselinu mliečnu, pantenol, alantoín a mandľový olej. Odličuje dobre, ale nehodí sa podľa mňa na odličovanie očí.
Hľuzovkový hydratačný make-up od Dermacolu - odtieň č. 1 sa už momentálne nevyrába. Kupovala som si ho minulé leto, keď dávno opadol "hype" okolo tohto produktu, ktorý sa objavil na trhu v roku 2014. Čítala som na neho množstvo kladných recenzií, ale mne bohužiaľ až tak nesadol. Po jeho použití som sa celkom dosť leskla, čiže musela som vždy poriadne prepudrovať tvár. Myslím, že tento make-up sa hodí skôr pre suchý typ pleti. V období jeho používania sa mi dosť často vyhadzovali vyrážky, keď som make-up vystriedala CC krémom od Mary Kay, tak vyrážky skôr ubudli.
Aj pri tejto fotke začnem zľava olejčekom od značky GratiAE, ktorý bol súčasťou setu o starostlivosť o nechty. Strašne vytekal, ale tak ako aj krém na ruky z tejto sady bol inak dobrý. Túto kozmetiku mali v predaji v Bratislave v Centráli. Oranžový lesk na pery Gabriella Salvete v odtieni č. 08 som si kúpila, lebo ma zaujal svojou farbou, ale v skutočnosti na perách nie je veľmi výrazný. Obsahoval drobné trblietky, ale ani tie neboli veľmi nápadné. Zhrniem môj celkový dojem z jeho používania - neohúri, neurazí... V ružovom metalickom obale sa nachádzala špirála od Astoru Big & Beautiful BFly Butterfly look. Ide o objemovú špirálu, ktorá ma zaujímavo tvarovanú kefku. Mama si ju chválila a dobrý dojem spravila aj na mňa. V súčasnosti sa mi ju nepodarilo nájsť na žiadnom slovenskom eshope. Myslím, že som spomínala v niektorom príspevku, že mám rada vôňu ružového grepu a takisto som užila aj mini-sprchový gél od The Bodyshop, ktorý má v súčasnosti iné balenie. Ak máte radi sviežu citrusovú vôňu, tak tento sprcháč je to pravé osvieženie.

Očná linka v pere 01 black od Essence sa aplikovala lepšie v porovnaní s tekutou atramentovou očnou linkou, ktorú mám teraz, čiže ak vám robia očné linky problém, tak radšej siahnite po tej v pere. Približne mesiac mi vydržal sypký púder od Oriflame The ONE v odtieni Translucent, aj keď sa prispôsobil odtieňu pleti, ale bohužiaľ zvýrazňoval suchšie miesta. V súčasnosti mám lepší pleťový púder od Mary Kay.Vyradila som paletu očných tieňov od Oriflame, ktorá bola pôvodne v rade Pure Colour, ale neskôr ju presunuli do rady Very Me. Paletka mala celkom dobre vyskladané odtiene od šampanskej, hnedej, zelenej až po čiernu. Obsahovala trblietavé a matné odtiene. Čo sa týka výdrže, tak tá bolo skôr slabšia aj pri použití podkladovej bázy. Mozaikovú lícenku od Oriflame Giordani Gold Incontro v odtieni Rose Silk som mala rada, keďže krásne voňala. Obsahovala mix ružových odtieňov s oranžovým odtieňom. Mala aj zrkadlo, ale zbavujem sa jej, lebo sa jej rozpadol obal a mám ju už dlhšie.
 Catrice Glamour Doll špirála v čiernom odtieni má kaučukovú kefku a sľubuje oči ako bábika. Máloktorá špirála vo mne zanechá hlbší dojem a ani pri tejto nemám pocit, že by som si ju chcela znova kúpiť. Estée Lauder New Dimension sérum v mini-balení som zvykla aplikovať mame pri večernom čistení pleti pod krém. Chválila si ho. Má ľahučkú textúru a vypĺňa vrásky.
Maybelline  Colorsensational Shine Gloss lesk na pery pravdepodobne v odtieni 460 Electric-Orange som mala rada preto, že nelepil, voňal a bol dobre pigmentovaný. Príjemnou záležitosťou bol aj rúž Yves Rochér v odtieni 32 Rose Cocktail, ktorý obsahoval čerešňový olej. Na perách sa správal skôr ako tónovaný balzam na pery a samozrejme aj dobre voňal. Tri roky dozadu si ma získal rúž v ceruzke Avon Carefree Coral a očaril farbou aj moje kamarátky, ktoré si ho museli vyskúšať. Ide o krásny koralový žiarivý odtieň. Bohužiaľ, je suchší konzistenciou a pery tiež po určitej dobe vysúša. Odtláča sa a pokiaľ máte pery prirodzene suchšie, tak bude farbiť pery nerovnomerne. Lesk na pery od Avonu v odtieni Blackcurrant z kolekcie Color Trend mi nostalgicky pripomínal moje prvé gulôčkové lesky na pery. V takejto forme nájsť lesk na pery je dnes už skôr zriedkavé. Tento lesk na pery obsahoval trblietky a jemne pery tónoval. Mal ovocnú vôňu a aj chutil dokonca sladko.

V biele tube sa nachádzal očný gél od Dermacolu, ktorý príjemne chladí okolie očí. Obsahuje 7 bylín a nedráždi. Hodí sa pre všetky typy pleti. Vedľa je vzorka denného krému od Vichy Slow Age, ktorý pôsobí proti prejavom starnutia korekčne a preventívne. Má fluidnú konzistenciu a rýchlo sa vstrebáva.V mojej kozmetickej taštičke sa už dlhšiu dobu nachádzala priehľadná vysúvacia ceruzka na pery od Yves Rochér, ktorá je praktická v tom, že ju môžte skombinovať s akýmkoľvek odtieňom rúžu. Bola by som však radšej, keby táto ceruzka bola skôr v klasickej forme, keďže mne sa táto pri pritlačení často lámala. Rúž vďaka nej drží na svojom mieste a nerozpíja sa. Vysúvaciu ceruzku na oči od  NYC 833 Plum Perfect som vyradila, keďže som ju mala dlhšie. Aj keď podľa názvu by sa malo jednať skôr o fialový odtieň. Mne sa skôr zdá, že je to niečo medzi hnedou a čiernou. Sally Hansen Miracle Cure posilňujúca starostlivosť pre problematické nechty patrila dlhšiu dobu do mojej nechtovej starostlivosti. Používala som ju ako podkladový lak pod farebný lak, ale i tak sa mi občas stalo, že sa mi naštiepil necht.
Predposledným spotrebovaným produktom je krémový očný tieň The ONE Colour Impact - Rose Gold, ktorý som takmer aj vypotrebovala, keby mi nevyschol. Používala som ho rada a raz som ho skúšala aj namiesto rozjasňovača. Výdrž mal dobrú.
K časopisu raz bola pribalená vzorka šampónu s aloe vera, neviem s istotou identifikovať presný názov značky, keďže obal už je trochu ošúchaný - Biotren? Nič podobné sa mi už na internete nepodarilo nájsť, ale možno by mi niekto z vás vedel poradiť.
s rúžom v ceruzke od Avonu Carefree Coral
s očným tieňom od Oriflame v odtieni Rose Gold, ktorý som použila aj na líca

na očiach mám tieň kaki-zlatý tieň z paletky od Oriflame

s bývalými kolegyňami a na perách mám rúž od Yves Rochér v odtieni 32 Rose Cocktail 

 A na záver môjho príspevku prajem Mari naľavo - všetko najlepšie k narodeninám, aby ich patrične oslávila. ;)