piatok 6. januára 2017

Spotrebované a vyradené produkty za 2 mesiace - 2. časť

Posledný príspevok sa tiež venoval spotrebovaným a vyradeným produktom, keďže som obsah košíka s prázdnymi obalmi musela rozdeliť na dva príspevky, aby prvý januárový príspevok nebol príliš dlhý. V tomto príspevku budú prevládať skôr dekoratívne produkty.
     Cez leto až jeseň moju pleť zachraňoval čistiaci pleťový gél s čajovníkom od The Bodyshop a pomáhal mi udržovať moju pleť v dobrom stave. Veľká škoda, že u nás táto značka nemá kamenné predajne alebo eshop. Osviežujúci sprchovací gél od Oriflemu Swedish SPA by mal byť v ponuke už len do vypredania zásob. Obsahuje výťažok z jojoby, hroznových zrniečok a mäty. Voňal príjemne sviežo. Z poslednej limitovanej edície od Manufaktúry "Jablko" som skúšala bestseller krém na ruky s jablčným a makadamovým olejom. Je výživný. Vonia tak vianočne, môžte v ňom cítiť červené jablká a škoricu.
    Spotrebovala som aj mini-balenie uhorkovej micelárky od Manufaktúry. Je vhodná pre normálnu až mastnú pleť. Okrem uhorky obsahuje rebarboru, kyselinu mliečnu, pantenol, alantoín a mandľový olej. Odličuje dobre, ale nehodí sa podľa mňa na odličovanie očí.
Hľuzovkový hydratačný make-up od Dermacolu - odtieň č. 1 sa už momentálne nevyrába. Kupovala som si ho minulé leto, keď dávno opadol "hype" okolo tohto produktu, ktorý sa objavil na trhu v roku 2014. Čítala som na neho množstvo kladných recenzií, ale mne bohužiaľ až tak nesadol. Po jeho použití som sa celkom dosť leskla, čiže musela som vždy poriadne prepudrovať tvár. Myslím, že tento make-up sa hodí skôr pre suchý typ pleti. V období jeho používania sa mi dosť často vyhadzovali vyrážky, keď som make-up vystriedala CC krémom od Mary Kay, tak vyrážky skôr ubudli.
Aj pri tejto fotke začnem zľava olejčekom od značky GratiAE, ktorý bol súčasťou setu o starostlivosť o nechty. Strašne vytekal, ale tak ako aj krém na ruky z tejto sady bol inak dobrý. Túto kozmetiku mali v predaji v Bratislave v Centráli. Oranžový lesk na pery Gabriella Salvete v odtieni č. 08 som si kúpila, lebo ma zaujal svojou farbou, ale v skutočnosti na perách nie je veľmi výrazný. Obsahoval drobné trblietky, ale ani tie neboli veľmi nápadné. Zhrniem môj celkový dojem z jeho používania - neohúri, neurazí... V ružovom metalickom obale sa nachádzala špirála od Astoru Big & Beautiful BFly Butterfly look. Ide o objemovú špirálu, ktorá ma zaujímavo tvarovanú kefku. Mama si ju chválila a dobrý dojem spravila aj na mňa. V súčasnosti sa mi ju nepodarilo nájsť na žiadnom slovenskom eshope. Myslím, že som spomínala v niektorom príspevku, že mám rada vôňu ružového grepu a takisto som užila aj mini-sprchový gél od The Bodyshop, ktorý má v súčasnosti iné balenie. Ak máte radi sviežu citrusovú vôňu, tak tento sprcháč je to pravé osvieženie.

Očná linka v pere 01 black od Essence sa aplikovala lepšie v porovnaní s tekutou atramentovou očnou linkou, ktorú mám teraz, čiže ak vám robia očné linky problém, tak radšej siahnite po tej v pere. Približne mesiac mi vydržal sypký púder od Oriflame The ONE v odtieni Translucent, aj keď sa prispôsobil odtieňu pleti, ale bohužiaľ zvýrazňoval suchšie miesta. V súčasnosti mám lepší pleťový púder od Mary Kay.Vyradila som paletu očných tieňov od Oriflame, ktorá bola pôvodne v rade Pure Colour, ale neskôr ju presunuli do rady Very Me. Paletka mala celkom dobre vyskladané odtiene od šampanskej, hnedej, zelenej až po čiernu. Obsahovala trblietavé a matné odtiene. Čo sa týka výdrže, tak tá bolo skôr slabšia aj pri použití podkladovej bázy. Mozaikovú lícenku od Oriflame Giordani Gold Incontro v odtieni Rose Silk som mala rada, keďže krásne voňala. Obsahovala mix ružových odtieňov s oranžovým odtieňom. Mala aj zrkadlo, ale zbavujem sa jej, lebo sa jej rozpadol obal a mám ju už dlhšie.
 Catrice Glamour Doll špirála v čiernom odtieni má kaučukovú kefku a sľubuje oči ako bábika. Máloktorá špirála vo mne zanechá hlbší dojem a ani pri tejto nemám pocit, že by som si ju chcela znova kúpiť. Estée Lauder New Dimension sérum v mini-balení som zvykla aplikovať mame pri večernom čistení pleti pod krém. Chválila si ho. Má ľahučkú textúru a vypĺňa vrásky.
Maybelline  Colorsensational Shine Gloss lesk na pery pravdepodobne v odtieni 460 Electric-Orange som mala rada preto, že nelepil, voňal a bol dobre pigmentovaný. Príjemnou záležitosťou bol aj rúž Yves Rochér v odtieni 32 Rose Cocktail, ktorý obsahoval čerešňový olej. Na perách sa správal skôr ako tónovaný balzam na pery a samozrejme aj dobre voňal. Tri roky dozadu si ma získal rúž v ceruzke Avon Carefree Coral a očaril farbou aj moje kamarátky, ktoré si ho museli vyskúšať. Ide o krásny koralový žiarivý odtieň. Bohužiaľ, je suchší konzistenciou a pery tiež po určitej dobe vysúša. Odtláča sa a pokiaľ máte pery prirodzene suchšie, tak bude farbiť pery nerovnomerne. Lesk na pery od Avonu v odtieni Blackcurrant z kolekcie Color Trend mi nostalgicky pripomínal moje prvé gulôčkové lesky na pery. V takejto forme nájsť lesk na pery je dnes už skôr zriedkavé. Tento lesk na pery obsahoval trblietky a jemne pery tónoval. Mal ovocnú vôňu a aj chutil dokonca sladko.

V biele tube sa nachádzal očný gél od Dermacolu, ktorý príjemne chladí okolie očí. Obsahuje 7 bylín a nedráždi. Hodí sa pre všetky typy pleti. Vedľa je vzorka denného krému od Vichy Slow Age, ktorý pôsobí proti prejavom starnutia korekčne a preventívne. Má fluidnú konzistenciu a rýchlo sa vstrebáva.V mojej kozmetickej taštičke sa už dlhšiu dobu nachádzala priehľadná vysúvacia ceruzka na pery od Yves Rochér, ktorá je praktická v tom, že ju môžte skombinovať s akýmkoľvek odtieňom rúžu. Bola by som však radšej, keby táto ceruzka bola skôr v klasickej forme, keďže mne sa táto pri pritlačení často lámala. Rúž vďaka nej drží na svojom mieste a nerozpíja sa. Vysúvaciu ceruzku na oči od  NYC 833 Plum Perfect som vyradila, keďže som ju mala dlhšie. Aj keď podľa názvu by sa malo jednať skôr o fialový odtieň. Mne sa skôr zdá, že je to niečo medzi hnedou a čiernou. Sally Hansen Miracle Cure posilňujúca starostlivosť pre problematické nechty patrila dlhšiu dobu do mojej nechtovej starostlivosti. Používala som ju ako podkladový lak pod farebný lak, ale i tak sa mi občas stalo, že sa mi naštiepil necht.
Predposledným spotrebovaným produktom je krémový očný tieň The ONE Colour Impact - Rose Gold, ktorý som takmer aj vypotrebovala, keby mi nevyschol. Používala som ho rada a raz som ho skúšala aj namiesto rozjasňovača. Výdrž mal dobrú.
K časopisu raz bola pribalená vzorka šampónu s aloe vera, neviem s istotou identifikovať presný názov značky, keďže obal už je trochu ošúchaný - Biotren? Nič podobné sa mi už na internete nepodarilo nájsť, ale možno by mi niekto z vás vedel poradiť.
s rúžom v ceruzke od Avonu Carefree Coral
s očným tieňom od Oriflame v odtieni Rose Gold, ktorý som použila aj na líca

na očiach mám tieň kaki-zlatý tieň z paletky od Oriflame

s bývalými kolegyňami a na perách mám rúž od Yves Rochér v odtieni 32 Rose Cocktail 

 A na záver môjho príspevku prajem Mari naľavo - všetko najlepšie k narodeninám, aby ich patrične oslávila. ;)




sobota 31. decembra 2016

Spotrebované a vyradené produkty za 2 mesiace 1. časť

Na záver tohto roku som sa s vami chcela rozlúčiť novým príspevkom o spotrebovaných a vyradených produktoch. Vždy ma prekvapí, koľko kozmetiky sa dá minúť behom určitého obdobia. Aj keď je jasné, že niektoré veci som mala načaté dlhšie, tak som vždy radšej, pokiaľ sa niečo minie, ako to vyhodiť poloplné. 
Začnem spodnou fotkou zľava krémom na ruky s marhuľovým olejom od českej Manufaktúry, ktorý mám z krémov od Manufaktúry najradšej. Nemám ho prvýkrát a myslím, že ani naposledy, keďže je nielen výživný, ale aj vonia na zjedenie. Chcela som vám konečne dať aj nejakú spätnú odozvu na mydlo, ktoré práve používam. V kartónovej krabičke sa nachádzalo predtým mydlo Lanna SPA od Bodhi, ktoré v sebe spája tri esenciálne oleje - levanduľový, tea tree a z citrónovej trávy. Vonia sviežo a používame ho na umývanie rúk. Doma nemám potrebu si krémovať ruky. A je to asi aj vďaka týmto rastlinným mydlám. Deodorant #Generation od PLAYBOY bol darčekom od kamarátky. Vonia krásne, ale zas nemôžem tvrdiť, že by účinkoval 24 hodín, ako sľubuje výrobca. Výdrž nie je práve jeho silná stránka. 

Na jar 2015 mala Manufaktúra limitovanú edíciu Malina a my sme doma nedávno minuli sprcháč z tejto limitky. Voňal sladučko a najviac sa s nim sprchovala moja mama. Približne polroka som mala načatý krém na ruky s aloe vera od LR kozmetiky. Konzistenciou bol ľahší v porovnaní s marhuľovým krémom od Manufaktúry, ale zas nebol až taký výživný. Voňal celkom príjemne. Občas sa stane, že sa zobudím a moje vlasy sú zrazu spľasnuté a bez objemu. Mňa zvykol podržať suchý šampón Volume Lift od Syossu, ktorý som minula behom pár mesiacov. Žihľavový šampón od Dixi som už na blogu pravdepodobne spomínala. Je to obľúbený šampón môjho otca, ale používame ho všetci traja. Je vhodný pre všetky typy vlasov. Gélov na intímnu hygienu od Oriflemu som mala viacero a ani jeden ma nedráždil, rovnako to bolo aj v prípade ochranného intímneho gélu Feminelle s výťažkom z aloe vera a kyselinou mliečnou. 
 B.U. Rockmantic je parfémovaný deodorant má 75 ml. Vonia sviežo a je to typ vône, ku ktorej sa mi vybavia džínsy. Je to občas zvláštne, čo všetko nám môžu vône pripomínať. Z limitovanej edície Malina od Manufaktúry som mala aj telové mlieko, ktoré voňalo sladko ako žuvačky. Zelený íl od Nobilis Tilia som používala ako pleťovú masku a aj do kúpeľa. Ako pleťovú masku som ho zvykla miešať s vodou a panenským olivovým olejom. Detoxikuje pokožku. Čistiace mlieko a pleťová voda Balea VITAL používala moja mama a vydržali jej dlho. Mali príjemnú vôňu a mama sa nikdy nesťažovala, že by ju dráždili. Na to, aká je Balea cenovo dostupná, ponúka produkty v dobrej kvalite. Gél na holenie Silk Beauty obsahuje hodvábne proteíny a olej z pupalky dvojročnej. Tým, že má takú skôr olejovú konzistenciu, tak sa nestalo, že by som sa porezala pri holení nôh.
 Krém na ruky aloe vera od Garnier pre normálnu až suchú pokožku rúk mal podobnú vôňu ako aloe vera krém na ruky od LR. Konzistenciou boli oba krémy podobné. Až na to, že ten od LR je drahší. Šampón Mojito od Manufaktúry už v ponuke tejto značky skončil, ale nahradil ho mätový šampón v karlovarskej rade. Oba sú vhodné pre normálne až mastné vlasy. Mojito šampón mal osviežujúcu vôňu. Jemná olejová odličovacia emulzia na oči a tvár pre citlivú pokožku od Manufaktúry je vhodná aj na odličovanie vodeodolného make-upu očí aj tváre. Funguje na báze ľahkých tekutých silikónov, ktoré sa z tváre odparia. V očiach ma občas štípala, čo je škoda, lebo odličuje inak dobre.

Exfoliačný pleťový krém od Rivage patrí medzi najlepšie pleťové pílingy, aké som doteraz mala možnosť vyskúšať. Obsahuje granule zo škrupín vlašského orecha v kombinácií s olivovým a avokádovým olejom. Príjemne vonia a mala som ho už viackrát a nikdy ma nedráždil. Za studena lisovaný olej zo sladkých mandlí od Equilibry mi pomáhal so zahojením ekzému, ktorý ma trápil na chrbte. Zubná pasta s aloe vera od LR má zelenú farbu a zaujímavú príchuť. Obsahuje aj extrakt z echinacey, ktorá zabraňuje zápalu ďasien.
 Spotrebovala som taktiež aj krém na ruky od Dermacolu s vôňou čiernej čerešne, ktorý bol ako darček pribalený k časopisu. Mal vôňu ako nejaký čerešňový jogurt. Priateľovi sa páčil. Dermacol vie ozaj robiť ovocné vône priam na zjedenie. Peeling na ruky od Manufaktúry obsahuje mandľový a slnečnicový olej a taktiež peelingové častice z marhuľových škrupín a bambusu. Povedala by som, že je skôr taký jemnejší a olejový v porovnaní napr. s cukrovým peelingom od L´OCCITANU. A vonia po marhuliach. Na odporúčanie mojej kamarátky som vyskúšala aj toľko ospevovanú Neem pleťovú masku od Himalayi, Na jej vôňu som si musela postupne zvykať, keďže spočiatku pri prvých aplikáciach mi smrdela a postupom času mi začala voňať. Reguluje mastnotu a sťahuje zápal pri problematickej pleti. Ak používate hĺbkovo čistiace pleťové masky, tak podľa mňa stojí za skúšku.
    Nivea Make-up Starter mi prišiel v čase, keď bol ešte novinkou na testovanie. Ide o podkladový krém pod make-up alebo teda podkladovú bázu. Tá moja bola určená pre suchú až citlivú pleť, ale existuje aj verzia pre normálnu až zmiešanú pleť. Má ľahkú konzistenciu a nemôžem povedať, že by neúčinkoval, ale v obdobiach, kedy som mala precitlivenú pleť, ma občas pleť po aplikácií štípala. Čo nedávam za vinu produktu. Každý máme občas obdobia, kedy prestane naša pleť alebo vlasy reagovať dobre na produkt, ktorý nám predtým robil dobre.
    Zo svojej zbierky som vyradila zelené tiene od značky Catrice z limitovanej edície Enter Wonderland. Boli dobre pigmentované s jemným shimmerom. Avšak vek tieňov odhadujem na 5 rokov a z hygienických dôvodov bolo na čase ich vyradiť.
   Vlasovej kozmetike od L´OREÁLU nemám väčšinou, čo vytknúť a takto to bolo aj v prípade okamžitej zázračnej starostlivosti s obsahom arginínu. Samotný produkt šetrí čas, keďže ho hneď po nanesení môžte opláchnuť.
použité tiene Catrice z limitovanej edície Enter Wonderland
Tak to by bolo odo mňa tentokrát všetko. Kľudne mi napíšte, či ste tento rok strávili Silvestra doma alebo ste niekam cestovali? :)
Prajem príjemne stráveného Silvestra a šťastný Nový rok! :)

utorok 27. decembra 2016

Povianočný post

Dúfam, že ste sviatky trávili v pokoji so svojou rodinou. Mne toto obdobie preletelo strašne rýchlo. Tento rok ma mama predbehla v zdobení stromčeka, čo je moja obľúbená činnosť. Už len s nostalgiou som spomínala na školské časy, kedy som si užívala vianočné prázdniny až do 6. januára.
náš stromček
 Samozrejme, že Vianoce nie sú len o darčekoch, ale každého poteší, keď si na vás niekto spomenie. Bývalá kolegyňa a kamarátka Mari mi do takejto peknej krabičky nakombinovala kozmetický balíček. Krém na ruky Essence Repair plní funkciu kabelkového krému na ruky a má hustejšiu konzistenciu. So značkou alverde mám zatiaľ len pozitívne skúsenosti a kedysi som dala inej kolegyni tuhé mydlo od tejto značky. Videla som ich v troch variantách - ruža, levanduľa a verbena. Ja som dostala verbenové a vonia rodičom aj priateľovi. Sprchovací gél od alverde s rooibosom a bio-kurkumou má zaujímavú korenisto-čajovú vôňu.
 Od Lucky som dostala šumivú bombu do kúpeľa a mydlo od slovenskej SOAPHORIE. Šumivú bombu do kúpeľa SOAPGASM som už vyskúšala. Mala som po nej jemnú a voňavú pokožku. Nechtíkové mydlo je zaujímavé nielen svojim tmavším sfarbením, ale aj kúskami kvietkov, ktoré obsahuje.
 Priateľovi každý rok ukazujem, čo sa mi páči a on si z toho vždy vyberie, čo sa mi páči najviac. A to mi nakoniec daruje pod stromček.
darček od priateľa
Už keď som videla u jednej českej blogerky značku BeautySoClean, tak ma zaujal sortiment, ktorý ponúka. Ide o produkty určené na dezinfekciu kozmetiky. Ja som dostala vysoko účinný sprej určený na dezinfekciu pudrových a krémových produktov. Pôsobí behom 10 sekúnd. Takže v blízkej dobe si vezmem do parády moju dekoratívnu kozmetiku. Keď už teda venujem pozornosť čisteniu štetcov, prečo neodstrániť baktérie aj z dekoratívnej kozmetiky? Sprej predĺži životnosť dekoratívnych produktov.
Od priateľa som dostala aj držiak na sušenie štetcov od českej značky E style. Zmestí sa do neho až 26 ks štetcov a zabraňuje vniknutiu vody do tela štetcov. Štetce by sa mali ničiť menej, ako keď ich sušíte vo vodorovnej polohe. Na čo som aj ja pri mojich prvých štetcoch doplatila.
Od priateľovej maminy som dostala náramok z Avonu, ktorý má ako prívesok písmenko. Na výber sú aj iné písmenká.
Kým som nebola doma, tak mama ozdobila aj záclonu v obývačke.
Druhý sviatok vianočný nám dobre padli farebné cestoviny s bolonskou omáčkou od Tatrakonu a mozzarellou.
A takýto Vianočný stromček máme v práci. Zdobila ho moja kolegyňa ešte s dvomi zamestnankyňami.
Prajem vám pohodový štart do nového týždňa. A kľudne mi napíšte do komentárov, ako ste sviatkovali vy? :)

streda 30. novembra 2016

Novembrový Mini-Report

Tým, že mi tento mesiac strašne preletel, tak som stihla len tento jeden krátky príspevok. Odovzdávala som do školy nejaké zadania a ešte stále ma toho dosť čaká do polky decembra. Tak som bola pasívna, čo u mňa až tak nie je prekvapivé. 


 Ak máte radi sladkosti, tieto maslové keksy s arašidmi sa hodia ku káve a stáli ma okolo 1 €. V balení ich je, tuším 16 ks. Kupovala som ich v predajni siete Sama.


 Taký môj posledný lakový objav bol tento zlato-žltý metalický lak od S-he Stylezone. Odtieň tohto laku mi pripomína jeseň a zároveň aj nejaký kov. Odtieň má číslo 730. Nedávno som ho videla ešte medzi novými odtieňmi lakov vyložených uprostred stojanu. Výdrž laku je priemerná a pre lepšie krytie je dobré použiť aspoň 2 vrstvy laku.


 Poznáte to, keď si idete večer ľahnúť s vlhkými vlasmi, lebo sa vám ich nechce sušiť a ráno sa zobudíte a vaše vlasy sa snažia tváriť, že ste ležali na neviditeľných natáčkach? :D Aj po kúpaní sa mi sem tam stane, že sa mi robia jemné vlnky, ale ako náhle si vlasy prečešem, tak sa vyrovnajú. Na fotke som nalíčená kozmetikou Mary Kay. A v dobrom ma prekvapila ich dekoratívka, ale podrobnosti by som si asi radšej nechala do iného príspevku.


Viete, ako si predstavujem pútavé ručne vyrábané mydlo? Približne ako toto od slovenskej značky MusK. Je krásne zabalené a zvrchu je posypané lupienkami kvetov. Keď si k nemu privoniate, tak cítite esenciálne oleje. Zatiaľ som ho nepoužila, ale určite sa k nemu dostanem. Len musím pomíňať mydielká v mojej mydlovej zbierke.


Priateľ mal v novembri meniny a z recesie som mu kúpila keksíky s puzzlami Star Wars. Darček ocenil. Viem, že keksíky boli fajn, ale už ich neviem opísať.

Aký ste mali november vy? :)

pondelok 31. októbra 2016

Jesenné inšpirácie

V nasledujúcom príspevku by som vám rada ukázala, aké mám momentálne kozmetické aj nekozmetické objavy. A hlavne teda, čo mi robí radosť teraz počas jesene.
 Nedávno sa konali v obchodnom centre Centrál Farmárske trhy. Kde predajcovia ponúkali rôzny sortiment od potravín, vína, kávu až po ponožky. Mne padol do oka takýto pekný smaltovaný hrnček od Štrbského Pressa a priateľ si vybral zrnkovú kávu.
Na zimu potrebujem vždy pohodlné a teplé topánky. V Deichmanne mi väčšinou vždy niečo padne do oka. A okrem toho ma cena topánok finančne nezruinuje. S topánkami odtiaľto mám väčšinou dobré skúsenosti, čo sa nedá vždy povedať o topánkach z iných obchodov.
 Pri mojom poslednom nákupe z Manufaktúry som si vybrala jemný výživný krém Baby & Sensitive, čaj Domáca pohoda, čaj Svieže ráno a slivkový krém na ruky. Jemný výživný krém Baby & Sensitive je vlastne viacúčelový, keďže sa môže použiť na tvár aj telo. Môžu ho používať deti, dospelí a ľudia trpiaci ekzémom. Obsahuje bambucké maslo, ovsený výťažok, kakaové maslo, mandľový olej a glycerín. Neobsahuje farbivá, minerálne oleje, silikóny a ani parabény. Hodí sa taktiež aj pre veľmi suchú pleť. Ja ho používam na lakte, ktoré mávam dosť suché a od detstva na nich mávam ekzém. Je to jeden z mála krémov, ktoré moje lakte väčšinou znesú. Sypané čaje Domáca pohoda a Svieže ráno dobre dopĺňajú čajovú ponuku Manufaktúry. Zatiaľ sme s priateľom skúšali len čaj Domáca pohoda a chutil nám. Ochranný krém na ruky so slivkovým olejom, glycerínom a ovseným beta-glukánom patrí medzi mastnejšie krémy spomedzi krémov na ruky tejto značky. Kúpila som ho ako darček pre kolegyňu. Má výraznú sladkú až žuvačkovú vôňu.
 Z produktového radu HOME SPA od talianskej značky PUPA som si kúpila takto pred rokom soľný remodelujúci peeling s ružovou himalájskou soľou. Pokožka je ozaj vyhladená, tak uvádza aj výrobca a ja podotýkam, že vďaka oleju, ktorý sa v peelingu nachádza, som nepotrebovala ani telové mlieko. Peeling vonia sviežo po mäte, rozmaríne a eukalypte.
 Ešte začiatkom októbra som navštívila prvýkrát veľtrh Interbeauty a ešte šťastie, že bolo pred výplatou. Čiže som sa musela ozaj krotiť a zvažovať, čo si odnesiem. Na Interbeauty som šla s predstavou, že sa musím vrátiť s nejakou Sleek paletkou. Moja voľba padla v stánku Krasotiky na paletu Ultra Mattes V1 Brights, ktorá obsahuje prevažne neónové farby a všetky tiene sú matné. Tiene nie sú až také intenzívne, pokiaľ ich nanášate s penovým aplikátorom, ktorý bol priložený k paletke. Keď som použila štetce, tak som z ich pigmentácie vydolovala viac. Čo sa týka výdrže, tak s podkladovou bázou držia dobre a to mám doma aj drahšiu paletku, ktorá by sa ani s použitím podkladovej bázy nemohla tejto od Sleeku vyrovnať.
 Mám skutočne veľkú radosť z toho, že sa na Slovensko konečne dostala značka NYX. Prvý slovenský obchod tejto značky sa otvoril 7. októbra v bratislavskom Auparku. Vyhliadnuté som mala farebné tekuté linky, ktoré ma zaujali už u českých youtuberiek.  Priamo na predajni som si vybrala pastelovo-fialovú linku s názvom Vivid Blossom. Musím pochváliť aplikátor, výdrž a aj to, že pri prvej vrstve je farba rovnomerná. Zmatňujúci fixačný sprej by mal predlžovať výdrž make-upu, čo sa mne zatiaľ až tak neosvedčilo, ale dám mu ešte šancu. Tekutý rúž v šedom odtieni Stone Fox patrí medzi dosť neobvyklé a odvážne odtiene. Na perách zaschne a celkom by aj držal, pokiaľ sa zrovna nebozkávate. Na značke NYX mám rada ich široký výber odtieňov a už dávnejšie ma na internete zaujali ich uletené limitky rúžov.
Za posledné dva mesiace mi do mydlovej zbierky pribudli ďalšie prírastky. Z Trnavského jarmoku to bolo glycerínové mydlo s vôňou litsey cubeby od Mystickej mydlárni. Mydlo vonia výrazne citrusovo. Z Piešťan som si priniesla mydlo z ovčieho mlieka a s vôňou tmavých egrešov od rakúskej značky Original Florex. Má príjemnú ovocnú vôňu. V septembri bolo k jednému ženskému časopisu pribalené aj mydlo od L´OCCITANE. Mydlo obsahuje bambucké maslo a má voňať po mlieku. Mne vonia tak mydlovo. Z Tesca na Kamennom námestí som si doniesla mydlo s arganovým olejom od výrobcu Oli - Oly. Spočiatku som sa jeho vône nevedala nabažiť. Často som si k nemu privoniavala. Mydlo v oranžovo-zelenom obale som dostala ako darček od kolegyne, ktorá mi ho priniesla z výletu a je s vôňou bergamotu a pomaranču. Podľa obalu sa mi nepodarilo zistiť, kde by sa dalo mydlo zohnať, ale výrobcom by mala byť spoločnosť Sapona. Keď sme objednávali pre nášho psíka mydlo na umývanie od Mylo, tak som si do objednávky pridala aj mydlo Soľ nad zlato. Ide o soľné mydlo s himalájskou soľou, rozmarínom, levanduľou, eukalyptusom a bergamotom. Má sviežu až morskú vôňu.
Z môjho výletu v Piešťanoch som si doniesla aj čierny čaj od českého výrobcu SANNY TEA. Už na prvý pohľad púta pozornosť svojim darčekovým obalom. Čaj obsahuje aj nechtík, divozel, hrozienka, kokos, kivi a arómu. Mne chutí aj v kombinácií s mliekom.
Nedávno som zmenila prácu a v blízkosti mojej práce. Sú malé potraviny, odkiaľ som mala v 14-tich svoj prvý púder na tvár. A zostala som celkom milo prekvapená, keď som zistila, že v tomto obchode majú aj vlasové produkty od značky KALLOS, ktorá je na blogoch celkom ospevovaná. S mamou sme si domov odniesli masku na vlasy s keratínom a mliečnym proteinom. Balenie má 1000 ml a stálo nás približne 2,49 €. Masku je dobré nechať na vlasoch aspoň 5 minút a vlasy sú po použití masky hebké. O pár dní som neodolala šampónu s makadamovým olejom od značky Macadamia Oil Extract. Ten som zatiaľ neskúšala, ale jednoznačne púta pozornosť už len svojim obalom, tak som zvedavá, aký bude. 
Poslednou drobnosťou, ktorá mi prišla len včera je bylinná zmes s pestrecom mariánskym od tianDe (resp. čaj). Pestrec mariánsky mi odporučil ešte začiatkom roka kamarát a už vtedy som si kúpila semienka pestrecu na konzumáciu alebo zalievanie horúcou vodou. V takejto "čistej" forme mal skôr horkú chuť. Avšak ako súčasť bylinnej zmesi má o niečo príjemnejšiu chuť. Táto zmes obsahuje aj slamihu piesočnú, ľubovník bodkovaný, stavikrv vtáčí, rascu lúčnu a bliznu kukurice siatej. Pestrec ma zaujal aj preto, že som chcela aspoň trochu detoxikovať pečeň od liekov, ktoré som začiatkom roka brala.

Do pozornosti by som vám rada dala aj súťaž, ktorá je na facebookovej stránke blogu. Tak budem rada, ak sa zapojíte. :)

streda 19. októbra 2016

Spotrebované a vyradené za dva mesiace

Prešli dva mesiace, od kedy som pridávala príspevok o spotrebovaných produktoch. Tentokrát som prázdne obaly a vyradené produkty zbierala do väčšieho košíka.
 Od minulej zimy mávajú moje ruky obdobia, keď sú strašne suché. V noci ma niekedy zvykli svrbieť a ako taká najvhodnejšia pomoc mi dobre padla obyčajná vazelína z lekárne od VITAR. Vedľa vazelíny sa nachádza v zlatom obale špirála Seduction Codes od Astor. Bola som s ňou spokojná, riasy pekne vytočila a nezlepovala. Ďalej tu máme antistresovú kúpeľovú soľ na nohy s levanduľou a tea tree od Manufaktúry. Mám veľmi rada vôňu tejto soli. Pokiaľ máte pocit ťažkých nôh alebo v lete pocit spotených nôh, tak je to príjemný relax si spraviť horúci kúpeľ pre nohy. Očný krém Regina s Q10 používala moja mama. Balenie má 25 ml a je cenovo dostupný. Má ľahučkú textúru a obsahuje mandľový olej. Dosť dlho mame vydržal.
Sprchový olej od značky -417 som spomínala už v staršom príspevku. Bola som s nim spokojná, napriek jeho vyššej cene, ide o vydarený produkt s krásnou levanduľovou vôňou. Taktiež sa dá použiť aj na penu do kúpeľa. Ďalej sa dostávam k očnému odličovaču od značky DIADERMINE, ktorý ma až tak nenadchol. Nebol zlý, ale zas nemám potrebu si ho pravidelne kupovať.Telové mlieko s kokosom od Body Basics som zohnala v Tescu na Kamennom námestí, keď boli produkty tejto značky v akcii. Konzistenciou mi telové mlieko príde redšie skoro až vodové. Po nanesení vonia najprv synteticky a potom sa postupne rozvinie do príjemnej kokosovej vône. Ak máte radi výrazne kvetinové vône, tak sprchovací gél od FA s ružovým jazmínom by vás mohol zaujať. Obsahuje mikro oleje a dá sa použiť aj ako pena do kúpeľa.
Pri tejto fotke začnem trblietavou linkou od Essence v odtieni 04 sparkling purple, ktorá bola pribalená ako darček k nejakému ženskému časopisu. Linka krajšie vynikla, ak ste ju použili už na nejakú ceruzku, keďže púšťala viac trblietok ako farby. Čo ma však zamrzelo, že sa mi zdeformoval po nejakej dobe aplikátor, čo sa mi pri tekutej linke ešte doteraz asi nestalo. Vedľa linky sa nachádza špirála Mega Volume Miss Manga od Maybelline, ktorú si veľmi chválila aj moja mama a podľa mňa patrí k tým lepším špirálam, ktoré v drogérií nájdete.

A teraz sa chvíľku budem rozplývať, keďže s touto testerovou paletkou očných tieňov od Yves Rochér som sa lúčila ťažko. Bola to trojročná spomienka na moje pracovné obdobie v jednom z obchodov tejto značky. Paletka obsahovala matné aj trblietavé tiene. Pigmentácia tieňov bola fajn a pokiaľ použijete podkladovú bázu, tak aj výdrž tieňov je dobrá. Či sú tiene, ktoré vyrába v súčasnosti táto značka v rovnakej kvalite to nemôžem s istotou posúdiť, ale podľa mňa sa oplatí poskúšať aspoň na ruke, ako sa vám bude pigmentácia pozdávať. Na spodných fotkách vám ukážem moje dve obľúbené farebné kombinácie, ale takisto aj iné kombinácie mali niečo do seba.
tyrkysovo-hnedá kombinácia tieňov z tretieho radu zľava
ja som zbožňovala zeleno-fialovú kombináciu

S ústnymi vodami som na dobu neurčitú skončila a moja predposledná bola od Colgate a posledná bola od Curaprox. Nesúvisí to vôbec s ich kvalitou, ale skôr s tým, že odkedy som bola v lete na dentálnej hygiene, tak mi bolo vysvetlené, že používanie ústnej vody je zbytočné. Takže odteraz len kefka, zubná niť a medzi-zubná kefka. Približne v júni som objavila šampón od značky SeeSee, ktorý patrí cenovo medzi drahšie a prvých pár umytí vlasov ma nepresvedčilo. Postupne však moje vlasy na neho začali lepšie reagovať. Sprejový balzam od Gliss Kur Serum Deep-Repair  bol praktický, lebo som ho nemusela oplachovať a vlasy po ňom mali objem. Vydržal mi asi rok, až som si myslela, že ho snáď nikdy neminiem.  
Počas leta som používala make-up Fit Me od Maybelline v odtieni Ivory 115, ktorý som použila aj na horných fotkách. Má rozjasňujúci efekt a pre lepšiu výdrž ho treba zapúdrovať. Hodí sa skôr pre normálnu až suchú pleť. Je ľahučký a na pleti ho takmer necítiť. Má sklenený obal a pumpičku. Sprchovací gél s vôňou olív od poľskej Ziaji má zaujímavú vôňu, ktorá sa mi ťažko opisuje. Aj tento sprchovací gél sa dá používať ako pena do kúpeľa a ja som mala 500 ml balenie, ktoré dlho vydrží. Pri tomto produkte sa mi páči, ako je riešené hrdlo fľaše, pretože sa dobre dávkuje a nevytlačíte zbytočne veľa. O pleťovej vode značky DIADERMINE som písala už v auguste. Aj keď mala príjemnú vôňu, tak asi by som si ju znova nekúpila. Rada by som vám napísala, aká bola levanduľová pleťová voda od Manufaktúry, ale použila som ju asi raz. Ja mám proste smolu na tento typ vrchnákov, keďže sa mi v kozmetickej taštičke nejako zázračne vrchnák stlačil a vytiekla mi takmer celá do cestovnej tašky. To isté sa mi stalo už aj s ružovou vodou od Manufaktúry. Napr. taká uhorková micelárna voda od tejto značky má už iný typ vrchnáku a ten je stabilnejší.
Sprejový dezodorant NIVEA Protect & Care je doposiaľ asi najlepší sprejový dezodorant, aký som mala. Kladne hodnotím výdrž a vôňu. Dala som ho skúsiť mame a povedala, že ešte na druhý deň ho cítila. Uvoľňuje svoju vôňu počas celého dňa. Vanilkový lesk na pery od Yves Rocher podľa slovenského a českého e-shopu už nie je dostupný. Ja som z neho vypotrebovala minimum a vonia výrazne po bourbonskej vanilke. Mám rada vanilkovú vôňu, ale v tomto produkte tá vôňa bola na mňa prisilná.

Zmatňujúci púder Stay Matte od Rimmelu 001 Transparent mi sedel a taktiež aj moje kolegyne ho chvália. Za nízku cenu dostanete dobrú kvalitu. Vedľa púdru sa nachádza spevňujúca denná starostlivosť na tvár a krk od Yves Rocher, ktorá obsahuje výťažok z kosmatca kryštálového. Tento krém používala moja mama a vyhovoval jej. V zelenom kelímku sa nachádza balzam na pery od časopisu EVA, ktorý bol pribalený k jednému vydaniu ako darček. Síce na prvý pohľad pripomína známe EOS balzamy, ale zloženie už také prírodné nebolo. A EOS balzamy dokonca aj chutia sladko, čo sa o tomto balzame nedá povedať, ale tak je mi jasné, že to nie je dôležitá vlastnosť. Leštiaci a pilníkový blok od s-he sa mi podarilo už zodrať a inak som s nim bola celkom spokojná. Už som si kúpila aj náhradný.
 Paletka šiestich modrých očných tieňov je od neznámej značky. Dostala som ju od priateľovej maminy a je dobre pigmentovaná, ale keďže som ju nestihla minúť do exspirácie, tak ju vyraďujem. Magnetický lak od Flormar v kaki odtieni som spomínala v septembrovom príspevku a patril k mojim obľúbeným lakom. Bohužiaľ, už ho nevyrábajú. Miniatúru Hydrabio Légere od Biodermy som dostala od kolegyne a vydržala mi na niekoľko použití. A celkom ma aj oslovila. Má fluidnú konzistenciu a pleť bola po použití hydratovaná.

Na poslednej fotke sa nachádza guľôčkový púder Giordani Gold Dreamy Moments od Oriflame, ktorý sa podobá na Météorites od Guerlain. Nemôžem hodnotiť luxusnejšiu verziu od Guerlain, keďže som ju ešte nemala, ale púder od Oriflemu mal jemne rozjasňujúci efekt a krásne voňal. Čo sa týka podkladovej bázy Stay Matte od Rimmelu, tak by mala 8 hodí brániť tomu, aby sa vaša pleť leskla a zároveň pomáha, aby make-up dlhšie vydržal. Konzistenciou bola tuhšia a celkom silikónová. Myslím, že viac sa skôr hodí na zmiešanú pleť až mastnejšiu pleť, ale na suchý typ pleti až tak nie.
Produkt, ku ktorému som sa už viackrát vrátila je očný krém Seeing is Believing od Oriflame a používala som ho už počas denného štúdia, čo je zopár dozadu a stále mi sedí. Je dobrý aj proti opuchom očí. Bielu podkladovú špirálu od Dermacolu už v súčasnosti asi nezoženiete a je to tak lepšie. Mňa osobne až tak nepresvedčila, riasy mi zlepovala, aj keď efekt po jej použití bol výraznejší, ale kto má čas si stále prečesávať riasy s hrebienkom? Podkladová báza na očné tiene od Yves Rocher bola lepšia v porovnaní s bázou, ktorú som mala od Pupy. Má redšiu konzistenciu, ale stále v mojich očiach neprekonala podkladovú bázu od Avonu.
Myslím, že už v súčasnosti málokde zoženiete lesk na pery Ultra Shine Gloss od Miss Sporty, ten môj bol v odtieni 004 Hypnotic Pink. Mal takú až žuvačkovú vôňu a hustejšiu konzistenciu. Na perách bol pekný a obsahoval jemnú perleť. Ako vyzeral na perách, môžte vidieť na fotke nižšie. Lesk na pery od L´Oreál Caresse 402 Milady fungoval v podstate ako taký tekutý rúž na perách. Išlo o výrazný tmavofialový odtieň. Myslím, že aj keď značka Essence patrí k tým najlacnejším značkám, tak rúže jej celkom idú. V červenom obale sa nachádzal odtieň 62 Rockin Red, ktorý mi svojou farbou a trblietkami pripomínal Vianoce. Posledný produkt, ktorým zakončím tento nekonečný príspevok je vysúšač laku od Dermacolu a aj keď mal efektnú aplikáciu, Kvapkať si ho na nechty, bolo zaujímavé, mám pocit, že mne osobne až tak neúčinkoval a tak som si radšej kúpila podobný produkt od inej značky, ktorý sa pre zmenu strieka.
s leskom na pery Miss Sporty Ultra Shine Gloss 004 Hypnotic Pink

 Ospravedlňujem sa za svoju dlhú nečinnosť, ale momentálne sa pokúšam nejako zladiť dve práce a školu. Tak dúfam, že čoskoro už budem prispievať o niečo pravidelnejšie. :)