streda 19. apríla 2017

Situácie, ktoré trápia ľudí s ofinou

Vítam vás pri treťom aprílovom príspevku. V tomto príspevku sa chcem venovať situáciám a problémom, ktoré poznajú tí, čo nosia ofiny. Dúfam, že vás tento príspevok pobaví. :)

1) Situácia - idete ku kaderníčke a ukážete jej fotku, ako chcete, aby vás ostrihala. Z kaderníctva odchádzate spokojné/í. Konečne ste sa zbavili toho veľkého čela a vaše vlasy nebudú vyzerať tak spľasnuto!
takto to vyzerá po návšteve kaderníčky marec 2017
Ak ste si mysleli, že toto je tá časť "žili spolu šťastne, až kým ofina nedorástla", tak ste na omyle. Myslím, že každý kto nosil ofinu dlhšie. Pozná slovné spojenie "ranné toporenie" aj v trošku inom význame. A prisahám, že ak existuje zaručený liek na erektilnú dysfunkciu, tak ho moja ofina v spánku určite objavila. Len mi ho nechce prezradiť. Zákon schválnosti funguje tak, že keď cez víkend prídete s novou ofinou a pondelok chcete ísť v dôstojnom stave do práce. Tak sa ráno zobudíte a ofina nesedí na čele. Ona stojí! A vy máte pocit, že ste vykradli hairstyle chlapcom z Modern Talking. Vlastne počkať! Oni boli a sú na tom lepšie ako vy...čiže hľadáte a skúšate... Vytiahnete žehličku na vlasy, ktorú používate asi 3x do roka. Žehlíte..dávate tužidlo..snažíte sa to s tým hrebeňom nacapiť na čelo...a hádajte, čo ofina? Stojí...Tak si d**nete (dáte) na hlavu čelenku a v práci si ešte dobre zanadávate..Najlepšie kombo je, keď máte ešte krátke vlasy..To sa môžte tváriť, že to bol akože pokus o punk účes. :D Na spodnej fotke vám chcem ukázať, ako mi bolo veselo každé ráno, keď som mala krátke vlasy a inú farbu vlasov.
august 2014
Riešenie tejto situácie: Kolegyňa mi poradila a týmto jej chcem poďakovať. Ak vás ofina neposlúcha, tak si ju umyte vodou. Nepotrebovala som ani lak, ani tužidlo, ani žehličku..iba vodu a hrebeň..Ofina sa stane poddajnejšou a dá sa lepšie upraviť. Pokiaľ máte ofinu mastnejšiu a chcete jej dodať ešte trocha života, tak použite suchý šampón. Bude vyzerať lepšie.
s mokrou ofinou pred koncertom
2) Situácia - rozhodli ste sa, že si ofinu spravíte sami doma. V tomto prípade gratulujem a prajem veľa šťastia. Spomínam si, keď mi mama 7 rokov dozadu po dlhej dobe spravila ofinu. Bola som šťastná ako blcha. Až mi raz kaderník, čo ma strihal povedal: "Neboj sa, nebude to horšie ako to, čo si predtým mávala na hlave!" Pochopila som, že moji známi si možno nevšimli, že mi ofinu strihá mama, ale kaderník takmer vždy spozná , keď sa striháte sami. A priznám sa, že na niektorých mojich vlasových kreáciách sa zabávam doteraz.

Riešenie: Dajte si ofinu ostrihať u kaderníka alebo u niekoho, kto má šikovné ruky a ozaj mu veríte. Hlavne si ju prosím nestrihajte sami. A keď už si ju striháte a niečo pokazíte. Tak to nechajte tak a vyhľadajte urýchlene odbornú pomoc..Ono to totiž býva tak aj s očnou linkou. Zarovnávate, zarovnávate a zrazu ste úplne v p**i, resp. v prdeli. Zatiaľ čo zlú očnú linku odlíčite, príliš krátka ofina vám musí dorásť a vašou najlepšou kamarátkou sa stane čelenka..Pozrite druhú fotku nižšie ako odstrašujúci príklad..
apríl 2012
áno, ja to zvládnem posrať aj sama - ofina ako trávnik

3. Situácia - zvoliť si vhodné obdobie na ofinu. Myslím, že leto je obdobie, ktoré by malo byť pre ofinu tabu. Ofina zohrieva a keď sa vám spotí čelo, tak zistíe, že "riťku" nemáte len vzadu, ale aj na čele.
aj takto môže vyzerať ofina v štýle "riťky" - september 2013
Riešenie: Ideálny obdobím na ofinu je jar, jeseň a možno aj zima. Hoci opatrne so zimnými čiapkami! Síce vám ofinu pricapia na čelo, ale aby nebolo pricapená až príliš...

4. Situácia - ofina a počasie - toto je kapitola sama o sebe. Pretože pre ofinu je ideálne bezvetrie a slnečne. Inak si letí svojim smerom a pravdepodobne opačným ako zvyšok vášho tela..

Riešenie: Ja nosím často niečo na hlave - baretku, klobúk, čiapku a šiltovku. Je to preto, že počasiu neverím a neznášam, keď mi vlasy lietajú okolo tváre. Čerešničkou na torte je, pokiaľ máte natreté pery rúžom, leskom alebo balzamom. Myslím, že nemusím ani pokračovať...proste treba mať pri seba pokrývku na hlavu, hrebeň a vreckové zrkadlo pre každý prípad.

5. Situácia - ofina a úprava: myslím, že určité problémy s úpravou ofiny som načrtla už v predošlých bodoch. Niečo o ofine som sa naučila aj od bývalého priateľa, ktorého touto cestou pozdravujem a ospravedlňujem sa mu, že som sa mu smiala. Vždy keď behal so žehličkou na vlasy po izbe. On ma naučil, ako vyzerá "riťka na ofine."

Riešenie:  Nájdite si stylingové prípravky, s ktorými sa vám bude dobre pracovať, či už to je lak na vlasy, tužidlo, olejček na vlasy alebo hocičo, čo máte práve po ruke. Možno prídete na to, že vám stačí okrúhla kefa a ofinu iba navlhčiť. Pokiaľ je počasie proti vám a vašej ofine, tak sa zariaďte podľa bodu č. 4.

6. Situácia - preč s ofinou! - Áno, raz príde situácia, kedy si poviete, že nechcete vyzerať ako Lady Gaga na začiatku svoje kariéry. Ofina vám už dorastá. Vy si len matne spomínate, ako vyzeráte bez nej a že máte vôbec aj obočie.Vašimi blízkymi kamarátkami sa stávajú čelenky a jemné sponky.
jún 2013
Riešenie: Okrem vyššie spomínanej čelenky a sponiek. Potrebujete čas a trpezlivosť, kým vám ofina dorastie do dĺžky, kedy si ju už viete učesať nabok. A pre vás začína "bezofinové obdobie."

ofína už dorástla - január 2015

V závere môjho príspevku chcem podotknúť, že počas písania tohto príspevku nebolo ublížené žiadnej ofine...V prípade, že ste nepochopili moju paródiu...tak mi môžte bozať....ofinu :D


nedeľa 16. apríla 2017

Po kúskoch

Po dlhej dobe som sa rozhodla napísať niečo ako poéziu. Tentokrát ma inšpiroval kamarát, ktorého sklamal blízky človek. Dúfam, že sa mu to bude páčiť a že svoje trápenie čoskoro prekoná. Každý z nás si minimálne raz zažije pocit, keď sa do niekoho nešťastne zaľúbi. Avšak táto láska vám neprináša pocit šťastia, ale vás skôr o neho oberá. Taktiež ma inšpirovala aj táto pieseň od Sum41.

Verím, neverím...
Chcem neskutočné..
Všetky slová, čo poznám..
Je mi skutočne lepšie,
kým som v tejto prázdnote sám..

Dávaš mi svoju dlaň,
Vzápätí si ju berieš...
Snažím sa byť dokonalý...
Kúsok po kúsku pre teba..

No nič, z toho ma nespraví skutočným..
Iba ak uveríš..
Skúšam ťa nechať ísť..
Nič z toho však nestojí za to..

Kúsok po kúsku..
Nemá ma, čo zachrániť..
Stačí vidieť a počúvať...

Nádych a výdych...
Stále byť tu pre teba..
Nič z toho nebude ľahké..
Kúsok po kúsku ma lákaš,
niečo sa možno zmení
a niečo zas nikdy.

Voláš ma,
píšeš mi..
Nechceš ma..
Vzápätí zas chceš.. 

 Ťaháš ma dole..
Do večnej samoty,
občas tak pomaly 
potom zas bláznivo..

Na všetko sám.
Je to všetko vo mne..
Nebyť s tebou na dne..

nedeľa 9. apríla 2017

Spotrebované a vyradené produkty za mesiac

Vítam vás pri prvom aprílovom príspevku. Pýtala som sa kamarátky, o čom by si rada prečítala a ona si zvolila "spotrebované produkty". Tento typ príspevku patrí k tomu obšírnejšiemu, lebo zachytáva väčšie množstvo vyskúšaných produktov, ktoré sa buď osvedčili alebo nie.
 Živú magnéziovú soľ od Sloven som spomínala v predošlom príspevku. Po pravde ešte som ju celú neminula. Polovicu z nej mám ešte presypanú v plastovej dóze. Pokiaľ nemôžete používať do kúpeľa parfumované sprchovacie gély alebo peny do kúpeľa kvôli precitlivenej pokožke alebo iným kožným problémom.Tak potom takáto neparfumovaná soľ do kúpeľa bude to pravá pre vás.
Šampón Chocolate od Kallos som používala aspoň 4 mesiace v kombinácií s ich keratínovým vlasovým zábalom. Väčšinu času šampón mojim vlasom prospieval. Akurát len posledný mesiac používania sa objavili lupiny. Čo sa týka vlasov sú pevnejšie zdravšie, objemnejšie a dobre rastú. Keď som bola u kaderníčky po 4 alebo 5 mesiacoch, tak mi povedala, že ani na vlasoch nie je vidno, že by boli zničené.

V neoznačenej plastovej fľaši som mala preliatu Jarischovu vodu, ktorá je dobrá na čistenie pleti, ale treba rátať s tým, že na špirálu a očné líčidlá vám stačiť nebude. Linola-Fett Olbad sa používa na liečbu psoriázy a atopického ekzému. Mne ho predpísala kožná minulý rok, keď som mala suché a červené miestá na dlaniach a využila som ho aj tento rok. Dá sa použiť aj do kúpeľu alebo na umývanie postihnutého miesta. Ja som používala ako tekuté mydlo na ruky, kým sa mi pokožka na dlaniach nezahojila. Aj minulý mesiac som pokračovala v používaní ústnej vody CURASEPT, ktorú som už spomínala v minulom príspevku o spotrebovaných a vyradených produktoch.
 Jahodové maslo od BODY BASICS som spomínala už vo februári a minúť sa mi ho podarilo až v marci. Voňalo príjemne, hoci som spočiatku očakávala výraznejšiu vôňu, ale voňalo skôr jemne. Krémový dezodorant kvetinové drevo a levanduľa od slovenskej značky DULCIA je prírodnou variantou dezodorantu. Pred potením ma neochránil, ale takto býva skôr úlohou antiperspirantov. V súčasnosti táto značka zmenila obaly svojich produktov. Kapsuly Omega 3 od Oriflame som si kúpila, keď boli za zvýhodnenú cenu. Podporujú hydratáciu pleti, funkcie mozgu a srdcovocievneho systému. Balenie obsahuje 60 kapsúl a denne beriete 2 kapsuly.

Tvarovací sprej na vlasy s morskou soľou od TONI&GUY som mala v menšej verzií. Keď som ho používala, tak sa mi vlasy menej mastili a vydržali aj tri dni v dobrom stave. Krásne vonia. Sprej sa používa na vytvorenie prirodzene rozcuchaných vĺn. Sprchovacie gély od Dermacol Aroma Ritual mám ozaj veľmi rada a hruškový som vyhrala v jednej súťaži. Aj keď na stránke píšu, že ide o UNISEX parfumáciu, mne vonia skôr žensky. Tento sprcháč veľmi rada používala aj moja mama. Momentálne používam Rebi-Dental zubnú pastu, ale už druhé balenie. Kúpila som ju v akcií za 0,45 €. Spočiatku sa mi zdalo, že zuby ozaj bielila. Teraz už mám pocit, že už tak neúčinkuje.
 Aknégél od Nobilis Tilia sa používa v prípade, že vás trápia vyrážky a problematická pleť. Do určitej miery mi pomáhal, ale bohužiaľ ani on nie je všemocný a ja som po čase aj tak musela ísť ku kožnej. Ústna voda CURASEPT ADS 212 redukuje baktérie v ústach a tvorí silnú ochranu proti zubnému povlaku. A je druhou ústnou vodou, ktorú som stihla spotrebovať behom minulého mesiaca. Taktiež sa mi podarilo minúť aj čistiaci gél od Mary Kay Botanical Effects. Obsahuje výťažok z dračieho ovocia a aloe vera. Prvý týždeň používania sady Botanical Effects som mala pleť peknú, avšak ďalších 7 týždňov sa moja pleť bláznila. Z ďalších vzoriek od tejto značky som dospela k záveru, že pre mňa bude asi vhodnejšia rada TimeWise.

Čistiaca bahenná maska Himalaya ma prekvapila svojim žltým sfarbením. Absorbuje prebytočnú mastnotu a osviežuje pleť. Doma mi nesmie chýbať čistiaca maska a do tejto by som šla kľudne znova. Exkluzívny regeneračný pleťový olej so sedmokráskou od Manufaktúry som používala najmä na suché časti mojej tváre. Mám rada jeho jemnú neutrálnu vôňu. Okrem iného obsahuje avokádový olej, jojobový olej, šípkový olej, makadamový olej, slnečnicový olej a koenzým Q10. Vzorka Garnier Pure čistiaceho gélu pre hĺbkové čistenie pleti 3 v 1 je nielen čistiacim gélom, peelingom aj maskou. Produkt je určený zmiešanú a mastnú pleť. Mne vzorka vystačila aj na dve použitia a urobila na mňa dobrý dojem.
Mydlo Bergamot Orange SAEBE SOAP od výrobcu SAPONA bolo darčekom od kamarátky. U dala som ho k priateľovi na umývadlo. Je príjemné krémové. Krycí krém The ONE EverLasting v odtieni Porcelain od Oriflame ma až tak nenadchol výdržou. Aj keď sľubuje 24 hodinovú výdrž, mne nevydrží ani tých 8 hodín pracovného času. Hojivý roztok Love Nature Oriflame s výťažkom z čajovníka by mal vysušiť vyrážky. Ja som si tento produkt kúpila 2x, ale v oboch prípadoch ma sklamala aplikácia, keďže veľmi ťažko sa tekutina z neho doluje, takže do tretice by som si ho už isto nekupovala. Konopné peelingové mydlo od hanf & natur som použila zatiaľ len raz. Má dobrý peelingový efekt a neutrálnu vôňu.

Mame som dala vyskúšať vzorku hydratačného krému Lavera Basis Sensitive Q10. Vonia rovnako krém na ruky Basis a páči sa mi aj jeho textúra. Obsahuje jojobový olej, aloe vera a koenzým Q10. Ja som zas vyskúšala vzorku čistiaceho pleťového mlieka z Manufaktúry, ktoré som už mala v minulosti aj v plnom balení. Obsahuje mandľový olej a pantenol. Nedráždi a môžu sa s nim odličovať aj oči. Vzorka rozjasňujúceho očného krému od Lavery mi vydržala aj na tri použitia. Tento očný krém na mňa urobil tiež celkom dojem. Obsahuje reflexné pigmenty a perlový extrakt. Okolie očí nedráždi.
Krémová maska Love Nature s ovsom Oriflame sa dá zohnať len v takomto 10 ml balení, čo je podľa mňa škoda. Teraz v období, keď mám pleť suchšiu, z toho čo mi predpísala kožná, tak to bola dobrá dávka výživy.
Pri tejto poslednej fotke začnem očným krémom Ecobeauty Oriflame, ktorý je zároveň certifikovaným bioproduktom v súlade s pravidlami Fairtrade. Obsahuje výťažok z arktických brusníc a rakytníkového oleja. Nedráždil ma, ale občas som mala pocit, že bol pre mňa málo výživný, ako keby som mala dehydratované okolie očí. Balzam na ruky s 24h ochranou od Essence som dostala ako darček. Mala som ho rada pre jeho výživnú konzistenciu. Obsahuje bambucké maslo a kokosový olej. Taktiež sa mi páčila aj jeho vôňa.

Podkladová báza Supershock v odtieni light beige z Avonu je stále mojou najlepšou bázou pod očné tiene, čo som mala. Avšak má jedno negatívum, ak si jej dáte viac a dostane sa vám napr. pod oko, tak ju máte problém len tak zotrieť, lebo drží ako pribitá. A ešte treba dať pozor na to, aby vám nevyschla, lebo potom už má tendenciu sa droliť. Vedľa bázy sa nachádza v antracitovom obale jumbo ceruzka od Oriflame z Very Me. Je dobre pigmentovaná, ale išlo asi len o nejakú limitku, keďže som ju na stránke nenašla. Zbavujem sa jej preto, že mi začala dráždiť oči.
Vyraďujem z mojej Oriflame zbierky aj tri rúže, keďže už sú po exspirácií. Spomínala som ich aj príspevku, ktorý bol venovaný tejto značke. Mala som rada každý z týchto rúžov, či už Giordani Gold - Stardust Petal (ružový nude polomatný), takisto aj fuksiová Fuchsia Hype z kolekcie The One mala niečo do seba a takisto som si užívala aj prekrásny hnedý odtieň rúžu Giordani Gold v odtieni Midnight Mystique. Bledoružový lesk s jemnou perleťou a fialovým vzorovaným vrchnákom som kúpila približne 3,5 roka dozadu v H&M. V tom čase ma stál 1€. Vonia po melóne, čo sa mi veľmi páči. Zbavujem sa ho, preto že je už určite po exspirácií. Ďalším leskom na pery, ktorého sa zbavujem, je lesk na pery Astor Perfect Stay Gloss 8h v odtieni Carribean Sunset, ktorý je v krásnom koralovom odtieni. Avšak začal smrdieť. Pripomenulo mi to jeden krém na intímne partie, čo sme raz mali doma a bol to neskutočný puch..
s rúžom Giordani Gold Oriflame v odtieni Midnight Mystique
s rúžom Giordani Gold Stardust Petal
 Prajem vám peknú nedeľu! :) A mohli by ste mi napísať, či sa chystáte na nejaké jarné upratovanie? či už v šatníku alebo tak celkovo...

piatok 31. marca 2017

Marcové inšpirácie

Takže som späť s ďalším príspevkom o tom, čo ma v poslednej dobe baví a inšpiruje. Užívam si jar z viacerých dôvodov. Konečne už nemusím nosiť zimné kabáty a zimné topánky. Vychutnávam si prechádzky a vdychujem vôňu rozkvitnutých stromov. Pevne verím, že jarná únava je už za mnou.
 V petržalskom Kauflande mi už veľakrát padol do oka nejaký kvet. Zopár som si ich už domov priniesla. Tentokrát som sa zaľúbila do tejto čiernej kaly. Môj priateľ tvrdí, že je tmavofialová. Pravda je asi niekde medzi. Má svoju vôňu, ktorá určite nie je sladká, mne vonia sviežo - prírodou.
 Po dlhšej dobe som si kúpila biele členkové tenisky. Túto jar sa mi zažiadala biela farba a v Humanicu som našla konkrétne tieto. Dúfam, že so mnou vydržia minimálne polroka a kľudne by mohli aj dlhšie.
 Nedávno som v predstihu dostala od kamarátky Anny svoj prvý darček k narodeninám. Začnem zľava šampón od NIVEA, ktorá je vlastne 2v1, čiže obsahuje aj kondicionér. Obsahuje výťažok z agátu. Je určený pre všetky typy vlasov. Ďalej pokračujem telovým krém bio-marhuľa a bio-chia od alverde. Vonia ako marhuľový jogurt a niečo mi hovorí, že si jeho používanie budem užívať. Telové mlieko Sweet Wonderland  Balea je kombináciou ruže a vanilky. Vanilku v ňom rozhodne cítim. Sprchovací krém Mystic Fantasy Balea vonia po mandarínkach a lotosovom kvete. Ja v ňom cítim najmä mandarínku.
Moja predstava pohodového piatka je zbehnúť na nákup do drogérie a dať si potom niečo dobré pod zub. Pizzu zvykneme často objednávať z pizzerie a reštaurácie Sicília a vždy nám pizza odtiaľ chutí . V dm drogerie markt som využila zľavové kupóny. Vybrala som si živú soľ magnéziovú od Sloven. Ide o čistý prírodný produkt. V prípade, že máte kožné problémy alebo pociťujete svalovú únavu, tak je tento produkt pre vás vhodný. Môj tekutý korektor sa už míňa, tak som si bola kúpiť náhradný od L´ORÉAL PARIS Lumi Magique v odtieni 1 Light. Už som ho raz mala a bol fajn. Vyskúšala som aj dve čokolády od dmBio. Obidve chutili dobre. Mliečna čokoláda karamel a himalájska soľ bola viac menej istotou, lebo karamel a soľ v čokoláde mám rada. Biela čokoláda Maracuja, Mango a Kokos bola skôr pre mňa experimentom. Chutila veľmi dobre.

Nedávno ma zlákalo vyskúšať Bepanthen Sensiderm krém, ktorý som si kúpila v lekárni kvôli ekzému na lakťoch. Na lakte je dobrý, avšak keď som mala problémy so zapálenou kožou na palci ruky, tak tam mi už nepomohol. Nuž všemocný nie je. V poslednej dobe mi v kabelke nesmú chýbať obrúsky na intímnu hygienu a vyskúšala som aj od LACTACYD s antibakteriálnou prísadou. Obsahujú prírodnú L-kyselinu mliečnu a výťažok z tymianu. Poslúžili, len ich cena sa mi zdá trochu prehnaná, na to že je v balení iba 15 ks. Spomeniem ešte posledný produkt z hornej fotky a to je make-up pre bezchybnú pleť od Yves Rocher v odtieni Rose 050. Použila som ho aj pri líčení na fotke nižšie. Ide o najbledší odtieň do ružova a zatiaľ sa spolu učíme fungovať. Od kedy totiž beriem veci od kožnej, tak mám pleť suchšiu, ako som mávala, ale aspoň sa menej vyhadzujem a pleť sa mi postupne farebne zjednocuje.
Mama dostala k narodeninám od kamarátky lak na nechty z Avonu a ja som ho hneď musela vyskúšať. V skutočnosti nejde o obyčajný lak na nechty, ale o vyživujúci komplex pre perlový lesk nechtov Nail Experts, ktorý nechty jemne tónuje do ružova. Nie je to produkt, s ktorým by ste sa museli veľmi piplať a nechty pôsobia upravene. Okrem iného sa neolupuje tak rýchlo a nápadne ako bežný lak na nechty. Tento produkt bol pôvodne dostupný v 4 odtieňoch, ale momentálne ho na slovenskej stránke Avonu nemajú. Keďže som krabičku už vyhodila, tak môj odtieň podľa obrázkov na internete odhadujem na odtieň Original.
A na záver môjho príspevku sa dostávam k môjmu najobľúbenejšiemu jarnému líčeniu za marec, kde prevažovali skôr produkty od Oriflame. Použila som nasledujúce produkty:  
Prajem vám pekný víkend! A čo inšpiruje a baví v poslednej dobe vás? :)

nedeľa 26. marca 2017

Výber produktov z mojej zbierky Oriflame

Vítam vás pri ďalšom marcovom príspevku! Tentokrát som vám chcela predstaviť taký môj výber favoritov od švédskej kozmetiky Oriflame. Z tejto značky som už vyskúšala dosť vecí, ale stále sa nedá povedať, že by som vyskúšala zo všetkého. Do môjho výberu som zaradila najmä produkty z dekoratívnej kozmetiky.

Parfum Giordani Gold Essenza je mojou momentálne najobľúbenejšou vôňou od tejto značky. Bola to láska na prvé ovoňanie. Páči sa mi aj vizuálne, či už vďaka zlatému obalu až po masívne ťažké sklo pôsobí luxusne. Uzáver by mal byť zdobený pravým lístkovým zlatom. Ide o kvetinovo drevitú vôňu. Vrchné tóny vône sa skladajú z kalábrijského bergamotu, citrónu a mandarínky. Srdce vône je tvorené z pomarančovníkového kvetu, jazmínu Sambac a zo zelenej mandle. Základ vône dotvára toskánske drevo, tóny ambry a pižma. Parfum som dávala vyskúšať aj kamarátkam a doteraz sa každej páčil. Dokonca sa páčil aj kamarátke, ktorá uprednostňuje parfumy z parfumérie a nemusí moc vône katalógových značiek.
Rada by som vám popísala v skratke produkty z hornej fotky a niektoré z nich vám ukážem aj na spodných fotkách. Začnem teda zhora zľava krémovým očným tieňom The ONE Colour Impact v odtieni Orange Crush. Výrobca uvádza, že pri dotyku s pokožkou zmení očný tieň konzistenciu z krémovej na práškovú, čo je aj skutočne pravda. Tieň má ľahučkú konzistenciu a je veľmi dobre pigmentovaný. Špirála The ONE Featherlight má byť ľahučká na riasach ako pierko a dodať im prirodzený vzhľad. Ja ju mám v čiernom odtieni a môžte ju vidieť na fotke nižšie. Som s ňou spokojná a pokiaľ si nepotrpíte na efekt umelých rias, tak vám ju môžem odporučiť. Krycí krém The ONE EverLasting sľubuje 24 hodinovú trvácnosť a to že sa nerozmaže. Ja som mala odtieň Porcelain. Bohužiaľ, u mňa nevydržal ani počas pracovnej doby a nemôžem povedať, že by sa nestieral. Určite mi viac sedí The One IlluSkin, ktorý skôr rozžiari pleť a zanechal vo mne lepší dojem. Ceruzka na obočie Giordani Gold v odtieni Brown je mojim ďalším pomocníkom na úpravu obočia. Po dlhom používaní sád tieňov a vosku na obočie som dala znovu šancu ceruzke. Vďaka kefke si viem upraviť lepšie farbu z ceruzky do obočia, čo je celkom praktické.
s rúžom na pery The ONE Power Shine - Lustrous Nude a ceruzkou na obočie Giordani Gold
Rúž The ONE Power Shine v odtieni Lustrous Nude som použila na fotke vyššie. Ide o perleťový rúž s kovovým leskom v odtieni šampanskej zlatej. Prekrásne vonia a má takú komfortnú balzamovú konzistenciu. Rúž sa postupne pri pití a jedení vytráca. Ďalším produktom sa budem venovať pri nasledujúcich fotkách. Na hornej fotke som taktiež použila aj paletu na kontúrovanie The ONE, ktorá je celkom šikovná, pokiaľ sa učíte kontúrovať. Obsahuje bronzer, rozjasňovač, lícenku a veľké zrkadlo. Pigmentácia je celkom dobrá.

krémový očný tieň The One Colour Impact - Orange Crush
Minulý rok v septembri som sa zaľúbila do kolekcie The ONE Featherlight. Objednala som si z nej špirálu, očný tieň a rúž. Špirála The ONE Featherlight má byť ľahučká na riasach ako pierko a dodať im prirodzený vzhľad. Ja ju mám v čiernom odtieni a môžte ju vidieť na fotke nižšie. Som s ňou spokojná a pokiaľ si nepotrpíte na efekt umelých rias, tak vám ju môžem odporučiť. Sypký očný tieň som použila nielen na viečka, ale aj ako rozjasňovač. Ide o odtieň Peach Twinkle. Rúž na pery v odtieni Rose Petal spĺňa, čo sľubuje na perách je ultraľahký a vy máte vďaka nemu pocit hydratovaných pier.
so špirálou, očným tieňom a rúžom z kolekcie The ONE Featherlight
Na tejto fotke som zas použila lesk na pery The ONE Power Shine v odtieni Sapphire Iridescence. Môj lesk je vo fialovom odtieni s modrými trblietkami. Má skôr polo-priesvitný efekt a dal by sa podľa mňa dobre skombinovať s nejakým rúžom. Krásne vonia a nelepí.
Ako sa tak pozerám na túto fotku, tak z Oriflame mám rada najmä rúže. Skúsim Vám ich stručne predstaviť a niektoré z nich Vám ukážem aj na fotkách.  Napravo hore v zlatom obale sa nachádza rúž Giordani Gold v odtieni Stardust Petal je to taký polomatný nude ružový odtieň. Bohužiaľ sa už nedá momentálne zohnať.V hnedom obale sa nachádza tiež rúž v odtieni Midnight Mystique z limitovanej kolekcie Giordani Gold Venetian Affair. Ide o stredne hnedý odtieň so zlatou perleťou. Ani tento rúž už teraz nezoženiete. Ďalší rúž vo fialovom obale vľavo dole z limitovanej edície je z kolekcie The ONE v odtieni UKA´S Cherry. Vonia po ružiach a aj keď tento odtieň nie je už v ponuke, tak v kolekcii The ONE je aj veľa iných odtieňov. Tento odtieň je bordovo-fialový. Na to ako tmavo rúž vyzerá, pery skôr iba tónuje, čiže pigmentácia ma až tak neohromila.
s rúžom na pery The ONE Colour Stylist Soft v odtieni Soft Peach
Na tejto fotke mám rúž na perách The ONE Colour Stylist Soft v odtieni Soft Peach, ktorý je vo forme vysúvateľnej veľkej ceruzky. Môj odtieň obsahuje aj perleť, ale inak je celkom dobre pigmentovaný. Pokiaľ máte radi rúže v takejto forme, tak vás musím upozorniť, že už je v ponuke len do vypredania zásob.
V ruke držím rúž na pery The ONE Colour Stylist Intense Collection 5v1 v odtieni Orange Pop, ktorý som použila na spodnej fotke. Bohužiaľ aj táto kolekcia rúžov sa dopredáva, čo je veľká škoda. Keďže obsahovala 10 výrazných odtieňov, ktoré sú veľmi dobre pigmentované a majú aj slušnú výdrž. Ja mám z tejto kolekcie dva rúže - jeden v koralovo-oranžovom odtieni a druhý v červenom odtieni s názvom Electric Crimson.
s rúžom The ONE Colour Intense - Orange Pop
s rúžom The ONE Colour Intense - Electric Crimson
Na tejto fotke s kamarátkou mám rúž na pery The ONE Colour Stylist 5v1 v odtieni Fuchsia Hype. Spočiatku, keď som tento rúž používala, tak som mala pocit, že sa mi vôbec nehodí. Išlo o to, že v dobe, keď som si rúž kúpila, tak som mala ryšavo-hnedé vlasy, s ktorými sa táto farba rúžu dosť bila. Odkedy mám vlasy viac hnedé, tak mi pasuje rúž o niečo viac. Rúž vonia po ružiach a je dobre pigmentovaný.
Tekuté rúže na pery The ONE boli novinkami minulý rok. Najprv prišla matná verzia a neskôr pribudla verzia s gélovým efektom. O matnom tekutom rúži som písala minulý rok v júnovom príspevku. Čo sa týka gélovej verzie, tak som si zvolila tmavší fialový odtieň Grape Splash, ktorý treba pre rovnomernú farbu navrstviť. On sa potom na perách usadí. Trošku lepí. K takémuto výraznému odtieňu určite odporúčam kontúrku, aby sa udržal v línií pier, keďže sa odtláča.

Zvyknete objednávať z Oriflame? Ak áno, uprednostňujete skôr dekoratívnu kozmetiku, telovú alebo pleťovú?


pondelok 6. marca 2017

Spotrebované a vyradené produkty za 2 mesiace

Po dvoch mesiacoch som tu znova s príspevkom o produktoch, ktoré sa mi podarilo spotrebovať alebo som to s nimi vzdala. Tento príspevok bol na pláne a keď mi kamarátka napísala, že by si rada prečítala o tom, čo som používala. Tak ma potešilo, že aspoň pre niekoho nie je tento typ príspevkov nudný. Tentokrát som tých prázdnych obalov nemala až toľko, ako to bývalo minulý alebo predminulý rok.
    Nedávno ma posledný neprerezaný zub múdrosti donútil k používaniu ústnej vody. V lekárni mi odporučili od značky CURAPROX ústnu vodu CURASEPT, ktorá chráni podráždené ďasná. Tyčinku na uši som namáčala do tejto ústnej vody a prikladala ju na zapálené ďasno. Zatiaľ to vyzerá tak, že zub sa upokojil a našiel si svoje miesto. A ja som si medzičasom kúpila už druhé balenie tejto ústnej vody. Mám rada od tejto značky aj ich zubné kefky.
   Mydlo s arganovým olejom od Oli-Oly používame doma na ruky a mám pocit, že z neho ani veľmi neubúda. Jeho vôňa mi pripomína pomarančové kvety. Rozžiarujúce guľôčky na tvár od Avonu boli prvou lícenkou alebo púdrom v takejto forme, ktoré som si obľúbila a medzičasom som zbierala tento typ produktu aj od Oriflame. Tieto z Avonu boli dobre pigmentované, avšak začal sa mi po troch rokoch rozpadávať obal, tak som sa ich rozhodla vyradiť.
 Kúpeľová soľ na nohy s levanduľou a tea tree od Manufaktúry je príjemnou úľavou predovšetkým v letných mesiacoch, kedy sa naše nohy viac potia. Soľ do kúpeľa od Kneipp s medovkou vždy vodu zafarbila na modro a kúpeľ bol vďaka výraznej vôni aromatickým zážitkom.

Krémový vyživujúci sprchovací gél Deeply Nourishing od Dove má vôňu typickú pre Dove. Nie je to typ sprcháču, ktorý sa dá použiť aj ako pena do kúpeľa. Skúšala som a nezapenil. Ako sprchovací gél je inak fajn. V bielom obale s nápisom TIME REVERSING sa nachádzali pleťové kapsuly s obsahom sójového výťažku a zmesi olejov od Oriflame. Mali by sa používať 2x denne pred nanesením krému. Mama si ich pochvaľovala. Yves Rocher malo v lete 2013 limitku s mangom a marakujou. Ja som z tejto kolekcie mala toaletnú vodu v 100 ml balení. Voňala krásne ovocne. V súčasnosti má táto značka radu Mango & Koriander. Možno to vonia podobne. Ak máte rovnako ako ja radi limitované edície, tak by vás možno zaujalo toto hruškové telové mlieko od Manufaktúry. Má jemnú vôňu, dobre sa rozotiera a teraz ho zoženiete za zvýhodnenú cenu. Medzi najpredávanejšie produkty od Mary Kay patrí tento odličovač očí. Poradí si s každou špirálou, čo mám doma aj s tieňmi. Podráždil mi oči iba vtedy, pokiaľ som ho dala na tampón zbytočne veľa, preto je menej niekedy viac. 
       Pri fotke nižšie začnem zhora zľava leskom na pery v bronzovom odtieni od Pupy, ktorý asi už v súčasnosti nie je v ponuke. Obsahoval arganový olej a drobné zlaté trblietky. Trochu mi vadila jeho vôňa. Keď som zbadala v Tescu na Kamennom námestí krémové očné tiene v odtieni 714 Eternal Summer od značky Revlon, tak som sa potešila, že konečne vidím niečo od tejto značky aj u nás. Neodolala som a kúpila si ich. Ak si spomínate, prečo mali krémové očné tiene zlú povesť v minulosti, tak to bývalo kvôli tomu, že boli známe tým, že sú mastné a nevydržia. Doma mám veľa cenovo dostupných krémových očných tieňov, ktoré by tieto strčili do vrecka výdržou a aj konzistenciou. Pokračujem zospodu naľavo krémom na nohy od Avonu, ktorý bol podľa mňa dosť tekutý a občas ma hneval tým, ako stále vytekal z obalu.

    Výživný krém s ovseným výťažkom a bambuckým maslom od Manufaktúry patrí medzi moje najobľúbenejšie produkty od tejto značky. Ošetrovala som s nim ekzém na lakťoch a pokožka sa mi vďaka nemu vždy pekne zregenerovala. Tento krém je určený na tvár a telo. Verbenové mydlo od alverde sme používali na umývanie rúk. Obsahovalo kúsky verbeny a krásne sviežo citrusovo voňalo.
Minerálny dezodorant od Bekra Mineral som si kúpila v rakúskej BIPE. Je to taká prírodnejšia a moderná varianta namiesto klasických dezodorantov. Určite je lepšie ho aplikovať na suchú a umytú pokožku, keďže zápach neprekrýva. Dezodorant navlhčíte vodou a tak si ho nanesiete. Trošku mi je ľúto, že sa lúčim s tieňmi od L´Oreal Paris v odtieni E1 Beige Trench. Boli dobre pigmentované a perleťové. Jeden sa však mame v kozmetickej taštičke rozpadol. K dokonalosti tejto štvorici tieňov chýbal nejaký matný tieň.
Nočný krém proti pigmentovým škvrnám Optimals Even Out používala moja mama spolu s pleťovým mliekom z tejto rady. Myslím, že pleť má o niečo jasnejšiu a tieto zosvetľujúce krémy sú ideálne takto cez zimu, keď slnko nie je až také silné. Z Oriflemu som tiež vyskúšala aj konjakovú špongiu, ktorá je na umývanie tváre jemnučká. Pred použitím ju treba namočiť, ako náhle vám uschne, tak je tvrdá. Sprejový čistič na štetce od ebelin mám doma už druhýkrát. Super je na ňom, že štetce vďaka nemu rýchlo vyčistíte a hneď ich môžte použiť. Lesk na pery plump pout od Avonu v odtieni Pink Pucker bol zábavným kúskom. Nielenže má sviežu mätovú vôňu, ale pery aj chladí. Obsahuje perleť. V súčasnosti má nový dizajn a iné odtiene. Určite si ho časom znovu zadovážim. Horný rad uzatvára hydratačný gél Botanical Effects od Mary Kay. Napriek tomu, že som tento hydratačný gél používala v zime namiesto krému, tak hydratoval celkom dobre. Má ovocnú vôňu.
    Pokračujem zľava hojivým zázrakom s organickým medom z Orifllame. Je to produkt, ktorý mi nesmie chýbať v kabelke. Keď mám pery, okolie pier alebo nos suchý, tak ho vytiahnem a natriem sa. Očný krém Love Nature od tej istej značky s výťažkom ruže má ľahšiu konzistenciu. Má jemnú parfemáciu a nedráždi. Špirála Very Me Funky Lash v zelenom odtieni síce pod týmto názvom už neexistuje, ale Oriflame má v ponuke inú zelenú špirálu. Moja špirála bola stále mokrá a bolo ju aj vidno na riasach. Aj keď by sa dala ďalej používať, tak som ju kvôli tomu, že je po exspirácií radšej vyradila.

    Rozhodla som sa vyradiť aj rúž z tej istej značky z limitovanej edície Triple Core rúžov v odtieni Catwalk Red. Rúž bol konzistenciou krémový a príjemný na perách. Bohužiaľ tým, aký je komfortný na perách, tak sa odtláča a určite je lepšie ho aplikovať spolu s ceruzkou na pery. Korektor od Catrice Liquid Camouflage v odtieni 020 Light Beige sa na okolie očí určite nehodí. Má vysoké krytie a môže poslúžiť aj ako menšia náhrada mejkapu. Balzam na pery Malina je už len spomienkou na jarnú limitovanú edíciu 2015 od Manufaktúry. Môj balzam už bol viac menej tekutejší, ale keby som ho dala do chladničky, tak by stuhol. Nestihla som ho vypotrebovať pred exspiráciou. Obsahoval bambucké maslo a malinový olej. Mám rada SOS produkty, ktorá vás vedia podržať, keď vás pokožka neposlúcha. Upokojujúci SOS gél proti akné s levanduľou a žriedlovou soľou od rovnakej značky som si nanášala lokálne na zapálené vyrážky. Určite ich zmenšoval, ale netreba čakať, že vyrážky za noc bez stopy zmiznú. Samotný produkt je cítiť nielen po levanduli, ale aj po klinčekoch. Môjmu priateľovi voňalo, keď som si ho naniesla na tvár.
rúž na pery Oriflame Triple Core - Catwalk Red
so zelenou špirálou od Oriflame Very Me Funky Lash
s leskom na pery od Avonu plump pout - Pink Pucker
Pri tomto type príspevku je ťažké byť stručná, ale snáď som vám sprostredkovala aspoň nejaké zaujímavé info.
Zaujímalo by ma, k akým kozmetickým produktom sa vy radi vraciate? :)

pondelok 27. februára 2017

Februárové kozmetické inšpirácie

Vítam vás pri ďalšom februárovom príspevku, ktorý je tentokrát venovaný kozmetike. Do zbierky mi tento mesiac pribudli tri rúže a aj iné produkty. Pri nasledujúcich fotkách sa vám pokúsim zhrnúť moje dojmy z noviniek.
V poslednej dobe som prišla na chuť telovým maslám. Od kamarátky som dostala jahodové telové maslo od Body Basics. Na pokožke vonia jemne. Raz sa mi stalo, že mi z neho na pyžame zostala zvláštna vôňa, ale pri niektorých telových mliekach/maslách sa to občas stane. Telové maslo obsahuje kakaové maslo, bambucké maslo, olivový olej a iné. Má 200 ml. Pokožku vyživí a rýchlo sa vsiakne. Nedráždi.

zloženie telového masla
Nedávno som si kúpila na prechodné obdobie krém, ktorý môžem používať ráno aj večer od Baley - Aqua hydratačný krém. Ide o gél-krém. Obsahuje termálnu vodu a výťažok z morských rias. Nedráždi ma, ale potrebujem ešte nejakú dobu, aby som si na krém utvorila ucelenejší názor. Keď sa raz objaví medzi spotrebovanými produktmi, tak už budem vedieť naisto, či stál za to alebo nie.
pleťový krém a telové želé
Balea ponúka cenovo dostupnú kozmetiku. A keď si vezmete pomer cena a kvalita, tak táto značka vie v dobrom prekvapiť. Aj keď ide o letnú limitovanú edíciu, tak mne sa podarilo ešte nedávno zohnať melónovo - mätové telové želé od tejto značky. Tento produkt si odložím až na leto, keďže odhadujem, že bude skôr vodový alebo gélový konzistenciou.
Ešte tri dni zostávajú do konca kampane č. 3 v Avone, z ktorého som si vybrala - nový rúž, krémový očný tieň a čokoládovo-kokosový sprchovací krém. Sprchovací krém vonia sladúčko a vôňou mi pripomenul čokoládový peeling od tejto značky. Vyživujúci rúž Supreme je novinkou a zaujal ma tým, ako sa v ňom premiešavajú dve farby. Ide skôr o oranžový nude odtieň so saténovým finišom. Príjemne vonia. Môj odtieň sa volá Silky Peach. A môžte ho vidieť na spodných dvoch fotkách.
Krémový očný tieň Mega Effects som si zvolila v odtieni Liquid Gold. Skúsila som ho použiť samostatne a aj ako podkladovú bázu s inými tieňmi od Avonu (na fotke nižšie). Má dobrú výdrž a pre výraznejší farebný efekt sa dá navrstviť. Môj odtieň sa dá použiť aj na rozjasnenie tváre alebo vnútorného kútika oka.
s vyživujúcim rúžom Supreme - v odtieni Silky Peach
Na tejto fotke som použila krémový očný tieň ako podklad a naniesla som ho na celé viečko. Potom som ho dala pod oči do vnútorných kútikov. Ďalej som oči vytieňovala Duo očnými tieňmi v odtieni Retro Glamour a tmavší odtieň som aplikovala aj pod spodné riasy z vonkajšej strany. Ako vnútornú očnú linku som použila vysúvaciu tmavomodrú ceruzku v odtieni Starry Night Blue. Líca som zvýraznila vďaka rozžiarujúcim guľôčkam na tvár v ružovom odtieni.
Keď som nedávno bola po dlhšej dobe v Yves Rocher a kupovala mame krém, tak som si k nákupu mohla vybrať rúž podľa vlastného výberu. Vedela som, že chcem skúsiť rúž z edície Grand Rouge, ktorý obsahuje olej z kamélie. Rúž je dobre pigmentovaný a ja ho mám v odtieni 12. Rose Eclatant. Na perách pôsobí šťavnato a z pier sa vytráca postupne od vnútorného okraju. Môj odtieň je niečo medzi ružovo - červenou. Záleží podľa svetla. V obchode sa mi videl ako tmavšia lososovo-ružová. Toto je môj druhý rúž od Yves Rocher a aj tento vonia príjemne ovocne.
Pri nákupe roztoku na šošovky a dezinfekčného spreju na štetce od Ebelin v drogérií ma zaujal dvojfarebný ombré rúž od Catrice v odtieni 040 Not ExpiRED Yet. Rúž vonia vanilkovo. Pokiaľ ho dobre priložíte, tak sa s nim dajú pery pekne vykresliť. Môj odtieň sa skladá z fialového a červeného odtieňu. Obsahuje arganový olej a je dobre pigmentovaný. Rúž vždy otočte tak, aby bola tmavšia časť otočená k vonkajšiemu okraju pier. V momente, keď pery spojíte, tak sa vám oba odtiene zmiešajú do jedného ako mne na fotke nižšie. V skutočnosti je podľa mňa rúž ešte intenzívnejší ako na fotke.

Ombré Two Tone rúž od Catrice - odtieň 040 Not ExpiRED Yet
S novými rúžmi som spokojná a aj ostatné novinky vyzerajú sľubne. Mám pocit, že tento rok bude patriť dvojfarebným rúžom u viacerých značiek. Tak som celkom zvedavá, aké novinky na nás vychrlia kozmetické značky v jarných limitovaných edíciách. :)
Aký kozmetický produkt vás naposledy zaujal? :)